Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Pobyt Meghan i Harry'ego w Kanadzie kosztował podatników prawie 60 TYSIĘCY DOLARÓW?

43
Podziel się:

Choć władze Kanady zapewniały, że nie chcą płacić za ochronę Sussexów po "Megxicie", to do końca marca byli zobowiązani zapewnić im dotychczasowy standard życia.

Pobyt Meghan i Harry'ego w Kanadzie kosztował podatników prawie 60 TYSIĘCY DOLARÓW?
Ile Meghan Markle i Harry kosztowali kanadyjskich podatników? (ONS.pl)

Meghan Markle i książę Harry kilka miesięcy temu podjęli decyzję o wystąpieniu z rodziny królewskiej. Słynny "Megxit" wszedł w życie wraz z końcem marca i od tego czasu para musiała się dostosować do nowych realiów. Jednym z pierwszych problemów, które napotkali, była kosztowna ochrona, za którą teraz muszą płacić z własnej kieszeni.

Choć dziś Meghan Markle i "po prostu" Harry szukają swojego szczęścia już w słonecznym Los Angeles, to jeszcze przed "Megxitem" pomieszkiwali tymczasowo w Kanadzie. Choć Sussexowie od początku zapewniali, że chcą być finansowo niezależni od królowej, to po wyprowadzce z Wielkiej Brytanii wciąż generowali ogromne koszty. Szczególnie że zarówno Kanada, jak i Stany Zjednoczone odmówiły zapewnienia im ochrony.

Teraz temat wydatków na ochronę Meghan i Harry'ego kolejny raz powraca na łamy mediów. Nie chodzi jednak o kolejne próby osiągnięcia statusu, jakim może poszczycić się Jeff Bezos, lecz o to, ile podatnicy wydali na ich kanadyjską eskapadę. Jak donosi portal Daily Mail, między 18 listopada 2019 roku a 19 stycznia kolejnego Sussexowie kosztowali kanadyjskich podatników dokładnie 56 384 dolarów, czyli ponad 160 tysięcy złotych.

Co ciekawe, nie jest to całkowity koszt ich utrzymania podczas pobytu w Vancouver Island, bo dotyczy on wyłącznie ochrony, a nie kwestii przelotów, wyżywienia czy utrzymania domu. Dodatkowo dokumenty, do których dotarł portal, podsumowują tylko dwa miesiące ich pobytu, a ten miał trwać podobno nawet do 14 marca. Nie można więc wykluczyć, że podatnicy wyłożyli na la dolce vita Sussexów nawet drugie tyle.

Sprawę skomentował już Aaron Wudrick, przedstawiciel Canadian Taxpayers Federation, które opublikowało rzeczone dane. Jak sam przyznaje, podatnicy zapewne nawet nie wiedzieli, że ich pieniądze zostały spożytkowane w taki sposób.

Administracja Trudeau od miesięcy zapewniała kanadyjskich podatników, że ochrona Meghan i Harry'ego opłacana jest z ich pieniędzy. Teraz już wiemy, że odpowiedź brzmiała "tak" - i to na kwotę ponad 50 tysięcy kanadyjskich dolarów - powiedział.

Warto wspomnieć, że w momencie opłacania ochrony Sussexów formalnie wciąż należeli oni do rodziny królewskiej. Nie wszyscy byli jednak świadomi, jak wielkie pieniądze przeznaczono na ich pobyt po "ucieczce" z Wielkiej Brytanii.

Jesteście zaskoczeni?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(43)
maya
4 lata temu
zastanawiam się po co im w ogóle ochrona... przecież nie pełnią już obowiązków.
Gość
4 lata temu
No jak to chcieli być zwykłymi ludźmi i nie zarabiają na siebie? Hipokryzja
Iflo
4 lata temu
A ludzie dalej ich utrzymuja.. Co tez maja w glowie ze tego nie zmienia..
dfghjk
4 lata temu
Ale tak właściwie to czyj to był pomysł, żeby im to opłacić? Bo z tego wynika, że rządu Kanady
asssd
4 lata temu
Pasożyci światowi. A ona ma bez przerwy przylepiony ten sztuczny uśmiech.
Najnowsze komentarze (43)
Cwaniaki
4 lata temu
Wyjątkowo antypatyczni
Big Black dik
4 lata temu
Czy Kanadyjczycy płacą za botoks księżnej Megan czy to obrasta tłuszczem za pieniądze podatników
Jak to
4 lata temu
Dziwne
Olka Olka
4 lata temu
Dla czego nie idą do pracy dwoje młodych ludzi niech zarobią sobie sami na taki luks
Equity
4 lata temu
LOL, pierwsze artykuły wspominały o zabójczej sumie 40K, następnego dnia było to już 50K, a tu widzę 60K, "dolarów" jak wnoszę kanadyjskich. Miło byłoby mieć taki magiczny portfelik.
pasikonik.
4 lata temu
lUBIA ZYC NA KOSZT INNYCH,A TAK CHCIELI BYC NIEZALEZNI FINANSOWO,JAK IM NIE WSTYD,ALE TAK MOZNA SOBIE ZYC,TU POMIESZKIWAC ZA FREE
Stuknij sie
4 lata temu
30 nie 60. Pudel jak zwykle przesadza
Julka
4 lata temu
Niech placa za siebie,chcieli byc zwyklymi Ludomira to prosze zarabiac na siebie !
Żałosne
4 lata temu
Z jej gwiazdowaniem, cały majątek rozpłynie się w trzy lata. Później nastąpi rozwód z powodu "niezgodności charakterów"
Ania
4 lata temu
Harry i Megan żyją na cudzy koszt gdzie się tylko da i ciągną kasę gdzie tylko mogą Do siebie ale żeby coś dać to już nie najwyżej wspierają dobrym słowem ma pokaz ze swoim skąpstwem biją Szkotów na głowę a do pracy to jakoś im się nie spieszy lepiej ciągnąć kasę z babci i Karola
Gość
4 lata temu
I jeszcze niesplacony remont Frogmore... Pierwszy foch meghhhan, drugi to Kanada, a teraz Los Angeles... Bardzo kosztowne zycie tej rozwódki naraża wszystkich na ogromne koszty, a potem hipokrytka chce robić "coś dobrego" dla innych...
Ojoj
4 lata temu
Coraz mniej komentarzy o tej parce. Znudzili się.
Texas
4 lata temu
Właśnie wyszła książka na ich temat. Już dostępna w Stanach przez internet. Trochę się zdziwią.
gosc
4 lata temu
i to jest przyklad na to ze monarchii byc nie moze!. kibicuje tym dwojga