Trwa ładowanie...
Przejdź na
Primavera
Primavera
|
aktualizacja

Maciej Orłoś w TVP Info o powrocie do "Teleexpressu": "Towarzyszą mi MIESZANE UCZUCIA". Nagle przerwała mu Dunikowska-Paź. Wspomniała o trudnościach

310
Podziel się:

Maciej Oroś powrócił po latach na antenę TVP Info 30 grudnia po godzinie 10:30. Dziennikarz rozmawiał z Joanną Dunikowską-Paź o zmianach, jakie czekają "Teleexpress". Kiedy planowane jest wznowienie emisji informacyjnego programu?

Maciej Orłoś w TVP Info o powrocie do "Teleexpressu": "Towarzyszą mi MIESZANE UCZUCIA". Nagle przerwała mu Dunikowska-Paź. Wspomniała o trudnościach
Maciej Orłoś, Joanna Dunikowska-Paź (TVP GO)

O Macieju Orłosiu było w ostatnich latach głośno głównie za sprawą jego krytycznych wpisów, jakie kierował pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czy kogoś powinno to dziwić? W końcu po objęciu przez Zjednoczoną Prawicę władzy w Polsce dziennikarz stracił po 25 latach pracę w Telewizji Polskiej. Teraz wraca.

Prezenter zgodził się kilka dni temu na krótką rozmowę z Pudelkiem, w której potwierdził, że na jego powrót nalegały nowe władze TVP.

Zadzwonił do mnie ktoś z nowego kierownictwa TVP. Rozmowa miała miejsce jeszcze przed tzw. rewolucją, która trwa od kilku dni. Wiadomo, takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień - podkreślił.

30 grudnia natomiast oficjalnie przekroczył próg głównego budynku TVP przy Woronicza 17.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nie mieli świadomości". Pracownicy TVP zszokowani zarobkami Adamczyka

Maciej Orłoś mówi w TVP Info o zmianach w "Teleexpressie"

TVP Info wznowiło nadawanie 29 grudnia o godzinie 20:00. W wieczornym paśmie informacyjnej telewizji Joanna Dunikowska-Paź przeprowadziła rozmowę z generałem Waldemarem Skrzypczakiem, po czym na antenie widzowie ujrzeli Jarosława Kulczyckiego.

30 grudnia z kolei po godzinie 10:30 Polacy mieli okazję, przynajmniej ci, którzy nie śledzą medialnych doniesień w sieci, dowiedzieć się, że Maciej Orłoś wraca po prawie 8 latach do "Teleexpressu".

Zmiany, zmiany, zmiany, dawno mnie nie było w tym budynku, w tym studiu, w tych okolicach przy ulicy Woronicza i takie krótkie oświadczenie może na początek. Bardzo dziękuję za zaproszenie i bardzo gratuluję, że jest TVP Info w nowej odsłonie, w nowym brzmieniu i trzymam kciuki - powiedział na początku.

Szykuje się moment mojego powrotu do "Teleexpressu", ale kiedy on nastąpi, tego dokładnie nie wiemy, są pewne przewidywania, może to będzie przyszły tydzień, więc tak trochę jestem w blokach startowych. Umówiliśmy się, że będę gospodarzem pierwszego wydania. Chyba chodzi o to, żeby to był taki symboliczny moment powrotu - nie chodzi tylko o mnie, ale powrotu telewizji publicznej do swojego właściwego kształtu - dodał.

Joanna Dunikowska-Paź, która była gospodynią porannego studia w TVP Info, chciała dowiedzieć się, jakie uczucia towarzyszą dziennikarzowi, który wraca "na stare śmieci".

Towarzyszą mi mieszane uczucia. Dlaczego? Ponad 7,5 roku nieprowadzenia żadnego programu w Telewizji Polskiej, nieprowadzenia "Teleexpressu" robi swoje. To jest kawał czasu, wiele się pozmieniało, ja przeszedłem do Internetu. (...) Wracają wspomnienia, wcześniej byłem w TVP 25 lat.

Następnie Maciej Orłoś poinformował, że podobnie jak "Wiadomości", które przekształciły się w "19:30", tak i "Teleexpress" czeka sporo zmian.

Początek nowego "Teleexpressu" czy "19:30" jest trudny, w takim sensie, że nie robimy tego w normalnych warunkach. Jest to sytuacja nietypowa, nieoczywista. Trudno mi powiedzieć, kiedy dojdziemy do formuły programu, którą byśmy sobie życzyli docelowo - stwierdził, gdy nagle przerwała mu Dunikowska-Paź:

Nie wszystkie narzędzia mamy do dyspozycji, które są potrzebne - dodała była prezenterka TVN24, mając na myśli oczywiście fakt, że główne sprzęty, a przede wszystkim studio TVP Info jest okupowane przez starą władzę TVP oraz polityków PiS w budynku przy placu Powstańców.

Cieszycie się, że Maciej Orłoś wrócił do TVP?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(310)
Smolas
4 miesiące temu
Gdy pomyślę o powrocie Orłosia do teleekspresu, też mam mieszane uczucia.
Alojz
4 miesiące temu
Nie chcemy tych emerytów !!! Dawać nowe twarze albo likwidować ten śmietnik !
Margot
4 miesiące temu
Przekazano pierwsze dane odnośnie strat finansowych spowodowanych wyłączeniem sygnału TVP. Brak emisji reklam to strata 45 mln zł. 45 MLN ZŁOTYCH WYRZUCONYCH PRZEZ TUSKA W BŁOTO!!!
Viki
4 miesiące temu
Facet porażka przegryw poza teleekspresem nie istnieje może się realizować w mówieniu żartu na koniec telekspresu
cytat
4 miesiące temu
Kiedy Edek (Tango Mrożka) dorwie się do władzy to prawo przestaje być potrzebne. Tylko siła a inteligent się ukorzy.
Najnowsze komentarze (310)
legendo
2 miesiące temu
Zamiast Orłosia pokaźcie lepiej Asię toples, oglądalność wzrośnie
Bravo
4 miesiące temu
Joasia Dunikowska-Paź świetnie się prezentuje w TVP i TVP Info.
Kuba
4 miesiące temu
A podatki będzie płacił Orłoś? Czy znów na kilka lat zapomni o pit ? Kasta !
Gościnnie
4 miesiące temu
Niedobrze mi się robi jak czytam o takich "powrotach". Orłoś nie jest obiektywnym dziennikarzem, do tego "tłustym kotem" i jeszcze sprawia wrażenie zarozumialca( to moje odczucie). Takie osoby jak on, Kraśko i im podobni powinni już być przeszłością. TvpPO wcale nie będzie czymś nowym i lepszym, na początku trochę poudają a potem wrócą na narracji pod partię Tuska.
Marek
4 miesiące temu
Nie nie nie zarozumialec i pewniak nie wiadomo na jaki czas.
Śmiechu warte
4 miesiące temu
A mowili że teraz dzirnnikarze będą apolityczni.
Bum
4 miesiące temu
Wyrzucę telewizor
Adaś
4 miesiące temu
Lubiłem kiedyś pana Orłosia, gdy pracował w Teleekspresie, tylko kiedyś było założenie, że Teleexpres miał być programem "młodzieży" dla młodzieży, więc raczej już nie ten wiek. Niech przy okazji odmłodzą ten program, a pan Orłoś niech pomyśli nad innym programem.
Mmm
4 miesiące temu
Orłoś fajnie prowadził teleexpres, z poczuciem humoru, wywalili go, bo nie pasował władzy, dobrze,że wraca👍
ago777
4 miesiące temu
Do publicznej TV wszyscy młodzi bez żadnej deklarowanej przynależności partyjnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A wyznanie to ich prywatna sprawa mnie to nie interesuje. Żadnych zboczeń i prania mózgów polityczno wyznaniowych. TYLKO ESENCJA GLOBALNEJ INFORMACJI.
Ewa
4 miesiące temu
Też nie chce już Orłosia. Jest tak samo niewiarygodny jak Kraśko. Tylko , że Kraśce płaci prywatna telewizja, a nie państwowa.
Hmm
4 miesiące temu
Niech będą młodzi a nie weterani, jestem na nie. 2 razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki. Czy Orłoś jest tak kiepski ze nie może sobie innej roboty znaleźć? W 19.30 są nowe młode twarze i ok.
Wawa
4 miesiące temu
Teraz to musicie podzielić się widzami z tvn... Bo reszta to Was nie będzie oglądać.
1966
4 miesiące temu
Może ktoś ma plakat do odstąpienia nad łóżeczkiem bym sobie pewiesił!
...
Następna strona