Koba
|
aktualizacja

Kanada ODMAWIA płacenia za ochronę księcia Harry'ego i Meghan Markle!

346
Podziel się

Władze państwa uznały, że wraz ze zmianą statusu przestają przysługiwać im dodatkowe przywileje. Dobra decyzja?

Kanada ODMAWIA płacenia za ochronę księcia Harry'ego i Meghan Markle!
Meghan Markle, książę Harry (East News, East News)

Decyzja księcia Harry'ego i Meghan Markle o rezygnacji z tytułów wywołała niemałe zamieszanie. Zagraniczne media przekrzykują się w kolejnych doniesieniach o skutkach, które wywołała swoim postanowieniem krnąbrna para. Rozgoryczona Elżbieta II zabroniła im nawet używać jakichkolwiek królewskich określeń, ale Meghan ponoć nie zamierza się na to godzić.

Małżonkowie postanowili przenieść się jak najdalej od babci Harry'ego i zaczęli wić sobie gniazdko w Kanadzie. Do tej pory, jako członkowie rodziny królewskiej, mogli liczyć na międzynarodową ochronę, ale po oficjalnym odejściu wszystko się zmieni.

Okazuje się, że władze Kanady w czwartkowy wieczór oświadczyły, że po 31 marca nie zamierzają płacić za ochronę "zwykłego" małżeństwa. Oznacza to, że koszt całodobowej ochrony, który szacuje się na miliony funtów, spadnie na podatników brytyjskich.

Książę i Księżna Sussex wybierając Kanadę na miejsce swojego tymczasowego pobytu, postawili nasz rząd w bardzo wyjątkowej i bezprecedensowej sytuacji - napisano w oświadczeniu Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej. KKPK od samego początku ściśle współpracowała z brytyjskimi urzędnikami w celu zapewnienia parze jak najlepszej ochrony. Jednakże wraz ze zmianą statusu pary, nie będziemy w obowiązku dłużej im asystować.

Asystowanie Meghan i Harry'emu w licznych podróżach jest bardzo kosztowne, dlatego wszyscy też liczą na to, że małżonkowie sami będą ponosić koszty tego przedsięwzięcia. Niestety, Meghan nie jest szczególnie pokorna i według wielu doniesień "uważa, że wszystko jej się należy". Stawia to duży problem przed brytyjską monarchią, na którego rozwiązanie mają coraz mniej czasu...

Myślicie, że królowa Elżbieta II zrzuci odpowiedzialność zapewnienia sobie ochrony na "zwyczajnych" małżonków?

KOMENTARZE
(346)
Gosc
miesiąc temu
I bardzo dobrze!!!!!
Katia
miesiąc temu
No i racja czego maja placic
Gość
miesiąc temu
Jeżeli chcieli żyć jak normalni ludzie to niech teraz za wszystko płacą sami.Po co im teraz ochrona.Oj wydaje mi się że jemu jeszcze bokiem wyjdzie ta żonka
Royal
miesiąc temu
bardzo dobrze robi rząd Kanady! Jeśli chce ochrone to niech sama Pani Megan sobie płaci.
nim
miesiąc temu
szkoda Harrego .ta kobieta zniszczyla cale jego dobre imie oraz stosunki z rodzina
Najnowsze komentarze (346)
seniora
4 tyg. temu
świtnie sie trzyma Elżbieta. 94 lata i znakomicie wygląda!!
gosc
miesiąc temu
Biedna królowa Elżbieta. Tak jej rozwalili monarchię na stare lata. I to od wewnątrz.
gość
miesiąc temu
No i bardzo dobrze ! Sami tego chcieli.
G-52
miesiąc temu
XXI wiek a na ziemi są jeszcze jacyś królowie.
Gość
miesiąc temu
Bardzo dobrze!!!!!!! Niech się wezmą za robotę darmozjady!!!!
Oko
miesiąc temu
Myślę że królowa nie będzie opłacała im ochrony,i bardzo dobrze chcieli być zwykła rodzina to do roboty.Megan bawełnę zbierać a gary do wojska dziecko do przedszkola ,tak żyje normalna rodzina
Madi
miesiąc temu
Kowalski byl od urodzenia Kowalski,a Oni dopiero teraz staja sie zwyklym zjadaczem chleba
Sisi
miesiąc temu
Brawo Kanada, niech trutnie sami płacą za ochronę.... W końcu tzw. zwykli ludzie jej nie potrzebują....
hahaha
miesiąc temu
U nas byle poseł ma ochronę i jakoś nie widzę byście byli zbulwersowani. A tam nie wasza kasa i jaki jad.
Que
miesiąc temu
Niech sami sobie płacą i niech posmakują życia przeciętnego człowieka .Chce ochcronę to niech ją opłaci. Ja też dużo rzeczy bym chciała a nie mam
Kaczyński
miesiąc temu
Wielkim błędem było dać Polaką dostęp do internetu mentalnie społeczeństwo nie gotowe prostym przykładem jest sekcja komentarzy na pudelku
Pan Tadeusz
miesiąc temu
Harry wracaj do domu czym prędzej bo będziesz chłopie płakał przez tą Kobietę!!! Jedynymi ludźmi którzy Cię szczerze kochają to Twój Ojciec, Brat i Dziadkowie... Wracaj chłopie!
Amadeusz
miesiąc temu
on nie jet synem Ksiecia Karola Nawet nie jestpodobny
Good
miesiąc temu
No w końcu.
Kasia
miesiąc temu
Harry jest dorosłym mężczyzną i wiedział na co się decyduję. Dobrze, że odszedł z tego zmurszałego i w dużej czeczęści sci zdeprawowanwgo towarzystwa. Oni na siebie zarobią. Chcieli żyć jak zwykli ludzie to mają co chcieli. Są jednak na świeczniku i narażeni są bardziej niż normalny śmiertelnik na niebezpieczeństwo. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Dotyczy to wszystkich. Z biegiem czasu wszystko wroci do normy. Królowa trzyma ich mocno, ale po niej wszystko rozplynie się we mgle. XXI w to jest nienormalne. Vide filmik o służbie w pałacu. Średniowiecze.
Alutka
miesiąc temu
Też tak uważam. Także Brytole nie powinni płacić. Chcą być niezależni to niech sami za siebie płacą
Alutka
miesiąc temu
Dość monarchi!Do roboty darmozjady.Brawo Kanada!
Gość36
miesiąc temu
Jak to moja babcia mówiła ..”NIE MIŁA KSIĘDZU OFIARA CHODŹ CIEKE DO DOMU”..mieszkam w Londynie i nie wyobrażam sobie aby ludzie, którzy ciężko pracuja sponsorowali Meghan i jej ochronę... Rzad ma na co wydawać pieniądze.. NHS, szkolnictwo itd
Lola
miesiąc temu
Oczywiście !!!! Z jakiej racji . Ropieszczona i rozwydrzona panienka woda sodowa udezyla do głowy. Placic absolutnie!!!!!!!!
124
miesiąc temu
Z jakiej racji Państwo ma ich chronić? Niech sobie sami płaca za ochronę
Jagoda
miesiąc temu
No i dobrze. Jak chcą żyć jak zwykli ludzie to niech żyją za swoje zarobione pieniądze. Panna gwiazda aktoreczka chciałaby mieć tylko przywileje bez żadnych obowiązków. Niech się weźmie do pracy i zobaczy ile kosztuje życie jakie chciałaby prowadzić.
niemeg
miesiąc temu
To od kogo im się należy ta ochrona, i czy w ogóle im się należy od 1 kwietnia? Czy księżniczki Beatrice i Eugenia mają ochronę? Bo rozumiem, że one żyją na takich zasadach na jakich chcą żyć Harry i Meghan.
Conway
miesiąc temu
Po co komu mulatka i bezuzyteczny rudy angol no po co ?
Tret
miesiąc temu
Decyzja jest słuszna
...
Następna strona