Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
Kokosimo
|
aktualizacja

Małgorzata Rozenek PRZEMÓWIŁA w Sejmie, zaliczając małą WPADKĘ: "Chciałabym podziękować Donaldowi TUSKIEMU"

529
Podziel się:

Małgorzata Rozenek wróciła na Wiejską po pół roku, by osobiście zabrać głos w debacie o refundacji metody leczenia bezpłodności. Przemawiając w Sejmie celebrytka zaliczyła małą wpadkę i przekręciła nazwisko Donalda Tuska.

Małgorzata Rozenek PRZEMÓWIŁA w Sejmie, zaliczając małą WPADKĘ: "Chciałabym podziękować Donaldowi TUSKIEMU"
Małgorzata Rozenek PRZEMÓWIŁA w Sejmie: "Chciałabym podziękować Donaldowi TUSKIEMU" (East News)

W środę Małgorzata Rozenek uświetniła swoją obecnością posiedzenie Sejmu, podczas którego podjęto dyskusję o przyszłości in vitro w Polsce. Celebrytka, która sama urodziła trójkę synów dzięki sztucznemu zapłodnieniu, aktywnie walczy o przywrócenie refundacji in vitro z budżetu państwa. To już druga wizyta celebrytki na Wiejskiej w tym roku.

Rozenek osobiście przemówiła w Sejmie, jednak zanim do tego doszło, celebrytka bacznie wsłuchiwała się w słowa innych polityków. Jeden z nich w pewnym momencie bezpośrednio zwrócił się do gwiazdy TVN, zadając jej pytanie, którym dostrzegalnie wywołał niesmak na jej twarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o wystąpieniu w sejmie. Teraz zajmie się polityką?

Niedługo potem Małgorzacie dane było samej podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tej istotnej dla siebie sprawie z mównicy. Prezenterka, która od kilku miesięcy prężnie współpracowała z Platformą Obywatelską w sprawie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego refundacji in vitro, nawiązała do tegorocznych wyborów parlamentarnych.

To ważny dzień - zaczęła. Ważny dlatego, że wyraźnie pokazuje, że teraz żyjemy w państwie, które bardzo poważnie traktuje obietnice złożone swoim wyborcom i nie lekceważy głosu społecznego. Ta historyczna frekwencja, która była w ostatnich wyborach dała obecnemu sejmowi bardzo silny mandat do realizowania woli obywatelskiej.

W dalszej części przemówienia gwiazda odniosła się do swojej ostatniej wizyty na Wiejskiej, która przypadła 15 czerwca tego roku.

Ponad 70 proc. polskiego społeczeństwa popiera nie tylko metodę in vitro, ale również jej refundowanie z budżetu państwa - mówiła. Gdy stałam tu pięć miesięcy temu, miałam świadomość, że za chwilę rozpocznie się bardzo brutalna kampania wyborcza i że w poprzednim sejmie projekt nasz obywatelski może nie znaleźć szczęśliwego zakończenia. Tym bardziej doceniam to, że pięć miesięcy później stoję tutaj znowu, mając szansę, żeby ogłosić, że to państwo, rządząca obecnie większość mówi wprost do obywateli: słuchamy waszego głosu i szanujemy ten głos.

Małgorzata Rozenek-Majdan chciała wyrazić wdzięczność za wsparcie, które otrzymała od polityków Platformy obywatelskiej, w tym m.in od Donalda Tuska. Dziękując liderowi partii, podenerwowanej gwieździe zdarzyła się drobna pomyłka, na którą jednak szybko zareagowała.

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Ewie Kopacz i pani Agnieszce Pomaskiej i panu premierowi Donaldowi Tuskiemu... Tuskowi - zreflektowała się. Wszyscy ci ludzie dobrze rozumieją, że refundowanie in vitro jest przede wszystkim wyrównaniem szans dla wszystkich - do tego, żeby zostać rodzicami - powiedziała i po chwili nawiązała do dni, w których podczas niepogody wraz z politykami zbierała podpisy.

Mnóstwo osób było zaangażowanych do zbierania tych podpisów - przyznała. Często osoby, które nas wspierały miały już swoje dzieci, ba miały nawet wnuki - mówiły nam wprost - ten projekt nie tylko daje szanse na zostanie rodzicami, ale przede wszystkim jest symbolem powrotu do normalności. W imieniu tych wszystkich osób chciałam wam podziękować.

Kończąc swoje przemówienie Rozenek wyjawiła, że zamierza kontynuować swój "romans" z polityką i ma w planach kolejną współpracę z PO.

Pracujemy nad kolejnym projektem obywatelskim, tym razem dotyczącym mowy nienawiści i hejtu - obwieściła.

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(529)
przykreeeeee
5 miesięcy temu
koniec świata. celebryci opanowali sejm
etna
5 miesięcy temu
mowic poprawnie nie potrafi dzieci wychowywac rowniez a o invitro wie tylko tyle ze je zrobila co nie czyni z niej ekspertki
PRAWDA
5 miesięcy temu
Jak może w sejmie być osoba, która nie potrafi wysłowić się poprawną polszczyzną. Wstyd pani Majdan, a osób które urodziły dzieci metodą in vitro jest mnóstwo w Polsce, nie tylko pani. Proszę się nauczyć języka polskiego. Pani pozom KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH pokazało DDTVN.😏
fff
5 miesięcy temu
to nie była mała wpadka tylko duzy wstyd
lekarz
5 miesięcy temu
czy naprawdę in vitro jest teraz naczelny problemem w Polsce? Wstyd
Najnowsze komentarze (529)
😵‍💫😵‍💫😵‍...
5 miesięcy temu
Coz .. WHO zmuszało dl szczepień jak największej ilości ludzi na covid .Niedlugo beda tego rezultaty ; coraz wiecej ludzi bezpłodnych i poronień , co za tym idzie będzie popularne invitro czyli dzieci tylko dla zamożnych i pełna kontrola
Donaldzie tus...
5 miesięcy temu
Gocha na ministra zdrowia
Roseneck
5 miesięcy temu
Ja robiłam inwitero radek ma terezki na głowie, ja mam doczepiaki, dzięki tuskiemu się lansuje, chociaż w TVN mnie nie angażują, to ja jestem prawniczką i niedługo wyprem z siedła julie kucharkem
Porażka
5 miesięcy temu
Celebrytka która prawi o refundacji in witro 😄😄 Śmiechu warte 🙈🙉 Tu powinna się wypowiadać osoba z kompetencjami,a nie Gośka ❗
Anna
5 miesięcy temu
Wątpię w to że 70 % spoleczeństwa popiera refundację na inwitro 😝
zgroza
5 miesięcy temu
robiła tam test białej rękawiczki>?
Monia
5 miesięcy temu
Żenada
Gość
5 miesięcy temu
Na jedna probe in vitro ok moze byc dofinansowanie ale nie na do skutku...
Polka
5 miesięcy temu
No tak w tej chwili największy problem polski to invitro i hejt z nienawiścią z tym ona chce walczyć powinni jej nie dopuszczać do mownicy pcha się gdzie się da bo węszy dobry interes gdyby było to całkowicie za darmo nie zrobiłaby tego nie wierzę jej i tym celebrytow patrzą na swoje korzyści są oderwani od rzeczywistości, ludzie na chleb nie mają a ta będzie gadać o in vitro a później projekty nie nawisci. PIS dał coś ludziom zwykłym a lewica będzie dawać ale sobie nawzajem i celebrytow. Dziękuje.
Ula
5 miesięcy temu
Zawsze była cwana jeżeli in vitro przejdzie przez Sejm ona dostanie dotacje i o to jej chodzi do tej pory nic nie zrobila nikomu nie pomogla
Hhhhhhh
5 miesięcy temu
To jest poważna instytucja czy cyrk nie szanujecie obywateli pozwalając na to
aga
5 miesięcy temu
Gonia chce żeby budżet państwa ją sponsorował , pracować się nie chce , a trzeba z czegoś żyć.
OBSERWATORKA
5 miesięcy temu
Z perzyjemnością wypowiem się na kilka tematów w Sejmie, bez popełniania błędów językowych, stylistycznych i merytorycznych.
Adopcja
5 miesięcy temu
Wszyscy, którzy mają wyidealizowane wyobrażenie o adopcji powinni również dla równowagi zgłębić temat nieudanych adopcji i ludzkich dramatów z nimi związanych, zarówno rodziców jak i dzieci.
...
Następna strona