Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Mąż chorej na Alzheimera Bogumiły Wander nie może odwiedzać jej w ośrodku. "Dostaję zdjęcia"

86
Podziel się

Legendarna prezenterka Bogumiła Wander mieszka w specjalistycznym ośrodku. Jej mąż, Krzysztof Baranowski nie może pozwolić sobie na odwiedziny w Konstancinie.

Mąż chorej na Alzheimera Bogumiły Wander nie może odwiedzać jej w ośrodku. "Dostaję zdjęcia"
Mąż Bogumiły Wander nie może odwiedzać jej przez pandemię koronawirusa (ONS)
bDKkCFRx

Bogumiła Wander w czasach PRL-u była jedną z największych gwiazd rodzimej telewizji. Dziennikarka i prezenterka przez lata zawodowo związana była z Telewizją Polską, gdzie niezmiennie zachwycała widzów profesjonalizmem i nienagannym wyglądem - była nawet nazywana "najpiękniejszą spikerką z Woronicza".

Przygoda Bogumiły Wander ze światem telewizji zakończyła się w 2003 roku. Po odejściu z TVP prezenterka często pojawiała się jednak na salonach, wzbudzając przy tym wiele emocji w mediach za sprawą często niespecjalnie udanego makijażu. Prywatnie 77-letnia dziś gwiazda telewizji od 2005 roku jest żoną żeglarza Krzysztofa Baranowskiego -  z którym przed ślubem romansowała przeszło 10 lat, wciąż będąc uwikłaną w małżeństwo ze Zbigniewem Żołędziowskim.

bDKkCFRz

Baranowski udzielił ostatnio wywiadu Super Expressowi. W rozmowie żeglarz opowiedział o tym, jak obecnie wyglądają jego relacje z prezenterką. Wander cierpi bowiem na Alzheimera i w związku z chorobą od dwóch lat mieszka w specjalistycznym ośrodku zlokalizowanym w podwarszawskim Konstancinie.

Jeszcze do niedawna Baranowski mógł bez przeszkód odwiedzać żonę. Wszystko zmieniła jednak szalejąca pandemia. Dziś mąż Bogumiły Wander skazany jest więc na telefoniczne rozmowy z legendarną dziennikarką. Pozostaje również w stałym kontakcie z czuwającymi nad żoną lekarzami, którzy stale informują go o jej stanie zdrowia.

bDKkCFRF

Podczas rozmowy z SE Krzysztof Baranowski zapewnił, że Bogumiła Wander ma się dobrze, a on sam cały czas nadzoruje jej pobyt w specjalistycznej placówce.

Rozmawiam z dyrektorem ośrodka i jestem na bieżąco informowany o stanie zdrowia Bogusi. Dostaję regularnie też jej zdjęcia. U żony wszystko w porządku - zdradza.

bDKkCFRG
bDKkCFSa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(86)
anna
2 miesiące temu
jestem w wieku p. Bogumiły i w szoku co choroba robi z człowiekiem. Obydwoje tacy mili i sympatyczni, kibicowałam ich uczuciom. Serdecznie pozdrawiam
velek
2 miesiące temu
Wspanialy czlowiek z Pana Krzysztofa.Zycze duzo zdrowia i sily
Ada
3 miesiące temu
Przykre bo ten pan sprzedał ich wspólny dom za duże pieniądze a ją oddał do przytułku jak przysłowiowego psa .Sam twierdzi że nie miał cierpliwości by odpowiadać na ciągłe jej pytania. To jest bardzo smutne że tak ją potraktował. Być może celowo zabrał ją zaniedbaną na przyjęcie żeby pokazać wszystkim jak on ma ciężko i usprawiedliwić swoje postępowanie. A nikt dokładnie nie wie jak jest z tą jej chorobą.
bDKkCFSb
Gabi
3 miesiące temu
Może nie powinno się nikogo oceniać jeśli nie zna się faktów. Ale są wywiady z Panem Baranowskim z których wynika że jego pasja jest morze i żaglowanie. O pani Bogusi nie wyraża się zbyt dobrze. I na co właściwie jest ona chora to niewiadomo. To tylko przypuszczenia i plotki że ma Azheimera. Życzę jej żeby wróciła do zdrowia.
Oski1980
3 miesiące temu
Miałam okazję widzieć na żywo panią Bogumiłę, piękna i miła kobieta 😉
Ada
3 miesiące temu
A mnie bulwersuje jedno w tej sprawie że najpierw zbankrutowali i on zaczął sprzedawać co się dało a później ona zachorowała. I zamiast zadbać o nią to zrobił z niej pośmiewisko zabierając ją na spotkanie do Gessler, gdzie wypowiadała się logicznie, lecz była nieodpowiednio ubrana. A już wtedy nie mieszkali razem.
lola
3 miesiące temu
przy chorych na Alzheimera jedna osoba nie da rady jeśli chory będzie ja rozpoznawał,to są ludzie żyjący w innym świecie,biorą klucze i wychodzą do ojca,który nie żyje od 20 lat,nie rozpoznają większości rodziny,dobrze jak jedna osobę rozpoznają,czasem co dzień trzeba pokazywać gdzie jest łazienka bo to co było wczoraj zapominają,trzeba ubrać,umyć,nałożyć jedzenie i mnóstwo innych rzeczy,często drzemią godzinami ,oddanie do domu opieki jest dobrym wyborem dla obu osób
Dojrzała
3 miesiące temu
W sumie to naturalne, że są osoby, które takich decyzji nie rozumieją. Trzeba znać tę chorobę, doświadczyć jej w swoim otoczeniu, zeby pojac jak niszczy chorego, jego rodzine i wszystkie w niej relacje. Tyle o sobie wiemy na ile się sprawdziliśmy. Dla mnie to jedyna prawda, jedyny osąd. Pożyjecie, zobaczcie. Doświadczenia, przeżyte lata zmieniają człowieka. Też byłam idealistką. Teraz mam 49 lat i chcę pożyć własnym życiem. Mam jedno. Kto wie jak długie...
sposób
3 miesiące temu
Jeśli ktoś nie wie co może dla zrobić dla innych, niech powie każdemu z nich, co może zrobić dla niego. Gwarantuję, że wszyscy będą szczęśliwi.
J34
3 miesiące temu
A wyglad tej pani okropny to jednak tw. Stokrotka chociaż rówieśniczka wygląda lepiej
gość
3 miesiące temu
Nie mam szacunku dla tego faceta. Z żoną na dobre i złe a oddał zeby mieć z głowy problem i podróżować. Co ona teraz czuje jak jest sama to nie chce się nawet myśleć. Facet nie użalaj się, że nie możesz się zobaczyć z żoną, mogłeś jej nie oddawać.
Grazyna
3 miesiące temu
PANI Bogumila była piękna kobieta co choroba robi
benia
3 miesiące temu
Straszne, że tak wspaniały mąż oddaje swoją miłość do ośrodka gdzie może mieć przy sobie i opiekować się przy pomocy pielęgniarki ale na starość jest niepotrzebna a każdego z nas może to spotkać.
bDKkCFRT
za co?
3 miesiące temu
I tak za darmo udziela senior pismakom takiego wywiadu? Oni przeprowadzaja go oczywiście w ramach promocji swojej gazety.(SE).
...
Następna strona
bDKkCFSv