Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

Mateusz Morawiecki podsumowuje obecną sytuację w Polskim Radiu: "TEMAT ZASTĘPCZY"

219
Podziel się

"Odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością" - zaznacza premier, odwołując się do afery wywołanej unieważnieniem Listy Przebojów Trójki.

Mateusz Morawiecki podsumowuje obecną sytuację w Polskim Radiu: "TEMAT ZASTĘPCZY"
Mateusz Morawiecki (ons, youtube, ons, youtube)
bDnsEMKZ

Afera wokół radiowej Trójki przybiera na sile. Rozłam, do którego doszło za sprawą unieważnienia piątkowej Listy Przebojów Trójki, niewątpliwie wchodzi teraz na kolejny etap.

Przypomnijmy tylko, że wspomniane notowanie - głosami słuchaczy - wygrał najnowszy utwór Kazika, Mój ból jest lepszy niż twój. Piosenka bezpośrednio uderza w Jarosława Kaczyńskiego, gdyż nawiązuje do jego wizyty na Powązkach w dniu dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W sobotę jednak ze strony internetowej stacji zniknął tekst podsumowujący ostatnie notowanie Listy Przebojów. Tomasz Kowalczewski, dyrektor Trójki, tłumaczył, że wydanie listy zostało… unieważnione.

W efekcie ze stacją pożegnali się kolejni dziennikarze, w tym związany z Trójką od 1982 roku Marek Niedźwiecki, który w opublikowanym oświadczeniu ogłosił, że posądzono go o "nieuczciwość w przygotowywaniu audycji".

bDnsEMLb

Nie musieliśmy zbyt długo czekać, by obecną sytuację w radiowej Trójce skomentowały gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Już na ten moment do bojkotu stacji nawołują między innymi Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Katarzyna Nosowska czy Krzysztof Zalewski.

Teraz głos w sprawie afery wokół Trójki postanowił zabrać Mateusz Morawiecki. Premier opublikował na facebookowym profilu obszerne oświadczenie, w którym nazwał obecną sytuację stacji "tematem zastępczym".

bDnsEMLh

Cały świat walczy z niespotykanym zagrożeniem, jakie niesie koronawirus. Ludzie tracą pracę, zdrowie i życie, światowa gospodarka zwalnia w tempie, jakiego nikt od dziesięcioleci nie widział. Pomimo dramatu, z jakim świat musi się mierzyć, wciąż i wciąż pojawiają się tak zwane „tematy zastępcze”, przez które niekiedy umyka nam sedno. A dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych. I tak jak niepojęte byłoby, gdybyśmy jutro nie uczcili godnie 100. urodzin naszego Wielkiego Rodaka - Karola Wojtyły, Jana Pawła II - tak trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej - już dziesiątej - jak i każdej innej.

W dalszej części wpisu Morawiecki oznajmia też, że "odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością".

Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii. Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów A naród staje się tylko grupą osób posługujących się tym samym językiem. Staje się narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości.

Ciekawe podejście do tematu?

bDnsEMLi
bDnsEMLj
bDnsEMLC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(219)
Niuniek
6 miesięcy temu
Morawiecki, chrzanisz głupoty i jak zawsze mijasz się z prawdą. Kaczyński był na cmentarzu odwiedzając grób swoje matki. Wszyscy wiemy, że nie zginęła ona w żadnej katastrofie. Tym bardziej, że Kaczyński był tam prywatnie i "chwalił" się fakturą za zakupy kwiatów. Nawet ta szczujna TVPiS przedstawiła ją w programie. Faktura była wystawiona na niego osobiście, nie na państwo Polskie jako takie, więc to był dowód na potwierdzenie jego słów, że wizyta miała prywatny charakter. Kłamiesz, myśląc że albo nie pamiętamy jak było albo masz nas za głupków którzy łykną twoją bajeczkę. Cały Ty. A Mistrzem odwracania uwagi od istotnych spraw to Wy jesteście. Nikt Wam w tym nigdy nie dorówna.
Rolnik
6 miesięcy temu
Panie premierze! Pan widzę zna się na wszystkim i wypowiada się na każde tematy, nawet te najdrobniejsze jak przystało na premiera, dlatego proszę pana o fachową poradę: Czy mogę swoją kozę doić również w południe i czy nasza stara Kulawikowa może założyć tą spódnicę w kratę, czy lepiej w paski?
Wanda
6 miesięcy temu
Czy matka prezesa tez zginela w tej katastrofie?
bDnsEMLD
Polacy
6 miesięcy temu
Kaczyński swoim zachowaniem pokazał że jest ponad prawem i co wolno wojewodzie to ... pokazał suwerenowi gest Lichockiej.To co Kazik opisał widzieli wszyscy.Nigdy więcej PIS u
Babs
6 miesięcy temu
Ja może nie pamiętam bardzo dobrze, ale wydawało mi się, że matka Kaczyńskiego jednak nie zginęła w Smoleńsku.
Najnowsze komentarze (219)
biib
6 miesięcy temu
A odwiedzenie grobu mojej babci, dziadka i PANA JEZUSA jest MOJĄ POWINNOŚCIĄ ty hipokryto z wiecznie zmrużonymi oczkami! ale twoja racja jest twojsza!
Byku
6 miesięcy temu
Śmiechu warte, odezwała się zastępcza marionetka. A może i przestępcza?
wanda
6 miesięcy temu
Czy odwiedzanie grobu matki kaczyńskiego, jest waszym obowiązkiem ????? Człowieku nie ośmieszaj sie !!! Nie może poseł Kaczyński być ponad prawem !!A wy go czcicie i usprawiedliwiacie w kazdej kwestii !! Wy jesteście przez niego ubezwłasnowolnieni-- i jak medium w transie , wykonujecie to czego on sobie zyczy !!! Wstydżcie sie !! powinien jeszcze wasz boss-- wprowadzić co tygodniowa chłostę i lac tych mniej posłusznych !!!Nie może taki dziadek , robic co mu sie podoba !!! DNO !!!! kompletne !!! Kupa hipokrytów !!!!
pisiu
6 miesięcy temu
wyPAD2020!!
Malga
6 miesięcy temu
Jak zawsze z klasą
Rolnik
6 miesięcy temu
Panie premierze! Pan widzę zna się na wszystkim i wypowiada się na każde tematy, nawet te najdrobniejsze jak przystało na premiera, dlatego proszę pana o fachową poradę: Czy mogę swoją kozę doić również w południe i czy nasza stara Kulawikowa może założyć tą spódnicę w kratę, czy lepiej w paski?
Baba
6 miesięcy temu
Sami Pis daje bzdurne tematy żeby tylko ta patologia dalej myślała że wszystko jest super a jak ktos mowi prawde to sie oburzają. Kasa pusta, państwo upada a oni kolejna kasę propują. Szkoda tylko ze naród sie nie zastanowi skąd ta kasa idzie i że to oni sami za to płacą. Kasa jest pusta.
Js23
6 miesięcy temu
Mateuszem klamczuszek może w końcu oświadczenie majątkowe i za ile ta działka od księdza a warta teraz miliony 😉😎🤣
bDnsEMLv
Śląsk
6 miesięcy temu
Morawiecki jesteś żenujący że ci wstyd nie jest takie bajki wciskać
Jadam
6 miesięcy temu
J.K. Zakłócił ład prawny i społeczny . Będąc dr.prawa zrobił to w sposób świadomy . A skutki takiego zachowania mogą być katastrofalne wśród społeczeństwa . Kiedyś powiedział że kto nie myśli tak jak on to nie jest Polakiem . To ja nie jestem Polakiem ,ale każdego dobrego Polaka cechuje Honor i Godność ,to jeżeli jest Polakiem to powinien oddać legitymację Poselską i opuścić parlament za tak niegodziwe zachowanie wobec narodu.
Pytanko
6 miesięcy temu
Morawiecki kiedy zalatacie te dziury w tarczy 1,2,3
Szkoda słów
6 miesięcy temu
PiS ma już pozamiatane. Ludzie przy wyborach się ockna, zobaczycie.
Zibi
6 miesięcy temu
PREMIER ZASTĘPCZY
wks
6 miesięcy temu
ILE JADU????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bDnsEMLX