Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
Dymek
|
aktualizacja

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podsumowuje wywody Edyty Górniak: "Jej wiedza zatrzymała się na POZIOMIE STAROŻYTNOŚCI"

463
Podziel się:

"Wystąpiłem do ministra zdrowia, by z urzędu ścigać osoby, które wyrażają się w tak nieodpowiedzialny sposób" - oznajmił dosadnie Andrzej Matyja.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podsumowuje wywody Edyty Górniak: "Jej wiedza zatrzymała się na POZIOMIE STAROŻYTNOŚCI"
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej komentuje słowa Edyty Górniak (ons)

W minioną niedzielę uduchowiona Edyta Górniak postanowiła pożegnać się z fanami na Instagramie, organizując trwającą niemal trzy godziny relację live, podczas której uraczyła nas teoriami spiskowymi w każdej z możliwych dziedzin. Dowiedzieliśmy się m.in., że Bill Gates przeprowadza selekcję ludzkości, mrówki w słoikach zabiją się, gdy słoikiem się potrząśnie, maseczki dzielą naród, a w szpitalnych salach leżą statyści.

Zobacz także: Prof. Andrzej Matyja o postawie Edyty Górniak: "Jej wiedza zatrzymała się na poziomie starożytności"

Nie trzeba było więc długo czekać, by na głoszone przez nią niecodzienne poglądy ktoś postanowił wymownie zareagować. Jako jeden z pierwszych w rozmowie z portalem WP Kobieta zrobił to lekarz Michał Domaszewski:

Muszę uderzyć mocno. Myślałem, że najgorszą rzeczą, jaką zrobiła pani Edyta, było zaśpiewanie hymnu na Mistrzostwach Świata, ale widzę, że są gorsze rzeczy. Ja mam krótki apel, żeby pani Edyta nie szkodziła polskiej ochronie zdrowia. W ten sposób szkodzi naprawdę wielu ludziom, sieje dezinformacje i pośrednio przyczynia się do wzrostu zachorowań, co przy niewydolnej służbie zdrowia jest skrajną nieodpowiedzialnością - wyznał, by następnie zaproponować Górniak wizytę w szpitalu, w którym - jak twierdzi "diwa" - leżą wyłącznie statyści:

Ja bym zaprosił panią Edytę Górniak do pracy jako salową, bo każde ręce by się przydały. A zwłaszcza na Stadion Narodowy. Wtedy zobaczyłaby statystów i pomogłaby ludziom, zamiast im szkodzić. Albo może niech kupi maseczki, cokolwiek.

Wyjątkowo mocne słowa pod adresem Edyty Górniak skierował też chirurg i prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Andrzej Matyja, który podczas wywiadu dla telewizji TVN24 odniósł się do wywodu "diwy", alarmując, że takie postawy negujące istnienie koronawirusa powinny być ścigane z urzędu.

Musimy potępiać wręcz, i to powinno należeć do państwa, postawy nieodpowiedzialne. Jak ja słyszę od jednej publicznej osoby, że my w szpitalach przetrzymujemy statystów i że nie ma koronawirusa, to ta osoba pewnie swoją wiedzę ma z czasów starożytności. Warto byłoby ją czasami uaktualnić. W związku z tym takie postawy negujące istnienie koronawirusa i z tym związane niebezpieczeństwa, powinny być ścigane wręcz. Ścigane - jako obowiązek państwa! - powiedział Matyja.

Następnie słowa te powtórzył w programie Wirtualnej Polski, dodając, że poczynił już pierwsze kroki, by faktycznie podobne zachowania były karane przez państwo polskie.

Wystąpiłem do ministra zdrowia i do organów ścigania, by to z urzędu ścigać takie osoby, które wyrażają się w tak nieodpowiedzialny sposób. (...) Myślę, że wiedza pani Edyty Górniak zatrzymała się na poziomie starożytności. (...) Czas szamanów dawno się skończył. Chciałbym leczyć statystów, ale zaparaszam panią Edytę. Otrzyma taki strój, jak my wszyscy, by uniknąć zarażenia i wtedy myślę, że zmieniłaby zdanie. Zapraszam na oddział. To są słowa nieodpowiedzialne, oburzające. I za takie słowa takie osoby powinny być ścigane z urzędu.

Jak dodał, odpowiedzi od Ministerstwa Zdrowia na swoją prośbę jeszcze nie otrzymał. Edyta ma powody do obaw?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(463)
wedz4
4 lata temu
Totalnie odpłynęla. Czy to wyparcie czy zburzenie osobowości?
Fafik
4 lata temu
Jaka ona jest oryginalna z tym zaprzeczeniem covida, pewnie jeszcze mówi ze przy szczepionce będą wszczepiać chipy. Chłop ma racje!
Tita
4 lata temu
Najśmieszniejsze w tym jest to, że osoby bez jakiegokolwiek wykształcenia zabieraja głos w tej sprawie jakby byli ekspertami 😂 tak jakby chciały udowodnić tym wykształconym , że wystarczy przeczytać kilka artykułów zamiast studiów... Przecież ona nie ma pojęcia o niczym, nie tylko o Covidzie...to jak mówi o historii, jakieś ogólniki aż wstyd po prostu... Wszystkich koronasceptykow proszę żeby zatrudnili się na kilka dni jako wolontariusze w szpitalach.
Alicja
4 lata temu
Czy też widzicie tu konsekwencje skończenia Jedynie 8 klas szkoły podstawowej?
Kaja
4 lata temu
Kobieta jednej piosenki, też popieram, że takie teksty powinny być karalne, jestem pielęgniarką, każdy dzień to praca do utraty sił, cierpienie pacjentów i ich rodzin, strach o własną rodzinę , zapraszam księżniczkę na OIOM na 48 godzin, kurczę, wkurzam mnie , że takie osoby mają wpływ na młodzież
Najnowsze komentarze (463)
Kol
3 lata temu
Wiedza prof. Matyji zatrzymała się na poziomie kasy
Waldi
4 lata temu
Przecież wszyscy wiemy, że ta kobieta opowiada same głupoty. Taka patriotka , że znów straszy, że wyjedzie z kraju. Jedź kobieto i nie wracaj. Życzę szczęścia.
Evor
4 lata temu
Teraz jak się polączy wszystkie fakty to, że małżonek pani Edyty uciekł w narkotyki wydaje mi się logiczne 🤔 jego umysł mógł po prostu tego nie ogarniać
Grucha
4 lata temu
Górniak niech najpierw nauczy się śpiewać hymnu Polskiego a później nich komentuje leżących w szpitalach jako statystów. Oby sama tam się znalazła na ich miejscu.
t.w 59
4 lata temu
Ja nikogo nie hejtuje wyrazam swoje zdanie brawo Edyto
t.w 59
4 lata temu
czytajac to mysle ze Edyta jest super piosenkarka i to co mowi jest dobrze ujete Ale tyle krytyki od strony lekarzy ja tez mam watpliwosci co do szczepien i masek
3bm
4 lata temu
Kiedy zajmą się najczęściej umierającymi na układ krążenia i nowotwory ? Kiedy zaczną mowić o profilaktyce, jedzeniu i sprawności fizycznej a nie karmić strachem ?
Igor
4 lata temu
Za takie nieodpowiedzialne słowa powinna być skazana na prace społeczne.Niech wreszcie zejdzie na ziemię .
Olka
4 lata temu
Pani Edyto,niech się Pani nie przejmuje hejtami-wielu ludzi Panią popiera👏 zobaczymy za pare lat kto miał racje. A wszyscy covidowcy niech się w koncu przebudzą. Czas zotworzyć oczy i zobaczyć co się dzieje
Gość
4 lata temu
Jakim autorytetem medycznym może być osoba bez matury, niezrównoważona emocjonalnie. Osoba która jest wyrocznią dla nastolatków. Mądry jej nie posłucha, ale młodzi zagubieni. Niech się zastanowi. Niech popatrzy jak wyglądają lekarki na pierwszej linii walki z koronawirusem. Nie w pełnym makijażu, wypoczęte i gadające dyrdymały.
edzia
4 lata temu
Edzia ma tylko podstawówkę. Gdzie ona miała zdobyć wiedzę? Najgorsze , że w jej mniemaniu jest ekspertem
XXXXX
4 lata temu
Ma rację. A po za tym kazdy ma prawo do wypowiedzi i swojego zdania. Takie coś ma być karane? Podobnież Polska to wolny kraj i każdy może mówić wszystko. Tych lekarzy ukarać za teleporady a prywatnie wirusa nie ma. Karać za to że ktoś ma swoje zdanie. Najgorsza głupota jaka może byc. Tak jak i mandaty za brak maseczek. Niech nasi super włodarze odrazu powiedzą że chcą załatać dziurę budżetową. Niby wolny kraj a każdy ma chodzić pod dyktando. Śmiech poprostu
Rok
4 lata temu
No cóż , nic mądrego nie można się po niej spodziewać
Ola
4 lata temu
Ludzie obudzcie się! wirusy były, są i będą_ to wszystko jest manipulacją i testowaniem społeczeństw. Prawda już blisko, będziecie przepraszać... za obrzucanie fspaniałych i odważnych ludzi....
...
Następna strona