Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Marek Niedźwiecki ODCHODZI z radiowej Trójki po unieważnieniu Listy Przebojów! "Nasza Trójka już nie istnieje"

301
Podziel się:

Wiadomość przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych zbulwersowany sytuacją z utworem "Twój ból jest lepszy niż mój" Zbigniew Preisner.

Marek Niedźwiecki ODCHODZI z radiowej Trójki po unieważnieniu Listy Przebojów! "Nasza Trójka już nie istnieje"
(ONS)

W marcu w kontekście radiowej Trójki było głośno za sprawą zmian personalnych. Zaczęło się od zwolnienia Anny Gacek, która zakończyła swoją przygodę ze stacją po prawie dwóch dekadach. Prezenterka nie ukrywała, że zaistniała sytuacja była dla niej niemałym zaskoczeniem. Niedługo po tym w geście solidarności swoje odejście ogłosił Wojciech Mann. 72-latek zrezygnował z pracy w radio po 55 latach.

Od piątku kultowa stacja znów jest na językach. Chodzi o ostatnią Listę Przebojów Trójki, w której zwyciężyła nowa piosenka Kazika Staszewskiego. W Twój ból jest lepszy niż mój artysta odniósł się do szeroko komentowanej wizyty Jarosława Kaczyńskiego ma Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Dla prezesa PiS mimo spowodowanych pandemią koronawirusa ograniczeń postanowiono wyjątkowo otworzyć cmentarz, co spotkało się z oburzeniem ze strony wielu znanych osób.

Zobacz także: Kazik przeżywa duchową metamorfozę? "Utraciłem wiarę, chciałbym ją mieć"

Ku zdziwieniu słuchaczy w sobotę ze strony internetowej stacji zniknął tekst podsumowujący ostatnie notowanie Listy Przebojów oraz dotycząca niej sekcja. Tomasz Kowalczewski, dyrektor Trójki poinformował, że ostatnie wydanie listy zostało… unieważnione.

Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dniu 15.05.2020 roku został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy - wyjaśnił.

W sieci błyskawicznie zaroiło się od głosów poirytowanych sytuacją słuchaczy, w tym także znanych osób, którzy zgodnie uznali decyzję o unieważnieniu listy za przejaw cenzury.

W sobotę wieczorem Zbigniew Preisner poinformował za pośrednictwem Facebooka, że w związku z zaistniałą sytuacją z radia odchodzi związany z Trójką od 1982 roku Marek Niedźwiecki:

Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia. Kazik ze swoją piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrał notowanie Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego. Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że "wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" - zaczyna kompozytor i kontynuuje:

Miarka się przebrała! Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam "zniewolony umysł" - przekazał Preisner, dodając, że chwilę przed zamieszczeniem wpisu rozmawiał z Niedźwieckim, który poprosił go o przekazanie tej informacji.

W niedzielę o oświadczenie pokusił się jednak sam dziennikarz:

W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia - poinformował Niedźwiecki.

Zgadzacie się ze stwierdzeniem, że po tym incydencie "Trójka już nie istnieje"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(301)
Gość
4 lata temu
Ctzn. " Nasza trójka?
Ccccc
4 lata temu
Kiedy odejdzie jeszcze Kydryński?
Koko
4 lata temu
No i dobrze ,nic nie jest wieczne,czas na zmiany,nie ma ludzi niezastąpionych,dajcie szanse innym
GdzieLogika
4 lata temu
To kiedy marsz lewych celebrytow o wolnosc slowa? xD ;D Znou beda transparenty 'aborcja to zycie' .... cyrku ciag dalszy.
Iks
4 lata temu
I krzyzyk na droge.
Najnowsze komentarze (301)
Wieśniak
4 lata temu
A niech spier...
lotos
4 lata temu
ci panowie dawno przekroczyli wiek emerytalny powinni zajmowac sie wnukami i uprawa roslin na działce a nie pracoać w radio!!!!!!!!!!
lola
4 lata temu
tw.niedzwiedzki namajdrowal cos przy liscie a teraz gra meczennika ...pracowal za pisu caly czas nikt go nie zwalnial a teraz robi demonstracje polityczne i szuka poplecznikow wstyd panie niedzwiedzki...
pamiętamy
4 lata temu
Program naprawdę kultowy "60 minut na godzinę" został w 1981 roku wyrzucony z Trójki i wtedy nikt, ani Mann, ani Niedźwiedzki, ani inni celebryci NIE protesyowali. A teraz chcą żeby uwierzyć, że są obrońcami wolności slowa? To jakiś żart?
gosc
4 lata temu
Redaktorzy muzyczni, piosenkarze i aktorzy to podpora polskiej demokracji
remont_trojki
4 lata temu
W kółko Podsiadło, Przybysz i ostatnio Edyta Bartosiewicz plus na siłę promowanie piosenek politycznych typu Pola i to co Kazik wypluł (bo gniot straszny od strony artystycznej)...
BUDKA
4 lata temu
MAREK ZAPISZ SIĘ DO KODU BĘDZIESZ MASZEROWAŁ Z PRZODU Z RADYJKIEM
dag
4 lata temu
Jaka "nasza Trójka"? To radio publiczne, a nie własność Manna, Niedźwieckiego czy jeszcze paru osób. Poziom Trójki słaby. Jak można było słuchać tych marnych piosenek. O co ten krzyk. Jak fałszował listę to należy to jednoznacznie pokazać Dość tworzenia mitów o tych panach. Trochę pokory. Pan Mann i Pan Niedźwiecki nie są żadnymi autorytetami. Nie mają też wyłączności na Trójkę. Jest wiele osób, które tych Panów np. nie lubi, nie słucha etc.
psalon
4 lata temu
Nareszcie
nik
4 lata temu
no pewnie bo przyłapano cię na przekręcie
j777
4 lata temu
Jak wyglądała manipulacja: Kazik nie wygrał nawet po odjęciu głosów uznanych za fałszywe, był drugi, a mimo to ogłoszono go zwycięzcą, chociaż miał 282 głosy mniej niż Bartas Szymoniak. Czujecie to? Po prostu, już po arbitralnej redukcji głosów, mimo, że nadal zwycięzcą jest Bartas Niedźwiecki ogłasza zwycięzcą Kazika!!! W pale się nie mieści, dlaczego ludzie go bronią!
gość
4 lata temu
Marek N. sobie odpocznie i przemyśli pewne sprawy .Czy zachował się na poziomie ,czy poniżej poziomu ?Czasami rozłąka dobrze robi .
anna
4 lata temu
BERA odszedł najwyższy czas 40 lat i 70 lat życia,dajcie sbecy młodym popracować
1942
4 lata temu
Trójka istnieje!!! A tej piosenki ,chociaż słucham regularnie Trójki,nie słyszałam. Czy ze wszystkiego trzeba robić politykę? Czy nie dość już świństw zrobiono wokół katastrofy smoleńskiej? Uważam, że Kaczyński miał prawo w imieniu nas wszystkich,którzy do dziś przeżywają w bólu tę katastrofę, być w tym dniu (w 10-tą rocznicę) na Powązkach.
...
Następna strona