Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Organizator "Telekamer" odpowiada Telewizji Polskiej: "Nie mamy wpływu na PREFERENCJE WIDZÓW"

265
Podziel się:

Po tym, jak większość statuetek zgarnęli przedstawiciele niezależnych mediów, Telewizja Polska stwierdziła, że "niemiecki organizator przekształcił Telekamery w narzędzie walki z TVP". Wydawnictwo Bauer wydało oświadczenie.

Organizator "Telekamer" odpowiada Telewizji Polskiej: "Nie mamy wpływu na PREFERENCJE WIDZÓW"
Organizator "Telekamer" odpowiada Telewizji Polskiej (East News, AKPA)
bEEcPeMR

W środowy wieczór odbyła się gala wręczenia Telekamer. Wśród tegorocznych zwycięzców przeważały gwiazdy związane z niezależnymi mediami, natomiast do osób kojarzonych z Telewizją Polską powędrowało o wiele mniej statuetek.

W związku z tym TVP wydała oświadczenie, w którym kwestionuje przebieg plebiscytu i jego wyniki, a konkurs nazywa "rozpaczliwą walką dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie". Telewizja Polska podkreśla też, że organizatorem Telekamer jest "niemieckie wydawnictwo".

bEEcPeMT

Plebiscyt umiera w niesławie na naszych oczach w odium manipulacji i nieuczciwości - napisano.

Zobacz także: Szelągowska na Telekamerach: "Wolałabym teraz zrywać boazerię ze ściany"

Na zarzuty Telewizji Polskiej postanowił odpowiedzieć wywołany do tablicy organizator, Wydawnictwo Bauer. W przesłanym do mediów oświadczeniu czytamy, że plebiscyt został przeprowadzony zgodnie z regulaminem.

bEEcPeMZ

Wydawnictwo Bauer wyraża zdziwienie z powodu zarzutów zawartych w tekście "Telekamery magazynu "Tele Tydzień" kpiną z widzów i karykaturą rynku", który ukazał się dzisiaj na stronach Centrum Informacji TVP.

Odnosząc się wyłącznie do merytorycznych, a nie emocjonalnych zarzutów zawartych w ww. artykule, Wydawnictwo Bauer oświadcza, co następuje: - wyniki Plebiscytu, zgodnie z jego regulaminem, są miernikiem popularności nominowanych produkcji czy osobowości, a nie odzwierciedleniem ich wymiernej oglądalności, poświadczonej odpowiednimi badaniami.

W oświadczeniu TVP sugerowano, że celowo utrudniono głosowanie starszym widzom. Organizator zaznacza, że taki sam system głosowania od lat stosuje również publiczny nadawca.

Głosowanie za pomocą SMS-ów lub internetu odbywa się od dwóch lat i nigdy nie wzbudzało kontrowersji żadnej stacji telewizyjnej. Tegoroczny koszt SMS-a to 3,69 pln, taki sam jak w ubiegłym roku. Głosowanie za pomocą SMS-ów wydaje się być także najczęściej stosowaną metodą w programach TVP, a stosowana najczęściej stawka za SMS to również 3,69 zł. Co do "trudności" w głosowaniu online, nie otrzymaliśmy ani jednego pytania czy wątpliwości ze strony głosujących, co utwierdza nas w przekonaniu, że jasna i przejrzysta nawigacja strony bezproblemowo pozwala użytkownikom oddać głos. TVP przy wielu produkcjach stosuje zgłoszenia czy głosowanie również online, więc wydaje się, że ten kanał jest popularny wśród widzów publicznego Nadawcy.

bEEcPeNa

Kłopoty techniczne wspomniane w ww. tekście miały miejsce tylko jednego dnia (z 46-dniowego głosowania) i trwały kilka godzin, co uniemożliwiło chwilowo oddanie głosu na wszystkich nominowanych, bez względu na przynależność czy kategorię. Biuro Prawne TVP zwróciło się do nas w tej sprawie i otrzyma odpowiedź od naszych prawników w przewidzianym terminie.

Biuro Reklamy Wydawnictwa, jak co roku, zwracało się do wszystkich stacji telewizyjnych nominowanych w Plebiscycie, oferując standardową ofertę reklamową związaną z Telekamerami Tele Tygodnia. Jesteśmy zaskoczeni faktem, że niezmienna od lat metodologia głosowania nie wzbudzała dotąd wątpliwości TVP, która, tylko w przedostatniej zorganizowanej na tych samych zasadach, zeszłorocznej edycji Telekamer Tele Tygodnia, otrzymała 7 statuetek, a w ciągu całego plebiscytu ponad 140.

Jako organizator plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia nie mamy wpływu na preferencje czytelników i widzów, możemy jedynie zaoferować im przejrzysty, dostępnych dla wszystkich niezależnie od możliwości finansowych, system głosowania, nad którego właściwym przebiegiem czuwa Deloitte, jedna z Wielkiej Czwórki międzynarodowych firm audytorskich - napisano w komunikacie.

Myślicie, że TVP uzna te argumenty?

bEEcPeNb

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bEEcPeNu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(265)
gość
7 miesięcy temu
kiedy Kurski wreszcie zrozumie,że PiS się kończy i on wraz z nimi,zrobił z telewizji prywatny folwark discopolowo-narodowo-patriarchalno-kościelny,kompletnie mi to nie odpowiada,choć jestem stara i ludzie to bojkotują
bolcio
7 miesięcy temu
moze czas na weryfikacje czy te programy tvp pis maja faktycznie taka ogladalnosc jaka prezes podaje?
beata
7 miesięcy temu
oj nie umiecie przegrywac, w tamtym roku jak mieliscie duzo nagrod to jakos konkurs nie byl ustawiony?
bEEcPeNv
Nikolena
7 miesięcy temu
Rok temu nie oponował. Wygrali w 7 kategoriach i tvn nie mowil ze oszukane
Hmm
7 miesięcy temu
Swoją droga tvn to prywatna stacja wiec mogą puszczac co chcą tvpis to stacja publiczna na która płaci każdy Polak a nie tylko ta połowa która głosowała na PiS. Wiec jakim prawem są tam puszczane msze za matkę jakiegoś posła, czy on myśli ze jest kim dżon unem? Albo płacze Jarka niech se zakaża prywatna tv wtedy będą mogli zatrudniać kryminalistów
Najnowsze komentarze (265)
lolita
6 miesięcy temu
Wpływu nie mają, ale takie drogie smsy to większość ludzi nie głosowała bo było im najzwyczajniej w świecie szkoda kasy
To jest właśn...
7 miesięcy temu
Ten Kurski to chyba swoją miarą mierzy
Gienka
7 miesięcy temu
Zdecydowanie do tych telekamer zawitała Polityka, osoby starsze zdecydowanie miały utrudniony sposób głosowania, nie umieli oddać głosu na swój ulubiony serial i się poddali, w ten sposób jest taki wynik telekamer a nie inny.
Olimpia
7 miesięcy temu
Myślę, że tu w dużym stopniu przeważyły sposoby głosowania, już gdzieś czytałam, że starsze osoby miały problem i zrezygnowały, ale tego nikt nie bieżę pod uwagę tak..?
Olka.P
7 miesięcy temu
Tak o dziwo teraz nie mają na coś wpływu, no proszę was.. Mi coś tu ewidentnie nie pasuje, i wcale nie zgadzam się z tym wynikiem.
Swiety
7 miesięcy temu
A czy to wina organizatora telekamer ze telewidzowie tvp to tlumoki nieznajacy sie na knternecie trzeba isc naprzod a niecofac sie jak telewidzowie kurwizji a zreszta tam niema nic do ogladania tylko stare seriale disco polo i msze to naco mjeli glosowac ludzie nieogladajacy tego badziewia
basiunia
7 miesięcy temu
Coś mi nie pasuje, gdzie seriale, aktorzy czy prowadzący z najmniej oglądanych pozycji, nagle triumfują. To tak trochę nie odzwierciedla rzeczywistości.
Alinazz
7 miesięcy temu
Jedna wielka sciema TVN idzie na dno jak titanic i przynajmniej tak się chciało podratować. Żałosne..
bEEcPeNn
magic
7 miesięcy temu
Jakbyście dali wszystkim równo zagłosować to nie byłoby takiego cyrku, przecież większość starszych osób została wykluczona z głosowania!!!Głosowali internauci ,którzy nie ogląda tv
Daria
7 miesięcy temu
Moim zdaniem TVP może czuć się pokrzywdzone. Jestem pewna, że wiele starszych osób nie wiedziało w jaki sposób może oddac głos :/,
loka
7 miesięcy temu
Organizator powinien się porządnie z tego wytłumaczyć, te jego wyjaśnienia ani troche mnie nie uspokajają..
hanko
7 miesięcy temu
Wstyd trochę, myślałam, że chociaż telekamery nie będa takie polityczne. ale się niestety policzyłam + niestety TVN nie potrafi poradzić sobie z faktem, ze tvp ma większą ilość widzów.
Ewelina
7 miesięcy temu
Oj... Coś mi tu śmierdzi. Jeśli TVP ma tak wysoka oglądalność, to dlaczego tyle statuetek powędrowało do osób związanych z innymi stacjami?
ola
7 miesięcy temu
Kurski to jest żenada tego nie da się słuchać i oglądać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEcPeOg
bEEcPeOh
bEEcPeOi
bEEcPeOj
bEEcPeOk
bEEcPeNP