Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|
aktualizacja

Ministerstwo zdrowia chce kupić ścianę LED za PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

210
Podziel się:

"Brakuje łóżek, respiratorów, a nawet niezbędnego do nich tlenu, a resort wydaje pieniądze na zbytki" - grzmi opozycja.

Ministerstwo zdrowia chce kupić ścianę LED za PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH
Ministerstwo zdrowia chce kupić ekran do konferencji prasowych za pół miliona złotych (East News)

To, że czeka nas kilka, może nawet kilkanaście trudnych miesięcy, wiedzą dzisiaj nawet dzieci. Pandemia koronawirusa i próby jej okiełznania, polegające w dużej mierze na mrożeniu życia społecznego i ekonomicznego, nie wróżą dobrze budżetom domowym, a tym bardziej budżetowi krajowemu. W tej sytuacji większość ludzi zaczyna ostrożnie planować wydatki na najbliższy czas.

Tymczasem, jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło właśnie przetarg na zakup... nowej ściany LED. Na ten cel resort przygotował 450 tysięcy złotych.

Ściana LED, czyli ogromny ekran zbudowany z modułów, ma posłużyć ministerstwu podczas konferencji prasowych, na których pokazywane są prezentacje związane z pandemią. Wydatek niemal pół miliona złotych krytykuje opozycja, która uważa, że w czasie, gdy w szpitalach lada dzień może zabraknąć respiratorów, a wiele placówek informuje, że brakuje personelu, a nawet tlenu podawanego chorym, jest krokiem - mówić oględnie - nieprzemyślanym.

Brakuje łóżek i respiratorów. Ekran LED to ostatnia potrzebna rzecz w środku pandemii - grzmią posłowie opozycji.

Ministerstwo zdrowia przetarg na zakup ściany LED ogłosiło w połowie października. Oferty zostały otwarte 3 listopada. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, najdroższa oferta opiewa na 512 tys. zł, a najtańsza na 219 tys. W ogłoszonym przetargu znalazła się dokładna specyfikacja sprzętu, który ma zostać kupiony.

Zobacz także: Laboratoria są na granicy wydolności. "Na rynku zaczyna brakować różnych odczynników"

Ściana wideo ma być wykonana w nowoczesnej technologii LED SMD1010. Sprzęt ma mieć maksymalnie 3650 mm szerokości, 2200 mm wysokości i 85 mm głębokości. Minimalna rozdzielczość obrazu to 1920 x 1080 pikseli (16:9) - czytamy.

Resort zdrowia ma dokładnie sprecyzowane oczekiwania wobec ściany:

Ściana wideo LED wykończona została estetycznie za pomocą okalającej ją aluminiowej ramki, w której znajdywać się będą wszystkie dodatkowe połączenia - czytamy w dokumentach.

Ministerstwo tłumaczy, że zakup ściany jest bardziej opłacalny niż jej wypożyczenie, bo ekran będzie służyć w ministerstwie parę lat. To nie przekonuje opozycji, która ostro sprzeciwia się wydawaniu publicznego grosza na gadżety w czasie pandemii. Posłowie wskazują przy tym, jakie są priorytety.

To po prostu niebywałe. Brakuje łóżek, respiratorów, a nawet niezbędnego do nich tlenu. Sejm dzieli medyków, przyznając dodatki covidowe tylko nielicznym. A resort zdrowia albo przyznaje kilkudziesięciotysięczne nagrody odpowiedzialnym za skandaliczne zakupy, albo wydaje pieniądze na zbytki. Ekran LED za blisko pół miliona to ostatnia potrzebna rzecz w środku pandemii. To wartość dziesięciu respiratorów, które mogą ratować życie - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Szczerba i dodaje, że będzie wnioskował o wstrzymanie zakupów niezwiązanych z walką z COVID.

Myślicie, że konferencje prasowe ministerstwa będzie się teraz oglądać lepiej?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(210)
Wstyd
2 lata temu
Gratulacje dla wszystkich którzy sprzedali swoje głosy za 500 plus
Tgt
2 lata temu
Cyrk na wrotkach
Mar
2 lata temu
W kraju manipulacji i kłamstwa to akurat niezbędny zakup.
Gosia
2 lata temu
Czy oni są poważni...2mld zostały przekazane na Telewizję Polską, a służba zdrowia dalej leży i kwiczy. O ile na początku pandemii zareagowali szybko, to wiedzieli o drugiej fali od miesięcy i jak się przygotowali...katastrofa, niech się w końcu wezmą do roboty i zaczną realnie działać
Zosia
2 lata temu
Po rządach P.O i PiS z Polski nic nie zostanie,wydają pieniądze ludzi bo państwo nie ma swoich.Po prostu brak słów
Najnowsze komentarze (210)
Evi
2 lata temu
Czysta komedia
Rząd
2 lata temu
Pandemia,upadek gospodarczy,przepełnione szpitale? A rząd chce dac sobie podwyżki ,kupuje auta , wchodzi w nową technologię prądu. Więc gdzie ta pandemia? Chyba w kieszeniach ludzi którzy w wojnie technologicznej miedzy chinami , są zmanipulowani przez rząd. My skupimy się na wirusie , aby wzrok z ich posunięć podatnik skierował na choroby. Trupa wykorzystali do zwiększenia wojsk i otrzymanie otwarcia dla Polaków granicy , a tak naprawdę współpracują z Bidenem nad nową technologią . Aby zmienić gospodarkę na nową muszą najpierw zniszczyć starą ,nie można od tak sobie tego zrobić,musi być albo woja albo masowe zachorowania (pandemia). Rządy mają w poważaniu zwykłych obywateli. Nie będzie ten podatnik,to będzie następny. Brawo ,jakby nie kilka potyczek rządzących przez kilkuletnie planowanie zbiorowe przeciwko tak wysoce stojących Chinom ,mógłbym w to wszystko co się teraz dzieje uwierzyć.
Pudel stop
2 lata temu
Po co kupować łóżka,skoro nie będzie miał , kto ich obsługiwać ?? Przecież medyków za te pieniądze nie wyczarują
RYSZARD III
2 lata temu
Kiedy w końcu się skończy niszczenie państwa polskiego?!
Beata
2 lata temu
Opozycja niech nie utrudnia!!!!!
dymisja!
2 lata temu
W słowniku politologicznym nie ma jeszcze określeń na tę antywładzę... Brak słów!!!!! co oni wyprawiają. Ale to wasza wina, którzy daliście się kupić za 500 srebrników i udawaliście do teraz, że nie widzicie co ci socjaliści, dla uabwu nazywający siebie prawicą, wyprawiają! SZKODA, że wszyscy musimy pić piwo, które nawarzyli wyborcy skandalicznego PiS!
mam dooooość
2 lata temu
Majtki powinno się nosić na dole, nie na górze, wdychanie własnych spalin powoduje, że niektórzy mają ODLOT! W majtkach na pustej ulicy, gdzie nie ma żywej duszy, co możesz zakazić? Ławkę, beton, asfalt? Władza pokazuje, że masz słuchać i nie używac rozumu, BO TAK! A jak nie -kara, kara, kara, kara, kara mustafa Q.....!!!!!!! MANDAT,kara, mandat, kara, plus, plus, plus!!!!!!
mmm
2 lata temu
pudel o polityce... STOP
Aga
2 lata temu
Oni już dawno stracili kontakt z rzeczywistością. Nie panują już nad niczym.
Elka
2 lata temu
Na tej tablicy będzie im się wypłaszczało,a nawet spadało.
janpawel
2 lata temu
Panie Morawiecki. Jak to było z działką kupioną od koscioła.
Ula
2 lata temu
PIS jedyną partia co jest za Polakami.Reszta to służby specjalne obcych państw.
Łukaszenko
2 lata temu
co to jest do sprawy gdy w dobie pandemii chcieli osłom dać duże podwyżki to dopiero jest skandal!!!!!!!!!
Załamana
2 lata temu
Przez te waszą sztuczną pandemie nie mogę odwiedzać swojego dziecka wczesniaka! Nie wiem co mam robić! I czy w ogóle zobaczę go aż do wyjścia ze szpitala czyli pod koniec stycznia?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie