Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Mama NIE-Ginekolog odpowiada na zarzuty Janka Śpiewaka: "Kto nie skorzystał z tarczy, TEN GAPA"

268
Podziel się:

Jan Śpiewak wytknął Mamie NIE-Ginekolog skok na kasę pod płaszczykiem dawania darmowych porad. W obszernym poście instagramowym przywołana do tablicy influencerka ujawniła przychody swojego przedsiębiorstwa z 2020 roku, żaląc się, jaką ich część zmuszona była zwrócić państwu. "Jesteśmy nauczeni, że ten, kto zarabia to oszust lub złodziej. Polsko, weź się w garść!" - zaapelowała.

Mama NIE-Ginekolog odpowiada na zarzuty Janka Śpiewaka: "Kto nie skorzystał z tarczy, TEN GAPA"
Mama NIE-Ginekolog odpowiada na zarzuty Janka Śpiewaka (Instagram, East News)

Ostatnio Nicole Sochacki-Wójcicka (lepiej znana jako Mama Ginekolog) stała się bohaterką medialnej afery, a wszystko za sprawą egzaminu specjalizacyjnego w zakresie ginekologii i położnictwa, którego nie udało jej się zdać. Sfrustrowana porażką i rozpętaną przez siebie burzą influencerka uciekła do Dubaju odreagować stresy. Krótko później zorganizowała wielką zbiórkę pieniędzy, w ramach której odbyło się też losowanie nagród dla wpłacających o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, w tym m.in. designerskie torebki. Zebraną kwotę (imponujące 1,3 miliona złotych) przekazano na leczenie chorych dzieci oraz na "cele statutowe" współzarządzanej przez nią fundacji.

Gigantycznym przychodom Mamy NIE-ginekolog postanowił przyjrzeć się ostatnio Jan Śpiewak. Działacz społeczny zarzucił Sochacki-Wójcickiej, że oparła swoją markę jedynie na skojarzeniach z medycyną, tak naprawdę zaś para się handlem, sprzedając buty, ubrania, kosmetyki, artykuły dla dzieci, produkty spożywcze czy papiernicze. Śpiewak napisał też, że "w kryzysowy rok covidowy Mama Ginekolog zarobiła 15 baniek na czysto", a mimo to skorzystała z tarczy antykryzysowej.

Zobacz także: Osiedle w środku lasu. "Chcą z nas zrobić idiotów"

Przywołana do tablicy Mama NIE-Ginekolog poczuła powinność, by za pośrednictwem Instagrama "wytłumaczyć się" z potężnego kapitału, którym obraca. W obszernym poście współzałożycielka (lub członkini) zarządu pięciu zarejestrowanych na terenie Polski firm wyjawiła, ile w zeszłym roku zarobiło jej przedsiębiorstwo oraz jak dużą część tej sumy zmuszona była oddać państwu. Stwierdziła też, że na jej miejscu każdy przyjąłby zastrzyk od gotówki od rządu, który jej się najzwyczajniej w świecie należał.

Roger Publishing miał sprzedaż za 43,7 milionów złotych w 2020 roku - zaczęła swój wywód. Zapłacony podatek VAT 6 milionów złotych. Zysk prawie 11 milionów złotych, od czego wraz z mężem odprowadziliśmy ponad 2 miliony podatku dochodowego. W 2020 rząd ogłosił, że w okresie marzec-maj 2020 każdy (!) przedsiębiorca zatrudniający 10-49 pracowników mógł otrzymać 50% ulgi składki ZUS 0 - bezwarunkowo!!! Skorzystaliśmy w wymiarze ok. 100 tysięcy złotych. Kto nie skorzystał ten gapa, ale bądźmy ze sobą szczerzy. Każda księgowa w Polsce o tym wiedziała i z tej "tarczy" skorzystał/a, bo jakby nie skorzystał/a, to można by uznać to za niegospodarność.

Dodatkowo wspólnie z mężem zapłaciliśmy 350 tysięcy złotych daniny solidarnościowej w 2020 - tak, jest taki dziwny podatek w Polsce. Nasze kontrybucje dla państwa to 6 milionów podatku VAT plus 350 tysięcy daniny solidarnościowej. Łącznie zasililiśmy budżet państwa na ponad 8 milionów złotych.

Na koniec 37-latka pożaliła się, że osoby oskarżające ją o nieuczciwość i pazerność kompletnie nie znają się na zasadach, którymi kieruje się biznes w Polsce.

Żyjemy w kraju, w którym nie ma edukacji ekonomicznej - większość społeczeństwa nie wie, ile płaci podatków. Wiele osób nie zna różnicy brutto/netto, ale jesteśmy nauczeni, że ten, kto zarabia to oszust lub złodziej. Polsko, weź się w garść! Kocham ten kraj, dlatego tu jestem, ale nie ukrywam, że nie jest łatwo.

Przekonała Was do swojej racji?

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka? 

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(268)
Kijikk
9 miesięcy temu
Serio aż takie pieniądze zarabia się na głupocie obserwatorek? Nie wierzę
Aggretsuko
9 miesięcy temu
Kiedy bliżej do cwaniactwa niż to ginekologii...
Beti
9 miesięcy temu
Jest coś takiego, jak ETOS zawodu lekarza .. Można zarabiać miliony ale naprawdę nie należy prowadzić marketingu swojej firmy na szpitalnych korytarzach.. To jest naganne i nigdy nie powinno mieć miejsca. Szpital to miejsce pomocy ludziom a nie promocji produktów!!! Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
magda
9 miesięcy temu
Na IG prof. W. pacjentki piszą, że boją się, że w czasie porodu ona sfotografuje im pochwę!!! Boże, do czego to doszło! Pudel, nie usuwaj komentarzy! To niezgodne z etyką lekarską, ludzką i żadną. Jak TAKA osoba może być lekarzem, nawet tylko rezydentem? Co robi szef kliniki, prof. W.? Co robi Izba Lekarska? Co robi Ministerstwo Zdrowia? Sami wujkowie tam są?
kolega z prac...
9 miesięcy temu
Panie prof. W. czy Pani Nikola jest zatrudniona w szpitalu jako: a) złota kura znosząca do szpitala dary, b) handlara z targiem obwoźnym ( gacie, segregatory...), c) fotoreporterka ze szpitala, czy d) diament ginekologii bez specjalizacji????
Najnowsze komentarze (268)
MHTFR
8 miesięcy temu
''Mama- nie ginekolog powinna natychmiast zaprzestać przekazywania "rad" grożących tragedią u kobiet! Gadanie na instastory, że tabletki antykoncepcyjne można przepisać pacjentce bez zrobienia badań hormonalnych to jest jakiś skandal! Ludzie zacznijcie weryfikować to, kto jest waszym autorytetem! Tak samo podważa badanie mutacji genu mhtfr,a później kobiety biorące jej rady do serca i nie badające tej kwestii rodzą chore dzieci,kto poniesie konsekwencje,może mama NIEginekolog? Ta kobieta patrzy tylko,żeby zarobić chajs na pierd**eniu głupot, propaguje szcze***nie wśród kobiet w ciąży, niech najpierw pokaże badania wskazujące na to, że jest to bezpieczne zarówno dla matki jak i dziecka,bo jak na razie jest zgłaszana KUPA nopów a tv i politycy milczą. Kto poniesie konsekwencje utraty zdrowia u takich ludzi, nieginekolog perfidnie "wróżąca im z kart" bawiąca się czyimś zdrowiem jak w "rosyjskiej ruletce"? "
Agara
8 miesięcy temu
Pudelek dlaczego nie reagujesz zobacz co ona teraz wyprawia, odjechała całkowicie... Sprzedaje to wszędzie i na potęgę, gdzie służby
halo halo 2
8 miesięcy temu
Jeszcze niech odpowiednie służby wezmą się za prof. W. i jej przełożonych w szpitalu, niech dadzą spokój chorym kobietom i nie gnębią ich komórkami i tymi szmatami z Chin...
halo halo
8 miesięcy temu
Doszły mnie słuchy, że za oszustkę bierze się UOKIK i ZUS? Czy to prawda?
Wielgoś
9 miesięcy temu
najlepszy z tego towarzystwa. Chyba cichy wspólnik tych dwojga. I ten włazo...dooop Falecki- no masakra, jak on słodzi na Ig !!! Towarzystwo wzajemnej adoracji. Powinni być wszyscy na tych obrazach świętych jako aniołki.
meduza
9 miesięcy temu
Jak na nią patrzę, to niedobrze mi się robi. Tak samo, jak patrzę na prof. W.
Plecy
9 miesięcy temu
Ma plecy bo nikt bez nich nie miałby przyzwolenia na takie zachowanie
Tej pani źle ...
9 miesięcy temu
uff
Paulina
9 miesięcy temu
Dajcie już spokój…
Iot
9 miesięcy temu
Ktoś jeszcze kupuje w Roger Publishing? Biedne kobiety uwielbiają nabijać milionerce kasę.
Hahaha
9 miesięcy temu
Uhm, wyjaśnią... Hahaha
Gosc
9 miesięcy temu
Pudel zajmij się Dobra Akcja, w której część zwycięzców to fajkowe konta. Ludzie bez zdjęć i polubien/znajomych poza RP i mama ginekolog... trochę słabo.
Cfg
9 miesięcy temu
Ona taka sama specjalistka jak te specjalistki w jej firmie co nie wiedzą co to brutto, a co netto
Vxz
9 miesięcy temu
to są bardzo cyniczni ludzie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie