Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Mija 10 lat od śmierci Madzi z Sosnowca. Ojciec Katarzyny Waśniewskiej nie widzi jej winy: "Wierzę w pełni, że ONA TEGO NIE ZROBIŁA"

188
Podziel się:

Sprawa małej Madzi z Sosnowca i jej matki Katarzyny Waśniewskiej była dekadę temu numerem jeden w polskich mediach. Dziś dawni znajomi kobiety, którą skazano na 25 lat więzienia, nie chcą jej znać, natomiast ojciec wciąż wierzy w niewinność córki. "Tematu sprzed dziesięciu lat nie poruszamy" - mówi wprost.

Mija 10 lat od śmierci Madzi z Sosnowca. Ojciec Katarzyny Waśniewskiej nie widzi jej winy: "Wierzę w pełni, że ONA TEGO NIE ZROBIŁA"
Mija dekada od medialnej sprawy Katarzyny Waśniewskiej (East News)

Głośna sprawa małej Madzi z Sosnowca zawładnęła czołówkami mediów już dekadę temu. Rodzinny dramat rodziny Waśniewskich był numerem jeden w prasie przez kilka tygodni, a rzekome porwanie dziewczynki szybko przekształciło się w medialny serial, w który udało się włączyć nawet Krzysztofowi Rutkowskiemu. Jak wszyscy zapewne pamiętamy, prawda okazała się jednak zupełnie inna.

W październiku 2014 roku Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat więzienia. W sądzie orzeczono, że kobieta kłamała i to ona zabiła własne dziecko, czego do końca się wypierała. Wkrótce jej rodzina, zapewne w obawie o własne bezpieczeństwo, przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, a ona została osadzona w jednym z zakładów karnych. Od tej pory o sprawie w końcu przycichło.

Choć ze sprawy małej Madzi uczyniono medialny spektakl (w czym duży udział miał wspomniany już Krzysztof Rutkowski), to jej bliscy i dawni znajomi traktują te wydarzenia niezwykle poważnie. "Uwaga! TVN" postanowiła rozmówić się z kilkoma osobami, w tym z niegdysiejszą przyjaciółką Waśniewskiej oraz jej ojcem Janem. Ta pierwsza wciąż nie może zapomnieć tego, co wydarzyło się dekadę temu.

Kasia na początku nie chciała dziecka, ale z czasem pogodziła się z tą myślą. Podkreślała, że jakoś się ułoży. Przede wszystkim narzekała na słabnący związek z Bartkiem. Chciała być blisko niego cały czas i bolało ją, że on tak dużo pracuje - mówi przyjaciółka Waśniewskiej i przyznaje, że nadal nie może się z tym wszystkim pogodzić: To wciąż budzi we mnie wielkie emocje. Jak rozdrapywanie ran, które się nie zagoiły do końca. Zostałam z tym na długie lata sama. W mojej głowie Kasia jako mój przyjaciel umarła. Nie umiem jej wybaczyć. Nie wiem, jak można takie piękne dziecko zamordować.

Zobacz także: Obrońca Waśniewskiej: wersja o śmierci Magdy była wersją oskarżonej

Jednocześnie wspomniana znajoma wyznała, że "to, co działo się potem, umocniło ją w przekonaniu, że nie znała tak naprawdę tej osoby". Można domniemywać, że mowa m.in. o ustawce Katarzyny z jednym z tabloidów, a jej zdjęcia na koniu opatrzono wtedy nagłówkiem "Teraz mam czas na swoje pasje"...

Nieco inne spojrzenie na sprawę ma natomiast ojciec Waśniewskiej, który jest z nią podobno w stałym kontakcie. Jak twierdzi, nie rozmawiają już o śmierci małej Madzi, a on nadal wierzy w to, że jego córka jest niewinna. Nie podaje jednak żadnych argumentów i mówi, że po prostu jej ufa.

Widzę się z córką raz na miesiąc, częściej rozmawiamy telefonicznie. Mówimy o wszystkim, ale tematu sprzed dziesięciu lat nie poruszamy. Ona wszystko powiedziała mi, jeszcze jak była na wolności. Myślę, że to wystarczy. Wierzę jej w pełni, że ona tego nie zrobiła - mówi jej ojciec po latach.

Warto wspomnieć, że zgodnie z prawem Waśniewska może ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia już za 10 lat. Ojciec morderczyni bierze najwyraźniej pod uwagę taką opcję, bo wspomina, że zakład karny raczej nie przypadł jej do gustu.

Chyba nikt nie jest w stanie odnaleźć się w realiach więziennych. Kasia żyje tam, bo nie ma wyboru. To moje dziecko, niezależnie od tego, co mówią ludzie - skwitował.

Zaglądamy do paszportu Anny Wendzikowskiej, która w 2021 roku "odważyła się" spędzić na wakacjach ponad trzy miesiące!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(188)
Gość
4 miesiące temu
To pokazuje dwa bieguny miłości. Dziecko można kochac tak bardzo, ze nawet nie wierzy się w jego winę, bo to nasze dziecko. Dziecka można tez nie kochac tak bardzo, ze wlasciwie jego życie nie jest nawet odrobine ważne.. bardzo przytłaczające
Moni
4 miesiące temu
Po co o niej piszecie??zajmijcie się plotkami !!
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍...
4 miesiące temu
Kiedyś słuchałam podcastu o niej. Jak dla mnie, to co zrobiła jest niewybaczalne. Miała inne opcje, które mogła wykorzystać. Madzia by żyła, a ona cieszyłaby się wolnością od niej. Niestety, ale zbrodnia nie była pod wpływem impulsu. Ona wszystko zaplanowała. Trzeba nie mieć serca żeby zrobić taką krzywdę tak małej, niewinnej istotce
Danóta
4 miesiące temu
A co u tego Bartka, jej byłego męża?
Gosia
4 miesiące temu
Zostawię to bez komentarza
Najnowsze komentarze (188)
Masakra
4 miesiące temu
Ten świat jest nienormalny. Zaraz zrobią z niej celebrytke. Wyda książkę, powstanie film. Włączając telewizję same chore programy z gwiazdeczkami będącymi w większości przestępcami....byłymi prostytutkami....osoby zamieszane w różne sprawy z Policją. Takie osoby promują media. Showbiznes tylko na nią czeka. Przecież to jedna wielka mafia. Straszne bagno
Kiki
4 miesiące temu
Piszą o niej bo pewnie dołożą jej następne 25 lat
Gosc
4 miesiące temu
Jestem za kara smierci takich sadystow
Daro
4 miesiące temu
Tatuś broni córeczki bo jest taki sam przecież spłodził takiego potwora. Powinna być kara śmierci a nie więzienia za nasze pieniądze.
Lena
4 miesiące temu
Wie ktoś jak znaleźć Bartka na social media ? Chcialam tylko zobaczyc jak się zmienil i czy ma nową rodzinę ..jak wyglada jego corka tak z czystej ciekawości.Mieszkalismy na jednym osiedlu.
Zuo
4 miesiące temu
Czapa dla obojga i dla Rutkowskiego. Moze wreszcie ten jego fryz by normalnie wygladal
Ola
4 miesiące temu
Myślę, że jestem już gotowa na dokument o Wasniewskiej na Netflixie
Gość.
4 miesiące temu
Tak pamiętam jak się tłumaczyła,że kocyk był za sliski, ją też można owinąć takim kocykiem i puścić w przepaść.
Mimi
4 miesiące temu
Jej ojciec był agresorem i alkoholikiem, a matka fanatyczką religijną.
Jej ojciec by...
4 miesiące temu
Mimi
bbc
4 miesiące temu
Nigdy nie uwierze, ze Wasniak był bez winy i o niczym nie wiedział
Gość
4 miesiące temu
Po co jej twarz kratkujecie . Jest skazana za zabójstwo dziecka prawomocnym wyrokiem a swego czasu media takie jak wy robiły z niej celebrytkę sadzając ja na koniu w stroju kąpielowym . Cała Polska zna jej twarz .
joj
4 miesiące temu
I znów będzie bohaterką bo media wróciły do tej sprawy. A sumienie?Wszystko można wyprzeć i uwierzyć w to co się wymyśliło.Skrócenie kary?Za dobre sprawowanie?Takie jaja to tylko w Polsce.W Ameryce z takimi się nie patyczkują.
Proste
4 miesiące temu
Woleli kłaki oboje farbować do kolejnych konferencji prasowych żeby wypaść jak gwiazdy. O czymś to świadczy - jedni w czasie zniknięcia rozpaczają i ani im w głowie kreowanie a drudzy proszę…. Fakty to fakty.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie