Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prokuratura: "Polański winien zostać wydany USA. Sąd błędnie przyjął, że zarzucane mu przestępstwa uległy przedawnieniu!"

186
Podziel się

"Te przestępstwa nie uległy przedawnieniu w porządku prawnym Stanów Zjednoczonych".

bCOMXqSZ

W sierpniu ubiegłego roku okazało się, że Roman Polański może czuć się bezpiecznie w Polsce. Wtedy sąd w Krakowie po raz kolejny rozpatrywał wniosek Stanów Zjednoczonych o ekstradycję reżysera, który zgwałcił w odbyt 13-latkę. Sąd uznał, że "ekstradycja do USA Romana Polańskiego jest niedopuszczalna". Wyrok jednak nie był prawomocny, zostawiono sprawę "otwartą dla ministra sprawiedliwości". Zobacz: Sąd w Krakowie: "Ekstradycja Polańskiego do USA jest niedopuszczalna!"

Wczoraj kolejny raz sprawa trafiła do mediów. Zbigniew Ziobro ogłosił na antenie radiowej Jedynki, że złożył wniosek dotyczący kasacji decyzji dotyczącej ekstradycji Romana Polańskiego. Przypomnijmy: Ziobro chce ekstradycji Polańskiego do USA: "Kieruję kasację do Sądu Najwyższego"

Prokuratura Krajowa już skomentowała te doniesienia. Ewa Bialik potwierdziła, że Roman Polański "winien zostać wydany organom USA".

bCOMXqTb

W ocenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, Sąd Okręgowy postanowieniem z 30 października 2015 roku odmówił ekstradycji Romana Polańskiego w sposób jednostronny i wybiórczy oceniając materiał dowodowy. Sąd błędnie przyjął, że przeszkodą w wydaniu oskarżonego jest to, że zarzucane mu przestępstwa uległy przedawnieniu na terenie Polski. Te przestępstwa nie uległy przedawnieniu w porządku prawnym Stanów Zjednoczonych, dlatego Roman Polański winien zostać wydany organom USA.

Dodajmy, że jeśli zostanie wydany USA może po wielu latach ponieść karę za zgwałcenie dziecka. Amerykańskie prawo nie przewiduje bowiem przedawnienia dla takiego przestępstwa. Pedofil, który zgwałcił dziecko, nigdy nie może czuć się bezkarny. W Europie - wystarczy, że będzie ukrywał się wystarczająco długo przed wymiarem sprawiedliwości.

bCOMXqTh

Źródło: TVN24/x-news

bCOMXqTC
KOMENTARZE
(186)
gość
4 lata temu
Nie przepadam za MIllerem, ale zgadzam się z tym co powiedział o Ziobrze : "Pan jest z***m, panie posle". Mały, mściwy, zacietrzewiony człowieczek. Swoją drogą, lepiej przyglądajmy się temu co się dzieje, byc może to wszytsko ma przykryć jakąś aferę.
gość
4 lata temu
Żaden kraj nie wydaje swojego obywatela dla obcego kraju! Ale Polska przecież tak...to taka "dobra zmiana".... Jak już chcecie "rzucać kamieniami" w Polańskiego, to najpierw postawcie przed sądem tą całą bandę pedofili w czarnych sukienkach...no, ale tutaj jakoś nie widać żeby Ziobro palił się do roboty !!!!!!
gość
4 lata temu
Pedofil to człowiek o skłonnościach ku dzieciom. Roman Polański nigdy nie powtórzył przestępstwa jakim było współżycie z nieletnią. Śmiem więc twierdzić, że owy czyn był wynikiem demoralizacji/uzywek/okoliczności.
bCOMXqTD
gość
4 lata temu
woody'ego allena mają na miejscu i jakoś nic nie robią, łatwiej sie uczepić normalnego gościa, który zrobił głupią i mało moralna rzecz.
gość
4 lata temu
a sluby muzulmanow z dziewczynkami w takim samym wieku i wspolzycie "w malzenstwie" to juz nie gwalt na nieletnich?
Najnowsze komentarze (186)
gość
4 lata temu
Mówią o sprawiedliwości, a czarne kiecki dalej w powalającej większości nie odpowiadają za swoje czyny tylko są kryci :) świetne podejście
gość
4 lata temu
Czy Wy oszaleliscie?! A jakby jakis zbok zgwalcil wasza corke to tez byscie mowili zekraj z ktorego pochodzi nie powinien wydawac swojego obywatela i powinien byc na wolnosci!? Broncie dalej pedofili... Czytaja wasze komentarze i az im pala dryga na mysl ze tacy tolerancyjni jestescie w tym kraju i moga gwalcic dzieci do woli. Jestescie chorzy. Jakiego zawodu pedofil by nie wykonywal czy aktor czy slusarz czy rezyser.... Przestepstwo to przestepstwo. I tlumaczenie ze lepiej zabrac sie za pedofili w sukienkach jest nie na miejscu. Kazdy kto dopuszcza sie zbrodni powinien poniesc kare. Nie czekajcie az najpierw osadza ksiezy. Polanski jest winny i koniec. I na kare zasluguje.
jurek35
4 lata temu
Wystarczy popatrzeć na twarz tego człowieka i już wiadomo wszystko i taki ma władzę nad Prokuratorami.
bydy bydy
4 lata temu
Weź zamknij Tuska ja taki z ciebie kozak
gość
4 lata temu
polska
gość
4 lata temu
panie polanski zapisz sie pan do PISU bedie mial pan spokoj w polsce bo patrz ksieza maja spokoj co najwyzej inna parafia
gość
4 lata temu
ziobro daj se siana
gość
4 lata temu
ziobro daj se siana
bCOMXqTv
gość
4 lata temu
a konie w stadninach padaja
gość
4 lata temu
panie polanski zapisz sie pan do PISU bedie mial pan spokoj w polsce bo patrz ksieza maja spokoj co najwyzej inna parafia
gość
4 lata temu
ziobro zajmi sie lekarzem ktorego skazales na smierc za zycia ,a pozniej jak ojciec zachorowal to na kolanach prosiles o pomoc to zwykla zlosliwosc ziobry i calego pisu
gość
4 lata temu
czy to polska racja stanu czy zwykla glupota pisu
gość
4 lata temu
no tak gdyby byl w pisie to prezydencik ulaskawil by go dawno
gość
4 lata temu
zostawcie go w spokoju ,on tego czynu w polsce sie nie dopuscil i co to cie ziobro obchodzi , a on do pisu nie nalezy i to jest powod
...
Następna strona
bCOMXqTX