Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Pobyt Meghan i Harry'ego w Kanadzie kosztował podatników prawie 60 TYSIĘCY DOLARÓW?

43
Podziel się

Choć władze Kanady zapewniały, że nie chcą płacić za ochronę Sussexów po "Megxicie", to do końca marca byli zobowiązani zapewnić im dotychczasowy standard życia.

Pobyt Meghan i Harry'ego w Kanadzie kosztował podatników prawie 60 TYSIĘCY DOLARÓW?
Ile Meghan Markle i Harry kosztowali kanadyjskich podatników? (ONS.pl)
bDZvBRkR

Meghan Markle i książę Harry kilka miesięcy temu podjęli decyzję o wystąpieniu z rodziny królewskiej. Słynny "Megxit" wszedł w życie wraz z końcem marca i od tego czasu para musiała się dostosować do nowych realiów. Jednym z pierwszych problemów, które napotkali, była kosztowna ochrona, za którą teraz muszą płacić z własnej kieszeni.

Choć dziś Meghan Markle i "po prostu" Harry szukają swojego szczęścia już w słonecznym Los Angeles, to jeszcze przed "Megxitem" pomieszkiwali tymczasowo w Kanadzie. Choć Sussexowie od początku zapewniali, że chcą być finansowo niezależni od królowej, to po wyprowadzce z Wielkiej Brytanii wciąż generowali ogromne koszty. Szczególnie że zarówno Kanada, jak i Stany Zjednoczone odmówiły zapewnienia im ochrony.

bDZvBRkT

Teraz temat wydatków na ochronę Meghan i Harry'ego kolejny raz powraca na łamy mediów. Nie chodzi jednak o kolejne próby osiągnięcia statusu, jakim może poszczycić się Jeff Bezos, lecz o to, ile podatnicy wydali na ich kanadyjską eskapadę. Jak donosi portal Daily Mail, między 18 listopada 2019 roku a 19 stycznia kolejnego Sussexowie kosztowali kanadyjskich podatników dokładnie 56 384 dolarów, czyli ponad 160 tysięcy złotych.

Co ciekawe, nie jest to całkowity koszt ich utrzymania podczas pobytu w Vancouver Island, bo dotyczy on wyłącznie ochrony, a nie kwestii przelotów, wyżywienia czy utrzymania domu. Dodatkowo dokumenty, do których dotarł portal, podsumowują tylko dwa miesiące ich pobytu, a ten miał trwać podobno nawet do 14 marca. Nie można więc wykluczyć, że podatnicy wyłożyli na la dolce vita Sussexów nawet drugie tyle.

Sprawę skomentował już Aaron Wudrick, przedstawiciel Canadian Taxpayers Federation, które opublikowało rzeczone dane. Jak sam przyznaje, podatnicy zapewne nawet nie wiedzieli, że ich pieniądze zostały spożytkowane w taki sposób.

bDZvBRkZ

Administracja Trudeau od miesięcy zapewniała kanadyjskich podatników, że ochrona Meghan i Harry'ego opłacana jest z ich pieniędzy. Teraz już wiemy, że odpowiedź brzmiała "tak" - i to na kwotę ponad 50 tysięcy kanadyjskich dolarów - powiedział.

Warto wspomnieć, że w momencie opłacania ochrony Sussexów formalnie wciąż należeli oni do rodziny królewskiej. Nie wszyscy byli jednak świadomi, jak wielkie pieniądze przeznaczono na ich pobyt po "ucieczce" z Wielkiej Brytanii.

Jesteście zaskoczeni?

bDZvBRla
bDZvBRlu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(43)
maya
11 miesięcy temu
zastanawiam się po co im w ogóle ochrona... przecież nie pełnią już obowiązków.
Gość
11 miesięcy temu
No jak to chcieli być zwykłymi ludźmi i nie zarabiają na siebie? Hipokryzja
Iflo
11 miesięcy temu
A ludzie dalej ich utrzymuja.. Co tez maja w glowie ze tego nie zmienia..
bDZvBRlv
dfghjk
11 miesięcy temu
Ale tak właściwie to czyj to był pomysł, żeby im to opłacić? Bo z tego wynika, że rządu Kanady
asssd
11 miesięcy temu
Pasożyci światowi. A ona ma bez przerwy przylepiony ten sztuczny uśmiech.
Najnowsze komentarze (43)
Cwaniaki
11 miesięcy temu
Wyjątkowo antypatyczni
Big Black dik
11 miesięcy temu
Czy Kanadyjczycy płacą za botoks księżnej Megan czy to obrasta tłuszczem za pieniądze podatników
Jak to
11 miesięcy temu
Dziwne
Olka Olka
11 miesięcy temu
Dla czego nie idą do pracy dwoje młodych ludzi niech zarobią sobie sami na taki luks
Equity
11 miesięcy temu
LOL, pierwsze artykuły wspominały o zabójczej sumie 40K, następnego dnia było to już 50K, a tu widzę 60K, "dolarów" jak wnoszę kanadyjskich. Miło byłoby mieć taki magiczny portfelik.
pasikonik.
11 miesięcy temu
lUBIA ZYC NA KOSZT INNYCH,A TAK CHCIELI BYC NIEZALEZNI FINANSOWO,JAK IM NIE WSTYD,ALE TAK MOZNA SOBIE ZYC,TU POMIESZKIWAC ZA FREE
Stuknij sie
11 miesięcy temu
30 nie 60. Pudel jak zwykle przesadza
Julka
11 miesięcy temu
Niech placa za siebie,chcieli byc zwyklymi Ludomira to prosze zarabiac na siebie !
bDZvBRln
Żałosne
11 miesięcy temu
Z jej gwiazdowaniem, cały majątek rozpłynie się w trzy lata. Później nastąpi rozwód z powodu "niezgodności charakterów"
Ania
11 miesięcy temu
Harry i Megan żyją na cudzy koszt gdzie się tylko da i ciągną kasę gdzie tylko mogą Do siebie ale żeby coś dać to już nie najwyżej wspierają dobrym słowem ma pokaz ze swoim skąpstwem biją Szkotów na głowę a do pracy to jakoś im się nie spieszy lepiej ciągnąć kasę z babci i Karola
Gość
11 miesięcy temu
I jeszcze niesplacony remont Frogmore... Pierwszy foch meghhhan, drugi to Kanada, a teraz Los Angeles... Bardzo kosztowne zycie tej rozwódki naraża wszystkich na ogromne koszty, a potem hipokrytka chce robić "coś dobrego" dla innych...
Ojoj
11 miesięcy temu
Coraz mniej komentarzy o tej parce. Znudzili się.
Texas
11 miesięcy temu
Właśnie wyszła książka na ich temat. Już dostępna w Stanach przez internet. Trochę się zdziwią.
gosc
11 miesięcy temu
i to jest przyklad na to ze monarchii byc nie moze!. kibicuje tym dwojga
bDZvBRlP