Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

Mateusz Morawiecki stwierdził, że "zawsze optował" za in vitro. Mina dziennikarza BEZCENNA (WIDEO)

155
Podziel się:

Tuż przed środowym głosowaniem ws. przywrócenia refundacji in vitro Mateusz Morawiecki przekonywał, że "zawsze opowiadał się" za tą metodą. Kamery uchwyciły reakcję jednego z dziennikarzy, który nie krył zaskoczenia słowami premiera.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że "zawsze optował" za in vitro. Mina dziennikarza BEZCENNA (WIDEO)
Mateusz Morawiecki o in vitro. Reakcja dziennikarza bezcenna (East News, TikTok)

Pierwsze posiedzenia Sejmu X kadencji zaowocowały już wieloma nieoczekiwanymi incydentami oraz zaskakującymi wypowiedziami przedstawicieli sceny politycznej. Zdecydowanie najwięcej mówi się o kolejnych scenach z Szymonem Hołownią w roli głównej. Nowy Marszałek ze swego stanowiska wyjątkowo chętnie komentuje bowiem zarówno słowa wypowiadane przez posłów na sejmowej mównicy, jak i zachowanie poza nią. Ostatnio wytknął na przykład jednemu z polityków pomylenie Gen Z z Jay-em Z. Nie omieszkał też poświęcić kilku słów Dariuszowi Mateckiemu, którego porównał do... billboardu.

Mateusz Morawiecki o in vitro. Dziennikarz nie krył zaskoczenia

Po środowych obradach Sejmu bohaterem medialnych nagłówków stał się również Mateusz Morawiecki. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach o premierze najczęściej mówiło się w kontekście utworzonego przez niego rządu - w którego skład weszła m.in. Dominika Chorosińska. Po poniedziałkowym zaprzysiężeniu rządu w Pałacu Prezydenckim Morawiecki uczestniczył w zaplanowanych posiedzeniach Sejmu, tym razem zasiadając już jednak w loży przeznaczonej dla rządu. W środowy wieczór polityk wziął udział w głosowaniu nad obywatelskim projektem zakładającym przywrócenie refundacji in vitro z budżetu państwa. Ostatecznie nowelizacja została przyjęta przez Sejm - "za" głosowało 268 posłów, "przeciw" 118, zaś 50 się wstrzymało.

Rodzime media nie zapomniały odnotować faktu, iż w gronie posłów głosujących za przywróceniem refundacji in vitro znalazło się 23 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Wśród posłów PiS, którzy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały, był także Mateusz Morawiecki. Premier jeszcze przed wieczornym głosowaniem zapowiadał, że będzie głosował "za" nowelizacją ustawy o in vitro. Podczas rozmowy z obecnymi na sejmowym korytarzu dziennikarzami przekonywał także, że zawsze popierał in vitro. Jeden z reporterów w wyjątkowo wymowny sposób zareagował na jego słowa.

Zapytany przez jednego z dziennikarzy o zmianę nastawienia do in vitro wśród polityków PiS (za których rządów zlikwidowano jego finansowanie ), Morawiecki zaznaczył, iż metoda ta zawsze była w Polsce dopuszczalna.

To była tylko kwestia refundowania, refinansowania. Jest wiele procedur, bardzo wiele przypadłości, które różni ludzie wnioskują, aby były refinansowane - powiedział, cytowany przez Onet.

Następnie Morawiecki stwierdził, iż on sam zawsze "optował" za in vitro. Kamery uchwyciły wówczas reakcję stojącego tuż za premierem dziennikarza RMF FM, Rocha Kowalskiego. W momencie, gdy premier zapewnił o swoim poparciu dla in vitro, reporter nie krył zaskoczenia, które nietrudno było dostrzec, patrząc na jego wyraźnie zdziwiony wyraz twarzy.

Ja akurat osobiście zawsze za tym optowałem. Znam wiele par, które też z tej procedury korzystają. Wiem, jak bardzo ważne jest to, aby realizować wszystkie możliwe środki po to, aby potomstwo mogło się pojawić - powiedział dziennikarzom Morawiecki.

Pan dziennikarz w takim szoku; Tego spojrzenia nie da się zapomnieć; Myślę, że nie tylko pan dziennikarz był szoku; Mistrz drugiego planu; Mina reportera bezcenna - komentowali reakcję dziennikarza internauci pod jednym z tiktokowych nagrań.

W dalszej części swojej wypowiedzi Morawiecki zapewnił także, że Pis jest partią "bardzo otwartą", która "dopuszcza takie poglądy". Stwierdził te, iż rozumie ludzi, którzy mają odmienne poglądy w tej kwestii, ponownie zaznaczając jednak, że on jest "zdecydowanym zwolennikiem" stosowania różnych metod służących sprowadzeniu na świat potomstwa.

Zobaczcie reakcję dziennikarza na słowa Morawieckiego o in vitro.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(155)
Hhh
6 miesięcy temu
Poziom sciemiarstwa w kombinatorstws tego pana przekracza wszelkie granice
Ewelina
6 miesięcy temu
Ahahahahahaha 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Pati
6 miesięcy temu
Co rwa był???? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 A kto z ambony krzyczał że nie będzie kasy na "dziwolągi z probówki" a teraz jest zaś im vitro ??? Boszz co za obłuda.
Goti
6 miesięcy temu
Dla pieniądzy matkę by sprzedał
Kulka
6 miesięcy temu
Najpierw głosowali i zrobili wszystko żeby zlikwidować finansowanie a teraz głosują za. PiS to ściemniacze i hipokryci.
Najnowsze komentarze (155)
Gość
6 miesięcy temu
Że co???
Polski Łał
6 miesięcy temu
czy tak wygląda prawda tymczasowego...?
Ok,
6 miesięcy temu
Jedno powiem dziękuję Bogu za w tych trudnych czasach wojny pandemii krwojewództwa rzadxil premiet Morawiecki człowiek o.ogromnej wiedzy kulturze pracowal prxrz 24 godz. To byl.najbardziej pracowity rząd dlatego pszeszlismy te trudne czasy Suchą noga i jeszcze osiągnęliśmy wynik gospodarczy najlepszy w Europie . szkoda tylko Polaków że wróci to.co było .
Obserwator
6 miesięcy temu
Rządy Premiera Morawieckiego będziecie niedługo wszyscy wspominać bo to były najlepsze rządy ,rządy odbudowy gospodarki ładu rozwoju inwestycji zlikwidowania biedy ogromną pomoc dzieciom rodzinom emerytom itd bo to co widać w tej zbieranicy w sejmie to wróży dla Polski chaos rozgrdiasz i cofanie w jej rozwoju .Szkoda Polaków że znów wrócą czasy biedy bezrobocia i wyjazdu na szparagi
Mariola
6 miesięcy temu
Premier Morawiecki powiedział swoją prywatną opinię ze akceptuje ta formę ale co innego akceptacja a co innego domaganie się finansowania in vitro z budzetu państwa i na to pan premier Morawiecki nie wyrażał i nie wyraża zgody
Obserwator
6 miesięcy temu
Bo zawsze był za in vitro. W 2015 roku kiedy pis likwidował program in vitro Morawiecki nie głosował bo...nie był posłem. Dziś jest poslem i jasno wyraził swoje poparcie.
ewap
6 miesięcy temu
Takiego premiera jak Mateusz Morawiecki nie mieliśmy w Polsce od II Rzeczpospolitej. Przyszło mu rządzić naprawdę w ciężkich czasach i poradził sobie. Podejmował śmiałe i trudne decyzje z korzyścią dla zwykłych obywateli. Harował całymi dniami, a nie jak jego poprzednik od poniedziałkowego popołudnia do czwartku rano. Bogu dziękuję, że Tuska wtedy nie było w kraju i wielkie nieszczęście, że wrócił.
Yyyy
6 miesięcy temu
A co nas obchodzi reakcja dziennikarza? Pudelek nie szczuj na PiS. Napiszcie coś o obietnicach Tuska
Mona
6 miesięcy temu
Niedługo temu Panu urośnie taki nos, że sobie go przydepcze
Albert
6 miesięcy temu
Na pewno to prawda
Efton
6 miesięcy temu
Ktoś tu chce być bohaterem mema
Inka
6 miesięcy temu
Obawiam sie tych nowych rzadow bo..trafić mają do decydowania o naszych sprawach ci którzy już pokazali że mieli pusty budżet i na.nic nie mieli pieniędzy bezrobocie było ogromne a ludzie z biedy masowo wyjeżdżali za chlebem przecież to wszyscy dobrze pamiętamy
Wyborca
6 miesięcy temu
Widziałam te reakcję w telewizji, mistrz drugiego planu, cała rodzina smiata się do końca dnia, Mateuszem klamczuszek nas już nie zaskoczy
Olo
6 miesięcy temu
Zdecydowanie lepszym dla Polski premierem jest Mateusz Morawiecki który wyprowadzil kraj z biedy i bezrobocia po rządach Tuska
...
Następna strona