Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|

Oscary 2021. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej polskim kandydatem!

52
Podziel się

Wybór komisji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej to spore zaskoczenie. Myślicie, że film Szumowskiej powtórzy sukces "Idy"?

Oscary 2021. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej polskim kandydatem!
Oscary 2021: Film Małgorzaty Szumowskiej polskim kandydatem (ONS, Getty Images)
bCYAMIJh

Choć w dobie pandemii koronawirusa, która sparaliżowała życie kulturalne i branżę rozrywkową, trudno myśleć o tym, jak będzie wyglądał przyszłoroczny "sezon nagród", to branża wciąż planuje organizować gale tak, jak dotychczas.

Oznacza to, że jak co roku, przyznane zostaną również Oscary, czyli nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej.

Również jak co roku, o miejsce na liście nominacji dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Międzynarodowego walczą kandydaci z Polski. Zanim jednak nasza rodzima produkcja będzie miała szansę zawalczyć o statuetkę, trzeba zdecydować, który film chcemy "wysłać w świat".

bCYAMIJj

W tym roku komisja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wybierała spośród siedmiu kandydatów, wśród których znajdował się też typowany na murowanego faworyta Hejter w reżyserii Jana Komasy.

Pawlikowski radzi Kulig, jakie role powinna teraz przyjmować

Ku zaskoczeniu wszystkich, komisja pod przewodnictwem Jana AP Kaczmarka, który sam ma na koncie Oscara za muzykę do filmu Marzyciel, zdecydowała jednak inaczej.

bCYAMIJp

Polskim kandydatem do Oscara 2021 został więc niespodziewanie film Śniegu już nigdy nie będzie w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

To nie oznacza jednak, że film reżyserki Sponsoringu i Body/Ciało ma zagwarantowane miejsce na liście nominacji.

Dopiero 9 lutego 2012 r. poznamy tzw. shortlist (skróconą listę kandydatów walczących o nominację w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy), a 15 marca 2021 r. obrazy nominowane w poszczególnych kategoriach. Uroczysta 93. gala rozdania Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 r.

Myślicie, że Śniegu już nigdy nie będzie ma szanse powtórzyć sukces nagrodzonej statuetką Idy?

bCYAMIJq
bCYAMIJr
bCYAMIJK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(52)
Gosc
miesiąc temu
Jeśli nie ma w tym filmie nic o holokauście lub lgbt lub czarnoskórych to raczej nic nie wygra...
Toto
miesiąc temu
Nikt tego nie widzial. To skad mamy wiedziec?
fogg
miesiąc temu
super, gratuluję ! Filmu nie znam ale chętnie poznam
bCYAMIJL
bick
miesiąc temu
ciężkie są te jej filmy... ciekawe jaki będzie ten najnowszy, ale jakoś odnoszę wrażenie, że sukcesu na miarę Pawlikowskiego nie będzie.
obcy
miesiąc temu
Nie ważne jaki jest film, najważniejsze kto jest jej agentem i dystrybutorem.Zawsze można kupić superowe recenzje
Najnowsze komentarze (52)
Ja122
miesiąc temu
Będzie to samo... Polecą, przejdą się po czerwonym dywanie, pokażą się tylko i to wszystko. Polska nie ma szans z zagranicznym kinem i to jest pewne
krytyk
miesiąc temu
Rosati pozazdrościła Kulig i promuje się na całego, w Hollywood na szczęście potrafią odróżnić prawdziwą aktorkę od celebrytki. Główne role w tym filmie zagrały Ostaszewska, Kulesza i Figura, ale media nie wiedzieć czemu piszą tylko o tym beztalenciu.
Gość
miesiąc temu
2012?
j/w
miesiąc temu
Typowe 5 godz. temu A w Parasite co było o Holokauście Januszu? - nie ale to była produkcja Koreańska rzekł Janusz Cebulak z Podkarpacia
Max
miesiąc temu
na tych górnych zdjęciach to Szumowska!!!???
malkor
miesiąc temu
Sporo ..."Dopiero 9 lutego 2012 r. poznamy tzw. shortlist (...., a 15 marca 2021 r. obrazy ..."
olek
miesiąc temu
mam dość Figury, Rosati i calej rodziny Englertów co zdominowała teatry w Warszawie. Dość kumoterstwa i kółek wzajemnej adoracji. Dać młodym, zdolnym ale bez znajomości dojść do stanowisk, i kariery ... a nie na siłę wiecznie te same nazwiska od 100 lat
Lemurek
miesiąc temu
na ten temat są Kosmici i koniec świata. Niki Green. Ekobajka dla kumatych i sceptyków na otrzeźwienie. Trochę straszne, trochę śmieszne.
bCYAMIJD
znaj,
miesiąc temu
z uczciwej pracy nie ma sie milionow i to sporo...jeden apartament w Gdyni na 28 piętrze i drugi w Warszwie i trzeci i xxxx itd....
Poeta
miesiąc temu
Wokół Szumowskiej zbyt dużo szumu a ja lubię oglądać filmy biograficzne!
Ziuta
miesiąc temu
Oj oby nie było, niecierpię zimy i jak sypie śnieg. Im starsza tym bardziej ciepło lubna niestety :) Pozdrawiam wszystkich Pudelków :)
Promocja
miesiąc temu
Komasa był już z bożym ciałem pewnie dlatego a tego jeszcze nie było a już nominowany?Podejrzane to i śmierdzi znajomościami
KKB
miesiąc temu
Szkoda Hejtera, to świetny film!
Glob
miesiąc temu
Śnieg w tytule - śnieg jest biały. W dzisiejszych czasach to źle słowo.
bCYAMIKf