Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

"MasterChef". Uczestnicy gotowali w 40-stopniowym upale. Jeden z nich ZASŁABŁ NA PLANIE!

302
Podziel się:

"Szkoda, że dla jury były parasole, a dla kucharzy gotujących w ponad 40 stopniach przy grillu ich zabrakło. Skandal" - komentują wzburzeni widzowie.

Uczestnicy "Masterchefa" walczyli o kwalifikację do finału w Meksyku.
Uczestnicy "Masterchefa" walczyli o kwalifikację do finału w Meksyku. (Instagram.com)
bEDPpQOd

MasterChef to prawdopodobnie jeden z tych formatów, którym stosunkowo rzadko towarzyszą kontrowersje. Nie oznacza to jednak, że w programie brakuje emocji, bo kucharze pod wodzą Magdy Gessler, Michela Morana i Anny Starmach stają niejednokrotnie przed wymagającymi wyzwaniami. Efekty ich zmagań wypadają jednak różnie.

Obecnie trwa 8. edycja MasterChefa i w ostatnim odcinku finałowa piątka uczestników wyjechała na dalsze zmagania do Meksyku. Byli to Grzesiek Zawierucha, brat aktora o tym samym nazwisku, Marlena Cichocka, Mariusz Komenda, Anna Łempicka oraz Magdalena Waś. W składzie jurorskim miejsce Anny Starmach zajęła tymczasowo Dominika Paleta znana w tamtejszych kręgach aktorka serialowa.

bEDPpQOf

Choć na początku odcinka kucharze głównie krążyli po mieście i próbowali lokalnych przysmaków, to wkrótce okazało się, że czeka ich kolejna trudna konkurencja. Nie byłoby w tym oczywiście nic dziwnego, gdyby nie warunki, w jakich uczestnicy musieli gotować. Tym razem ich zadaniem było przygotowanie fiesty dla 57 osób, w której skład miały wchodzić przystawka, danie główne oraz sosy.

Największym problemem okazała się jednak pogoda, bo uczestnicy musieli gotować... w 40-stopniowym upale. W pełnym słońcu i odziani w kucharskie kitle zmagali się więc nie tylko z przygotowywanymi potrawami, lecz także z nieludzkimi warunkami, które zgotowali im jurorzy. Podczas gdy Marlena czy Mariusz musieli schodzić z planu w cień, aby nie stracić przytomności, Michel i Dominika Paleta doskonale się bawili w swoim towarzystwie.

W życiu nie gotowałam w tak ekstremalnych warunkach - przyznała Magda, która szybko skierowała się w stronę zacienionego terenu pod pobliskim budynkiem.

Z meksykańskim upałem nie poradził sobie ostatecznie Mariusz Komenda, który wcześniej skarżył się już na problemy z ciśnieniem. Ostatecznie uczestnik omdlał i trafił do szpitala, za co został... wyeliminowany z programu. Jurorzy argumentowali to w ten sposób, że nie zaserwował on zaplanowanych dań, a więc po prostu nie wykonał zadania.

bEDPpQOl

Nieludzkie warunki na planie wyjątkowo nie spodobały się widzom programu, którzy szybko dali wyraz swojej frustracji w komentarzach. Zgodnie z wpisami internautów chodzi nie tylko o to, że Mariusz odpadł z programu przez ekstremalną temperaturę, lecz również o sposób, w jaki jury potraktowało pozostałych kucharzy.

"Szkoda, że dla jury były parasole, a dla kucharzy gotujących w ponad 40 stopniach przy grillu ich zabrakło. Skandal", "Dania okupione ludzkim życiem", "Przygotowane w tak nieludzkich warunkach w gardle by mi stanęło. Złożyłabym zawiadomienie o umyślnym narażeniu zdrowia i życia", "Jestem oburzona faktem, że TVN nie zabezpieczył uczestników przed udarem! To jest skandal zmuszać ich do gotowania w warunkach, w jakich żaden chef nigdy by nie gotował!"- to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod postem na fanpage'u programu.

Póki co sprawy nie skomentował ani TVN, ani żaden z jurorów programu. Też uważacie, że warunki były w tym przypadku nieludzkie?

bEDPpQOm
bEDPpQOG
KOMENTARZE
(302)
mullberry
2 lata temu
chore, nie powinni go wyrzucić przez problemy ze zdrowiem
SONNIK
2 lata temu
Tak lubiłam ten program. Teraz bardzo się zraziłam postawą " jurorów" na czele z Magdą , która się ukryła przed słońcem i upałem i tym całym "Miszelem", który próbował żartować, wachlować. Smutne to było i głupie. Szkoda, że pozostali zawodnicy po zasłabnięciu kolegi dalej w tym brnęli. Dla mnie to powinno być ukarane. TVN powinien ponieść karę za warunki niezgodne z przepisami BHP, a przede wszystkim za niewolnicze traktowanie ludzi. O zwierzątka tak walczą, a ludzi narażają. Nie będę już tego oglądać.
Gościanka
2 lata temu
moim zdaniem powinien ich podać do sądu o narażenie zdrowia i życia. Dowód jako pobyt w szpitalu już ma. Oranizator ma obowiązek działać w granicach prawa, tak jak każda firma. Wydoić tvn-owskich cwaniaków !!!!!
bEDPpQOH
Zenit
2 lata temu
Gdyby uczestnik zmarł nagle,szkoda tak nonszalancko traktować ludzkie zdrowie. Dziwię się, że stacja i jurorzy dopuścili do takiej sytuacji.
ANIA
2 lata temu
Podczas poprzedniej 7 edycji w trakcie biegu po składniki jedna z zawodniczek , upadła i uderzyła szczęką o stół. Zawodniczka trafiła do szpitala, aczkolwiek jurorzy ocenili dania które przygotowała..... Mariusz widać w odcinku też miał już wszystko gotowe, dlaczego również nie zostało ocenione jego gotowanie tylko wytrzymałość na upał ???
Najnowsze komentarze (302)
AS1
2 lata temu
Właśnie oglądam ms. Masakra. Potraktowali ludzi bardzo źle. Taki upał!! Możesz być najlepszym kucharzem na świecie i możesz mieć problemy ze zdrowiem. Dlaczego takie okropne warunki im dali? Jakoś nie widziałam jury żeby pracowało w takich warunkach. Bardzo źle zachowanie. A co to tego, że nie ukończył zadania - tu racja ale chciałabym powiedzieć że jako jedyny miał wszystko zrobione i nie miał sił iść do gości.. Nie mógł to zrobić ktoś inny? Podać tylko jego jedzenie? Bardzo bardzo nie podoba mi się zachowanie w tym programie i nie będę już go oglądać.
Ula
2 lata temu
Rzeczywiście nie było to mądre Uczestnicy powinni mieć zabezpieczenie chocby parasol Strasznie to dziwne i smutne ze względu na. Mariusza przesympatycznego kucharza Notowania programu spadły jestem rozczarowana A było to takie proste
Mini
2 lata temu
Powinien podac TVN do sadu, wygrana ma jak w banku.
Oburzony
2 lata temu
Czy TVN nie powinien ponieść jakiś konsekwencji za narażenie uczestników na NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA ALBO ZDROWIA???
.....
2 lata temu
Brak słów!
Noe
2 lata temu
Ale przesadzili. Sami powinni za kare stać w słońcu 5h
Eda
2 lata temu
P. Mariusz powinien zostać przywrócony do programu. Stacja TVN coraz częściej szokuje. W programach prowadzonych przez P. Gessler często zarzuca się restauratorom brak klimatyzacji w lokalach, po prostu brak świeżego powietrza i duchotę, a tu proszę..... ekstremalne warunki narażające zdrowie i życie Uczestników. Kompletny brak zdrowego rozsądku. No cóż, show musi trwać, ale czy naprawdę w takim wydaniu??? Pozdrawiam P. Mariusza. Życzę zdrowia. Trzymam kciuki, dla mnie to Pan jest zwycięzcą.
Halo
2 lata temu
To jest nieludzkie.Tak nie można traktować ludzi. O pamiętajcie się. W ten sposób stracicie widzów.
bEDPpQOz
Jannda
2 lata temu
Głupie było wystawienie kucharzy na takie słońce i żar. Nieodpowiedzialne i karalne. Gdzie jest Rzecznik Praw Człowieka? Przecież to było skandaliczne zaniedbanie przepisów BHP. Gdzie Timmermans i KOD i wszyscy obrońcy Konstytucji. Bronią praw zwierząt, a człowieka już nie? Przecież pieska bym broniła. To było nieludzkie i hitlerowskie traktowanie ludzi. Rusin i Ostaszewska karpi bronią. Ludzi już nie bronią?
Izu
2 lata temu
Mój faworyt. Niesprawiedliwe!!!
adam09
2 lata temu
Za takie skandaliczne warunki ....najlepszą nauczką będzie bojkot tego programu
NOVA
2 lata temu
Powinien powrócić do programu To nie feer
Bao
2 lata temu
Oglądalność najważniejsza nie człowiek.
telewidz
2 lata temu
program fajny ale zachowanie wielkiej p.gesler fatalne sama ukryta w cieniu podczas gdy uczestnicy gotowali w upale pokazała się" wielka dama" na koniec programu tak być nie może zresztą już dawno zrezygnowałem z programów z udziałem tej pani
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDPpQPs
bEDPpQPt
bEDPpQPu
bEDPpQPv
bEDPpQPw
bEDPpQPb