Ivy
|
aktualizacja

Polska modelka, która oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie, wyznaje: "Miałam wiele myśli samobójczych"

123
Podziel się

Kaja Funez Sokoła nie zgodziła się na przyjęcie ugody i na własną rękę dąży do ukarania słynnego producenta. W wywiadzie dla "Vanity Fair" powróciła do bolesnych wspomnień sprzed lat.

Polska modelka, która oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie, wyznaje: "Miałam wiele myśli samobójczych"
(East News/Getty Images)

Harvey Weinstein niemal dwa lata temu został oskarżony przez kilkadziesiąt (!) kobiet o molestowanie seksualne i gwałty. W wyniku skandalu kariera najbardziej wpływowego producenta w Hollywood runęła z hukiem, a jego firma The Weinstein Company znalazła się na granicy bankructwa.

Z pewnością wielu miało nadzieję, że Weinstein zostanie surowo ukarany za swoje czyny, a pewnego dnia na pierwszych stronach gazet pojawią się jego zdjęcia zakutego w kajdanki. Wygląda jednak na to, że nic takiego się nie wydarzy, bo Harvey dogadał się z większością poszkodowanych kobiet, a jego firma ubezpieczeniowa ma im wypłacić sowite odszkodowania.

Na ugodę przystało prawie 30 kobiet, co wywołało burzliwą dyskusję. Pojawiały się głosy, że gdyby domniemane ofiary naprawdę doznały krzywdy ze strony Weinsteina, nigdy nie przyjęłyby pieniędzy, a próbowałyby doprowadzić do jego skazania. Taki plan ma polska modelka, Kaja Funez Sokoła, która jest jedną z nielicznych kobiet, które odrzuciły ugodę.

"Nie mogę zaakceptować proponowanej ugody. Nie jest ona sprawiedliwa. Oprawca nie poniesie żadnej odpowiedzialności" - napisała w oświadczeniu.

Ponieważ pozew zbiorowy nie przyniósł oczekiwanych przez Kaję rezultatów, postanowiła na własną rękę oskarżyć Weinsteina. W pozwie opisała, jak mając 16 lat, trafiła do apartamentu producenta. Tam mężczyzna miał "agresywnie domagać się seksu" i żądać, aby się rozebrała. Sokoła twierdzi też, że "zmusił ją do dotykania swojego przyrodzenia oraz złapał ją za piersi" mimo jej wyraźnego sprzeciwu. Sokoła utrzymuje, że z powodu przeżytej traumy porzuciła marzenia o byciu modelki i aktorki.

Teraz Kaja Funez Sokoła udzieliła wywiadu magazynowi Vanity Fair, w którym wróciła do bolesnych wspomnień sprzed lat.

"Byłam zdezorientowana i zawstydzona. Jako bardzo młoda dziewczyna, sama w Nowym Jorku - nie miałam tam przyjaciół, moja rodzina wróciła do Polski. Czułam się odizolowana od świata i miałam wiele myśli samobójczych. To, że nadal żyję zawdzięczam pomocy, jaką otrzymałam od mojej siostry" *- ujawnia. "Nawet jeśli nauczysz się akceptować to, co się stało, *istnieją rany, które tak naprawdę nigdy się nie goją".

Kaja wyznaje, że walka o sprawiedliwość nie jest łatwa, ale była modelka ma nadzieję, że jej odwaga pomoże innym ofiarom.

"Decyzja o powrocie do tych wspomnień była trudna, ponieważ są bardzo bolesne, ale zdecydowałam się odezwać i ujawnić, bo wiele innych kobiet już się otworzyło. Pojawiła się szansa, aby naprawdę zostać wysłuchaną. Postanowiłam słuchać swojego serca. Uznałam, że mój głos może pomóc innym. Mam po prostu nadzieję na sprawiedliwość. I że kobiety będą się trzymać razem i wspierać, a ta sprawa będzie kamieniem milowym, który na zawsze zmieni sposób, w jaki mężczyźni na stanowiskach traktują kobiety, które wspinają się po drabinie sukcesu" - mówi kobieta.

Myślicie, że Polce uda się wywalczyć sprawiedliwość?

KOMENTARZE
(123)
Aga
miesiąc temu
Harvey jest obleśny. Ma w oczach coś śliskiego i odrażajacego.
Majka
miesiąc temu
Zauważcie że afera z Weisteinem wypłynęła i kariera Jennifer Lawrence się zatrzymała :) W niczym od tego czasu nie zagrała (x-men dark phoenix i czerwona jaskółka już wtedy były w produkcji). Teraz producenci i reżyserzy nie chcą jej zatrudniać, bo wszyscy dobrze wiedzą, że ona dostawała role za seks. Ci porządni jej nie chcą, bo jest masa innych zdolniejszych aktorek, a ci co by chętnie skorzystali z usług pani Jennifer, teraz boją się jej zatrudnić. Każdy w Hollywood obecnie boi się oskarżeń i podejrzeń o rozdawanie ról za seks. Jeśli jakiś producent by ją wziął do swojego filmu, to z automatu byłby podejrzany o układziki z panną Lawrence :) Więc ona postanowiła zniknąć na chwilę z mediów i wyjść za mąż. Żeby oddalić podejrzenia że może z kimś sypiać za role. Bo przecież teraz ma męża i jest wierna tylko jemu ;)
Kapiś
miesiąc temu
Najpierw robią kariery przez lozko a potem pozywają.... świat oszalał.
prawda
miesiąc temu
albo te aktoreczki które grały przez naście lat i teraz nagle im się przypomniało o molestowaniach to zwykła obłuda powinna być karana
kerr
miesiąc temu
A Rossati nienawidzi przemocy i milczy ????
Najnowsze komentarze (123)
Malinka
miesiąc temu
And the Oscar goes to....Harvey Weinstein
Obserwator
miesiąc temu
Bez obrazy, ale showbiznes, czy to zagraniczny, czy polski, to jeden wielki porn club. Wie to każdy , nawet najgłupszy, a te dziewczyny taaaakie zdziwione. Chcą być sławne, muszą dawać, to samo dotyczy facetów, każdy, powtarzam każdy to wie!!!. Pięknych lal i gogusiów jest na pęczki, a jakaś selekcja musi być. Te co zrobiły karierę siedzą jak trusie, najbardziej pokrzywdzone są te, co na darmo dawały i te krzyczą najgłośniej.
remo
miesiąc temu
same sie tam pchaja tylko kareiera slawa nic dziwnego ze go oskarzaja bez podstaw.
Gena
miesiąc temu
Najpierw kaska za role teraz kasa za molestowanie i znowu ,,celebrytki,, na plusie,hihi
Batory
miesiąc temu
Przez takie kobiety które robią karierę dając.... To prawdziwa kobieta która była molestowana nie ujawni się przez to że nikt jej nie uwierzy. Ten polskiej modelce nie wierzę, żadnej niby gwieździe nie wierzę bo przypominaja sobie molestowanie po 30 latach jak kariera siadła
Fuck
miesiąc temu
Fuck
Ida
miesiąc temu
Oby siedział w pierdlu
Lol
miesiąc temu
Powinna pozwać przede wszystkim agencję modelek która posłała małolatę bez agenta. Tak to wygląda kochani rodzice marzący o karierze swoich dzieci
olaf
miesiąc temu
Tak narzekaja na niego--- a dlaczego lepiły sie do niego, jak muchy do lepu !!! Okazja czyni złodzieja !! Bardzo dobrze robił!! skoro same właziły na niego !! wiec korzystał z okazji !!! na wszystkich zdjęciach-- to właśnie te nie wyżyte pannice- wręcz go molestowały !!!
Calorypher
miesiąc temu
Te bolesne wspomnienia widać szczególnie na zdjęciu na górze z prawej...
Jaz
miesiąc temu
Obleśny wieprz
Beata
miesiąc temu
Pchają sie do wielkiego świata, zabiegają o znaczące znajomości, epatują golizną, a potem jak sie okazuhe, ze na niewiele sie te zabiegi zdają, to pretensje że że są molestowane. No drogie panie, litości!
Lola
miesiąc temu
Kariera sie koncz to sa oskarzenia o molestowanie
vvvv
miesiąc temu
"porzuciła marzenia o byciu modelki i aktorki"!??? - marzenia o byciu modelką i aktorką!!! Ivy, przejdź na polski! I usuń te wku*wiające gwiazdki - naucz się wreszcie kopiować!
...
Następna strona