Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Mam ZMIANY NOWOTWOROWE. Pięć typów komórek rakowych!"

146
Podziel się

"Śmierci siostry moglibyśmy uniknąć. Badała się, ale cytologia była źle robiona i wychodziło, że wszystko jest OK."

bCxscnSd

Monika Pietrasińska, znana z roli w Miłości na bogato, rozpoczęła akcję upowszechniania profilaktyki raka szyjki macicy. Okazuje się, że zdecydowała się na to po śmierci siostry, która przegrała walkę z nowotworem w wieku 36 lat. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak przebiegała ta choroba. Zapewniła też, że siostra regularnie robiła badania, jednak były one wykonywane w niewałaściwy sposób. To właśnie opóźniło jej diagnozę.

Śmierci siostry moglibyśmy uniknąć, to był rak szyjki macicy. Został za późno zdiagnozowany - wspomina. Siostra badała się, ale cytologia była źle robiona i wychodziło, że wszystko jest OK. Bardzo dobrze się czuła. Lekarze zapewniali: spokojnie, wyjdziesz z tego, to jest jedyny rak, na którego się nie umiera. Z dozą spokoju na początku przechodziła przez chorobę. A jednak umarła.

Pietrasińska przyznaje, że dzięki chorobie siostry sama zainteresowała się tematem raka szyjki macicy. Po wykonaniu badań genetycznych okazało się, że ma nie tylko skłonność do nowotworów, ale nastąpiły już u niej zmiany rakowe. Monika od razu poddała się operacji.

bCxscnSf

Jak siostra żyła jeszcze, lekarz zapytał, czy ma siostrę. Zadzwoniła do mnie i powiedziała, że powinnam zrobić testy genetyczne. One wykazują, czy mam skłonności do nowotworów. Okazało się, że mam zmiany nowotworowe. Miałam 5 z 16 typów komórek rakowych, wszystkie wysokogenne. Ja już jestem w tej chwili po operacji. Ta choroba posuwa się tak szybko, że już po miesiącu byłam kwalifikowana do operacji - dodała.

bCxscnSl

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCxscnSG
KOMENTARZE
(146)
gość
5 lata temu
takie życie.. dzisiaj jestes jutro cie nie ma..
gość
5 lata temu
Aż dziw bierze że ktoś zaprasza ja na wywiad. ZERO intelektualno-zawodowe
gość
5 lata temu
PR na litosc.
bCxscnSH
studentka med...
5 lata temu
Rak szyjki macicy najczęściej jest poprzedzony zmianami w nabłonku szyjki macicy, które można wykryć w badaniu cytologicznym pobranym przez ginekologa. Póki zmiany są ograniczone do nabłonka, to są one wyleczalne i można zapobiec rozwojowi raka. Pietrasińska odnosząc się do badań genetycznych, mówi zapewne o wirusach HPV wysokiego ryzyka, które są odpowiedzialne za rozwój tego nowotworu. Czynnikami rozwoju tego raka są m.in.: liczni partnerzy seksualni, wczesny wiek rozpoczęcia współżycia seksualnego.
tzw. konował
5 lata temu
A kto z Was wie co to jest wirus HPV? Pietrasińska się widzę wstydzi nazwać rzeczy po imieniu.... Ma wirusy HPV i tyle, teraz to trzeba robić częściej cytologie
Najnowsze komentarze (146)
gość
5 lata temu
Nie wiem czy ma talent bo nie ogladam ale przynajmniej robi cos dobrego dla innych. a WY?
Gość
5 lata temu
jasne... od razu wielu partnerów i wczesne współżycie... polska ciemnota...!
gość
5 lata temu
hmm..droga studentko...mądre książki to jedno..a życie to drugie...mam same przerzuty raka gruczołowego do węzłow chłonnych...jestem po różnych wykluczających się nawzajem badaniach, pan dr.hab..62 letni szef kliniki po badaniach stwierdzil,że jestem w jego życiu zawodowym drugą pacjentką z taką sytuacją..dodam,że wszystkie markery są ujemne...a PET wykrył zmiany nowotworowe...duuuuużo nauki przed Tobą...
gość
5 lata temu
P***a, p***a, p***a,p***a,p***a
gość
5 lata temu
wcześniej mówiła, że jej siostra zmarła na ten sam nowotwór co Przybylska
gość
5 lata temu
z*****j ściero
gość
5 lata temu
Oj biedna łapie się wszystkiego... miło że się włączyła w taka akcję ale jak dla mnie totalnie sztucznie to wyszło...ani razu nie użyła imienia siostry tylko cytat co chwila siostra siostra siostra no tak smierc siostry Pietrasińskiej nowym pomysłem na jej reklamę pewnie ma nadzieje że teraz ludzie jej nie obrażą bo ma raka itp oj oj żałosne i baaardzo dziwne jest twoje życie
OnyXs
5 lata temu
nie mazgaj sie dziewucho, rak szyjki to nie znaczy ze koniec zycia, znam i wiem ze da sie zyc bez. Walcz, nie poddawaj sie !
bCxscnSz
Barbara R.
5 lata temu
Moja wiadomość, wysłana parę minut temu, uznana została za spam. Zapraszam na Allegro; tam będą moje książki, a m. in. odpowiedź na pytanie jak wyleczyć raka.
Barbara R.
5 lata temu
Nie widać mojego wpisu, a ja napisałam coś, czym można się wyleczyć z raka. Odkrycie, tej metody leczenia, nastąpiło już dość dawno, ale zazdrośni medycy, czy producenci leków, nie dopuścili, aby odkrywczyni tej metody dostała nagrodę Nobla. Ta metoda już jest raczej znana w Polsce, ja wskazuję tylko w swej książce, na czym to polega. Jeśli na ukaże się przed chwilą napisana moja informacja, to nie dowiecie się na czym to polega.
gość
5 lata temu
jak lekarz może niby powiedzieć, że rak szyjki macicy to jest jedyny na którego się nie umiera. Poza tym rak szyjki macicy nie jest genetyczny, więc co ma do tego czy ktoś ma siostrę czy nie :/
gość
5 lata temu
Robiąc cytologie warto zapytać lekarza kto ją będzie oceniał lekarz czy technik. Technicy oglądaja minimum sto zdjęć tygodniowo, wiedzą jak wyłapać zmiane po prostu mają doświadczenie, a lekarz w tym samym czasie zobaczymy ich kilka i może dojść do pomyłki
gość
5 lata temu
Nie chciałabym być na jej miejscu. Współczuję i życzę zdrowia.
gość
5 lata temu
Nie chciałabym być na jej miejscu. Współczuję i życzę zdrowia.
...
Następna strona
bCxscnTb