Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Magda Mołek krytykuje projekt całkowitego zakazu aborcji. Internautki atakują: "JAK MATKA DWÓJKI DZIECI MOŻE WSPIERAĆ ABORCJĘ?!"

529
Podziel się:

Dziennikarka zdecydowała się odpowiedzieć na większość nieprzychylnych komentarzy.

Magda Mołek krytykuje projekt całkowitego zakazu aborcji. Internautki atakują: "JAK MATKA DWÓJKI DZIECI MOŻE WSPIERAĆ ABORCJĘ?!"
(ONS)
bEDoIbBx

Od kilku dni w mediach jest głośno w związku z kontrowersyjnym pomysłem Kai Godek. Za sprawą polityk do Sejmu nieoczekiwanie wrócił obywatelski projekt całkowitego zakazu aborcji, co wywołało reakcję wśród wielu znanych kobiet. Oburzenia pomysłem, by za usunięcie ciąży groziła kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, nie kryły m.in.: Anja Rubik, Małgorzata Rozenek, Barbara Kurdej-Szatan czy Magda Mołek.

Zobacz także: Gessler wspierał Czarny Protest stojąc w korku. "Musiałem jechać po dziecko"
bEDoIbBz

Ta ostatnia pod swoim najnowszym wpisem, nawołującym do strajku, musiała się zmierzyć z falą nieoczekiwanej krytyki.

TO JEST WOJNA. Nie możemy wyjść z domu, by zaprotestować. Jesteśmy zmęczone miesięczną kwarantanną, domowym nauczaniem naszych dzieci, strachem o najbliższych, niepewne miejsc pracy, albo już z niej zwolnione. Nie znamy jutra, kurczą nam się oszczędności, w mediach wciąż straszą nas, że fala zachorowań dopiero przed nami a tutaj to: sejmowe czytanie tzw. obywatelskiego projektu dotyczącego zaostrzenia aborcji i kar za edukację seksualną. PIEKŁO KOBIET w najczystszej postaci. Dziewczyny! Kobiety! Mamy, Siostry, Przyjaciółki! PROTESTUJEMY! - zaapelowała zaangażowana w losy kobiet dziennikarka, co nie wszystkim przypadło do gustu.

Pod wpisem 43-latki pojawiło się wiele krytycznych komentarzy niepochwalających jej postawy internautów:

bEDoIbBF

Jak matka dwójki dzieci może w jakikolwiek sposób wspierać aborcję? To jest przerażające! - brzmi jeden z nich, którego prezenterka zdecydowała się nie pozostawiać bez odpowiedzi:

Właśnie jako matka wiem, o czym mówię. Wspieram wolność wyboru. Nie wtrącam się do sposobu życia innych kobiet - chcą, to rodzą, nie chcą - ich wola. Pani jest kobietą, prawda? Lubi Pani, gdy inni/obcy decydują za Panią? - pisze Mołek.

Inna internautka odniosła się do pociech Magdy i spytała:

Proszę popatrzeć na swoje dzieci Pani Magdo, usunęłaby je Pani?

bEDoIbBG

I w tym przypadku na odpowiedź dziennikarki nie trzeba było długo czekać:

Czekałam na taki komentarz...Niestety… Skoro są z nami, to jak Pani myśli? Proszę sobie wyobrazić, że tu chodzi o to, żebym ani ja, ani Pani, ani nikt inny nie kazał kobietom rodzić, tylko zostawiał w spokoju - tłumaczyła zaciekle Mołek.

Jedna z obserwatorek zaatakowała dziennikarkę:

Dlaczego wypowiada się Pani na temat aborcji? Pani już się zdążyła urodzić, więc czemu jest za tym, by inni się nie mogli urodzić? TO CHORE! - napisała.

bEDoIbBH

Magda udzieliła wyczerpującej odpowiedzi:

Dlaczego? Po to, żeby gdy ktoś Panią zgwałci i zajdzie Pani w ciążę - miała Pani prawo wyboru, czy chce urodzić. Po to, żeby mogła Pani decydować, czy chce urodzić dziecko, które ma ciężkie nieodwracalne wady albo też po to, by nie musiała Pani umierać, bo będąc w ciąży, ktoś za panią zdecyduje, ze ważniejsze jest życie płodu a nie Pani. Ogólnie po to, by żyła Pani w wolnym kraju jako Wolna kobieta. W skrócie - wyjaśniła.

Rozumiecie oburzenie jej wpisem?

bEDoIbBI
bEDoIbCa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(529)
Kasio
rok temu
TO NIE JEST WSPIERANIE ABORCJI. TO JEST WALKA O >>>WYBÓR<<<<
kaka
rok temu
Jest matką bo chciała nią być i podjęła taką decyzję. To nie znaczy, że musi swoje decyzje narzucać innym. Albo, że gdyby zaszła w ciążę trzeci raz to by jej nie usunęła.
Krzysiek
rok temu
Bo każda Kobieta ma Podmiotowość i ma decydować sama za siebie!!!!!!!
bEDoIbCb
Oli
rok temu
Jestem matką nieuleczalnie chorego dziecka,które nigdy nie będzie żyło samodzielnie.Nie macie pojęcia co znaczy wychowywanie tak ciężko chorego syna w tym kraju.Ja podjęłam decyzję, że urodzę,ALE TO BYŁA MOJA DECYZJA, NIKT MNIE DO TEGO NIE ZMUSZAŁ!!!Nie wyobrażam sobie sytuacji aby ktoś mógł zmusić kobietę do urodzenia tak chorego dziecka. Sama decyzja o usunięciu ciąży,jest dla takich kobiet traumą do końca życia.Proponuję rządzącym spędzić trochę czasu w hospicjum dla dzieci,bo takie przeżycie zmienia poglądy na życie...
gość
rok temu
W krajach europy gdzie aborcja jest legalna nadal rodzą się dzieci chore, niepełnosprawne. Ale przychodzą one na świat w dużej mierze w rodzinach gotowych na wychowanie takiego dziecka, świadomych ciężaru jaki spada na ich barki. To ludzie którzy podjęli taką a nie inną decyzje. Dostęp do aborcji nie sprawi że wszyscy będziemy tacy sami-piękni, zdrowi, bez wad. Ale na pewno wiele kobiet będzie po prostu spokojniejszych.
Najnowsze komentarze (529)
Mieczysław
rok temu
Te tzw. "celebrytki" i feministki są za aborcją, bo większość z nich poddała się tym zabiegom, gdy robiły "kariery", a teraz stosują swoiste "samorozgrzeszenie". Ale SĄD OSTATECZNY je i tak czeka, a wtedy będzie "...płacz i zgrzytanie zębów"... ZGROZA!!!
Sylwwwia
rok temu
Właśnie dlatego, że ma już dzieci Pani Mołek chce mieć wybór np w sytuacji zagrożenia jej życia w kolejnej ciąży.
piotr
rok temu
Generalnie, jak czytam wpisy na jej insta, to przeciwniczki aborcji ją pozamiatały. Wykazały płytkość, kłamstwo i manipulację faktami, dostrzeganie tylko jednej strony problemu, a całkowite pomijanie drugiej. Nie ma Mołek żadnego powodu, żeby tak się puszyć.
Konfi
rok temu
Musi byc aborcja bo Bedzie duzo niechcianych dzieci porzuconych chorych a panstwo psi niepomoze Tim bardziej grubasy z kosciola
Konfi
rok temu
Musi byc aborcja bo Bedzie duzo niechcianych dzieci porzuconych chorych a panstwo psi niepomoze Tim bardziej grubasy z kosciola
denia
rok temu
Niech ciemnota, która jest w mniejszości, nie decyduje o życiu większości kobiet w Polsce! Chcą, niech rodzą potworki! Przypomnijcie sobie gehennę kobiet za "panowania" Ceausescu w Rumunii.
Konfi
rok temu
Musi by aborcja bo bedzie duzo niechcianych dzieci chorych porzuconych a panstwo pis niepomoze a kosciul tym bardziej
Adi.
rok temu
Precz z aborcją nie mordować niewinnych!
bEDoIbBT
xxx
rok temu
popieram w 1000 procentach kobieta ma prawo do decyzji szkoda ze panstwo i kosciol nie martwia sie o dalszy los chorych niepelnosprawnych dzieci i ich rodzicow tylko sa pozostawieni sami sobie musz zbierac niekiedy miliony na operacje
Ktoś
rok temu
Do wszystkich zagorzałych przeciwników aborcji, proponuję podjąć pracę w ośrodku gdzie większość takich ludzi skończy.Mowa o upośledzonych , nie kochanych, niechcianych ,zapomnianych przez rodziny.Znam to z autopsji. Nie wypowiadajcie się jak nie macie pojęcia.
Max
rok temu
Jak jestes ateistka albo z innej wiary niz katolicka to mozesz byc w tego typu bledzie. Ale jako Katolik majac taka opinie sam sie ekskomunikujesz. I niech wreszcie nasi swietobliwi zaczna to w pustych koscialach glosic.
Mariusz.
rok temu
Kaja Godek ma rację. Życie człowieka zaczyna się od poczęcia. Dziecko czy jest chore, powinno się urodzić. Dziecko, które jest wynikiem gwałtu też powinno się urodzić. Bo dziecko temu jest niewinne, zaistniałej sytuacji.Taka jest prawda. Skazywanie dziecka na aborcję to jest skazywanie Pana Jezusa na śmierć. Brońcie życie, módlcie się o jego zachowanie np: Adopcją Dziecka Nienarodzonego.
Zuza
rok temu
Brawo pani Magdo . Każdy ma prawo do swojej decyzji.
Dora
rok temu
Wolny kraj. Kazdy powinien decydowac o sobie. Usunę i kogo to interesuje... Jestesny wolnym krajem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDoIbCM
bEDoIbCN
bEDoIbCO
bEDoIbCP
bEDoIbCQ
bEDoIbCv