Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

"Nic się nie stało". Dziennikarze i internauci sceptycznie o dokumencie Latkowskiego: "Oskarżenia niepodparte dowodami, KOSZMARNIE ZŁY FILM"

358
Podziel się:

Zdaniem wielu publicystów to nie film, lecz debata po nim okazała się kluczowa w wywołaniu medialnej burzy. Zgadzacie się?

"Nic się nie stało". Dziennikarze i internauci sceptycznie o dokumencie Latkowskiego: "Oskarżenia niepodparte dowodami, KOSZMARNIE ZŁY FILM"
"Nic się nie stało" Latkowskiego spotkało się ze sporą krytyką (East News)
bESljoRh

Sylwester Latkowski skutecznie wywołał w mediach prawdziwą burzę. Premiera filmu Nic się nie stało i zorganizowana po niej debata wzbudziły gorącą dyskusję wśród internautów i dziennikarzy. Do sprawy stopniowo odnoszą się też osoby, pod których adresem padły ze strony reżysera oskarżenia.


Zobacz: "Nic się nie stało". Zdegustowany Radosław Majdan ponownie apeluje do Latkowskiego: "Daję panu szansę, aby ODWOŁAĆ MOJE NAZWISKO"


Wokół filmu Latkowskiego zdecydowanie nie brakuje kontrowersji. Jeszcze przed szumną premierą na antenie TVP uważany był on za "odpowiedź" mediów publicznych na inną głośną produkcję pod tytułem Zabawa w chowanego. Podczas gdy Tomasz i Marek Sekielscy zwrócili uwagę na problem pedofilii wśród duchownych, Latkowski skupił się na próbach rozwikłania zagadki sopockiej Zatoki Sztuki.


Przypomnijmy: "Nic się nie stało". Zdeterminowany Sylwester Latkowski ujawnia: "Próbowano mnie PRZEKUPIĆ I ZASTRASZYĆ"


Premiera Nic się nie stało miała miejsce w środę wieczorem na antenie Telewizji Polskiej. Zaraz po emisji w sieci pojawiły się pierwsze komentarze na temat tego, jak efekty pracy Latkowskiego oceniają internauci i publicyści. Choć spodziewano się, że dokument może zagrozić popularności konkurencyjnej produkcji braci Sekielskich, to wygląda na to, że mogą oni spać spokojnie.

Zobacz także: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Komentarze internautów w przeważającej większości nie przemawiają na korzyść reżysera, a z ich relacji można wywnioskować, że produkcja okazała się "odgrzewanym" tematem, którego nie poparto żadnymi rzetelnymi dowodami ani argumentami. Podobnego zdania są dziennikarze i publicyści, którzy nie zostawiają na filmie Latkowskiego suchej nitki.


Historia znana. Wielokrotnie (dużo lepiej) opowiedziana. Wierzę, że żadne środowisko nie jest wolne od pedofilii. Także celebryckie. Tyle że tu nie ma na to cienia dowodu. Koszmarnie zły film - twierdzi Igor Sokołowski z TVN24.


Za dużo inscenizacji, nierówna narracja, odczytywań zeznań. Szkoda - wtóruje mu Marcin Makowski z Do Rzeczy.


Jaka była wina Tomasza Iwana, Borysa Szyca, Liroya, Nergala, Skiby, Wojewódzkiego? Byli na imprezach w tym lokalu. Coś więcej? - dopytywał z kolei dziennikarz sportowy Marcin Malawko.


Na problem Latkowskiego ze sprawnym prowadzeniem narracji zwrócił uwagę również Wojciech Wybranowski, także dziennikarz Do Rzeczy.


Smutny ten film, ale moim zdaniem mógł być lepiej zrobiony. Porusza bardzo poważny problem - przemocy seksualnej i wykorzystywania nieletnich dziewcząt - który jednak gdzieś się rozmywa w tle filmu. (...) Mam wrażenie, że cały mechanizm tworzenia uzależniania tych młodych dziewcząt przez Krystka był nieczytelnie pokazany. I zupełnie zabrakło ukazania tej bierności państwa: policji i prokuratury - pisze.


Na temat dokumentu Latkowskiego wypowiedziała się też Karolina Korwin Piotrowska.


Sylwester Latkowski ma albo dużo kasy na ogromne odszkodowania, albo dowody na winę osób, które wymienił z nazwiska. Raczej nie chcę myśleć, że zwariował. Gdzie dowody, nagrania, cokolwiek? Na razie to jest publiczne niszczenie ludzi i rozpętanie nagonki, bo lincz się zaczął, stosy płoną. Bez dowodów - czytamy.


Nie brakuje też opinii na temat tego, że komentarze, które padły podczas debaty po filmie, były mocniejsze od samego dokumentu. To właśnie w łączeniu na żywo Sylwester Latkowski wymienił kilka nazwisk celebrytów, którzy już mu odpowiedzieli, bądź dopiero się do tego przygotowują. Inni twierdzą również, że temat był opisywany - i to o wiele ciekawiej - już wiele razy.


Kręcąc film, Latkowski miał pecha. Gdzie nie poszedł, tam albo nikogo nie było, albo było już zamknięte. Temat jest oczywiście ważny, wszystko to dawno już zostało opisane przez media. Również przez Latkowskiego. Anonimowe wypowiedzi z offu i zdjęcia celebrytów z Facebooka nie zrobią filmu - irozinował Jacek Harłukowicz z Gazety Wyborczej.


A jakie Wy macie wrażenia po seansie?

bESljoRj
bESljoRK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(358)
gość
2 lata temu
W tym filmie przecież Latkowski nie mówił że oto WSZYSCY przedstawieni celebryci to pedofile. Skupił się na Krystku i innych gangusach. A że bywały tam osoby związane z show biznesem... No cóż, to chyba ich wybór. Od pewnego momentu Zatoka Sztuki miała raczej złą sławę a niektórzy mimo to nadal jej bronili i mówił o tym nawet prezydent Sopotu Jacek Karnowski który przecież nie jest związany z Pisem czy TVP.
Xxd
2 lata temu
Przecież chodzi o to, że ci celebryci wiedzieli, co się tam działo, a mimo wszystko brali udział w jakichś kampaniach Tak dla zatoki sztuki... Zdziwiła mnie Cielecka, Wolszczak - te nazwiska, a nie jakieś Siwcowe, które od dawna mają nieciekawą reputację...
Gosc
2 lata temu
I juz zaczyna się bronienie pedofili i próby ośmieszenia Latkowskiego.Wszystkich tych celebrytów powinno się sprowadzic do parteru bo im się wydaje że są Bogami
bESljoRL
gość
2 lata temu
Jakich dowodów chcecie? Zeznania dziewczynek były, Krystek został zatrzymany. A celebryci? Przecież Latkowski nie twierdzi że są pedofilami. Pokazywał tylko że tam bywali na imprezach i że niektórzy z nich bronili zatoki tymi karteczkami z napisami. Jedyne co to mogli wiedzieć co się tam działo, mogli widywać te dziewczynki i Latkowski apelował (np. do Borysa Szyca) by o wszystkim opowiedział. Ale to nie znaczy że wszyscy mieli jakiekolwiek kontakty z tymi nastolatkami...
Retsio
2 lata temu
Tam nie było żadnej pedofilii. Coś takiego już nie istnieje gdy jesteś osobą nastoletnią, bo dotyczy tylko dzieci.
Najnowsze komentarze (358)
11:51 29
6 miesięcy temu
STARE
antypoli
2 lata temu
Dobrze by było gdyby w końcu w takich sprawach dziennikarze się jednoczyli i wspierali, a nie próbowali tłamsić...teraz to wyglada tak jakby TVN sam miał w tym umoczone raczki i chciał się pozbyć niewygodnego reportażu, dziennikarza. Przecież ten reportaż ukazuje dramat dzieci, każda z tych dziewczynek ma złamane życie...a sprawcy czują się bezprawni... mam nadzieję, ze to będzie przełom i w końcu winni zostaną osądzeni...
Jsnf
2 lata temu
Latkowski i kurski co to za gniot brak dowodów a film zabawa w chowanego i tylko nie mów nikomu pedofile przyznali się i nie zostali ukarani ziobra do roboty
Abc
2 lata temu
A to wszystko wina Tuska 😂
Sassa
2 lata temu
Oskarżać jest prosto szybko udowodnić winę już gorzej bo trzeba mieć dowody lub ciąg poszlak układających się logicznie narazie to wygląda ktoś gdzieś był obok czegoś a skoro był obok to znaczy że winny jednym słowem cofnęliśmy się trochę w czasie. Kochani Wielka Inkwizycja i jej trybunał wróciła
Vvv
2 lata temu
Cikawe kto placi za te negatywne recenzje
gosc
2 lata temu
przeciez ona sam jest szemrany, siedział w węzieniu i co on chce pokazać
Mami
2 lata temu
Latkowski jaki Pan taki kram dowodów brakuje a zabawa w chowanego i tylko nie mów nikomu czarno na białym Mamuśki Chroncie dzieci albo same za gosposie na plebanię babcia zjozia już starsza
bESljoRD
gość
2 lata temu
To jest gra polityczna coś trzeba było zrobić bo notowania Dudy spadają więc jest temat zastępczy dlaczego teraz przedwyborami żenada będą pozwy,
kama
2 lata temu
Koszmarny dokument odgrzebany w celu przykrycia filmu Sekielskich , panie Latkowski to już było przerabiane !!! jeżeli odgrzewa się stare kotlety to trzeba mieć asa w rękawie a pan go nie ma i jest to zwykłe bicie piany !!! w celu przykrycia pedofilii w kościołach!!!
gdf
2 lata temu
Może i jest odpowiedzia na film Sekielskich, którzy uczepili się księży. Proponuje im film na temat całego środowiska pedofilskiego i wtedy może się ujawnia zwyrodniały z innych grup społecznych jak np. nauczyciele politycy itp. itd.
Prawda
2 lata temu
Panie Latkowski jestem z Pana dumna jak wiekszosc Polakow, ze potrafil Pan podjac ten temat, bo to jest problem, ktory istnieje w swiecie Polskich celebrytow,politykow,biznesow od dawna.Wyszedl Pan na przeciw Bombie Atomowej bo teraz zwyrodnialce beda Pana krytykowac I linczowac..Swiat jest okrutny,wartosci morlane tych ludzi siegaja dna a Pan wciaz je ma I dlatego Pan przedstwail ten problem I bezkarnoac tych ludzi.Zycze Panu z calego serce sily zwlaszcza teraz,podobnie jak dla mamy tej biednej dziewczynki I wielu innych ofiar.Brawo dla Pana,Jest Pan wielki!!!
vcv
2 lata temu
Jeszcze niech zrobi film o majątku Szumowskiego !!!!
Dijaskini
2 lata temu
Sredniowiecze i palenie czarownic. Nic sie ludzkisc nie mauczyla.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESljoSw
bESljoSx
bESljoSy
bESljoSz
bESljoSA
bESljoSf