Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Na kanapie u Wojewódzkiego POLAŁY SIĘ ŁZY. Emocjonalna reakcja Ewy Farnej na słowa Agnieszki Holland: "Zarzucają mi, że to antypolski film"

276
Podziel się:

Na kanapie u Kuby Wojewódzkiego pojawiły się tym razem Ewa Farna i Agnieszka Holland. Gdy reżyserka opowiadała o brutalnych scenach z jej filmu "Zielona granica", wokalistka z trudem powstrzymywała łzy. W końcu musiała dać upust emocjom.

Na kanapie u Wojewódzkiego POLAŁY SIĘ ŁZY. Emocjonalna reakcja Ewy Farnej na słowa Agnieszki Holland: "Zarzucają mi, że to antypolski film"
Ewa Farna nie wytrzymała. Tak zareagowała na słowa Agnieszki Holland ("Kuba Wojewódzki" TVN, Player.pl)

W mijających dniach kolejny raz jesteśmy świadkami wojny polsko-polskiej, tym razem z racji najnowszego filmu Agnieszki Holland. Produkcja "Zielona granica", w której poruszono temat kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej, wywołał niespotykane wręcz reakcje z prawej strony rodzimej sceny politycznej. Choć żaden z komentujących filmu nie obejrzał, to na reżyserkę spadła lawina krytyki.

Agnieszka Holland o brutalnych scenach w "Zielonej granicy". Tak zareagowała Ewa Farna

We wtorkowym odcinku show Kuby Wojewódzkiego pokazano fragmenty "Zielonej granicy", w którym widzowie mogli zobaczyć, jak bohaterowie próbują nieść pomoc uchodźcy tak, aby nie naruszyć obowiązującego prawa. Reżyserka przyznała, że choć jest to produkcja fabularna, to jej elementy są oparte na faktach. Władza zarzuca jej, że jest to film "antypolski", co sama zainteresowana komentuje następująco:

Żeby było jasne, bo zarzucają mi antypolskość i to, że to jest antypolski film. Nie. Ja kocham Polskę i nie chcę Polski na tej granicy. Chcę Polski na granicy polsko-ukraińskiej. Chcę Polski, która nie musi przyjmować wszystkich pod swój dach, ale musi potraktować wszystkich po ludzku i według prawa. Nie chcę, żeby polscy żołnierze czy służby graniczne były zmuszane przez swoich przełożonych, czy przez władzę, aby łamali prawo i stosowali okrucieństwo. Nie chcę tego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS atakuje film. "Przypominają się czasy Gomułki"

W programie poruszono też kwestię niezwykle brutalnych scen, które znalazły się w filmie. Jako przykłady wymieniono przerzucanie kobiety w ciąży przez ogrodzenie czy rozbijanie szkła do termosu, z którego potem mieli pić emigranci. Gdy reżyserka o tym opowiadała, Ewa Farna zareagowała na jej słowa dość emocjonalnie i próbowała opanować emocje. Niestety w pewnym momencie nie wytrzymała.

Ewunia, wszystko okej? - zapytał Wojewódzki.

Sorry, tak - odpowiedziała krótko Farna, a po jej twarzy płynęły łzy.

Holland odniosła się też do sugestii, które padały pod jej adresem w mediach publicznych.

Gdzieś w "Wiadomościach" TVP widziałam taki napis: scenariusz tego filmu pisał Putin, a reżyserował Łukaszenka i w pewnym sensie to jest prawda - powiedziała. Akurat tę sytuację oni zainicjowali, a my jesteśmy aktorami w tym filmie. Możemy zagrać taką rolę albo inną rolę, możemy się do tego odnieść, możemy powiedzieć reżyserowi "nie", możemy nie być tacy jak ten obrzydliwy reżyser.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(276)
CCC
2 miesiące temu
Dziękujemy Straży Granicznej za ich codzienną pracę i ochronę kraju!
Bin
2 miesiące temu
To jest film antypolski ponieważ pokazuje podkoloryzowane sceny okrucieństwa. Polacy mają prawo bronić swoich granic bez robienia z nich potworów. Jak ten film ma być nie antypolski jak pokazuje Polaków i polskie służby w złym świetle i stosuje jeszcze manipulację naszymi emocjami, żeby przekonać o tym świat i nas. Bez urazy ale nie chcę, żeby Polska była jak kraje na zachodzie, które już straciły swoją tożsamość.
Msmksj
2 miesiące temu
Jak tam kierowca smaochodu ktory pruł 300km i wjechal w kia gdzie żywcem splonela cala rodzina???? Wiexie ze dotychczas nie usłyszał zarzutów??? Ciekawe...
Misia
2 miesiące temu
Ewa rozpłakała się kiedy p. Agnieszka mówiła o kobiecie w ciąży która na granicy była przerzucana przez druty czy coś takiego. Pudelek zwykle manipuluje....
Bvvv
2 miesiące temu
Kto i po co wrzucał szkło do termosu? I czy to napewno jest prawda? I w ogóle każda rzecz mogą wymyślić teraz. Ja natomiast widziałam jak syryjscy chłopcy rzucali kamieniami w pilskich żołnierzy. Czy to tez było pokazane w filmie? Nie i ciekawego dlaczego nie
Najnowsze komentarze (276)
BBored
2 miesiące temu
Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nawet nie widzieli filmu, bardzo to infantylne zachowanie jak małego dziecka" nie bo nie ".
Żałosne
2 miesiące temu
Niech Pani holland bzdur nie opowiada. To film nie dość, że kłamliwy to w dodatku polityczny.
Kasia
2 miesiące temu
Pani Holland to nie odpowiedzialną osobą coś nie dobrego się z nią dzieje pewnie starość ją dopada coraz bardziej.
Gość 1
2 miesiące temu
To wielkie świństwo ten film szkalujący naszych mundurowych.
Gość 1
2 miesiące temu
Ta holand to osoba bez serca zabrać obywatelstwo takim osobom co plują na ojczyznę.
Polka
2 miesiące temu
Pani reżyser sądziła, że po takim paszkwilu wszyscy będą się nią zachwycać. OTÓŻ NIE, WIELU WYRAŻA STANOWCZY SPRZECIW. NIE POZWALAMY ABY PLUTO NAM W TWARZ.
Polak
2 miesiące temu
To jest antypolski film. I wielu wyraża swój stanowczy sprzeciw.
Zmęczenie
2 miesiące temu
Aktorka
mateusz
2 miesiące temu
czemu nikt z tych liberalow nie spyta holand czy pokazala w filmie jak imigranci atakuja kamieniami, czy przedstawila historie strazniczki ktora ranna jest w szpitalu??
michal gay
2 miesiące temu
farna, wstyd, uwazalem ja kiedys za naprawde spoko osobe, ale ten wymuszony placz, zalosne...
masakra
2 miesiące temu
Promowanie nieuctwa.
Kami
2 miesiące temu
Czy ktoś mówił ze film jest dokumentalny - ze wszyscy się tak czepiają ?
💫💫💫
2 miesiące temu
Dziękujemy Straży Granicznej, tym samozwańczym artystom elytom mówimy: jedźcie i nie wracajcie
Żaba
2 miesiące temu
Ale nie nie pokazała w filmie jak kamieniami rzucają w polskich pograniczników i jakie to młode i zdrowe chłopaki byli po drugiej stronie byli a nie biedne kobiety i dzieci
...
Następna strona