Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pawłowicz o "czarnym proteście": "A CO TO JEST czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego, nie popieram prawa do zabijania!"

107
Podziel się

"Jak byłem w Sejmie, to miałem propozycję prokobiecej ustawy, że nie wolno wyskrobywać dziewczynek, chłopców wolno" - mówi Korwin-Mikke... Czy politycy wiedzą, co się dzieje przed Sejmem?

bCGEgkKt

Od wczoraj w Sejmie trwają prace nad najnowszą, radykalną wersją ustawy antyaborcyjnej. Debata toczy się wokół projektu zgłoszonego przez organizacje "pro-life". Chcą zapisów m.in. całkowicie zakazujących aborcji oraz wszelkich działań zagrażających płodowi. Oznacza to nie tylko konieczność rodzenia dzieci gwałcicieli, z trwałymi wadami czy wtedy, gdy poród zagraża życiu matki. To także koniec badań prenatalnych i nawet prostych zabiegów. Tak do proponowanych zmian odnoszą się lekarze:Profesor Dębski przestrzega przed ustawą antyaborcyjną: "To są rzeczy groźne! Skończyliśmy polską diagnostykę i terapię prenatalną!"

Dziś o 17:00 pod Sejmem odbędzie się manifestacja przeciw proponowanym zmianom. Partia Razem pod hasłem Czarny Protest zachęca do wyrażenia swojego niezadowolenia i solidarności z kobietami. Uczestnicy protestu mają ubrać się na czarno. W mediach społecznościowych publikują zdjęcia z hasztagiem #czarnyprotest. Zobacz: Celebryci popierają Czarny Protest (FOTO)

O dzisiejszą manifestację zapytaliśmy polityków w Sejmie. Okazuje się, że niewielu z nich wie, czym jest czarny protest.

bCGEgkKv

A co to jest czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego, nie popieram prawa do zabijania - odpowiedziała Krystyna Pawłowicz.

_Musimy zaprotestować i powiedzieć jasno, że aborcja to jest coś, co dotyczy nas. T**o jedna z najbardziej traumatycznych decyzji, które podejmuje kobieta**_ - mówi Joanna Scheuring-Wielgus.

Może być tak, że Sejm dziś zdecyduje, że kobiety nie mają żadnych praw, a za poronienie mogą iść do więzienia. My tego nie chcemy - zapewnia Barbara Nowacka.

Nie mam czarnej wstążki, bo nie dostałem. Protest widziałem na Facebooku - powiedział Grzegorz Napieralski.

bCGEgkKB

Wspieram polskie kobiety, proszę mi wierzyć. Dziś swoim głosem również wspieram - zapewnia Ewa Kopacz.

Nie widzę powodu, żeby otwierać puszkę Pandory, bo widzimy jaka jest większość w Sejmie - mówi Rafał Grupiński.

Jak byłem w Sejmie, to miałem propozycję prokobiecej ustawy, że nie wolno wyskrobywać dziewczynek, chłopców wolno - dodał Janusz Korwin-Mikke...

bCGEgkKC
bCGEgkKW
KOMENTARZE
(107)
gość
4 lata temu
Wypowiedziała sie bezdzietna stara panna która nie zaznała pewnie nigdy miłości w pi...ie 😡
gość
4 lata temu
Niektórzy politycy to żart, nie sa zadnymi "reprezentantami" narodu tylko fanatykami, ktorzy znaleźli sie tam przez przypadek, bo głosujemy nie na ludzi, tylko na partie polityczne. A te moga posadzić w sejmowym krześle każdego kretyna, który liże tyłek prezesowi partii. Każdy fanatyzm jest zły. W fanatyzmie nie ma miejsca na żaden dialog.
gość
4 lata temu
Niech wypowie się Marta Kaczyńska, Jarosław Kaczyński i Agata Duda.
bCGEgkKX
gość
4 lata temu
Korwin to chyba ma coś z glowà?
gość
4 lata temu
Chorzy,zacofani ludzie,szkoda,że tacy żądza naszym krajem.Wstyd na cały świat.Średniowiecze.Długi wyborcze jak widać wobec kleru dokładnie są spłacane.Hipokryci.
Najnowsze komentarze (107)
gość
4 lata temu
Tu niektorzy myla pojecia jak Krycha.Po puerwsze kim ona jest i kto ja by chcial,a pomijajac ten fakt nie chodzi o zwykla aborcje ,kiedy "ktos wskakuje do lozka".tylko chodzi o 3 przypadki, kiedy jest gwalt,kiedy plod jest tak uszkodzony,ze nie ma szans na normalne zycie i kiedy jest zagrozenie matki babo jedna.A ta kobieta nawet nie widzi roznicy pomiedzy"skokiem do lozka',a tymi 3 przypadkami.!
gość
4 lata temu
hahaha. większość komentujących nie zaczaiło wypowiedzi Yanoosha, nie wspomnę o pełnej kompromitacji osoby zadającej pytanie. jednym zdaniem tak zakpić z feminizmu i demokracji. bezcenne
P R
4 lata temu
skoro nie ma być prawa do aborcji,idżmy dalej- grzechem jest zmienianie planów Bożych to zakazujemy leczenia ludzi .Nie przeprowadzamy operacji ,nie leczymy ,nie diagnozujemy.A Pani Pawłowicz dużo zdrówka życzę.Wstyd mi że też mam Pawłowicz na nazwisko,chyba zmienie,albo cóś
lena
4 lata temu
Mam 20 lat i widząc co się dzieje w Polsce zaczynam wybierać kraj do którego stąd ucieknę. Nikt nie ma prawa zmusić kobietę do wykonania aborcji. Ale też nikt nie powinien tego prawa pozbawiać. Aborcja to nie zabijanie bezbronnego człowieka bo zarodek człowieka według mnie nim nie jest. I mogę tak myśleć, sprawa tego w co się wierzy to sprawa indywidualna. Tak samo trauma będąca konsekwencją zabiegu- odczuwa ją (lub nie) kobieta która dokonuje aborcji i tylko ona. Dajcie prawo do decydowania o swoim losie, bo kiedy dwa lata temu mimo stosowania antykoncepcji spóźniał mi się okres, w razie ciąży planowałam Słowację, Niemcy a gdyby nie było możliwości- wolałabym się zabić. Nie każda kobieta jest stworzona do bycia Matką. Życie to ciągłe podejmowanie decyzji, a decyzja o ciąży i macierzyństwie powinna należeć do kobiety wspieranej w swoim wyborze przez mężczyznę. Pozdrawiam.
gość
4 lata temu
zdechnij w końcu staruchu
abcde
4 lata temu
Kryśka jesteś jak wyjałowiony grunt,tak pod względem intelektualnym jak i moralnym.Ty idź do seksuologa może Ci pomoże?
abcde
4 lata temu
Kryśka jesteś jak wyjałowiony grunt,tak pod względem intelektualnym jak i moralnym.Ty idź do seksuologa może Ci pomoże?
gość
4 lata temu
jaka ona śmieszna... i takie imbecyle rządzą w tym kraju...gratuluje m.in wyborcom pisu... oby tak dalej. Ciekawe, że zgwałcona kobieta, ktorej życie jest zagrożone przez ciąże ma urodzić dziecko ...bo tak... bezmózgowie...to choroba
bCGEgkKP
gość
4 lata temu
Na zdj3ciu chociaż ogolona😀
gość
4 lata temu
ona nie powinna się urodzić
Stefan
4 lata temu
Właśnie ci, którzy mają dzieci, powinni się wypowiadać przeciwko aborcji. Kto, będąc matką czy ojcem chciałby zabić swoje dziecko?! Ludzie, myślcie trochę!
Stefan
4 lata temu
Właśnie ci, którzy mają dzieci, powinni się wypowiadać przeciwko aborcji. Kto, będąc matką czy ojcem chciałby zabić swoje dziecko?! Ludzie, myślcie trochę!
Andrzej
4 lata temu
Odczepcie się od Pawłowicz! Co się czepiacie jej, ze stara panna?! To niegłupia facetka, myśli i mówi, co myśli. Ja ją rozumiem i popieram!
gość
4 lata temu
Dziennikarka która obraża Pana Korwina jest nienormalna! Zero profesjonalizmu i umiejętności czytania między wierszami!!!
...
Następna strona
bCGEgkLr