Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ziobro chce ekstradycji Polańskiego do USA: "Kieruję kasację do Sądu Najwyższego"

466
Podziel się

"Wszyscy wobec prawa muszą być równi, zwłaszcza jak dopuszczają się przestępstw wobec dzieci. Polański jest oskarżony i ścigany o gwałt na dziecku".

Ziobro chce ekstradycji Polańskiego do USA: "Kieruję kasację do Sądu Najwyższego"
bCOMUnfp

W zeszłym roku w sierpniu Roman Polański regularnie przyjeżdżał do Krakowa na kolejne rozprawy sądowe w sprawie gwałtu analnego na 13-letniej dziewczynce. Reżyser postanowił załatwić sobie gwarancję bezpieczeństwa w kraju. Ostatecznie sędziowie uznali, że "ekstradycja do USA Romana Polańskiego jest niedopuszczalna". Zobacz: Sąd w Krakowie: "Ekstradycja Polańskiego do USA jest niedopuszczalna!"

Okazuje się, że sprawa nie jest jeszcze zakończona. Zbigniew Ziobro właśnie ogłosił na antenie radiowej Jedynki, że złożył wniosek dotyczący kasacji decyzji dotyczącej ekstradycji Romana Polańskiego. Oznacza to, że minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny domaga się ponownego rozpatrzenia sprawy wydania reżysera w ręce amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Z tego powodu, że on jest osobą znaną - ja mu nie odbieram jego dorobku artystycznego - nie można usprawiedliwiać i tworzyć uzasadnień, że ma być traktowany inaczej. Gdyby to był przysłowiowy Kowalski, nauczyciel, lekarz, hydraulik, malarz, to jestem pewien, że z każdego kraju już dawno zostałby deportowany do Stanów Zjednoczonych - powiedział Ziobro w trakcie audycji. Polański jest broniony przez "śmietankę towarzyską i pewną część mediów liberalnych.

bCOMUnfr

Nie widzę powodu, by stosować tutaj podwójne taryfy. Wszyscy wobec prawa muszą być równi, zwłaszcza jak dopuszczają się przestępstw wobec dzieci. Podjąłem decyzję, że kieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. decyzji dotyczącej Romana Polańskiego, w której to sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu pana Polańskiego Stanom Zjednoczonym w sytuacji, kiedy jest oskarżony i ścigany o okrutne przestępstwo wobec dziecka, gwałt na dziecku.

Wypowiedź Ziobry oraz złożony w Sądzie Najwyższym wiosek skomentował Jan Olszewski, adwokat Polańskiego.

Absolutnie nie jestem zaskoczony. Pan minister ma takie uprawnienie i z niego skorzystał, zapowiedział to zresztą dużo wcześniej. W związku z powyższym spodziewałem się takiej decyzji - powiedział na antenie TVP Info. Gdyby nie było merytorycznych argumentów, którymi przez rok przekonywaliśmy sąd, to nie mam wątpliwości, że status Romana Polańskiego w żaden sposób nie uchroniłby go przed decyzją sądu.

Spór dotyczy tak naprawdę tego, czy człowiek, który zgwałcił kiedyś dziecko, powinien po wielu latach czuć się bezkarny i bezpieczny. Amerykanie twierdzą, że nie, dlatego w Stanach takie przestępstwo nie ulega przedawnieniu, nawet gdy pedofila wspierają elity innego kraju, twierdząc że to skandal, a dziecko samo prosiło żeby je zgwałcić (takie argumenty, broniące pedofilii, pojawiały się przez wiele lat w polskiej telewizji). Polański krytykuje za to Amerykanów, oskarżając ich o to, że są... "purytańscy", a "George Bush to były alkoholik".

bCOMUnfx

**

bCOMUnfy
bCOMUnfz

**

bCOMUnfS
KOMENTARZE
(466)
Gość
4 lata temu
Księża też powinni być równi wobec prawa.
gość
4 lata temu
A co z księżmi panie Z. I siostrą Bernadetą,też dosięgnie ich zasłużona kara?
gość
4 lata temu
Prawo równe dla wszystkich. Dlatego Ziobro odroczył wykonanie kary dla narodowca który pobił policjanta.
bCOMUnfT
gość
4 lata temu
PIotrowicz bronił księdza pedofila wiedząc, że tamten był winny. A chcą Romana wydać po prawie pół wieku po fakcie i całkowitej resocjalizacji?
S
4 lata temu
No i prawidłowo, nikt nie powinien stać ponad prawem
Najnowsze komentarze (466)
precz
4 lata temu
Porównanie do innych nie usprawiedliwiia pedofila.Nie znam żadnego księdza pedofila,ale rezysera znam.On nie tę jedną zgwałcił -mówia.Lubił dziewczynki.Do kościoła to przyłażą agenc***edofile,by go kompromitowac.znam tylko ksieży z powołania.Moja matka I babcia tez tak mówia.
gość
4 lata temu
Mam wielka nadzieje, ze ktos kiedys rozliczy tego zdrajce i sprzedawce mojej Ojczyzny ...ziobro jestes dnem
gość
4 lata temu
Ten aszloch ziobro! To pierwszy sprzedawczyk i zdrajca . Wczesniej dostalby kule w leb za to , co robi z tym krajem .a dupskä ksiezy wzial w obroty ? Laduje dalej kase w ich pekate kieszenie ??
gość
4 lata temu
Ziobro zapomniał o sobie i Kamińskim oni są ponad prawem ,a k****y
menorina
4 lata temu
No i co z tego,że rząd robi wszystko co może aby było lepiej kiedy taka jedna mściwa m***a taki g**j wszystko psuje. Przecież tej wszy nie chodzi o sprawiedliwość bo niby po co matka wysłala dziecko do siedliska rozpusty. Tylko po to aby dostać szmal. I dostała tyle ile chciała. Podpisała pół wieku temu ugodę i basta. A ta łachudra chce być bardziej święty od papieża Weż się za robotę bydlaku a nie za szukanie tego co do ciebie nie należy i o co nikt cie nie prosi.
bella
4 lata temu
Dlaczego wszyscy piszą o gwałcie?!!! Nawet amerykański sąd nie uznał tego za gwałt tylko za "stosunek z nieletnią" A to jest kolosalna różnica!!! Panie Ziobro, NIGDY ale to PRZENIGDY i pod ŻADNYM pozorem nie powinniśmy wydawać POLSKIEGO obywatela niezależnie od tego co popełnił, obcym władzom. Jeśli jest winny powinien być osądzony wg POLSKIEGO prawa i odbyć karę na POLSKIEJ ziemi. To powinna być fundamentalna zasada naszej praworządności i suwerenności, o której ostatnio tyle mówiła w Sejmie Pani premier Beata Szydło, a Sejm podjął w tej sprawie uchwałę! Nie twierdzę, że jest niewinny, karę też powinien ponieść, ale to jest POLSKI obywatel i znajduje się na POLSKIEJ ziemi, podlega więc POLSKIEJ jurysdykcji, a nie amerykańskiej. No i na jakiej podstawie na POLSKIEJ ziemi ma obowiązywać amerykańskie "prawo"?!.
gość
4 lata temu
ziobro ciekawe ile ty pisowskich szantrap zg****iles zazdroscisz nadstaw d**y kaczynskiemu
gość
4 lata temu
ziobro gebe masz straszna bez wyroku dozywocie w kagancu na ryju
bCOMUnfL
gość
4 lata temu
ziobro tak jak kaczynski madrych pozwalniac wyrzucic a przyglupow przyjmowac damy rade damy rade ziobro powinni wyslac na przymusowe roboty co taki szczeniak bedzie rzadzil
gość
4 lata temu
ziobro zajmi sie kobieta swoja i dzieckiem jestes przyglupem pisowskim wszyscy za granica mowia o tobie ziobro hitlerowiec chce rzadzic a nie wie jak rzadzic
gość
4 lata temu
a Krystka , który ma 40 dziewczyn na sumieniu wsadzą za jakiś skradziony samochód... ot sprawiedliwość no i prawo :(
gość
4 lata temu
A Sędziego już wskazał? Tragikomedia! Skąd w tym katoliku tyle zawiści?
pogodna
4 lata temu
Pan Zbyszek, och przepraszam, pan Zbigniew po prostu znów musi zaistnieć!!! Poprzednio wziął na tapetę pana profesora (też znany, autorytet i znakomity specjalista!) a teraz Polański - światowa sława, więc i rozgłos światowy - dla pana ministra oczywiście!!! Żenada!!! Polak Polakowi potrafi zrobić taką rzecz???? A czynu p.Polańskego nie pochwalam - żeby była jasność!!!
Rav
4 lata temu
Prawda jest tak, że w środowiskach tzw śmietanki jest wielu pedofilów którzy korzystają z ochrony i czują się bezkarni. Wydanie Polańskiego mogłoby ich spokój nieco zmącić.
...
Następna strona
bCOMUngn