Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Pogrzeb księcia Filipa. Pogrążona w żałobie królowa Elżbieta roni łzy w kaplicy nad trumną męża (ZDJĘCIA)

253
Podziel się:

Ze względu na pandemię COVID-19 królową Elżbietę posadzono z dala od innych żałobników. Monarchini była związana z księciem Edynburga przez 74 lata.

Pogrzeb księcia Filipa. Pogrążona w żałobie królowa Elżbieta roni łzy w kaplicy nad trumną męża (ZDJĘCIA)
Królowa Elżbieta żegna księcia Filipa (FORUM)
bEKvxiiJ

W sobotę w kaplicy św. Jerzego w Windsorze odbył się pogrzeb księcia Filipa. Zgodnie z wolą zmarłego, ceremonia nie miała charakteru państwowego. W obliczu pandemii COVID-19 w ostatniej męża królowej Elżbiety wzięło udział zaledwie 30 osób. Pogrążona w żałobie monarchini osobiście zaakceptowała ostatnie szczegóły uroczystości pogrzebowej.

Tuż przed 16 królowa przybyła do zamku Windsor, aby dołączyć do procesji za trumną swojego zmarłego męża. Z wiadomych przyczyn monarchini zachowywała bezpieczny dystans, zasłaniając twarz maseczką ochronną.

bEKvxiiL
Zobacz także: Książę Filip nie żyje. "To osobisty dramat królowej Elżbiety"

Gdy Elżbieta odłączyła od konduktu i udała się do kaplicy świętego Jerzego, za 94-latką podążyła reszta orszaku. Królową posadzono na ławie z dala od reszty żałobników, aby w samotności mogła pożegnać księcia Edynburga, z którym tworzyła małżeństwo przez 74 lata. Wbrew zapewnieniom Macieja Radziwiła, w pewnym momencie babcia książąt Williama i Harry'ego zaczęła ronić łzy, które ocierała sobie z policzków. Po odśpiewaniu hymnu Wielkiej Brytanii God save the queen Elżbieta została wyprowadzona z kaplicy przez dziekana Windsoru i odprowadzona do samochodu, który zawiózł ją do jej apartamentów.

bEKvxiiR

Zobaczcie zdjęcia królowej Elżbiety żegnającej księcia Filipa:

bEKvxiiS
bEKvxiiT
bEKvxijm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(253)
Biedna Ela :(
6 miesięcy temu
Mówcie se co chcecie, na bank jest jej ciężko... :(
Hmmm
6 miesięcy temu
Smutne..
Aaaaaaa
6 miesięcy temu
Biedna...
bEKvxijn
Ghj
6 miesięcy temu
Gdzie wy widzicie łzy?
Kiki
6 miesięcy temu
królowa nie uroniła ani jednej łzy Bez manipulacji
Najnowsze komentarze (253)
Ja 20
6 miesięcy temu
Jezu jak czytam te opinie ciarki lecą mi po plecach. Co z was za ludzie. Czy nie macie innych spraw na głowie. Zmarł człowiek dla jednch Wielki dla i innych normalny. Płakała czy nie płakała oto pytanie? Publicznie ledwo łezka poleciała. A serce pewno pękło na połowę. Na pewno w swojej komnacie płaczę jak bóbr. Ilu z was kochani pochowało swoich bliskich. Rodziców. Braci siustr. Ilu i czy ktoś was osadza ile łez wylelisci. Opanujcie się z tymi komentarzami na ten temat. Nie macie litości. Nie macie
gosc
6 miesięcy temu
jak paczki w masle cale zycie . 100
Polena
6 miesięcy temu
Śmierć męża dostała jej z 10 lat :(
pirokas
6 miesięcy temu
Królowa to Królowa a gawiedzi nic do tego
gienia
6 miesięcy temu
nie lubie angielskiej monarchii, jakoś mi nie leży, Polsce nie pomogli w czasie wojny, patrz co zrobili w ramach podziękowania polskim pilotom, Dywizjon 303. Ale w odróżnieniu od polskiej buty i ignorowania obostrzeń ( jedni nie mogą robić wesel inni kilka osób na pogrzebie Anglicy są sprawiedliwi i szanują swoich obywateli, każdy postępuje odpowiedzialnie, nie jak u nas). Tam mąż królowej najsilniejszej monarchii miał niespełna 30 osób na ceremonii, u nas piosenkarz miał setki ludzi i ceremonie na koszt podatnika:(. ładnie śpiewał, był popularny, ale czemu, ceremoniał państwowy w dobie pandemii, gdzie mnóstwo firm zbankrutowało oraz zmarło ludzi, których rodzina nawet nie mogła pożegnać. Tu jest szok. ignoruje się obywateli, jedni mają prawa, drudzy tylko obowiązki. Gdzie ja żyję, to żenada.
aga
6 miesięcy temu
Wyrazy wspolczucia. Stracic partnera po 70 latach to dramat, ktorego sobie nie mozna wyobrazic
ana
6 miesięcy temu
Ludziska Korony sie na oglądali i teraz znawcy rodziny królewskiej!!!Masakra wstydźcie się co po niektórzy ..(*)
Fff
6 miesięcy temu
Mogłaby już przekazać wladze
bEKvxijf
aaa
6 miesięcy temu
tam nie bylo zadnych lez
dziwne
6 miesięcy temu
Dziwna moda żałobna w tej Anglii. Rozumiem - czerń i biała koszula, czarny krawat, ale jakieś wdzianka na twarz to chyba przesada. Ale co kraj, to obyczaj...
no cóż
6 miesięcy temu
To jakiś znaleziony potomek Piastów? Bo nie wiem o co chodzi z tym pisaniem o jakichś obcych, obecnie już marionetkowych królach, królowych po polsku.
doża
6 miesięcy temu
To nie tylko KRÓLOWA, to wyjątkowa osobowość. Godna wszelkiego szacunku.
Ann
6 miesięcy temu
Przykre, tyle lat razem... RIP
Widz
6 miesięcy temu
Cała społeczność POLSKI SLEDZILA POGRZEB ,GWIAZDY, CELEBRYCI,TAK SIĘ UBIERAMY I ZACHOWUJEMY
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKvxijY
bEKvxijZ
bEKvxika
bEKvxikb
bEKvxikc
bEKvxijH