Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Maja Ostaszewska alarmuje przed katastrofą klimatyczną: "W Polsce już niedługo będziemy mierzyć się z BRAKIEM WODY"

365
Podziel się:

W związku z falą pożarów dotykających Australię aktorka zaapelowała o pisanie listów bezpośrednio do premiera z żądaniem natychmiastowych działań.

Maja Ostaszewska alarmuje przed katastrofą klimatyczną: "W Polsce już niedługo będziemy mierzyć się z BRAKIEM WODY"
(Instagram.com, Instagram)

Maja Ostaszewska jest jedną z gwiazd, które na każdym kroku starają się uświadamiać społeczeństwo w ważnych dla niej kwestiach. Uznana aktorka przyznała, że zaangażowanie polityczne odbiło się między innymi na jej zarobkach i niejednokrotnie pozbawiło ją pracy.

Tym razem 47-latka postanowiła zwrócić uwagę internautów na problem fali pożarów dotykających Australię. W swoim apelu Ostaszewska poprosiła fanów, aby odezwali się do premiera Mateusza Morawieckiego z żądaniem natychmiastowych działań na rzecz ochrony klimatu.

"Australia nie pamięta tak potwornych pożarów"- zaczęła aktorka "Owszem, każdego roku dotykał ją "bushfire", ale nigdy dotąd na taką skalę. Zginęły już 22 osoby i według szacunków australijskich ekologów 480 milionów zwierząt. W tym 8000 koali, którym grozi całkowite wyginięcie. Serce pęka, kiedy patrzę na te obrazy. A co najgorsze, przyczyną tak strasznych pożarów są działania człowieka. Okrucieństwo i bezmyślność. Tak właśnie wygląda katastrofa klimatyczna, która dotyczy nas wszystkich. Każdy, kto ją neguje, jest szaleńcem. Przywódcy państw i przedstawiciele wielkich koncernów, którzy ją ignorują i nie wprowadzają systemowych rozwiązań prowadzących do zatrzymania ocieplenia klimatu, są bezpośrednio odpowiedzialni za to, co się dzieje. Wprowadzajmy zmiany w naszym codziennym życiu i apelujemy, naciskajmy na polityków. Na ostatnim zdjęciu adres mailowy do Premiera Mateusza Morawieckiego: kontakt@kprm.gov.pl. Piszmy listy z żądaniem natychmiastowych działań, rozwiązań na rzecz ochrony klimatu."

W dalszej części wpisu celebrytka wyraziła oburzenie faktem, że w przeciwieństwie do reszty europejskich krajów polska kompletnie nie liczy się z katastrofą klimatyczną, która już niesie za sobą dramatyczne skutki. Ostaszewska ostrzegła, że niebawem Polska będzie borykała się z deficytem wody.

"To skandal, że Polska jako jedyna w Europie nie podpisała na szczycie w Brukseli porozumienia dotyczącego neutralności klimatycznej do 2050 roku" - kontynuowała. "Naukowcy od lat alarmują o tragicznych skutkach naszego sposobu życia. Według ich danych, w Polsce już niedługo będziemy się mierzyć z brakami wody. Spośród wszystkich krajów Unii, mamy jej najmniejsze zasoby. Płonęła Amazonia, topią się lodowce, Wenecja tonie... Niewyobrażalne, że politycy i wielkie koncerny nadal udają, że nie ma problemu. Biorę się do pisania i Was także do tego zachęcam. Dziękuję Karolinie Korwin Piotrowskiej za upublicznianie i nagłaśnianie problemu, dziękuję Anji Rubik."

Zastosujecie się do jej apelu?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(365)
Gdzie Maja?
2 lata temu
Niemcy to światowy lider wydobycia węgla brunatnego (którego spalanie powoduje TRZYKROTNIE WIĘKSZE skażenie atmosfery, niż odpowiednio węgla kamiennego – polska energetyka). Produkują go więcej niż USA z Chinami razem wzięte. Węgiel brunatny jest w Niemczech niezbędny. Jest przetwarzany na energię w elektrowniach, z których aż cztery znajdują się na liście najbardziej brudnych w Europie (lista TOP-5). Jednak Unia Europejska rozpowszechnia przekonanie, że to polska energetyka bije rekordy w zużyciu węgla, emitując najwięcej gazów cieplarnianych. Węgiel stanowi obecnie około 43 proc. nośników energii w niemieckiej elektroenergetyce. W tym 18 proc. węgiel kamienny i 25 proc. węgiel brunatny.
Lucky
2 lata temu
A jak tam „Czajka”, pominięta w apelach?
Zmęczona
2 lata temu
Mnie zawsze ciekawi co mają ludzie na myśli mówiąc "skuteczne działania", "zacząć coś robić", zmienić styl zycia". Kochani, nam są potrzebne konkrety a i tak największą odpowiedzialność ponoszą olbrzymie koncerny. Fabryki ubrań i chemii w krajach trzeciego świata, gdzie farby wylewa się bezpośrednio do rzek. Co możemy zrobić my w Europie? Jak wpłynąć na poprawę środowiska? Potrzebujemy konkretnych informacji a nie wielkich haseł "zróbcie coś".
Dora
2 lata temu
Specjalistka od wszystkiego. Jak dla mnie zwykle narzedzie w rekach lobbystow.
Nick
2 lata temu
Przestaje czytać wiadomości - nie chce żyć na tym podłym świecie
Najnowsze komentarze (365)
era karbonu
2 lata temu
Ludzie są niedouczeni, a monopoliści chciwi. Już dawno zostały zaproponowane rozwiązanie, które powodują, że spalanie węgla nie jest groźne dla srodowiska. Niestety władze nie chcą tego wdrożyć bo komuś się to nie opłaca, a ciemmny lud wierzy w jednostronne bajki razem z celabrytami.
gosc
2 lata temu
niech napisze do chin i krajow azjatyckich, europa to mala czesc globu i mala czesc ludnosci,to co sie dzieje w azji to dopiero niszczy klimat, a ta baba to wariatka, wyjazd z kraju jak nie pasuje
Azx23
2 lata temu
Zamilcz betonie
htfrdc
2 lata temu
Bardzo lubię panią Ostaszewską , a także jej ojca, pana Jacka Ostaszewskiego, szczególnie z dawnych czasów. Dlatego apeluję do Pani: proszę się powstrzymać od publicznego wyrażania swoich opinii na sprawy, o których nie ma pani pojęcia. W pani branży (show biznes) trudno jest rozdzielić rzeczywistość od propagandy. Jak czytuję czasami Pani apele, to czuję zażenowanie. Pozdrawiam serdecznie!
Marta
2 lata temu
Popieram Maju!
Marta
2 lata temu
Maju ! Popieram! Będę pisac do Morawa! Walczmy o plnete, choc jest tylu glupich, agresywnych ludzi,widac po komentarzach...ja Ciebie popieram
Aneta
2 lata temu
To beztalencie ma swoich fanów?Wow!
stoik
2 lata temu
gdzie byłaś jak POpaprańcy byli przy korycie? Wtedy nie interesowaŁaś się klimatem?
Wac
2 lata temu
Niech ona zamiast srania na własny kraj,zastanowiła się,co czyni świat aby pomoc Australii,i jak również globalnej pomocy występujących kataklizmów na świecie.
Logika
2 lata temu
Kobieto zamiast jednoczyc i motywować ludzi do działania ciągle krytykujesz i motasz! Jesteś tak negatywna że czuć to od Ciebie na zdjęciu... Jakieś nielogiczne działania i słowa, żeby tylko cos zamacic, jak to niby pomaga oprócz promowania lewicy???? Zresztą jak można zaufać komuś kto uważa że życie dzikow jest ważniejsze niż ludzi??? Zresztą trochę to jest wszystko smiech - przynajmniej można się intelektualnie dowartosciowac i pośmiać na tym pudełku czytając polskie celebryckie wypociny :) Jednoczmy - nie dzielimy, myślimy logicznie lub nie mówmy nic na forum :F
Rozsadek
2 lata temu
Mają uważałem Cię za dużo mądrzejszą... Co z tego że Niemcy Francja podpisują jakieś papierki czy ty zjezdzilas te kraje? wiesz jak oni zanieczyszcza ja tak naprawdę środowisko? Nie masz kobieto pojęcia a ja nie mam czasu wypisywać jak bardzo szkodzą oni kraje rozwinięte ludzie w tych krajach jaka jest konsumpcja jak truja ich diesle w korkach do i z pracy miliony aut, jak wyrzucają dobre rzeczy na śmieci w tym żywność szczególnie w Skandynawii jak latają samolotami, ile mają fabryk jaka to skala... mało wiesz dziewczyno a to tylko część zanieczyszczeń.... Więc proszę nie pisz BZDUR
hhhhh
2 lata temu
nie histeryzuj kup w markecie kilka zgrzewek wody i ok
Obiektywna
2 lata temu
Bezczelna baba na instagramie śmie innych pouczać a sama co? Myśli że telefon działa na powietrze? Nie wie że to prąd z tych paskudnych ciepłowni? Niech sama pokaże najpierw jak żyje bez plastiku jak się kąpie raz na miesiąc jak myje garnki w Wiśle... Porabana baba
Bożka
2 lata temu
Najlepiej chodzić na golasa bo wszystko co nas otacza począwszy od majtek po buty, grzebienie, jedzenie szlak wie co jeszcze, to wbrew ekologi, dopóki ludzkość istnieje to musi jeść, ubrać się ,a może listek figowy wystarczy? Tylko co potem jak liści zabraknie? A czym się ogrzać? Acha jeszcze trzeba telewizory i telefony ekologiczne wymyśleć a może tam tam nam wystarczy do komunikacji między sobą a zamiast telewizji na drzewo wejść i pooglądać co się dzieje w oddali ?ot sama ekologia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie