Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

"MasterChef". Uczestnicy gotowali w 40-stopniowym upale. Jeden z nich ZASŁABŁ NA PLANIE!

302
Podziel się

"Szkoda, że dla jury były parasole, a dla kucharzy gotujących w ponad 40 stopniach przy grillu ich zabrakło. Skandal" - komentują wzburzeni widzowie.

Uczestnicy "Masterchefa" walczyli o kwalifikację do finału w Meksyku.
Uczestnicy "Masterchefa" walczyli o kwalifikację do finału w Meksyku. (Instagram.com)
bDhptjyt

MasterChef to prawdopodobnie jeden z tych formatów, którym stosunkowo rzadko towarzyszą kontrowersje. Nie oznacza to jednak, że w programie brakuje emocji, bo kucharze pod wodzą Magdy Gessler, Michela Morana i Anny Starmach stają niejednokrotnie przed wymagającymi wyzwaniami. Efekty ich zmagań wypadają jednak różnie.

Obecnie trwa 8. edycja MasterChefa i w ostatnim odcinku finałowa piątka uczestników wyjechała na dalsze zmagania do Meksyku. Byli to Grzesiek Zawierucha, brat aktora o tym samym nazwisku, Marlena Cichocka, Mariusz Komenda, Anna Łempicka oraz Magdalena Waś. W składzie jurorskim miejsce Anny Starmach zajęła tymczasowo Dominika Paleta znana w tamtejszych kręgach aktorka serialowa.

bDhptjyv

Choć na początku odcinka kucharze głównie krążyli po mieście i próbowali lokalnych przysmaków, to wkrótce okazało się, że czeka ich kolejna trudna konkurencja. Nie byłoby w tym oczywiście nic dziwnego, gdyby nie warunki, w jakich uczestnicy musieli gotować. Tym razem ich zadaniem było przygotowanie fiesty dla 57 osób, w której skład miały wchodzić przystawka, danie główne oraz sosy.

Największym problemem okazała się jednak pogoda, bo uczestnicy musieli gotować... w 40-stopniowym upale. W pełnym słońcu i odziani w kucharskie kitle zmagali się więc nie tylko z przygotowywanymi potrawami, lecz także z nieludzkimi warunkami, które zgotowali im jurorzy. Podczas gdy Marlena czy Mariusz musieli schodzić z planu w cień, aby nie stracić przytomności, Michel i Dominika Paleta doskonale się bawili w swoim towarzystwie.

W życiu nie gotowałam w tak ekstremalnych warunkach - przyznała Magda, która szybko skierowała się w stronę zacienionego terenu pod pobliskim budynkiem.

Z meksykańskim upałem nie poradził sobie ostatecznie Mariusz Komenda, który wcześniej skarżył się już na problemy z ciśnieniem. Ostatecznie uczestnik omdlał i trafił do szpitala, za co został... wyeliminowany z programu. Jurorzy argumentowali to w ten sposób, że nie zaserwował on zaplanowanych dań, a więc po prostu nie wykonał zadania.

bDhptjyB

Nieludzkie warunki na planie wyjątkowo nie spodobały się widzom programu, którzy szybko dali wyraz swojej frustracji w komentarzach. Zgodnie z wpisami internautów chodzi nie tylko o to, że Mariusz odpadł z programu przez ekstremalną temperaturę, lecz również o sposób, w jaki jury potraktowało pozostałych kucharzy.

"Szkoda, że dla jury były parasole, a dla kucharzy gotujących w ponad 40 stopniach przy grillu ich zabrakło. Skandal", "Dania okupione ludzkim życiem", "Przygotowane w tak nieludzkich warunkach w gardle by mi stanęło. Złożyłabym zawiadomienie o umyślnym narażeniu zdrowia i życia", "Jestem oburzona faktem, że TVN nie zabezpieczył uczestników przed udarem! To jest skandal zmuszać ich do gotowania w warunkach, w jakich żaden chef nigdy by nie gotował!"- to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod postem na fanpage'u programu.

Póki co sprawy nie skomentował ani TVN, ani żaden z jurorów programu. Też uważacie, że warunki były w tym przypadku nieludzkie?

bDhptjyC
bDhptjyW
KOMENTARZE
(302)
mullberry
11 miesięcy temu
chore, nie powinni go wyrzucić przez problemy ze zdrowiem
SONNIK
11 miesięcy temu
Tak lubiłam ten program. Teraz bardzo się zraziłam postawą " jurorów" na czele z Magdą , która się ukryła przed słońcem i upałem i tym całym "Miszelem", który próbował żartować, wachlować. Smutne to było i głupie. Szkoda, że pozostali zawodnicy po zasłabnięciu kolegi dalej w tym brnęli. Dla mnie to powinno być ukarane. TVN powinien ponieść karę za warunki niezgodne z przepisami BHP, a przede wszystkim za niewolnicze traktowanie ludzi. O zwierzątka tak walczą, a ludzi narażają. Nie będę już tego oglądać.
Gościanka
11 miesięcy temu
moim zdaniem powinien ich podać do sądu o narażenie zdrowia i życia. Dowód jako pobyt w szpitalu już ma. Oranizator ma obowiązek działać w granicach prawa, tak jak każda firma. Wydoić tvn-owskich cwaniaków !!!!!
bDhptjyX
Zenit
11 miesięcy temu
Gdyby uczestnik zmarł nagle,szkoda tak nonszalancko traktować ludzkie zdrowie. Dziwię się, że stacja i jurorzy dopuścili do takiej sytuacji.
ANIA
11 miesięcy temu
Podczas poprzedniej 7 edycji w trakcie biegu po składniki jedna z zawodniczek , upadła i uderzyła szczęką o stół. Zawodniczka trafiła do szpitala, aczkolwiek jurorzy ocenili dania które przygotowała..... Mariusz widać w odcinku też miał już wszystko gotowe, dlaczego również nie zostało ocenione jego gotowanie tylko wytrzymałość na upał ???
Najnowsze komentarze (302)
AS1
11 miesięcy temu
Właśnie oglądam ms. Masakra. Potraktowali ludzi bardzo źle. Taki upał!! Możesz być najlepszym kucharzem na świecie i możesz mieć problemy ze zdrowiem. Dlaczego takie okropne warunki im dali? Jakoś nie widziałam jury żeby pracowało w takich warunkach. Bardzo źle zachowanie. A co to tego, że nie ukończył zadania - tu racja ale chciałabym powiedzieć że jako jedyny miał wszystko zrobione i nie miał sił iść do gości.. Nie mógł to zrobić ktoś inny? Podać tylko jego jedzenie? Bardzo bardzo nie podoba mi się zachowanie w tym programie i nie będę już go oglądać.
Ula
11 miesięcy temu
Rzeczywiście nie było to mądre Uczestnicy powinni mieć zabezpieczenie chocby parasol Strasznie to dziwne i smutne ze względu na. Mariusza przesympatycznego kucharza Notowania programu spadły jestem rozczarowana A było to takie proste
Mini
11 miesięcy temu
Powinien podac TVN do sadu, wygrana ma jak w banku.
Oburzony
11 miesięcy temu
Czy TVN nie powinien ponieść jakiś konsekwencji za narażenie uczestników na NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA ALBO ZDROWIA???
.....
11 miesięcy temu
Brak słów!
Noe
11 miesięcy temu
Ale przesadzili. Sami powinni za kare stać w słońcu 5h
Eda
11 miesięcy temu
P. Mariusz powinien zostać przywrócony do programu. Stacja TVN coraz częściej szokuje. W programach prowadzonych przez P. Gessler często zarzuca się restauratorom brak klimatyzacji w lokalach, po prostu brak świeżego powietrza i duchotę, a tu proszę..... ekstremalne warunki narażające zdrowie i życie Uczestników. Kompletny brak zdrowego rozsądku. No cóż, show musi trwać, ale czy naprawdę w takim wydaniu??? Pozdrawiam P. Mariusza. Życzę zdrowia. Trzymam kciuki, dla mnie to Pan jest zwycięzcą.
Halo
11 miesięcy temu
To jest nieludzkie.Tak nie można traktować ludzi. O pamiętajcie się. W ten sposób stracicie widzów.
bDhptjyP
Jannda
11 miesięcy temu
Głupie było wystawienie kucharzy na takie słońce i żar. Nieodpowiedzialne i karalne. Gdzie jest Rzecznik Praw Człowieka? Przecież to było skandaliczne zaniedbanie przepisów BHP. Gdzie Timmermans i KOD i wszyscy obrońcy Konstytucji. Bronią praw zwierząt, a człowieka już nie? Przecież pieska bym broniła. To było nieludzkie i hitlerowskie traktowanie ludzi. Rusin i Ostaszewska karpi bronią. Ludzi już nie bronią?
Izu
11 miesięcy temu
Mój faworyt. Niesprawiedliwe!!!
adam09
11 miesięcy temu
Za takie skandaliczne warunki ....najlepszą nauczką będzie bojkot tego programu
NOVA
11 miesięcy temu
Powinien powrócić do programu To nie feer
Bao
11 miesięcy temu
Oglądalność najważniejsza nie człowiek.
telewidz
11 miesięcy temu
program fajny ale zachowanie wielkiej p.gesler fatalne sama ukryta w cieniu podczas gdy uczestnicy gotowali w upale pokazała się" wielka dama" na koniec programu tak być nie może zresztą już dawno zrezygnowałem z programów z udziałem tej pani
...
Następna strona
bDhptjzr