Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Marcin Bosak relacjonuje protest przed seansem "Zielonej Granicy": "Biedni, wystraszeni, ZMANIPULOWANI LUDZIE"

206
Podziel się:

Podczas niedzielnej wizyty w warszawskim kinie Marcin Bosak natknął się na grupkę protestujących przeciw emisji głośnej "Zielonej Granicy" Agnieszki Holland. Aktor dopatruje się źródła problemu nie w samej treści filmu, a w prowadzonej przez obóz rządzący kampanii politycznej.

Marcin Bosak relacjonuje protest przed seansem "Zielonej Granicy": "Biedni, wystraszeni, ZMANIPULOWANI LUDZIE"
Marcin Bosak komentuje protesty przed emisją "Zielonej Granicy" (fot. AKPA, fot. Instagram)

Zacięta debata publiczna wokół premiery Zielonej Granicy w reżyserii Agnieszki Holland wciąż nie słabnie na sile. Ruchom skrajnie prawicowym udało się przekonać część społeczeństwa, że Holland stworzyła film na wskroś antypolski, co choć oczywiście prawdą nie jest, zdołało wzbudzić najbardziej ksenofobiczne instynkty w naszym narodzie. Przed niektórymi kinami widzowie mogli spotkać grupy uzbrojonych w banery protestujących, którzy co rusz skandowali: "Tylko świnie siedzą w kinie". W ostatnią niedzielę wątpliwą przyjemność spotkania właśnie takiej drużyny miał aktor Marcin Bosak. O swoim doświadczeniu opowiedział w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS atakuje film. "Przypominają się czasy Gomułki"

Marcin Bosak komentuje protesty przed filmem Agnieszki Holland

Wczoraj przed Kino Elektronik spotkałem garstkę ludzi z transparentem: "Tylko świnie siedzą w kinie". Myślę, że to biedni, wystraszeni, a przede wszystkim zmanipulowani przez władzę, ludzie. Nie widzieli filmu, który ma piękny, chrześcijański przekaz i mógłby mieć podtytuł lub motto: "a bliźniego swego, jak siebie samego" - pisze na Instagramie Bosak.

Dalej aktor przystąpił do przybliżenia tym wciąż nieprzekonanym widzom, o czym w jego odbiorze traktuje scenariusz Zielonej Granicy.

To film o empatii. O współodczuwaniu. O trudnych wyborach. I o słabości systemu. I jego opresyjności. To film dotkliwy i czuły zarazem. Radykalnie oszczędny i tym mocniejszy w swoim przekazie. Jeszcze teraz, gdy o tym piszę, ogarnia mnie wzruszenie. Co się stanie z naszym człowieczeństwem, gdy zjawisko migracji zyska na sile? A w obliczu coraz bardziej dynamicznych zmian klimatu, zyska z pewnością. Cały czas mam nadzieję, że wzmocni to nasze pozytywne cechy i chęć niesienia pomocy. Choć obecna narracja prowadzona w mediach, sugeruje mi, że to naiwność. Mimo to wciąż mam nadzieję.

Wreszcie Bosak zauważył, że rozkręcona na całego nagonka na Zieloną Granicę akurat zupełnie przypadkowo nałożyła się w czasie z maglowaniem w mediach tzw. "afery wizowej", która godziła w absolutny trzon obozu rządzącego.

O tych, którzy rozpętali burzę wokół filmu, na użytek kampanii wyborczej, a dokładniej, by odwrócić uwagę od m.in. afery wizowej, na której cynicznie zbili majątki, nawet nie będę wspominał. Zbyt są cyniczni. Wiara Nadzieja Miłość. Agnieszko! Jesteś bardzo odważna! - czytamy.

Obrzydliwe reakcje na wpis Bosaka

Już kilkanaście godzin później Bosak podzielił się na InstaStories oburzającym komentarzem. Posługujący się propagandowymi kalkami mężczyzna nawymyślał aktorowi od "komunistów" i "europejskich szmat". Dał przy tym popis podręcznikowego rasizmu.

Nie widzę tu przestrzeni do rozmowy. (...) Brak mi słów - stwierdził w odpowiedzi Bosak.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(206)
Lola
2 miesiące temu
Pani Holland ma prawo zrobić film. Ludzie maja prawo wyrażać swoja opinię, w tym protestować.
Kulka
2 miesiące temu
Mieszkam na Podlasiu i mam po dziurki w nosie tych broniących migrantów. Fajnie się siedzi w Warszawie i gada ale życie tutaj na wsi przestało być takie kolorowe. Koczują nieraz w opuszczonych chatach, u nas już w kolejnej i nikt parę dni nic nie wie. Tylko psy ujadają. A jak dziecko wraca ze szkoły to się boi podobnie jak my.
Ola
2 miesiące temu
Ludziom już odbiło do reszty.
literatka
2 miesiące temu
Nieznośny jest ten pełen wyższości, protekcjonalny ton, którego używają celebryci. Dlaczego „biedni, wystraszeni, zmanipulowani ludzie ”? A może ludzie, którzy wiedzą  czego chcą a czego nie ? Zresztą przekaz tego aktora świadczy o jego braku inteligencji: zapowiada, że do Europy w związku ze zmianami klimatycznymi nieuchronnie ruszą masy migrantów i mówi, że będzie to próbą naszego człowieczeństwa. Przecież to będzie Apokalipsa ! I próba uratowania Europy przez najazdem.Być może w końcu przegrana, ale trzeba walczyć . A pudelek też nieznośnie propagandowy i zaangażowany. Z góry wie, że „oczywiście prawdą nie jest ”, że film jest antypolski . Wzbudził „najgorsze ksenofobiczne instynkty”. Protestujący z banerami są w nie „uzbrojeni”. Słowem — po jednej stronie dobrze, mądrzy ludzie, po drugiej ksenofobiczny motłoch”. Proszę, więcej informacji, mniej propagandy .
Brawo
2 miesiące temu
Dobry chłopak z tego Marcina oby udało mu się zabrać do domu jak najwięcej osób.
Najnowsze komentarze (206)
gisc
2 miesiące temu
niech wezmie 10 czarnych na chate, obronca wielki
Reggie
2 miesiące temu
Ciekawe, że pieniążki z grania w serialu w reżimówce mu nie śmierdzą 🤔
Szkoda słów
2 miesiące temu
Jesteś chłopcze w tym berecie żenujący.
Smutne ale pr...
2 miesiące temu
Panie Bosak,księdza Jana Krasickiego też tak określisz jak,Maciej Stuhr ,Holland itp i film polandia tylko dlatego bo pokazują wady Polaków i polskiego społeczeństwa i problemy społeczne i nazywasz to obrażaniem Polski, Polaków i ukazywaniem narodu w złym świetle. Bo jak ktoś zrobi satyrę na polskie społeczeństwo, ukazuje wady Polski i Polaków i polskiego społeczeństwa, problemy Polski i Polaków i źle postępowanie elit, policji, polityków itp zamiast wszystkie nacje i będących innego wyznania niż katoliczym i każdego o poglądach innych niż konserwatwno religijne i odstających od konserwatwno katolickiej wizji itp jako zło a Polska i Polacy o konserwatwno katolickich poglądach to niewinne ofiary i nieskazitelni bohaterowie jak w powieściach Zofii Kossak - Sczuckiej a nie katolik i nie konserwatwny to zło,bez zasad moralnych, sumienia, człowieczeństwa itp . Według niektórych film Polski, nakręcony przez ,,prawdziwego Polaka " itp to taki ,w których pokazuje się Polaków oczywiście konserwatwno katolickich jako nadludzi,jako wyższych moralnie intelektualnie itp od innych nacji i ludzi innych wyznań i innych poglądach niż prawicowe a tych drugich jako zło itp , gdzie reszta świata to gówno a Polska i Polacy to utopia i nie pokazywanie ,że Polacy mają jakieś wady itp tylko,że Polacy to anioły w formie cielesnej itp . Czesi mają dystans do siebie, potrafią śmiać się ze swoich wad i jak ktoś u nich zrobi satyrę na czeskie społeczeństwo, pokaże wady Czechów i problemy i wady Kraju to nie traktuje się go jako wroga narodu,nie nazywa się tego antyczeską propagandą itp na przykład seria filmowa słońce ,siano... a to co niestety pisze to prawda a negatywne komentarze pod adresem Agnieszki Holland i jej rodziny to potwierdzenie tego o czym piszę. Mnie też nazwiecie antypolakiem i antypolską propagandą,za napisanie przykrych faktów o Polsce i Polakach i pokażecie mi ,że mam rację niestety. I ci którzy tutaj pogardliwe odnoszą się o Stuhr i Holland i im podobni i ich wypowiedzi to przykład i dowód na zjawisko , które opisałem i jeszcze,że jak ktoś nie jest katolikiem,ma poglądy inne niż prawicowe i konserwatwne to według nich nie jest Polakiem , nienawidzi Polski i polskości itp a Prawdziwy Polak to tylko katolik o poglądach prawicowo nacjonalistycznych
💥💥💥
2 miesiące temu
Widzisz Bosak, jednak to niedawne manto bylo słuszne!
Nooo!
2 miesiące temu
Może to od tych kiksów co kiedyś dostał?
I tyle!!
2 miesiące temu
Pan aktorzyna boi się aby mu znowu ktoś nie podbił oka w taksówce i dlatego tak gada!
Ewa
2 miesiące temu
Bosak to ty wyglądasz na przestraszonego,nie pouczaj innych,bo sam nie umiesz się zajmować swoją rodzina
Robercik
2 miesiące temu
Nie znam typa .
Polka
2 miesiące temu
Reset ,wtorek. Matko kochana.
Bzzz
2 miesiące temu
Marny aktor, jako facet też kiepski, ale plecie co mu kazali, żeby jakąś rólkę dostać...
MUREM ZA POLS...
2 miesiące temu
Ja mogę myśleć co chcę a Pan musi myśleć jak Panu każą.
MUREM ZA POLS...
2 miesiące temu
Sądy mogą wam pomagać ale ust nam nie zamknięcie. Nie pozwólmy pluć sobie w twarz
Mrówka
2 miesiące temu
Pudel, grasz nie fair - dajesz newsa, wsadzisz kij w mrowisko - a następnie kasujesz komentarze. Selektywnie, oczywiście. Wstydź się.
...
Następna strona