Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Paulina Smaszcz ujawniła adresy Cichopek, Muchy i Kurskiej. Co jej grozi? Prawniczka zabrała głos

192
Podziel się:

Paulina Smaszcz postanowiła ostatnio pochwalić się w sieci kolejnym z rzędu pozwem sądowym o Katarzyny Cichopek, przy okazji udostępniając adresy powołanych przez aktorkę świadków. Prawniczka wyjawiła, co może jej za to grozić.

Paulina Smaszcz ujawniła adresy Cichopek, Muchy i Kurskiej. Co jej grozi? Prawniczka zabrała głos
Paulina Smaszcz ujawniła adresy Cichopek, Muchy i Kurskiej. Co jej grozi? (AKPA)

Na niewiele zdały się niegdysiejsze obiecanki Pauliny Smaszcz, że odpuści swoją wendettę przeciwko Kurzopkom i zacznie żyć swoim życiem. Mącenie "kobiety-petardy" systematycznie nabiera na sile. Efektem jej działań jest stos pozwów od byłego męża i jego narzeczonej, którymi celebrytka postanowiła ostatnio pochwalić się (?) na InstaStories.

Do obszernej kolekcji wezwań sądowych piętrzących się na biurku Smaszcz doszedł jeszcze list od osoby spoza "Kurzopkowego uniwersum". Zamiast przejąć się możliwymi konsekwencjami swoich wybryków i nabrać wody w usta, 50-latka wolała zadrwić z całej sytuacji w mediach społecznościowych. Co gorsza, coacherka udostępniła listę osób powołanych na świadków w sprawie o naruszenie dóbr osobistych, ujawniając przy okazji ich dokładne adresy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przejęta Paulina Smaszcz-Kurzajewska w sądzie

Smaszcz naruszyła ujawniła adresy świadków. Co jej grozi?

Naruszając prawa do prywatności osób wymienionych w piśmie, czyli Katarzyny Cichopek, Macieja Kurzajewskiego, Anny MuchyJoanny Kurskiej, motywatorka ściągnęła na siebie nie lada kłopoty. W rozmowie z Plejadą adw. dr Aleksandra Miśkiewicz z kancelarii Gałczyński Osowiecki Banasik sp. k. wyczerpująco objaśniła, jakie konsekwencje mogą czekać lekkomyślną celebrytkę za kolejny z rzędu występek.

Nie ulega wątpliwości, że prawo do prywatności, jakkolwiek niewymienione wprost w treści kodeksu cywilnego, jest chronionym prawnie dobrem osobistym - mówi prawniczka. Z punktu widzenia doktryny i orzecznictwa w zakresie prawa cywilnego obejmuje ono m.in. dane osobowe oraz prawo do dysponowania swoimi danymi osobowymi. Zgodnie z art. 47 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego. Co więcej, zgodnie z art. 51 Konstytucji, nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby.

Miśkiewicz zaznacza, że "rozpowszechnianie danych osobowych osób publicznych za pośrednictwem środków masowego komunikowania się powinno być traktowane jako okoliczność dodatnio wpływająca na ocenę skali naruszenia".

Wyżej opisane naruszenie ochrony danych osobowych może być podstawą do wytoczenia powództwa mającego na celu uzyskanie odszkodowania albo zadośćuczynienia - wyjawiła Miśkiewicz. Jego wysokość zależeć będzie od stopnia i skali wycieku danych. Co do zasady wyliczenie wartości przedmiotu sporu w sprawach o zadośćuczynienie i odszkodowanie jest trudne i powinno odbywać się w oparciu o dorobek judykatury w tym przedmiocie.

Podobno w grę wchodzić mogą sumy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(192)
magik
4 miesiące temu
Z tą petardą coraz gorzej, z tego jakaś tragedia będzie. Niechże jej ktos pomoże.
Magdalena
4 miesiące temu
Ta Paulina ma jakiś obłęd w oczach 😵‍💫
Abby
4 miesiące temu
Jak ona może spać spokojnie mając tyle pozwów? Jeszcze prosi się o kolejne. W dodatku racja nie jest po jej stronie, więc kobitka wykończy się finansowo. Po co?
Olala
4 miesiące temu
Pani Paulina przestała myśleć, przykra sprawa.
Olivia
4 miesiące temu
Pani Paulino stop. Niech Pani nie brnie w to dalej. Z boku patrzę i naprawdę warto wrzucić na luz. Emocje Pania zjadają, trzeba sobie pomóc, odcinając się od internetow i skorzystać ze wsparcia specjalisty, kto pomorze ogarnąć te wszystkie burzliwe emocje. Nie jest to hej tylko wniosek kogoś kto czyta i widzi to co Pani tworz, bo naprawdę nie wygasa to najlepiej. Wszystko można odkręcić tylko trzeba zmienić kierunek.
Najnowsze komentarze (192)
Boszsze
4 miesiące temu
To straszne, ale wygląda, że ona te adresy celowo ujawniła, żeby zaszkodzić i zepsuć im długi wolny weekend.. To nie przypadek, nie kręciła tego filmiku w afekcie. Przygotowała się z zimna krwią, miała spinacz na tej stronie, gdzie są dane świadków. Ona naprawdę jest nieobliczalna w swojej zajadłości. I nie usunęła relacji jak zażądała Ania. To jest gorsze niż stalking. I najgorsze, ze to jej sprawia przyjemnosc. Normalny człowiek tego nie zrozumie
Ana
4 miesiące temu
W jakim świecie my żyjemy, że pozwala się na hejt w stronę kobiety, która poświęciła wiele lat swojego życia na budowanie rodziny i dbanie o rodzinę podczas gdy mąż robił karierę. Jak można budować swoje własne szczęście kosztem byłych partnerów. Pani Paulina i Pan Marcin zostali postawieni pod ścianą i mają teraz godnie i z honorem patrzeć na szczęście ich byłych małżonków i milczeć. Wiadro pomyj wylewa się nie na tych co potrzeba. Ciekawe jak każdy tutaj komentujący poradziłby sobie w takiej sytuacji. Pewnie z uśmiechem na ustach i pełni miłości trzymaliby kciuki za nowe życie byłych partnerów.
Gosc
4 miesiące temu
Czy nie można zakończyć , szkodliwej działalności tej pani ?
///
4 miesiące temu
Pudel nakręca hejt na Paulinę tym powinna się policja zająć. To są ich sprawy rodzinne Powinni żyć jak rodzina .Ich konflikty są jedynie ich konfliktami.Nie wiem kto pudlem zarządza ale szerzenie takiej nienawiść jest w Polsce karalne.
Gość
4 miesiące temu
Pani Paulinko rozumiem Panią doskonale była Pani w związku 23 lata, macie 2 synów a teraz ma inną i we dwoje pozywają Panią do sądu... jestem w szoku. Proszę się trzymać Pani Paulinko, życzę zdrowia i spokoju..
kosa
4 miesiące temu
Nie ma co się dziwić,pani Paulina była żoną,która była oddana rodzinie,ma odpuścić never,niech walczy.
KAMILA
4 miesiące temu
Haha 😂
gosc
4 miesiące temu
wszystko przez mężusia i Kaśkę jak Oni mogli doprowadzić do takiego stanu kobietę swoich dzieci wstyd ciagle się afiszuja i grają na jej emocjach kobieta nie wytrzymuje
Interpretator
4 miesiące temu
Zapisy każdej konstytucji, w tym i krajowej, są tradycyjnie pisane językiem wyroczni z Delf - najpierw "każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego", a w nastepnym zdaniu "chyba, że jakaś tam ustawa mówi inaczej". I w ten doskonale znany już od starożytności trick powoduje, że biznes jajogłowych prawodawców ciągle się kręci ...
Romke
4 miesiące temu
Bravo Paulina,popieram szczególnie ujawnienie adresu tej jak jej tam zonki bylego prezesa TV
uuuu
4 miesiące temu
ej cichopek wiecej empati, Kazdy ma inny charakter Smasz duzo zycia poswiecila kuzajewskiemu ty ja zniszczylas .Zyczymy ci wszystkiego najgorszego ,zeby cie spotkalo nie odejscie kuzaja ale cos gorszegi.Jestes wstretna kobieta to nie milosc to wyrachowanie z twojej strony , nie chcialas zyc jak inne kobiety prowadzac dom i wychowujac dzieci, dusilas sie oj kobieto nie wiesz co to znaczy.
Mojego
4 miesiące temu
Pokażcie te adresy
Śmiech to zdr...
4 miesiące temu
Ręce opadają :( A w ogóle to to jest naprawdę świństwo , tam są dzieci nieletnie i nie tylko przecież. Dziwnych na świecie nie brakuje a tak, podała na tacy adresy, serio? Powinna ponieść konsekwencje. Szary Kowalski, gdyby taki numer wyciął, z pewnością by odpowiedział ;/
Monika
4 miesiące temu
Nie mogę patrzeć na tą cichopek . Buduje swoje szczęście na nieszczęściu innych osób.Sam fakt, że zdradziła dyskwalifikuję ją jako dobrą osobę.
...
Następna strona