Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mandaryna: "Cukrzyca jest moją przyjaciółką. Nie należy z nią walczyć, bo się nie wygra"

41
Podziel się

"Towarzyszy mi w każdej sytuacji. Trzeba zaakceptować chorobę, staje się częścią naszego życia".

bCyLWTRx

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się po raz 11. W tym roku impreza zmieniła nazwę na bardziej rozbudowaną - "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Wszystkie pieniądze z pakietów startowych zostały przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży chorujących na cukrzycę oraz na zakup fantomów do nauki pomocy medycznej.

Jedną z osób, które wsparły akcję jest Mandaryna. Była żona Michała Wiśniewskiego od wielu lat zmaga się z tą chorobą.

Cukrzyca jest moją przyjaciółką od dawna. Towarzyszy mi w każdej sytuacji życiowej. Aktywność przy cukrzycy jest bardzo istotna. Bierzemy insulinę, cukier jest lepiej unormowany, kiedy ćwiczymy. Musimy jednak ćwiczyć na miarę możliwości. Czy cukrzyk, czy zdrowy jak ryba, powinien się ruszać. Trzeba zaakceptować, poznać chorobę, wiedzieć, że staje się częścią naszego życia. Nie należy z nią walczyć, bo tej walki się nie wygra.

bCyLWTRz

Źródło: Agencja TVN/x-news

bCyLWTSa
KOMENTARZE
(41)
gość
3 lata temu
No Mandarynka, niby to nic takiego, ale pozytywnie mnie zaskaujesz ostatnio
gość
3 lata temu
Pozytywne nastawienie i pogodzenie się ze swoimi słabościami to dobra droga ku szczęściu. Każdy ma swoje słabe strony, taki jest człowiek.
gość
3 lata temu
Wstalam dziś rano, święci słonko w moim pięknym Toruniu, lece z pieskiem na spacer, robię obiadek dla rodzinki, do szczęścia nie trzeba wiele :D miłego dnia wszytskim!!!! :)
bCyLWTSb
gość
3 lata temu
fajne, pozytywne podejście do sprawy, ale osobiście nie chciałabym takiej przyjaciółki,,, powodzenia ;-)
gość
3 lata temu
A ja mam arytmie i jej nienawidze. ;-(
Najnowsze komentarze (41)
Kasia
3 lata temu
Dla wszystkich którzy nie mają pieniędzy na dietetyka podsyłam stronkę gdzie możecie za darmoszkę zadać pytanie dietetykowi. Cukrzyca to poważna choroba i nie należy jej lekceważyć, więc jeśli ma to pomóc choć jednej osobie to dzielę się linkiem: https://kcalmar.com/zapytaj-dietetyka/
Gość
3 lata temu
miła fajna kobieta
gość
3 lata temu
Moja corka tez ma Ct1 zachorowala w wieku 5 lat I miszę przyznać że ten wyrok jest tak straszliwy a zycie z choroba tak ciezkie ,że cukrzycy nie mozna uwazac za przyjaciolke trzeba starac się z nią żyć Dobrze ze istnieje insulina bo w przeciwnym razie śmierć. Chce się zyc wiec trzeba znosic bol klucia igla I mierzenia 800 razy poziomow w miesiacu
gość
3 lata temu
Zadna choroba nie jest przyjaciółką,myślę że to jest jak z żałobą te same zasady,akceptacja jest tą końcową.
gość
3 lata temu
Cukrzyca jest uleczalna
gość
3 lata temu
No fajna mila normalna babka
gość
3 lata temu
Czasami trzeba robić dobrą minę do złej gry, tą grą jest oczywiście CUKRZYCA. Pomimo walki i tak nigdy nie będzie już tak jak przed.....ani nie da się okiełznać tej choroby w 100%. Powikłania wcześniej czy później zawitają. Ale oczywiście trzeba walczyć bo nie mamy innego wyjścia. Pozytywne nastawienie jest ważne nie tylko przy chorobach ale też w codziennym życiu. A na koniec... tylko dlaczego levemir, lantus, humalog są takie drogie???
gość
3 lata temu
Przyjaciółką?! Niech ta kobieta się nie ośmiesza. Przez cukrzycę można stracić wzrok. Przyjaciele tak nie robią.
bCyLWTRT
gość
3 lata temu
ja tez ale biore beto zk i spokoj, ale jak wiadomo arytmia arytmi nie rowna, wiec zycze zdrówka
gość
3 lata temu
Myślę że p,M ma rację bo z chorobą trzeba się zaprzyjaźnić i umieć z nią żyć i uważam że jest fajną kobietą
gość
3 lata temu
A ja mam luszczyce. ..ot moja przyjaciółka na całe życie 😞
gość
3 lata temu
Żal mi tej kobiety cukrzyca to rzadka choroba i występuje u jednej na 1000 000, że też musiało jej się to przytrafić. No ale przynajmniej ma na czym się lansować bo tak za wiele ta pani to nie ma do zaoferowania w mediach. A z tym walczeniem i nie walczeniem niech też nie przesadza i pierdół nie pociska na forum bo wiadomo jaką ta choroba jest.
gość
3 lata temu
Kochani znacie Ewry Najt?
gosc
3 lata temu
ona jest spoko
bCyLWTSv