Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Mąż chorej na Alzheimera Bogumiły Wander nie może odwiedzać jej w ośrodku. "Dostaję zdjęcia"

86
Podziel się:

Legendarna prezenterka Bogumiła Wander mieszka w specjalistycznym ośrodku. Jej mąż, Krzysztof Baranowski nie może pozwolić sobie na odwiedziny w Konstancinie.

Mąż chorej na Alzheimera Bogumiły Wander nie może odwiedzać jej w ośrodku. "Dostaję zdjęcia"
Mąż Bogumiły Wander nie może odwiedzać jej przez pandemię koronawirusa (ONS)

Bogumiła Wander w czasach PRL-u była jedną z największych gwiazd rodzimej telewizji. Dziennikarka i prezenterka przez lata zawodowo związana była z Telewizją Polską, gdzie niezmiennie zachwycała widzów profesjonalizmem i nienagannym wyglądem - była nawet nazywana "najpiękniejszą spikerką z Woronicza".

Przygoda Bogumiły Wander ze światem telewizji zakończyła się w 2003 roku. Po odejściu z TVP prezenterka często pojawiała się jednak na salonach, wzbudzając przy tym wiele emocji w mediach za sprawą często niespecjalnie udanego makijażu. Prywatnie 77-letnia dziś gwiazda telewizji od 2005 roku jest żoną żeglarza Krzysztofa Baranowskiego -  z którym przed ślubem romansowała przeszło 10 lat, wciąż będąc uwikłaną w małżeństwo ze Zbigniewem Żołędziowskim.

Baranowski udzielił ostatnio wywiadu Super Expressowi. W rozmowie żeglarz opowiedział o tym, jak obecnie wyglądają jego relacje z prezenterką. Wander cierpi bowiem na Alzheimera i w związku z chorobą od dwóch lat mieszka w specjalistycznym ośrodku zlokalizowanym w podwarszawskim Konstancinie.

Jeszcze do niedawna Baranowski mógł bez przeszkód odwiedzać żonę. Wszystko zmieniła jednak szalejąca pandemia. Dziś mąż Bogumiły Wander skazany jest więc na telefoniczne rozmowy z legendarną dziennikarką. Pozostaje również w stałym kontakcie z czuwającymi nad żoną lekarzami, którzy stale informują go o jej stanie zdrowia.

Podczas rozmowy z SE Krzysztof Baranowski zapewnił, że Bogumiła Wander ma się dobrze, a on sam cały czas nadzoruje jej pobyt w specjalistycznej placówce.

Rozmawiam z dyrektorem ośrodka i jestem na bieżąco informowany o stanie zdrowia Bogusi. Dostaję regularnie też jej zdjęcia. U żony wszystko w porządku - zdradza.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(86)
Gosc
rok temu
Makijaż miała nieudany, bo może juz nie pamiętała jak zrobic, a mąż na tyle ja szanował że pozwalał jej być samodzielną, mimo widocznych ograniczeń. Nie przejmowali się usmieszkami innych i nie kryli się z jej chorobą, bo to żaden wstyd. Nigdy nie wiemy co nas czeka, to jest najgorsze.
Wstydźcie się
rok temu
Piękna miłość. Pani Bogusia zjawiskowo piękna jak Afrodyta a Pan Krzysiek po prostu Posejdon. Dajcie żyć tym ludziom, nie wasza sprawa, lepiej się zajmijcie swoimi rodzinami a nie będziecie wymyślać jakieś nikczemne bzdurki.
Dojrzała
rok temu
W sumie to naturalne, że są osoby, które takich decyzji nie rozumieją. Trzeba znać tę chorobę, doświadczyć jej w swoim otoczeniu, zeby pojac jak niszczy chorego, jego rodzine i wszystkie w niej relacje. Tyle o sobie wiemy na ile się sprawdziliśmy. Dla mnie to jedyna prawda, jedyny osąd. Pożyjecie, zobaczcie. Doświadczenia, przeżyte lata zmieniają człowieka. Też byłam idealistką. Teraz mam 49 lat i chcę pożyć własnym życiem. Mam jedno. Kto wie jak długie...
BARDZO SMUTNE
rok temu
Właśnie dotarła smutna wiadomość, że Włodzimierz Wander (1939) – brat pani Bogumiły Wander – wykształcony w szkole muzycznej klarnecista, bardzo znany saksofonista, kompozytor, wokalista, zmarł 29. listopada w Chicago, gdzie mieszkał od kilkudziesięciu lat, w wyniku zaawansowanej choroby Alzheimera. Był jednym z prekursorów rock’n’rolla w Polsce, współtworzył legendarne zespoły Niebiesko-Czarni i Polanie, współpracował m.in. z Czesławem Niemenem, Krzysztofem Krawczykiem, Krystyną Prońko. Potworna choroba – Alzheimer!
Was
rok temu
Alzheimer to straszna choroba, przefe wszystkim dla rodziny chorego, z opieka w Polsce slabo, a jest potrzebna 24 godz na dobe
Najnowsze komentarze (86)
anna
rok temu
jestem w wieku p. Bogumiły i w szoku co choroba robi z człowiekiem. Obydwoje tacy mili i sympatyczni, kibicowałam ich uczuciom. Serdecznie pozdrawiam
velek
rok temu
Wspanialy czlowiek z Pana Krzysztofa.Zycze duzo zdrowia i sily
Ada
rok temu
Przykre bo ten pan sprzedał ich wspólny dom za duże pieniądze a ją oddał do przytułku jak przysłowiowego psa .Sam twierdzi że nie miał cierpliwości by odpowiadać na ciągłe jej pytania. To jest bardzo smutne że tak ją potraktował. Być może celowo zabrał ją zaniedbaną na przyjęcie żeby pokazać wszystkim jak on ma ciężko i usprawiedliwić swoje postępowanie. A nikt dokładnie nie wie jak jest z tą jej chorobą.
Gabi
rok temu
Może nie powinno się nikogo oceniać jeśli nie zna się faktów. Ale są wywiady z Panem Baranowskim z których wynika że jego pasja jest morze i żaglowanie. O pani Bogusi nie wyraża się zbyt dobrze. I na co właściwie jest ona chora to niewiadomo. To tylko przypuszczenia i plotki że ma Azheimera. Życzę jej żeby wróciła do zdrowia.
Oski1980
rok temu
Miałam okazję widzieć na żywo panią Bogumiłę, piękna i miła kobieta 😉
Ada
rok temu
A mnie bulwersuje jedno w tej sprawie że najpierw zbankrutowali i on zaczął sprzedawać co się dało a później ona zachorowała. I zamiast zadbać o nią to zrobił z niej pośmiewisko zabierając ją na spotkanie do Gessler, gdzie wypowiadała się logicznie, lecz była nieodpowiednio ubrana. A już wtedy nie mieszkali razem.
lola
rok temu
przy chorych na Alzheimera jedna osoba nie da rady jeśli chory będzie ja rozpoznawał,to są ludzie żyjący w innym świecie,biorą klucze i wychodzą do ojca,który nie żyje od 20 lat,nie rozpoznają większości rodziny,dobrze jak jedna osobę rozpoznają,czasem co dzień trzeba pokazywać gdzie jest łazienka bo to co było wczoraj zapominają,trzeba ubrać,umyć,nałożyć jedzenie i mnóstwo innych rzeczy,często drzemią godzinami ,oddanie do domu opieki jest dobrym wyborem dla obu osób
Dojrzała
rok temu
W sumie to naturalne, że są osoby, które takich decyzji nie rozumieją. Trzeba znać tę chorobę, doświadczyć jej w swoim otoczeniu, zeby pojac jak niszczy chorego, jego rodzine i wszystkie w niej relacje. Tyle o sobie wiemy na ile się sprawdziliśmy. Dla mnie to jedyna prawda, jedyny osąd. Pożyjecie, zobaczcie. Doświadczenia, przeżyte lata zmieniają człowieka. Też byłam idealistką. Teraz mam 49 lat i chcę pożyć własnym życiem. Mam jedno. Kto wie jak długie...
sposób
rok temu
Jeśli ktoś nie wie co może dla zrobić dla innych, niech powie każdemu z nich, co może zrobić dla niego. Gwarantuję, że wszyscy będą szczęśliwi.
J34
rok temu
A wyglad tej pani okropny to jednak tw. Stokrotka chociaż rówieśniczka wygląda lepiej
gość
rok temu
Nie mam szacunku dla tego faceta. Z żoną na dobre i złe a oddał zeby mieć z głowy problem i podróżować. Co ona teraz czuje jak jest sama to nie chce się nawet myśleć. Facet nie użalaj się, że nie możesz się zobaczyć z żoną, mogłeś jej nie oddawać.
Grazyna
rok temu
PANI Bogumila była piękna kobieta co choroba robi
benia
rok temu
Straszne, że tak wspaniały mąż oddaje swoją miłość do ośrodka gdzie może mieć przy sobie i opiekować się przy pomocy pielęgniarki ale na starość jest niepotrzebna a każdego z nas może to spotkać.
za co?
rok temu
I tak za darmo udziela senior pismakom takiego wywiadu? Oni przeprowadzaja go oczywiście w ramach promocji swojej gazety.(SE).
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie