Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ofiara KSIĘDZA PEDOFILA: "Zaczęło się w 7 klasie podstawówki. Miałem 13 lat"

212
Podziel się:

"Ksiądz był bardzo znaną postacią. Był moderatorem oazy. Tam mnie zwerbował. Bałem się powiedzieć rodzinie" - wyznaje. Andrzej S. molestował go przez cztery lata. Właśnie ruszył proces.

Sprawa księdza Andrzeja S. od dwóch lat budzi wiele emocji. Kapłan miał wykorzystywać seksualnie ministrantów. Jeden z nich po wielu latach zdecydował się opowiedzieć o dramacie, jakiego doświadczył w dzieciństwie. Ksiądz pod przykrywką opieki nad młodzieżą werbował do oazy młodych chłopców. W trakcie spotkań i poza nimi molestował ich.

Marek Mielewczyk przyznaje, że w jego przypadku trwało to pięć lat. Ówczesny ministrant bał się powiedzieć rodzicom, o tym, co dzieje się podczas jego spotkań z księdzem. Tłumaczy to tym, że kapłan był osobą znaną i wzbudzającą zaufanie. Po 30 latach Mielewczyk postanowił wytoczyć proces Andrzejowi S., by pokazać innym skrzywdzonym, że pedofile nie mogą czuć się bezkarni i powinni ponieść karę. W środę w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa.

Zaczęło się w 7 klasie podstawówki, w czasie spowiedzi ksiądz poprosił mnie o pomoc, żebym przyszedł pomóc układać mu książki. To było na Kaszubach, w Kartuzach. Ksiądz był bardzo znaną postacią. Cały czas zajmował się opieką młodzieży. Był moderatorem oazy. Tam mnie zwerbował. Miałem 13 lat. Bałem się powiedzieć rodzinie, byłem dzieckiem, wstydziłem się, bałem się powiedzieć, że ksiądz mi robi coś złego.

Ksiądz oczywiście nie przyznaje się do winy. We wrześniu odbędzie się kolejna rozprawa. Ofiara kapłana domaga się też 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Środki te miałyby wesprzeć fundację pomagającą ofiarom molestowania.

Przypomnijmy, jak takie przypadki komentuje kościół: Arcybiskup BRONI PEDOFILÓW: "Dziecko LGNIE i jeszcze DRUGIEGO CZŁOWIEKA WCIĄGA!"

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

KOMENTARZE
(212)
gość
7 lat temu
nienawidzę kleru
gość
7 lat temu
kastracja i po krzyku
gość
7 lat temu
a to prawda, nic nie pisali.
gość
7 lat temu
I oni niby są tacy pobożni, oddani bogu...ta jasne pierdolamento
gość
7 lat temu
W wielu krajach wierni przechodzą na protestantyzm albo w ogóle odwracaja się od Kościoła. Vide Hiszpania, Irlandia.
Najnowsze komentarze (212)
gość
3 lata temu
10 tysiecy to znacznie malo malutko ,ksiadz to wyjatkowa sytuacja ,niszczy w sposob swiadomy szczescie dziecinstwa wszystkich dziecii,
gość
3 lata temu
ha do 18 roku źycia jak opowiada razem z księdzem lizali sobie fujary. ...i on jest normalny? ...po 30 latach poczul się pokrzywdzony
lolo
7 lat temu
10tys? Kpina! Powinien dostać 50tys za każdy rok molestowania czyli 250'000 i to euro od Watykanu za tyszowanie kryminału!
yamen
7 lat temu
Oczywiście... z zaznaczeniem uogólnianie cechuje debili. - *wszyscy* księża to pedofile, - *wszystkie* kobiety to k&rwy, - *wszyscy* Polacy to złodzieje, - *wszyscy* ateiści to p0jeby, Tak, tak, tak. Wszyscy, wszystkie, wszystko. ;)
gość
7 lat temu
Oczywiście że nie wszyscy są pedofilami. Według Franciszka tylko 2%. W/g bardziej wiarygodnych źródeł 5% a gejów 30%. Znasz jakieś inne środowisko z takim odsetkiem.
mich
7 lat temu
a może teraz troche o ofiarach pedofili dzinnikarzy policjantów strażaków nauczycieli lekarzy itd?
stefan
7 lat temu
kartuzy - sama k***a i pedofil tam mieszka ...
gość
7 lat temu
Obrzydliwe rzeczy się dzieją w kościele. To nie jest już świątynia Boga tylko sodoma i gomora. To nie są pojedyncze przypadki molestowania, jedna afera pedofilska goni kolejną. Kościołem rządzą paskudni, zdemoralizowani i zepsuci do szpiku kości zboczeńcy.
gość
7 lat temu
Podziwiam odwage tego człowieka, mądry, silny facet.
gość
7 lat temu
ale kolejarz nie poucza innych z ambony jak zyc
gość
7 lat temu
30 lat temu, gdy byłam dzieckiem, też u nas był jeden ksiądz i wszyscy wiedzieli, że ten zbok lubi obmacywać dziewczynki. Coś chyba wydarzyło, bo z dnia na dzień tego księdza Jerzego przeniesiono (nie usunięto, tylko przeniesiono w inną część Polski, żeby obmacywał inne dzieci...), a nam na katechezie (to w czasach, gdy katechezy były przy kościele) nowy ksiądz powiedział, że mamy zapomnieć, że kiedykolwiek był tutaj ksiądz Jerzy.... Mimo upływu tylu lat, trudno zapomnieć obłapywania zboczeńca. Trzymam kciuki za powodzenie wniesionej sprawy! Gratuluję Panu odwagi
gość
7 lat temu
Każdy kandydat na księdza tak jak inni kandydaci do specjalistycznych szkół powinni przechodzić dogłębne badania psychologiczne, psychiatryczne. W czasie nauki również. W razie gdyby przejawiali "pociąg" seksualny wówczas z miejsca wydalać takich "księży" a nie ukrywać poza murami kościołów i zamiatać problematycznego "księżulka" pod dywan. Nie dochodziłoby wówczas do pedofilii. Facet to facet ma swoje potrzeby więc nie każdy nadaje się na osobę duchowną. Należy robić "sito" przy przyjmowaniu kandydata na księdza!!!!
gość
7 lat temu
jeżeli gościu przypomniał sobie po 30 latach to ma powazny defekt intelektualny
gość
7 lat temu
jedna i druga
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie