Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Po dokumencie o Britney Spears Kalifornia ZMIENIA PRAWO dotyczące kurateli!

56
Podziel się:

Dzięki dokumentowi "Framing Britney Spears" sytuacją znajdującej się od 13 lat pod kuratelą ojca gwiazdy zainteresowali się kalifornijscy senatorowie. W końcu uwolni się spod "opieki" Jamesa Spearsa?

Po dokumencie o Britney Spears Kalifornia ZMIENIA PRAWO dotyczące kurateli!
Britney Spears uwolni się spod kurateli ojca? (East News)

Sytuacja osobista Britney Spears jest wyjątkowo skomplikowana. Artystka od dawna nie może uwolnić się spod trwającej już 13 (!) lat kurateli ojca. W związku z tym coraz bardziej na sile przybiera zapoczątkowany przez fanów ruch #FreeBritney, mający pomóc 39-latce odzyskać "wolność".

Nieco nowego światła na "opiekę", jaką sprawuje od ponad dekady nad gwiazdą James Spears, rzucił stworzony przez dziennikarzy New York Timesa dokument. We Framing Britney Spears możemy zobaczyć dogłębną analizę ciągnącej się od lat sądowej batalii, jaką piosenkarka prowadzi z ojcem, który najwyraźniej nigdy nie zamierza zaprzestać decydowania o niemal każdym ruchu od dawna dorosłej córki.

Zobacz także: "Framing Britney Spears" - zwiastun filmu dokumentalnego

Wszystko wskazuje na to, że wyemitowany niedawno dokument nie tylko poruszył serca fanów Brit, ale i wpłynął na polityków. Zagraniczne media donoszą bowiem, że sytuacja Spears zainspirowała kalifornijskich senatorów do... zmiany tamtejszego prawa!

Po premierze Framing Britney Spears senator Ben Allen miał złożyć projekt ustawy, który 14 kwietnia jednogłośnie przeszedł w Komisji Sądowej w Senacie stanu Kalifornia. W związku ze zmianami Britney i osoby w podobnej do niej sytuacji uzyskają doradcę prawnego, którego zadaniem będzie dbanie o poprawę jakości życia klienta. Dodatkowo zgodnie z nowym prawem, gwiazda miałaby w końcu możliwość do tego, by samodzielnie wybrać dla siebie prawnika.

Stwierdzenie, że prawo zmieni się specjalnie dla Britney, nie będzie zbyt dużym wyjaskrawieniem, ponieważ podczas swojej przemowy inny senator, Evan Low wprost stwierdził, że projekt zmian prawnych jest sukcesem ruchu fanów #FreeBritney. Opowiadając o reformach dotyczących sytuacji osób znajdujących się pod kuratelą, mężczyzna kilkukrotnie nawiązywał do historii wokalistki.

Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja co do zmian w prawie stanu Kalifornia zostanie podjęta po głosowaniu Senatu, który ostatecznie zadecyduje o przyjęciu bądź nieprzyjęciu ustawy.

Myślicie, że gwiazda w końcu oswobodzi się spod "opiekuńczych" skrzydeł Jamesa?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(56)
vv
3 lata temu
Jest na tyle niepełnosprawna aby o sobie decydować ale na tyle sprawna by zarabiać miliony i utrzymywać całą ferajnę pijawek ....o losie...
Ghj
3 lata temu
Niezależny psychiatra powinien się nią zająć i przeanalizować, czy ona faktycznie jest niezdolna do samodzielnego życia, czy jest faszerowana lekami.
Agga
3 lata temu
Jak własny ojciec może tak żerować na dziecku??
JankaGD
3 lata temu
Bardzo mi jej szkoda, te wszystkie gwiazdy maja ludzi którzy chcą tylko ich pieniędzy a najgorsze jest w tym wszystkim to ze to najbliższa rodzina. Czytałam ciekawa książkę o Michaelu Jacksonie „niedotykalny” wszyscy chcieli od niego pieniądze ojciec matka bracia żeby podpisywał umowy zobowiązujące do płatności, a Brit życzę wszystkiego dobrego żeby się uwolniła i była szczęśliwa
Niki
3 lata temu
Oby, temu pasozutowi chodzi tylko o jej kasę.
Najnowsze komentarze (56)
Britney koleg...
3 lata temu
James jadę po CieNie do Stanów nie wywiniesz się ¡!!!!!!!!
bleeeee
3 lata temu
widziałam ten dokument. w sumie dziwi mnie bo ona ma brata, siostrę , matkę - dlaczego chocby matka na to pozwala ? chyba nie jest juz z jej ojcem wiec czemu nie walczy o Britney? w tym filmie nie było to poruszone a bardzo mnie to zastanawia. niby tak zwiazana była z Britney.poza tym jest wiele gwiazd co miały zaburzenia psychiczne, ćpały itp dlaczego wiec one sa ''wolne'' a Britney od 13 lat zalezna od ojca? nie słyszałam o innym takim przypadku oczywiscie w swiecie celebrytów i gwiazd zeby osoba sławna była pozbawiona podstawowych praw decydowania o sobie.
#LockupJamieS...
3 lata temu
Co ciekawe, ona dostaje tygodniowa tylko 1,5 k dolców, a lej "adwokat", który jest w to wkręcony od samego początku Samuel Ingham(został jej narzucony przez skorumpowany sąd California) od 13 lat tygodniowo zarabia 10k i nic jej nie pomaga( jest posądzony za usiłowanie zabójstwa innej osoby pod ubezwłasnowolnieniem). Britney płaci za wszystkie osoby z własnej kieszeni, za osoby które pracują dla jej ojca by ona nadal była ubezwłasnowolniona. Jest w sytuacji bez wyjścia.
#LockupJamieS...
3 lata temu
Jamie jest tylko marionetka, większej grupy która tym wszystkim kieruje, warto wspomnieć o osobie która ja prześladowała LOU M TAYLOR i razem z jej ojcem alkoholikiem planowała przez kilka miesięcy to ubezwłasnowolnienie. Poczekajcie na dokument BBC i Netflixa, które właśnie są w pracach. PRAWDA I TAK WYJDZIE NA JAW
O naiwni !!!
3 lata temu
Czy komuś przyszło do głowy, że to może być układ, który ma co jakiś czas nagłaśniać nazwisko piosenkareczki i nakręcać jej i tatusiowi dochody ??!!! Myślenie nie boli ... 😏
Twój Nick
3 lata temu
ja tak sobie myślę, że od tylu lat jest zniewolona przez ojca, że gdyby teraz odzyskała pełną kontrolę nad własnym życiem mogłoby jej to poważnie zaszkodzić. Ojciec zafundował jej masę zaburzeń będą apodyktyczną hieną. Gdyby mieli ją w końcu od niego uwolnić powinni pamiętać aby stopniowo odzyskiwała władzę nad życiem aby jej to nie przytłoczyło
ToJa
3 lata temu
Przecież to absolutne okrucieństwo trzymać B pod kuratelà ojca, który to od najmłodszych lat doił córkę czym doprowadził do jej załamania. Bliżej mu było do handlarza niewolnikami niż ojca. A teraz to on ma za nià decydować?? Ameryka w pełnej okazałości. Hipokryzja i zakłamanie byle za $$$$
Jolanta
3 lata temu
Wciąż jeszcze żyje a nie wiadomo co zadziałoby się w innych okolicznosciach. To że ojciec jest kuratorem nie zmienia faktu że jest chora. JUż lepiej, że o jej życiu decyduje ojciec a niżeli obcy człowiek. W show biznesie nie ma sentymentów a konkurencja też potrafi perfidnie podsunąć środki. Rodzina cokolwiek by nie powiedzieć i tak jest najlepszym rozwiązaniem dla takiej sytuacji jak w jej przypadku.
HALO
3 lata temu
Był taki film 55 STEPS z Heleną BONHAM Carter i Hilary Swank,gdzie bohaterka jest pacjentką szpitala psychiatrycznego, która wstępuje na drogę sądową, by walczyć o prawo do odmowy zażywania niektórych leków, które niszczą jej zdrowie i czynią innym człowiekiem. Jak się domyślacie nikt nie słucha kobiety z "wariatkowa"....film uświadamia ja bezduszny jest system i jak niewiele znaczymy, gdy dopada nas słabość psychiczna
Nimal
3 lata temu
Bravo! Jak widać, Britney zmienia świat muzyki jak i prawo. Co by nie mówić i pisać, jest żyjącą legendą!!!
Kola
3 lata temu
O losie takiej osoby nie moga decydowac krewni, ktorzy czerpia finansowe korzysci z jej ubezwlasnowolnienia. To jest chore. Powinien byc kurator z urzedu, psychiatra, psycholog. Ale nie chciwi krewni.
Marta
3 lata temu
Przypomina to film wszyskim się zajmiemy w którym główna bohaterka żeruje na majątku osób starszych z demencją lub splatanych umyslowo... pasuje jak ulał z pewnością wielu prawników bedzie chciało na niej zarobić współczuję jej straszne byłaby duzi szczesliwsza jakby miała mniej pieniędzy a ojciec to świnka co z jej matka i siostra?
Gość
3 lata temu
Przepraszam ze nie na temat. Do Pana czy Pani hnhh. Jak można o Polsce pisać Niech to gówno zniknie z map. Tyle ludzi poświęciło życie za nasz kraj, tyle z nich było torturowanych. Tylko po to (albo aż) abyśmy dziś mogli żyć w miarę ( w czasie pandemi) normalnych warunkach. Dzieciaku!!! Trzeba zmianiać sytaucje a nie wymazywać Polske z map świata. Boże !!!! jest mi tak przykro że tak pluje się na Polske. To tylko rząd a nie Polacy czy Polska
Gonia
3 lata temu
No bo to chore jest! W USA jest wielu ludzi z problemami psychicznymi, zyjacych na ulicy i nikt ich nie bierze 'pod kuratele' bo nie maja kasy. A Britney miala to nieszczescie, ze zrobila kariere. Co to za prawo, ze mozna kogos ubezwlasnowolnic i ta osoba nie moze sie bronic ani wystapic o zmiane decyzji sama, lub z pomoca adwokata?! Bezstronnej osoby, a nie kogos w czyim interesie jest zyc z zarobkow tej ubezwlasnowolnionej.