Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie skończyły 31 lat. Jak dziś wygląda ich życie? (ZDJĘCIA)

111
Podziel się:

W dzieciństwie Abby i Brittany Hensel były bohaterkami wywiadu u Oprah Winfrey, filmów dokumentalnych i programu telewizyjnego. Jak obecnie żyją słynne siostry syjamskie?

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie skończyły 31 lat. Jak dziś wygląda ich życie? (ZDJĘCIA)
Abby i Brittany Hensel (Facebook)
bEJUEVLV

Abby i Brittany Hensel urodziły się w 1990 roku w USA i są bliźniaczkami syjamskimi. Siostry mają osobne serca, płuca i żołądki, a od pasa w dół - wspólne narządy. Każda z nich kontroluje jedną stronę ciała: Abby lewą, a Brittany prawą. Ten typ bliźniąt syjamskich zazwyczaj nie dożywa dwóch lat. O dziewczynkach pojawiały się liczne publikacje medialne.

Zobacz także: Dopiero podczas porodu okazało się, że będą mieć bliźniaki

Rodzice Abby i Brittany nie podjęli decyzji o separacji córek, ponieważ lekarze powiedzieli im, że prawdopodobieństwo przeżycia operacji byłoby minimalne. Dlatego też bliźniaczki od najwcześniejszych lat musiały uczyć się koordynacji ciała, by móc wykonywać podstawowe czynności, jak chodzenie czy pisanie.

bEJUEVLX

W przeszłości o bliźniaczkach powstały dwa filmy dokumentalne, siostry były też bohaterkami wywiadów, w tym u Oprah Winfrey. W 2012 roku Abby i Brittany miały własny program w telewizji TLC. Później wycofały się z życia publicznego.

Dziś 31-letnie siostry wciąż mieszkają w Minnesocie, gdzie pracują na pół etatu jako nauczycielki w lokalnej szkole podstawowej. Wcześniej Abby i Brittany skończyły studia pedagogiczne, a także zdobyły prawo jazdy - każda z nich podeszła do egzaminu osobno, raz prowadziła jedna, raz druga. Bliźniaczki w wolnych chwilach pływają i jeżdżą rowerem.

Jak przyznają, nie wyobrażają sobie życia oddzielnie. W jednym z wywiadów Abby powiedziała:

bEJUEVMd

Nie życzymy sobie, aby nas rozdzielano, ponieważ inaczej nie byłybyśmy w stanie robić rzeczy, które teraz robimy - gry w softball, biegania czy uprawiania sportu.

Temat ten poruszyła też ich matka, wspominając:

Tylko raz chciały, żeby je rozdzielono. Kiedy Brittany miała zapalenie płuc, a Abby podawano antybiotyki, ponieważ miała mocniejsze żyły. Piekła ją od nich ręka i wspomniała, że lepiej byłoby żyć osobno. Ale to się więcej nie powtórzyło.

Obie siostry chciałyby założyć rodzinę i mieć dzieci, o czym mówiły choćby w wywiadzie dla Discovery Channel w 2006 roku. Kilka lat temu w sieci krążyły plotki o tym, że jedna z nich się zaręczyła, zostały one jednak zdementowane przez ich rodzinę.

bEJUEVMe

Zobaczcie, jak dziś wyglądają.

A jeśli chcecie się dowiedzieć na przykład tego, dlaczego niektóre gwiazdy nie chcą z nami rozmawiać, zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka Pudelek Podcast!

bEJUEVMf
bEJUEVMy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(111)
ona
1 tyg. temu
To jest dla mnie tak niepojęte, że aż fascynujące! Niezwykłe, naprawdę. Bardzo podziwiam i też współczuję. Choć wydają się szczęśliwe, może lepiej im niż niejednemu z nas?
Szok
1 tyg. temu
A jak by mieli je niby rozdzielic ?
Grzegorz
1 tyg. temu
Niech im się wiedzie.
bEJUEVMz
Rukitka
1 tyg. temu
Takich ludzi trzeba promować i pokazywać młodym, że nie ma rzeczy niemożliwych!!
gosc
1 tyg. temu
nikt mnie nie przekona ze jest to najlepsze rozwiazanie . ale szanuje decyzje indywidualna rodzicow. w tym kraju, polsce, decyzje sa narzucane
Najnowsze komentarze (111)
gość
7 dni temu
Kochane dziewczyny, to one powinny być gwiazdami, a nie roznegliżowane infuencerki.
mama
1 tyg. temu
Dla mnie straszne.
Julia
1 tyg. temu
2 osobowosci w 1 ciele, ciekawe i przykre.Zawsze usiłuję wybiegać myślą w przyszłosć( taki charakter); teraz myśleć tym, jak będzie wyglądać ichsmierć.
Mnmn
1 tyg. temu
Przepraszam bardzo ale JAK one chcą mieć dzieci? Tam na dole są jednością. No sorry nie wyobrażam sobie tego.
gość
1 tyg. temu
szkoda dziewczyn strasznie
szok
1 tyg. temu
podawano antybiotyki dozylnie przy zapaleniu pluc? no prosze, to nie zamykano w domu z policjantem pod drzwiami i telesluchawka?
LOL
1 tyg. temu
One zagrały w filmie dla dorosłych i dobrze tam się synchronizowały xD
:)
1 tyg. temu
Wiem że to może głupie pytanie... Ale jeśli jedna z nich dozna trwałego uszkodzenia mózgu to co wtedy?
bEJUEVMr
Margo
1 tyg. temu
I ich zycie i osiagniecia ( praca, prawo jazdy, hobby) to jest prawdziwy sukces, determinacja wbrew przeciwnosciom. Nie pozwolily, by byly definiowane przez przeszkody, jakie musialy pokonywac, ale przez sukcesy, ktore osiagnely wbrew tym przeszkodom- dzisiaj jest modne licytowanie sie, kto mial i ma gorzej, zamiast cieszenia sie, ze cos sie udalo wydaje sie byc wazniejsze, co przeszkadzalo- a one przyjely odmienna filozofie: doceniac to, co zrobily.
Didi
1 tyg. temu
Bosze
Didi
1 tyg. temu
Przynjamniej żadna z nich nigdy nie będzie samotna.
Nnnn
1 tyg. temu
Jak niby miałyby żyć rodzielone. Byłyby bardziej niepełnosprawne niz sa
alena
1 tyg. temu
koszmarneżycie
koszmar
1 tyg. temu
powinni je rozdzielić po urodzeniu, zostałaby jedna , ale zdolna do normalnego życia, zresztą na zdjęciach widać która
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJUEVNk
bEJUEVNl
bEJUEVNm
bEJUEVNn
bEJUEVNo
bEJUEVMT