Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

Maciej Stuhr otrzymał nominację do Wiktora, ale zaproszenia na galę JUŻ NIE: "Kochany Stingu, SZKODA"

282
Podziel się:

Choć Maciej Stuhr otrzymał nominację do Wiktora dla najlepszego aktora, nie został zaproszony na galę. Aktor w obszernym wpisie zapewnił jednak, że nawet występ jego ukochanego Stinga nie przekonałby go do udziału w wydarzeniu transmitowanym przez TVP. "Nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść".

Maciej Stuhr otrzymał nominację do Wiktora, ale zaproszenia na galę JUŻ NIE: "Kochany Stingu, SZKODA"
Maciej Stuhr nie dostał zaproszenia na galę Wiktorów (AKPA, Getty Images, Kurnikowski, Lester Cohen)

Już 31 marca w Warszawie odbędzie się uroczysta gala rozdania Wiktorów. Wydarzenie, które niegdyś cieszyło się w Polsce dużym prestiżem, powraca po prawie ośmiu latach przerwy, co już zdążyło odbić się w mediach szerokim echem. W tym roku imprezę uświetni bowiem występ Stinga. Jako że ceremonia transmitowana będzie na antenie Telewizji Polskiej, wielu dziennikarzy i osób publicznych postanowiło otwarcie je zbojkotować. W gronie tym znaleźli się m.in. Mariusz Szczygieł, Maciej Orłoś oraz Kinga Rusin - która wystosowała nawet specjalny apel do Stinga. Brytyjskiego gwiazdora od pojawienia się na gali próbowała także odwieść Monika Olejnik, oferując mu w zamian... swoją statuetkę Superwiktora.

W czwartek do medialnej dyskusji na temat tegorocznej gali Wiktorów postanowił dołączyć Maciej Stuhr. Aktor zamieścił na swoim facebookowym profilu obszerny wpis, w którym nie omieszkał wspomnieć o planowanym występie Stinga. Stuhr nie ukrywał, że gwiazdor jest dla niego wyjątkową postacią, a jego muzyka towarzyszy mu od lat. Jak zdradził, pierwszą zagraniczną kasetą z muzyką rozrywkową, którą otrzymał od ojca, był właśnie album Stinga. Dodatkowo aktor miał z wokalistą inne szczególne wspomnienie.

Pod koniec lat ’80. Tata przywiózł mi z zagranicy pierwszą kasetę z muzyką rozrywkową. Był to album "Nothing like the sun" Stinga. Byłem wtedy chyba w siódmej klasie podstawówki. Mniej więcej w tym samym czasie usłyszałem od koleżanki, że jestem do tego Stinga podobny, więc ten miły komplement towarzyszy mi w życiu już ponad 30 lat. A ponieważ jego muzyka bardzo przypadła mi do gustu, stał się on dla mnie ważną postacią, a jeden z jego cytatów "Be yourself no matter what they say" stał się moim życiowym credo - czytamy we wpisie aktora.

Stuhr otwarcie przyznał, że z chęcią zobaczyłby koncert Stinga na żywo, tym razem jednak nie będzie mu to jednak dane. Choć aktor znalazł się w gronie nominowanych do Wiktorów, nie otrzymał zaproszenia na galę. Fakt ten jednak niespecjalnie go zdziwił - gala będzie bowiem transmitowana przez TVP, która, jak podkreślił, nie pała do niego szczególną sympatią.

Zobacz także: Maciej Stuhr o pomocy migrantom. "Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie"

Fajnie byłoby posłuchać Stinga na żywo. Ponoć ma pojawić się na gali Wiktorów. Ponoć jestem nominowany w kategorii Aktor roku. Piszę "ponoć", gdyż o sprawie wiem tylko z internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił. Nie dziwi mnie to, bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata - kontynuował.

W swoim wpisie Stuhr podkreślił, iż nawet występ ulubionego muzyka nie jest w stanie przekonać go do wzięcia udział w gali Wiktorów. Aktor nie chce być bowiem w żaden sposób kojarzony z Telewizją Polską.

Piszę to wszystko z pewnym rozbawieniem i nawet bez żalu, bo jak łatwo się domyślić, nawet gdybym zaproszenie dostał i nawet gdyby mój ukochany Sting śpiewałby mi przez godzinę prosto do ucha, to nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi, stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych, niszczy pluralizm i wolność słowa! - wyliczał.

Na koniec Maciej Stuhr postanowił bezpośrednio zwrócić się do Stinga, po raz kolejny podkreślając, że na gali Wiktorów z pewnością go nie zobaczymy.

Zatem Kochany Stingu! Jestem Twoim wielkim fanem! Jestem nominowany do jednej z nagród w gali, którą masz uświetnić. Niestety z wielu powodów nie zobaczymy tego wieczoru. Szkoda. Manners maketh man (Maniery czynią człowieka - przyp. red.) - napisał.

Póki co, Sting oficjalnie nie odniósł się do wszystkich apeli przestrzegających go przed występem na gali Wiktorów. Okazuje się jednak, że głosy krytyki nie umknęły uwadze jego managementu. Jak donosi Plejada, polski oddział wytwórni Universal Music poinformował już, że współpracownicy gwiazdora "rozważają wszystkie aspekty sprawy". Ponoć już wkrótce poznamy oficjalną decyzję w sprawie udziału wokalisty na polskiej gali, wydane zostanie również specjalne oświadczenie.

Myślicie, że Sting jednak pojawi się na gali Wiktorów?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(282)
Drama
2 lata temu
Poki co od lat to Maciej Stuhr sieje nienawisc do ludzi o odmiennych pogladach politycznych niz jego
Zzzzzz
2 lata temu
I kto to mówi? Pan Stuhr!? Studnia nienawiści i hejtu? Antagonista Polaków i wszystkiego co polskie?? Panie Stuhr DOŚĆ już!
Ola
2 lata temu
Kto tu sieje nienawiść....
Zuza
2 lata temu
Haha! Ale się uśmiałam! I kto tu sieje nienawiść? Chyba o sobie Pan mówi Panie Stuhr!
Co jest?
2 lata temu
Co z Maciejem Stuhrem i jego żoną? To jakaś schizofrenia! W lutym 2021 nasz „genialny aktor, autorytet moralny i przywódca duchowy”, wielbiciel Strajku Kobiet Stuhr wyjawił w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, że „nastał już czas na emigrację”, „trzeba rzucić kraj, wyjechać w cholerę, żyć gdzieś indziej” itd. Tymczasem 8 miesięcy później ten sam Maciej Stuhr stwierdza, że islamscy migranci powinni zostać masowo wpuszczeni z Białorusi do Polski, prosić o azyl i pozostać, bo będą tu bezpieczni i będzie im dobrze. Trudno zrozumieć - jest bardzo źle w „tym kraju” (tak celebryci i opozycja mówią o Polsce), czy też jest dobrze? O co chodzi? Na dodatek: jak pogodzić pełne poparcie pana Macieja oraz jego żony dla środowisk lewicowych, Strajku Kobiet i LGBT+, z traktowaniem kobiet przez wyznawców Allaha i proroka Mahometa gorzej niż zwierząt domowych, uznawaniem kobiety za stworzenie „nieczyste”, a homoseksualizmu za jedno z najcięższych przestępstw, karanych śmiercią? Oto zagadki…
Najnowsze komentarze (282)
widzka
2 lata temu
żadna strata bez tego pana mającego się za wielką gwiazdę .. orłosie ..rusinki itp. co to za POLACY !!!!!!!!!!!!!
Polak
2 lata temu
Jak już ktoś sieje nienawiść, to właśnie Sztur a nie tvp.
Polka
2 lata temu
Panie Sthur to pan kłamie, sieje nienawiść I jest wrogiem Polski. Najwyższy czas razem z panem Grodzkim opuścić Polskę, skoro tak tu panu źle. A tak na marginesie - filmy z panem to żenada a nie sztuka.
Wanda
2 lata temu
Super, że nie zaprosili
Eva
2 lata temu
Super
Lechitek
2 lata temu
Brawo Maciej🙌
PO+
2 lata temu
Czy jest ktoś kto poza Grodzkim i Stuhrem bardziej nienawidzi Polski?
Danuta
2 lata temu
Panie Maćku nic się nie stało my wszyscy swoje wiemy i tego nie może zmienić jakaś tam telewizja TVP
ABC
2 lata temu
Nienawiść to synonim Stuhra - abstrahując oczywiście od TVP bo to inna sprawa.
Darekt
2 lata temu
Hi. Mam dwa wolne bilety na 20.04 in Hammersmith Palladium London . Jakby miał pan wolne i czas to zapraszam. Darek
giej
2 lata temu
To tylko opinia, ale według mnie nienawiść to drugie imię tego pana.
ElizabethArde...
2 lata temu
Nigdy nie darzyłam sympatia tego aktorzyne…..
Fanka
2 lata temu
Panie Artysto Sting zapraszamy do TVP w Polsce
😃😃😃😃
2 lata temu
Rodzaj męski dużej myszy ma dużo jadu
...
Następna strona