Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
Megi
|

Maja Staśko oburza się na "wujka Łukiego" z ekipy Friza, sugerując, że żartuje z GWAŁTU (ZDJĘCIA)

44
Podziel się:

Maja Staśko znana jest w show biznesie z bezkompromisowego podejścia do wielu tematów, a jej wypowiedzi nierzadko sprawiają, że staje się bohaterką kolejnych afer. Tym razem aktywistka wzięła na tapet ekipę Friza i "wujka Łukiego" sugerując, że 37-latek zażartował z... gwałtu.

Maja Staśko oburza się na "wujka Łukiego" z ekipy Friza, sugerując, że żartuje z GWAŁTU (ZDJĘCIA)
Maja Staśko oburza się na "wujka Łukiego" z ekipy Friza, sugerując, że żartuje z GWAŁTU (ZDJĘCIA) (FORUM, YouTube)

Maja Staśko wielokrotnie dała się już poznać w show biznesie jako bezkompromisowa postać, która zawzięcie broni swojego zdania. Niedawno kontrowersyjna celebrytka pojawiła się na przykład na premierze "Pokolenia Ikea" obwieszona cytatami z książki. Maja tłumaczyła, że "projektantem jej sukni jest seksista" i nie szczędziła Piotrowi C. ostrych słów.

Tym razem celebrytka postanowiła pochylić się nad najnowszym filmem, który pojawił się na YouTube i TikToku Friza. Przedstawia on teleturniej "Twoje 5 minut", a Maja skupiła się na fragmencie, w którym to jurorzy "żartują" ze wspólnej nocy dwóch uczestników. Swój post Staśko opatrzyła zdjęciem Friza i "wujka Łukiego". Szczególnie ten ostatni ma być głównym winowajcą całego zamieszania. Wszystko podpisała słowami "żart z gwałtu w programie dla młodzieży". Dalej Staśko przytoczyła fragment rozmowy, który odbywał się pomiędzy jurorami, a dwójką młodych ludzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Staśko uderza w Stanowskiego: "Zrobił karierę na hejcie"

Friz i pozostali jurorzy "Twoje 5 minut" żartuję ze "wspólnej nocy" uczestników

Friz z pozostałym członkami składu jurorskiego żartował, że uczestnicy mieli okazję spędzić "pierwszą noc wspólnie w łóżku". Dziewczyna tłumaczyła, że noc spędzili w osobnych łóżkach, które były ze sobą złączone. To najwidoczniej rozbawiło 37-letniego "wujka Łukiego", bo dopytywał, czy "oni również się złączyli". Po chwili, dodając: "przyjaźnią, koleżeństwem". Po tym, jak 19-latka po raz kolejny zaprzeczyła, że "złączyła się z kolegą", obecna w jury dziewczyna skomentowała to słowami: "Ale jak się cieszy, tam coś musi być".

Tam coś się wydarzyło. Ona nie wie, bo spała - zażartował "wujek Łuki", co szczególnie rozzłościło Staśko.

Maja Staśko krytykuje "żart z gwałtu"

W swoim obszernym wpisie na Instagramie zwróciła uwagę, że 37-latek mógłby być ojcem nastolatków, a jego słowa były nie na miejscu...

37-letni mężczyzna, który mógłby być ich ojcem, mówi młodej dziewczynie, że kolega ją zgwałcił. Tego samego dnia nastolatek zostaje wyrzucony z programu za to, że jest "niedojrzały". Trzeba od razu napisać wprost: uprawiania stosunku ze śpiącą osobą to GWAŁT. Nie "seks na śpiocha", "seks niespodzianka" ani "marzenie każdego faceta. Śpiąca osoba nie może wyrazić zgody. Zgoda musi być jasna i jednoznaczna (niekoniecznie werbalna) - natomiast chrapnięcie czy jęknięcie przez sen bez wątpienia nią nie jest. A seks bez zgody to gwałt. Stosunek z osobą nieprzytomną, nieświadomą, śpiącą czy pijaną (tak, że nie może wyrazić świadomej zgody) - to GWAŁT - pisała Staśko.

Dalej Maja opublikowała kolejny post, w którym to kontynuowała temat gwałtu, przytaczając argumenty potwierdzające jej tezy i tłumaczyła, kiedy mamy do czynienia z gwałtem. Podkreśliła jednak przede wszystkim, że "żart o gwałcie" wypowiedziany przez "wujka Łukiego" absolutnie nie był "ok".

I teraz wracam do Wujka Ługiego i "T5M" - czy ten żart o gwałcie był ok? Absolutnie nie. Żarty o gwałcie powinny być rzucane w środowisku, które wyraziło na to zgodę i które znamy - bo nie wiemy, jak mogą oddziałać na osoby z traumami, a publicznie są w stanie normalizować gwałt. Program "Twoje 5 minut" oglądają miliony osób i czerpią z niego wzorce. Dzieci nie powinny słyszeć podobnych tekstów od dorosłego mężczyzny. A tu mamy do czynienia z sytuacją, w której gwałt nie jest nazwany gwałtem, tylko przedstawiony jako zabawna sytuacja - kontynuowała swoją wypowiedź.

Na koniec Maja stwierdziła jeszcze, że żart w takiej sytuacji tylko "uśmiesznia potworną traumę" i przyznała, że rozwiązaniem całej sytuacji dla niej są nie tylko przeprosiny, ale i usunięcie fragmentu, w którym jurorzy żartują z uczestników. Przyznała również, że rozwiązaniem całej sprawy byłoby także " jasne sprostowanie, że taki stosunek to gwałt".

Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(44)
!!!!
rok temu
Zarówno ekipa friza jak i maja staśko to patocelebryckoinfluencerski rak internetu
Nit
rok temu
Można się z nią nie zgadzać w wielu kwestiach, ale tu ma rację. Obrzydliwy „żart”, co to w ogóle ma być…
Jula
rok temu
Prostacki żart. A Stasko tylko czeka na takie wpadki, zeby o sobie przypomnieć
ewa
rok temu
Maja jest jak jest, nie lubię jej, ale tutaj ma rację!!!
Luna
rok temu
To ta, niby feministka, walczącą z przemocą, która tłucze się za kasę i to już nie jest wg niej przemocą?
Najnowsze komentarze (44)
bleh
rok temu
no to bylo obrzydliwe...
Rozumita?
rok temu
Komentatorzy w ogóle rozumieją o czym pisze Maja?
Co???
rok temu
W ostatnim mczasie Maja zrobiła progres tego, jak brać się za poważne tematy nie skupiając glównej uwagi na osobach publicznych, a ludzie dalej się zatrzymali na etapie tego, co jeszcze robiła do niedawna, i dalej ją jadą...
Kasia
rok temu
Oglądałam i nie uważam jak ona. Szuka poklasku. Żart był śmieszny.
Hmmm
rok temu
Takie teksy były też niesprawiedliwe wobec chłopaka. Zrobiono z niego faceta gwałcacego śpiące dziewczyny. Naruszono też jego godność. Obecnie to nie tylko śmiechy, ale często wykluczenie z wielu projektów, czy reklam takich gwałcicieli. Za takie pomówienie powinien złożyć pozew. Może jak odpadnie, jeśli nie chce tracić szansy na wypromowanie się. Jak się sprzeciwi, to go wyrzucą. Dlaczego ma tracić swoją szansę przez to, że juror mówił coś takiego.
Miszel
rok temu
No w tym ma rację, jakikolwiek stosunek z osobą, która jest nieprzytomna i nie może wyrazić zgody to gwałt
Ofelia
rok temu
Fajnie że Chińczycy szpiegują friza i 2,5 mln owiec obserwujących
Olek
rok temu
Maja, odkąd zgodziłaś się na walkę w patogalach straciłaś autorytet. Wypowiadasz się na temat takich patogadek, a sama bierzesz udział w tym cyrku.
Olka
rok temu
Tą całą ekipe średnio kojarzę ( tyle co z opowiadań mojego 7 letniego bratanka) , ale co do Staśko... ta kobieta ma problem do wszystkich. Rzadko ma rację, a jak już czasem ma, to w taki sposób przedstawia swoje argumenty, że nikt nie bierze jej na poważnie. A jak jej ktoś już odpowie i to z sensem , to wtedy zasłania się chorobami psychicznymi i tym, że dostaję mase hejtu ...
Asia
rok temu
Nie lubię jej ale ma rację.
Celinka
rok temu
Również dlatego powinien być Chłopak czy mąż przy badaniach palpacyjnych i porodach by nie było zarażeń. TakaPrawda...pytasz i masz .....Szacuje się, że w Polsce każdego dnia dochodzi do 200 gwałtów, zaledwie 10 proc. z nich zgłaszanych jest na policję Monzer M., ginekolog, został oskarżony o z­gwałcenie oraz doprowadzenie do innej czynności seksualnej wobec swoich pacjentek Na policję i do prokuratury w Zabrzu zgłosiło się 20 kobiet, 19 z nich przesłuchanych przez sąd otrzymało status pokrzywdzonej przez Monzera M. Policja apeluje o dalsze zgłaszanie się ofiar ginekologa Badanie ginekologiczne dla wielu kobiet jest mało komfortowe, dlatego też często szukają lekarza, przy którym będą czuć się swobodnie, który w jak największym stopniu zminimalizuje ich niepokój, czasami też wstyd. Co miały czuć pacjentki ginekologa Monzera M., który w swoim prywatnym gabinecie dopuścił się gwałtu i innych czynności seksualnych?
Ile można
rok temu
Tej Pani już podziękujemy, chyba tylko siedzi i ogląda wszytko co możliwe żeby znaleźć punk zaczepienia. Nie masz nic do pokazania to zniknij, a nie na siłe szukaj szumu kosztem innych… Tu fakt może żart nie na miejscu, ale totalnie wyrwane z kontekstu i z jej story nie można wywnioskować niczego bo widzimy tylko urywki które wstawiła..
Roro
rok temu
Najlepiej się po prostu nie zadawać z takimi typami. Jak facet nie traktuje kobiet na równi, to z nim nawet nie rozmawiam. Traktuję jak powietrze. Nie śmieję się z ich żartów. A, że jestem raczej atrakcyjna, to ich boli.
Roro
rok temu
Najlepiej się po prostu nie zadawać z takimi typami. Jak facet nie traktuje kobiet na równi, to z nim nawet nie rozmawiam. Traktuję jak powietrze. Nie śmieję się z ich żartów. A, że jestem raczej atrakcyjna, to ich boli.