Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Prezydent Brazylii ma koronawirusa! Wcześniej sprzeciwiał się obostrzeniom i twierdził, że "ludzie i tak będą ginąć"

90
Podziel się

"Koronasceptyczny" Jair Bolsonaro mówił, że wirus to "mała grypa"...

Prezydent Brazylii ma koronawirusa! Wcześniej sprzeciwiał się obostrzeniom i twierdził, że "ludzie i tak będą ginąć"
Jair Bolsonaro ma koronawirusa (East News)
bDhpqnKd

Jair Bolsonaro zwołał konferencję prasową, na której oświadczył, że jest zakażony koronawirusem. Polityk wyznał, że zaczął czuć objawy chorobowe w ostatnią niedzielę. Skarżył się m.in. na gorączkę, bóle mięśni i problemy z oddychaniem. W trakcie rozmowy z dziennikarzami stwierdził co prawda, że już czuje się "normalnie". Kokietował też, że gdyby nie zakazy lekarzy, to chętnie "udałby się z nimi na spacer".

Bolsonaro jest znany w świecie z autorytarnych zapędów, rażąco homofobicznych poglądów oraz właśnie "koronasceptycyzmu". Prezydent podważał istnienie wirusa i konieczność noszenia maseczek, co sprawiło, że mocno skonfliktował się z samorządowcami, który starali troszczyć się o zdrowie obywateli.

bDhpqnKf

Koronawirus znów się wymknął spod kontroli. Prof. Simon: "Przygotowujmy się na najgorsze"

Warto podkreślić, że Brazylia jest drugim krajem na świecie, który został najbardziej dotknięty koronawirusem. Zmarło tam już ponad 65 tys. osób, a potwierdzonych zakażeń jest ponad 1,6 mln. Nawet w obliczu tych rażących danych Bolsonaro mówił, że: "ludzie będą ginąć, ale zawsze giną, nie ma na to rady". Nazywał też koronawirusa "małą grypą".

Niedawno Bolsonaro dostał sądowy nakaz noszenia maseczki po tym, jak na wiecach wyborczych ignorował przepisy bezpieczeństwa. Na ostatniej konferencji z dziennikarzami założył już maseczkę ochronną...

bDhpqnKl
bDhpqnKG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(90)
kasia
4 miesiące temu
Znam historię jego wystąpień w sprawie koronawirusa i powiem tak - ahahahahahahahaha
Ela
4 miesiące temu
Usunięto wyróżniony komentarz, że w sumie przeszedł to jak małą grypę.
Pupet
4 miesiące temu
Tak! To jest jak grypa. Ciezsza odmiana. Na powiklania grypowe umiera na swiecie setki tysiecy ludzi ale juz nikt i tym nie wspomina. Teraz sie sieje panike koronawirusem!
bDhpqnKH
Ł. Szumowski
4 miesiące temu
Koronawirus rozprzestrzenia się drogą powietrzną - wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach Lancet. Jeśli WHO zatwierdzi te badania, to za kilka tygodni wrócimy do maseczek, bez wyjścia z domu bez nich ani rusz.
Szumowina
4 miesiące temu
Kołek Wiola następna ekspertka
Najnowsze komentarze (90)
dominiczka79
4 miesiące temu
A vo nz to WHO które ogłosiło że nigdy nie było pandemi coronawirusa i nigdy nie zalecali jakiejkolwiek kwarantanny ani noszenia maseczek .
Kaśka
4 miesiące temu
To się nazywa ironia losu.
Gość
4 miesiące temu
Chyba go ktoś nieźle nastraszył, że zmienił zdanie. Tak szybko by wyzdrowiał? Komuś zależy żeby pozbyć się sceptyków i ludzi, którzy w ten kit nie wierzą.
chujowo
4 miesiące temu
ściema, chorują tylko ci politycy co są sceptyczni dziwnym trafem. ..
lolol
4 miesiące temu
Borys Johnson tez zachorował a był mocno sceptyczny, dziwny to zbieg okoliczności ze chorują tyle oni politycy co są sceptycznie tej ściemie.
black
4 miesiące temu
Borys Johnson tez był przeciwny korona ściemie i go zarazili :) dziwny zbieg okoliczności ze chorują tylko Ci przywódcy którzy sa sceptyczni...
gargamel
4 miesiące temu
Szamani widać pracują żeby go szlag trafił- najpierw ktoś go zaatakował nożem, potem miał wiele komplikacji i ledwo się wywinął, teraz korona. A wszystko dlatego że pozwolił na pacyfikację plemion amazońskich i grabież ich ziem pod uprawy ,hodowlę i kopalnie. bardzo ładnie
Krystyna
4 miesiące temu
Wszyscy,którzy bagatelizuja Civit 19,powinni zachorować i porządnie pocierpieć.!!!Zobaczyliby wtedy co ta choroba znaczy.Mam sąsiada raiologa i 2 miesiące temu mówił że codziennie widuje płaca po koronawirysie i jest pogrążony jako spustoszenie w płucach zostawia ta choroba.U bardzo młodych teź. Ci ludzie są skazani na krótkie życie! !!
bDhpqnKz
dajcie spokój
4 miesiące temu
bo to jest grypa i ile znasz osób które umarło, no ile ??? no właśnie ludzie dajcie spokój
WakeUp
4 miesiące temu
No i co że ma? Umarł czy jak? Brednie. Widać zainteresowanie wirusem przygasa to media znowu sieją panikę że wzrost zachorowań.
Triti
4 miesiące temu
Hahaha i teraz el pech, no jego beda ratowac i oby nie bylo trzeba niech wyzdrowieje, ale te jego wypowiedzi i wyraz braku szacunku do zycia jest olbrzymi, po ludzku to jest porazka
Kasia
4 miesiące temu
Pudel nie pisze o wycieczce trzaska do Brazylii na koszt podatników za jedyne 60 tys?
Guano
4 miesiące temu
Nie powinni go leczyć jeśli nie ma żadnego wirusa a dżungla amazońska ugasi się sama
wirus
4 miesiące temu
W poprzednim sezonie grypowym myślenie nadgorliwych pracowników było takie, że jest bohaterem, bo mimo choroby przyszedł do pracy a nie leniuchuje na zwolnieniu. To mnie zawsze irytowało. Ten wirus jest taki sam jak inne. Dla jednych nieznaczący, dla innych śmiertelny. Ale nagle ludzie uświadomili sobie jak wiele z ich zachowań jest naraża innych. Ja się pytam czemu dopiero teraz?!?! Czemu nikt nie wyrzuca ze sklepu, teatru, kina albo nie odsyła z pracy, szkoły czy przedszkola do domu ludzi kaszlących, kochających i smarkających? A wiecie co jest najgorsze? Za chwilę ludzie zapomną jakie groźne są wirusy i wrócą do starych przyzwyczajeń a o mnie znów będą gadać że mam fobię. Mimo że teraz mówią że jestem rozsądną i odpowiedzialną...
...
Następna strona
bDhpqnLb