Droppa
|
aktualizacja

Polska modelka oskarża Haveya Weinsteina o MOLESTOWANIE SEKSUALNE: "Agresywnie domagał się seksu. Zmusił ją do dotykania swojego przyrodzenia"

216
Podziel się

Kaja Funez Sokoła postanowiła osobiście walczyć o sprawiedliwość w sądzie USA po tym, jak prawie 30 kobiet wycofało się ze zbiorowego pozwu po przyjęciu od Weinsteina pokaźnej sumy pieniędzy.

Polska modelka oskarża Haveya Weinsteina o MOLESTOWANIE SEKSUALNE: "Agresywnie domagał się seksu. Zmusił ją do dotykania swojego przyrodzenia"
(fot. East News)

Ostatnie doniesienia z postępowania przeciwko oskarżonemu o wielokrotne molestowanie seksualne dziesiątek kobiet Harveyowi Weinsteinowi zdawały się sugerować, że sprawa zostanie niedługo zamieciona pod dywan. Okryty niesławą producent filmowy zdołał bowiem kupić milczenie prawie 30 kobiet występujących przeciwko niemu z pozwem zbiorowym za skromną kwotę 25 milionów dolarów. Z takiego obrotu spraw ewidentnie nie była zadowolona jedna z domniemanych ofiar rzekomego zboczeńca - przedstawiana dotychczas jako anonimowa "Jane Doe" Kaja Funez Sokoła - była modelka polskiej narodowości. Kobieta postanowiła ostatecznie ujawnić swoje dane osobowe i samodzielnie pozwać Weinsteina. Obawiała się bowiem, że pozew zbiorowy nie poskutkuje wymierzeniem oprawcy należytej sprawiedliwości.

"Nie mogę zaakceptować proponowanej ugody. Nie jest ona sprawiedliwa. Oprawca nie poniesie żadnej odpowiedzialności, ofiary nie otrzymają odpowiedniej rekompensaty, a miliony dolarów powędrują do ludzi, którzy moim zdaniem pozwolili Weinsteinowi na to, co robił" - czytamy w czwartkowym oświadczeniu Polki cytowanym przez portal The Guardian.

"Dlatego też dzisiaj zgłaszam samodzielną sprawę pod moim własnym nazwiskiem w ramach nowojorskiego Child Victims Act" - poinformowała.

W swoim pozwie Sokoła opisuje incydent, do którego miało dojść w 2002 roku. W wieku 16 lat Polka miała poznać Weinsteina, który obiecał jej ponoć, że zabierze ją na lunch, gdzie omówią wspólnie jej szanse na karierę w show biznesie. Zamiast tego producent miał zabrać Kaję do swojego apartamentu. Według wspomnień modelki, mężczyzna "agresywnie domagał się seksu i zażądał, aby zdjęła swoje ubranie", jak również "zmusił ją do dotykania swojego przyrodzenia oraz złapał ją za piersi", mimo wyraźnego sprzeciwu.

"Od dawna już nie jestem modelką. Wszystko przez Weinsteina, przez niego porzuciłam marzenia o zawodzie aktorki. Nauczyłam się, że niektóre rany nigdy się nie zagoją. Wspomnienia molestowania seksualnego są jak blizny po poparzeniach, ale ponieważ rana zadana jest twojej psychice, jest ona niewidzialna dla wszystkich poza tobą. Ujawniając moją bliznę, mam nadzieję zmotywować innych, aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach" - zaapelowała była modelka.

Odważne wyznanie Polki z pewnością nie przypadnie do gustu Weinsteinowi, który na przestrzeni ostatnich tygodni próbował wybielić się w mediach, udzielając między innymi wywiadu dla New York Post, w którym stwierdził, że kobiety powinny mu być wdzięczne za to, ile dobrego zrobił dla ich pozycji w światowym przemyśle filmowym.

KOMENTARZE
(216)
Gosc
2 miesiące temu
A znowu gdzie byli rodzice. Kto pozwala 16-latce na spotkanie sam na sam ze znacznie starszym mężczyzną w sprawach zawodowych
American
2 miesiące temu
Jak idziesz że starym prykiem do jego aparamentu to czego oczekujesz że będziecie tam grać w warcaby?
Gosc
2 miesiące temu
Ciekawe gdzie dotykal rosatii
Armand
2 miesiące temu
Biegunke mam i stoperan nic mi nie daje :(
molestowana
2 miesiące temu
Wiem co czuje. Tez byłam molestowana przez oblesnego sąsiada (ojca mojej przyjaciółki ) w wieku 14 lat. Dlatego po zdaniu matury uciekam ze wsi.....gdybym komukolwiek o tym powiedziała stwierdzili by ze "sama tego chciałam " bo oczywiście dla patoli wiejskiej 14 letnia nieśmiała dziewczynka to marzy by jej pierwszy kontakt seksualny w zyciu był z oblesnym śmierdzącym pijakiem..... 20 lat minęło od tych wydarzeń a mi się zygac chce jak o tym myślę Rana zostaje na lata !!!!!
Najnowsze komentarze (216)
gosc
2 miesiące temu
no i po kilkanastu latach sobie przypomniala,sciema zapewne
Aress
2 miesiące temu
Jakie to ciekawe... Nagle, po 17 latach cudownie sobie przypomniała ze ją molestował... Bo wcześniej, póki sprawa nie była głośna to jakoś miała amnezję... Ciekawe czy gdyby był biedny to też dostałaby takiego cudownego olśnienia...
gość
2 miesiące temu
A ESTERKA - ROSATI NIC? BRAWO DLA GOŚCIA CO JEJ ZROBIŁ FOTY Z CYT. ,, KNUREM....
oko
2 miesiące temu
jak wszystkie zeby dostac jakas role do kariery szly z nimi do loza a jak juz sa niepotrzebne to oskarzaja o gwalty taka jest prawda
Asd
2 miesiące temu
Ale ten cham wygląda jak byk rozpłodowy...rany rzygać się chce ze tak potwór istnieje a teraz debila udaje że chory a wykastrować tego knura
Kola
2 miesiące temu
Trzymam kciuki za ciebie Kaja.
Kola
2 miesiące temu
Trzymam kciuki za ciebie Kaja.
mądra
2 miesiące temu
ta.. i nagle sobie tak o tym przypomniala jak wyszlo że wszystkim zapłacił tyle kasy ze wszystkie wycofaly zarzuty.. wtedy co wszystkie zglaszaly to o tym zapomniała.. kur ewka chciwa na kase
mim
2 miesiące temu
chciała być sławna to dotykała jak można kogos do czegos zmusić
Dramat
2 miesiące temu
Zorientowala sie ze nie zalapala sie na kase 😂
mmm
2 miesiące temu
te kobiety co wycofały zarzuty nie mają za grosz honoru, pieniądze to nie wszystko!!!
Właśnie że
2 miesiące temu
Ludzie podli...nie macie pojęcia o psychologicznych konsekwencjach molestowanie, wstydzie, strachu, depresji , traumie, napietnowaniu spolecznym prześladowaniach, dlatego ofiary całe długie lata trzymają to w tajemnicy, p.s.np.ta dziewczyna wtedy 16 letnia mogła być naiwna, łatwowierna, ufna i nikt nie ma prawa jej tu wyśmiewać i osądzać..Wiekszosc komentujacych to prostaczne bydlaki, którzy często gęsto tez byli lub są obecnie sprawcami przemocy, wykorzystywania, molestowania dzieci, innych słabszych ludzi, niepełnosprawnych, zwierząt..stad te wstrętne, odrażajace wpisy
Vvv
2 miesiące temu
A nasza Weronica?
yxc
2 miesiące temu
16-latka juz tyle w zyciu "przezyla", ze powinna wiedziec co we lbie ma stary satyr ???, ale z was ograniczone tumany !!!
...
Następna strona