Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

TVP KWESTIONUJE wyniki Telekamer: "USTAWKA i walka o przetrwanie Miszczaka"

387
Podziel się:

Tuż po rozstrzygnięciu Telekamer i wręczeniu statuetek zwycięzcom Telewizja Polska "wyraziła niesmak" i oskarżyła organizatora plebiscytu o nieuczciwość.

TVP KWESTIONUJE wyniki Telekamer: "USTAWKA i walka o przetrwanie Miszczaka"
TVP kwestionuje wyniki plebiscytu Telekamery 2021 (East News, AKPA)

W środowy wieczór odbyła się 24. gala Telekamer, plebiscytu organizowanego przez "Tele Tydzień". Wśród zwycięzców plebiscytu znaleźli się między innymi Maciej Stuhr, Przemek Kossakowski, Piotr Kraśko i Bartek Jędrzejak. Nagrodzonym serialem była produkcja TVN "BrzydUla 2", a programem rozrywkowym "Nasz nowy dom" Polsatu.

Kilkanaście godzin po gali swoje niezadowolenie przebiegiem plebiscytu i jego wynikami wyraziła Telewizja Polska, której nagrodzonymi przedstawicielami była Cleo w roli jurorki "The Voice of Poland" oraz Mikołaj Roznerski nagrodzony Złotą Telekamerą. Na stronie publicznego nadawcy pojawił się komunikat, w którym TVP "wyraża niesmak skrajnie niewiarygodnym przebiegiem plebiscytu" i przekonuje, że organizowany przez wydawnictwo Bauer konkurs był ustawką i - jak napisano - "rozpaczliwą walką dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie".

Zobacz także: Strasburger o oscarowej wpadce: "Nie była zamierzona. Wiem coś o tym, bo wręczałem Telekamery!"

W swoim komentarzu do wydarzenia TVP kwestionuje zarówno przebieg plebiscytu, jak i jego wyniki zauważając, że gwiazdy i programy TVP, które według analiz mają dużą widownię, przegrały z produkcjami o niższych zasięgach. To - zdaniem TVP - świadczy o zafałszowaniu wyników...

TVP podaje konkretne przykłady - uważa na przykład, że Telekamera, którą otrzymał Przemek Kossakowski, należała się gwiazdom TVP - Idzie Nowakowskiej albo Rafałowi Brzozowskiemu, których programy cieszyły się większymi zasięgami.

W tegorocznym plebiscycie w kategorii Osobowość nominowany przez TVP Rafał Brzozowski, którego program „Jaka to melodia?” oglądało w 2020 r. średnio prawie 2 mln widzów oraz Ida Nowakowska znana z programów „The Voice kids” (3 mln), „Pytanie na śniadanie” (najpopularniejsza telewizja śniadaniowa) „Dance Dance Dance” (2,4 mln) zostali rzekomo pokonani przez p. Kossakowskiego, którego ogląda w porywach... 750 tys. widzów TVN - pisze TVP w komunikacie.

Stacja uważa też, że kuriozalną jest statuetka dla Małgorzaty Sochy i Macieja Stuhra. Wygrali oni z nominowanymi z TVP aktorami i aktorkami: Anną Karczmarczyk, Weroniką Humaj oraz Janem Wieczorkowskim.

W kategorii Aktor TVP nominowała Jana Wieczorkowskiego - tj. Stanisława Winnego z serialu „Stulecie Winnych”, który według MOR oglądało w 2020 r. średnio 3 mln osób, a 1 odcinek nowego sezonu już 3,5 mln!. Aktor ten stworzył rewelacyjną kreację w serialu, który osiągnął najwyższą oglądalność spośród wszystkich seriali w tej kategorii, ale Telekamera przypadła Maciejowi Stuhrowi z serialu „Szadź”, który w TVN oglądało 1,2 mln widzów. Nominowane przez TVP aktorki Weronika Humaj z serialu „Stulecie Winnych” (3 mln) oraz Anna Karczmarczyk z serialu „Ludzie i bogowie” (2,5 mln) również nie dostały Telekamery, która powędrowała do Małgorzaty Sochy z serialu „Brzydula 2” TVN z widownią, uwaga to nie żart... 534 tys. widzów - czytamy w komunikacie.

TVP nie podoba się też fakt, że statuetka w kategorii "Program rozrywkowy" trafiła do produkcji Polsatu "Nasz nowy dom", a nie w ręce produkcji "Sanatorium miłości" i "The Voice Senior". Publiczny nadawca kwestionuje też zasadność wyróżnienia serialu "BrzydUla 2".

W Serialach Telewizja Polska nominowała najpopularniejsze superprodukcje takie jak „Stulecie Winnych” z widownią (3 mln widzów), „Ludzie i bogowie” (2,6 mln). Przyznanie zwycięstwa w tej kategorii serialowi „BrzydUla 2” z widownią... 534 tys. widzów TVN, tj. 5-6 razy mniejszą niż seriale TVP może budzić jedynie uśmiech politowania - piszą autorzy komunikatu.

Według TVP plebiscyt został przeprowadzony tak, by odsunąć od możliwości głosowania starszych odbiorców. Przypomnijmy, że na nominowanych można było głosować sms-ami albo przez internet. Co więcej, w przebiegu Telekamer TVP dopatrzyła się narzędzia "walki z Telewizją Polską".

Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce - czytamy.

Na koniec autorzy komunikatu postanowili wprost i personalnie uderzyć w konkurencję, nazywając galę "ustawką" i "rozpaczliwą walką Miszczaka o przetrwanie".

Wy też żałujecie, że "gwiazdy TVP" nie zdobyły w tym roku więcej statuetek?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(387)
Gość
3 lata temu
Serio? SERIO?! Idzie Nowakowskiej albo temu pajacowi Brzozowskiemu nagroda należy się bardziej niż Kossakowskiemu, który odczarowuje mity dotyczące osób z zespołem Downa tworząc bardzo ważny społecznie program? Co oni biorą w tym TVP?
XDD
3 lata temu
Jak można porównywać Kossakowskiego do Nowakowskiej lub Brzozowskiego. Kossakowski swoimi programami łamie stereotypy, uświadamia, robi coś dobrego poprzez swoją pracę. To jest właśnie OSOBOWOŚĆ :p a nie tańczenie jak zagrają :p ŻENADA
Paranoja.
3 lata temu
za to coroczna nagroda "Człowieka Wolności" nie jest ustawką i bardzo się Kurskiemu podoba :D Co roku Kaczyński albo Morawiecki. Sorry, ostatnio też Obajtek. Woooow.
Królowa Elżbi...
3 lata temu
Panie Kurski, To nie był konkurs „kto ma większą widownie” to był konkurs polegający na tym aby widzowie oddali głosy. Prosze mieć żal do widzów „pytania na śniadanie” czy innych programów TVP, że nie głosowali. Kossakowski może ma i mniejszą widownie - ja go oglądam online bo telewizora nie mam, wiec w statystykach mnie raczej nie ma. Ale jest mi on bardzo dobrze znany. Proszę wejść na jego social media, lub zobaczyć ile ma odsłon na YouTube jego programy. To jest konkurs na popularność, sympatie widzów. Po co pluć jadem - suweren wybrał inaczej. Należy to uszanować a jesli ma Pan odwage to i wyciągnąć wnioski.
Zzzxxx
3 lata temu
To że Dowbor dostała nagrodę za program Twój nowy dom kogoś dziwi ? Bo mnie nie dziwi, zasłużyli! Zawistny TVP
Najnowsze komentarze (387)
Mishka
3 lata temu
Żenujące.... nie umieją przegrać z honorem! wiadomo że Kossakowski jest bardziej lubianą postacią, ma bardzo dobry PR, i nie budzi tyle niesmaku I żenady, co jakiś Brzozowski czy Nowakowska.. podobnie Socha - też jest dużo bardziej popularną aktorką, znaną również z reklam, niż jakiś Wieczorkowski, który kiedyś tam grał w Klanie x lat temu... przecież to jest normalne, że nie liczy się to, ile osób ogląda, ale ile osób głosuje. liczą się realne głosy, a nie słupki oglądalności
Tok
3 lata temu
Gdzie Idzie i temu drugiemu do Kossakowskiego?
Hanna
3 lata temu
Tu był ewidentnie nie sprawiedliwy sposób głosowania, te telekamery okazały się totalną żenadą.. Tyle nominacji a tu takie zaskoczenie.
Loka
3 lata temu
Mi jest ciężko uwierzyć raczej w taki wynik, naprawdę nikogo to nie zastanawia ? Nagle ktos kto ma mniejsza oglądalność wygrywa? To mija się z celem..
Wykształcony
3 lata temu
Tu z Kurskim się zgodzę. Nagroda dla Sztura to pomyłka ten gość jest pełen pogardy dla ludzi. Socha należało się za reklamy w Agata meble!
lolek
3 lata temu
No tak, że niby wygrały produkcje mające x razy mniejszą oglądalność, czy aktorzy grający w takich niszowych dziełach.... no ale internetowe głosowanie jak widac czyni cuda
Jolasia
3 lata temu
Niestety o tym samym pomyślałam, że telekamery miały chyba ratować upadający TVN, a nie oddawać realne zainteresowanie programami w Polsce.Cóz musza pokazac ze coś im wyszło .....
Magda
3 lata temu
Nie liczy się to, ilu ogląda, ale ilu głosuje.
Lolita
3 lata temu
i TVP ma do tego pełne prawo. Ogląda ją rzesza ludzi, w tym spora część osób starszych, które nie potrafią samodzielnie obsługiwac sie telefonem komórkowym czy komputerem i tym samym nie mogą zagłosować.
janka
3 lata temu
Wy się kurskiemu dziwicie? Zerknijcie na słupki oglądalności. Sztuczna próba ratowania gwiazd tvnowskich.
Małgosia
3 lata temu
Niestety, ale żyjemy w czasach gdzie polityka gra wszędzie pierwsze skrzypce. Myślę, że telekamery niestety apolityczne nie były...
gość
3 lata temu
TYP upadła na samo dno wygrali najlepsi i na tym koniec Panie Kurski.
Cinek
3 lata temu
To Miszczak jest nadal dyrektorem programowym? Myślałem że już odszedł?? Powiem jedno TVP pokazuje że można upadaść jeszcze niżej gdy już było się na samym DNIE!
pojka
3 lata temu
Według mnie telewizja polska ma prawo czuć się urażona, szczególnie, że słupki oglądalności całkiem co innego mówią o tvp.. czy te telekamery to była złudna próba ratunku tvnu?
...
Następna strona