Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Olga Tokarczuk przekazała na WOŚP replikę medalu noblowskiego. Jurek Owsiak: "ZANIEMÓWIŁEM!"

127
Podziel się

Myślicie, że gest noblistki zamknie usta przeciwnikom Jurka Owsiaka i jego akcji?

Olga Tokarczuk przekazała na WOŚP replikę medalu noblowskiego. Jurek Owsiak: "ZANIEMÓWIŁEM!"
(facebook)
bDyByxNh

12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze będą zbierane na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Po burzliwych wydarzeniach z ostatniego Finału losy akcji stały pod znakiem zapytania.

bDyByxNj

Na szczęście, mimo fali hejtu płynącej ze strony niektórych środowisk, Jerzy Owsiak postanowił się nie poddawać i powrócił ze zdwojoną siłą.

Tradycją jest, że na rzecz WOŚP swoje dary przekazują znane osoby. W tym roku na aukcji pojawi się wyjątkowy eksponat. To pierwsza replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk. Pisarka spotkała się z Jurkiem Owsiakiem, aby osobiście mu ją przekazać.

"Aukcje już ruszyły, zapełniają się niesamowitymi historiami, przekazywanymi rzeczami takimi od serca, a obok jest ze mną Olga Tokarczuk, która także ma do przekazania rzecz od serca, przepiękną, fantastyczną. Usłyszałem, nie wierzyłem" - mówi Owsiak na nagraniu zamieszczonym na profilu WOŚP na Facebooku.

bDyByxNp

"Jurku, chciałabym na twoje ręce przekazać na 28. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pierwszą replikę medalu noblowskiego, który przywiozłam ze Sztokholmu. Chciałabym, żeby przyczynił się do tego wszystkiego, co wy robicie i jestem szczęśliwa, że mogę to zrobić" - powiedziała noblistka.

"Zaniemówiłem, zaniemówiłem, zaniemówiłem" - cieszy się Owsiak.

"Olgę przywitaliśmy w drzwiach Fundacji w niedzielę, o godzinie 22:00, tak jak się umawialiśmy. Chociaż gdyby nie dojechała, to też byśmy zrozumieli, bo teraz w jej kalendarzu tornado za tornadem. Ale dojechała, więc ściskamy i dziękujemy Oldze serdecznie! (…) Pozłacany, pięknie wykonany medal z podobizną Alfreda Nobla. Na rewersie muza literatury, a pod spodem wyraźny, wygrawerowany napis - O. Tokarczuk. To stuprocentowy medal naszej Olgi! Okazuje się, że ma prawo do wykonania trzech replik, srebrnych, dodatkowo pozłacanych. I takie repliki zamówiła, a pierwszą z nich przekazała WOŚP na licytację" - cytuje Jurka na Instagramie pisarka.

Udział noblistki w tegorocznym Finale WOŚP z pewnością przyczyni się do rekordowych wpłat na rzecz Fundacji. Myślicie, że ten piękny gest zamknie też usta przeciwnikom akcji?

bDyByxNq
bDyByxNr
bDyByxNs
bDyByxNK
KOMENTARZE
(127)
Mii
rok temu
Nie zamknie :( bedzie kolejny hejt, bo co innego pisowcy moga robic w swieta zamiast nienawidzic reszty ludzi?
Kottt
rok temu
Tak gadacie na pis, że bojkotuje itp, ale zobaczcie, że pod kościołami bardzo duzo ludzi wkłada po mszy pieniądze do skarbonek WOŚP, sami ksieża to robią. Naprawdę, to, że ktoś włoży czy tez nie to nie znaczy, że na pewno jest za pisowcami czy lewicowa ręka.
DMpl
rok temu
"replikę" - jedna z trzech... dajcie qr spokoj :D
bDyByxNL
MoBo
rok temu
Przeciwników olewamy! Nasze dzieci ratuje sprzęt zakupiony przez WOŚP! Ci, którzy krytykują niech w szpitalach proszą o ratowanie życia sprzętem zakupionym przez kościół. Życzę zdrowia
Hajaha
rok temu
REPLIKĘ?
Najnowsze komentarze (127)
Opp
rok temu
A kto by chciał to kupić
Ipp
rok temu
Niech da kasę tyle dostała
Anet
rok temu
Państwo darowało jej prawie milion podatku i nawet się nie odwdzięczy.
A.
rok temu
Wspierajmy Wielką Orkiestrę! Dzięki niej wiemy, że nasza córeczka ma niedosłuch i można mega szybko działać. Pomagajmy bo warto! ❤️
Julia
rok temu
Mogła oddać orginał... to byłby gest... replika... no prosze Was...
jan yy
rok temu
a moze by tak do PUDELKA pare groszy wrzucila
Elo
rok temu
niech doda jeszcze replikę repliki
Zaniemówiłam
rok temu
Dostać tyle kasy, bez podatku i dać na WOŚP zabawkę, bibelot! To jest hojność nieopisana. Zaniemówiłam, zaniemówiłam !!! Mam podróbkę LV może być- torebka będzie bardziej użyteczna!
bDyByxND
Replika
rok temu
Replika - slowo klucz :)
Monika
rok temu
Super Jurek Owsiak super super dzieki
diannna
rok temu
teraz czekamy na nobla dla pana jerzego, besos
Inka
rok temu
Wkurza mnie hejt na Owsiaka. Przecież nikt nikogo nie zmusza żeby wrzucił pieniądze do puszki. Kto chce robi to z własnej woli i z własnych pieniędzy. Więc jeśli ktoś nie daje to niech przynajmniej tyle nie szczeka.
gosc
rok temu
Do antyplebsa: nikt nie da za te replike 3 melonow
Nitka
rok temu
Jak czytam te komentarze to stwierdzam, że Polacy to jednak prawdziwe świnie. Wszystko potrafią zepsuć swoją zawiścią i zazdrością.
...
Następna strona
bDyByxOf