Trwa ładowanie...
Przejdź na

Poseł SLD narzeka na NISKIE ZAROBKI! "Proponuję spróbować utrzymać się w Warszawie za 6,5 tysiąca złotych na rękę"

488
Podziel się:

Co istotne, do tego "skromnego" wynagrodzenia dochodzą jeszcze dwa tysiące złotych diety poselskiej. Okazuje się, że to jednak za mało, żeby godnie żyć...

Poseł SLD narzeka na NISKIE ZAROBKI! "Proponuję spróbować utrzymać się w Warszawie za 6,5 tysiąca złotych na rękę"
(East News)
bEDlaiid

Zarobki posłów i posłanek od lat są przedmiotem dyskusji. I choć ostatnio Sejm obniżył je o 20%, to posłowie wciąż nie mają większych powodów do narzekań.

Oczywiście, nie przeszkadza politykom utyskiwać na fatalne warunki pracy…

bEDlaiif

Poza stałą pensją posłowie dostaję jeszcze dietę parlamentarną. To nie koniec, parlamentarzyści mogą liczyć na różnego rodzaju dodatki i przywileje. Mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji, przelotów samolotami. Dostają też pieniądze na prowadzenie biura czy też przejazdy samochodem.

Mają też prawo do bezpłatnego zamieszkania w Domu Poselskim. I właśnie o warunki w poselskim hotelu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie zapytał posłów portal Interia.

Co ciekawe, większość posłów narzeka na panujące w hotelu warunki. Nie jest tajemnicą, że hotel wymaga bowiem remontu.

Meble pamiętają późnego Gierka, jest ciasno - narzekał Marcin Kulasek z SLD, którego jest to pierwsza kadencja w Sejmie.

bEDlaiil

_**Słyszałem już legendy o tym, że mieszkamy w wielkich luksusach. Nie wiem, czy hotel poselski dostałby jakieś gwiazdki**_ - dodaje Borys Budka z PO.

Kulasek, który sprawuje funkcję sekretarza generalnego SLD, wyjątkowo źle znosi "spartańskie" warunki panujące poselskim hotelu, narzeka też brak aneksu kuchennego.

_W pokoju mogę zrobić sobie jedynie herbatę, poza tym muszę stołować się na mieście (...). To są wszystko koszty. Gdybym chciał sobie zrobić śniadanie, to mam to utrudnione. Nie mogę sobie ani podgrzać parówki, ani usmażyć jajecznicy, bo nie ma gdzie. Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę plus dieta 2,5 tys. zł.

Posłowie dostają też dodatek na wynajęcie mieszkania w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Okazuje się, że dla Kulaska to za mało…

bEDlaiim

Da radę wynająć za to kawalerkę, oczywiście. Trzeba jednak wziąć pod uwagę nocne głosowania, liczbę posiedzeń komisji: posłowie zapisywali się do kilku, bo chcieli pracować - uskarża się.

Po burzy, którą wywołały słowa Kulaska, lewicowy polityk zaczął tłumaczyć się niezrozumieniem i zrzucił winę na dziennikarzy, którzy mieli nie autoryzować rozmowy.

bEDlaiin
bEDlaiiG
KOMENTARZE
(488)
Clownery
2 lata temu
Spróbuj utrzymać się za 1600 na rękę 🤡
Xkksks
2 lata temu
Zarabiam 3200 na rękę. Też w Warszawie. Mogę podjąć próbę utrzymania się za te 9
buu
2 lata temu
za taką pracę powinni wam płacić najniszą krajową
bEDlaiiH
mJK
2 lata temu
powinien zrezygnować
pitupitu
2 lata temu
Warszawiakom się w du**ach przewraca
Najnowsze komentarze (488)
Romcio
2 lata temu
Kulasek (bardziej pasuje KUTASEK) to jest nazwisko pochodzące od chłopów panszczyznianych
Kat
2 lata temu
Chętnie się zamienię. Oddam mu moje niecałe 2tys za które będzie musiał utrzymać mieszkanie, dziecko i siebie.
człowieczek
2 lata temu
Panie M..... chętnie z panem się zamienię na pensję ja panu dam 1634 netto a pan mi da 9 tyś. Proszę następnym razem nie ośmieszać się i trochę zastanowić się nad tym co się mówi lub pisze. Pana słowa bardzo uraziły ludzi którzy niestety muszą pracować za marne grosze i nie mogą narzekać głośno, bo jeśli zaczną narzekać to mogą stracić nawet i takie pieniądze. Taka jest POLSKA rzeczywistość.
POLKA
2 lata temu
nie mają godności żenada ja szaleję za 2100 ( gospodarstwo jednoosobowe)
DDDD
2 lata temu
po ryju widaC ZE CHYTRY
Gość
2 lata temu
Poj.bało gostka.
Zła
2 lata temu
Ty ch** spróbuj się utrzymać w Warszawie za 2,5tys! Opłać mieszkanie, wychowuj dzieci .... i jedz latem nad Bałtyk! To jest sztuka 9tys to my z mężem razem nie mamy wiec przestań Pan pieprzyć głupoty
hehhh
2 lata temu
jak mu zle, to niech idzie pracowac w biedronce lub lidlu. jak mu zle w hotelu poselskim to niech sobie pomieszka z hostelu jak wielu innych ludzi...
bEDlaiiz
olo
2 lata temu
Pan poseł gębe ma jakby włożył do ula !!! Gruba, opływa tłuszczem i jeszcze mu mało ??? Powinien przejśc, na najniższa krajową--- przynajmniej byłby szczuplejszy i ładniejszy !!!
ola
2 lata temu
juz pisalam 1200 i przezyj
Ewi9864
2 lata temu
Może spróbuję Pan utrzymać siebie i dwójkę małych dzieci za 1400 zl pensji, bo tyle zarabiam netto.
Cek
2 lata temu
Nie musisz być posłem jak ci mało ludzie muszą utrzymywać za grosze ale cóż nie są posłami im to ma starczac
Gość
2 lata temu
Moja siostra mieszka w Warszawie i ma sporo mniej na rękę i żyje. Burak jeden
J34
2 lata temu
Kulasku, już myślałem, że większych zjębów od jakiry w sejmie nie ma, pomyliłem się ty jesteś większym cymbalem i pewnie do końca kadencji z niczego już nie zaslyniesz, bo rozum masz w rozsypce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDlaijs
bEDlaijt
bEDlaiju
bEDlaijv
bEDlaijw
bEDlaijb