Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|

Protesty po zatrzymaniu działaczki LGBT. Aktywiści zablokowali centrum Warszawy, a policja użyła siły (ZDJĘCIA)

574
Podziel się

Przeciwko zatrzymaniu transpłciowej Margot protestowało w stolicy kilkaset osób, w tym posłowie opozycji.

Protesty po zatrzymaniu działaczki LGBT. Aktywiści zablokowali centrum Warszawy, a policja użyła siły (ZDJĘCIA)
Protesty w Warszawie w obronie aktywistki LGBT Margot (PAP, Radek Pietruszka)
bCZnNIth

Nie jest tajemnicą, że odkąd władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość, jednym z najczęściej wykorzystywanym przez przedstawicieli tej formacji straszakiem jest tajemnicza "ideologia LGBT", której celem ma być zniszczenie "tradycyjnej polskiej rodziny".

Tę retorykę w czasie swojej kampanii prezydenckiej wykorzystywał nawet Andrzej Duda, co tylko zachęciło innych przedstawicieli prawicy do wygłaszania obelżywych haseł pod adresem społeczności homoseksualnej.

bCZnNItj

Napięcia związane z kwestiami równościowymi wciąż rosną, a ostatnio jeszcze nasiliła je nocna akcja aktywistów LGBT, którzy porozwieszali na kilku warszawskich pomnikach tęczowe flagi. Wśród osób odpowiedzialnych za akcję jest działaczka organizacji Stop Bzdurom, transpłciowa Margot.

Dziewczyna już wcześniej naraziła się policji, która zatrzymała ją za rzekome zniszczenie jeżdżącej po Warszawie ciężarówki organizacji pro life, który z megafonów odtwarza homofobiczne apele.

Po tym, jak okazało się, że Margot jest zamieszana także w rozwieszanie tęczowych flag, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o zatrzymaniu działaczki na dwa miesiące.

Informacja ta wywołała oburzenie działaczy Kampanii Przeciw Homofobii, którzy zwołali w piątek swoich zwolenników, by razem uniemożliwić funkcjonariuszom zatrzymanie Margot.

bCZnNItp

Choć dziewczyna ostatecznie zdecydowała się sama oddać w ręce policji, to mundurowi... nie aresztowali jej.

Wtedy protest przeniósł się na Trakt Królewski, gdzie zebrało się kilkaset osób. Gdy w tłumie pojawili się nieumundurowani funkcjonariusza zamierzający jednak zatrzymać aktywistkę, doszło do przepychanek i blokady nieoznakowanego policyjnego auta, w którym siedziała Margot.

Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie Andrzeja Dudy na tle posłów Lewicy. Pojawili się w tęczowy maseczkach

Podczas protestów obecni byli także politycy opozycji, m.in. Agnieszka Dziemanowicz-Bąk i Maciej Gdul z Lewicy, a także Magdalena Filiks oraz Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej. Filiks i Jachira, wykorzystując immunitet poselski, interweniowały podczas zatrzymywania funkcjonariuszy.

bCZnNItq

Jesteśmy na służbie - przekonywała Jachira.

Gdy sytuacja zaczęła eskalować, na profilu stołecznej policji na Twitterze pojawił się ostry wpis:

W trakcie zatrzymania aktywisty tłum utrudniał działania policjantów. Wobec najbardziej agresywnych osób podejmowane są interwencję. Zero tolerancji dla łamania prawa - czytamy.

bCZnNItr

Margot ostatecznie została przewieziona do aresztu, a policjanci zatrzymali jeszcze kilkunastu innych protestujących. Zdaniem rzecznika Komendy Stołecznej Policji Sylwestra Marczaka, zatrzymani mieli "skakać na radiowozy".

Zobaczcie, jak wyglądały dzisiaj ulice centrum Warszawy. Przeraża Was sytuacja w kraju?

bCZnNIts
bCZnNItK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(574)
Lol
2 miesiące temu
Marne prowokacje, ze niby już są tacy uciemiężeni, prześladowani i dochodzi do aresztowań. A prawda jest taka, ze są agresywni i prowokują.
Wer
2 miesiące temu
Jedna wielka komedia
Gosc
2 miesiące temu
Prowokacja
bCZnNItL
Pytam
2 miesiące temu
Ludzie! Został wydany nakaz aresztowania i tyle - jakie protesty, blokada?! Jaki negocjator?!
olala
2 miesiące temu
Ludzie, opanujmy się. Nie dajmy sie na siebie napuszczać
Najnowsze komentarze (574)
Inea
miesiąc temu
Skad taka masowa histeria? I po co? Margo powinna być ukarana bo dopuściła sie napaści fizycznej na kierowcę, pojazdu uszkodzonego nie widziałam wiec nie komentuje. Natomiast kierowca auta/firma zlecająca powinni byc takze ukarani i przestać pieprzyć bzdury przez ten głośnik żeby można było normalnie żyć w mieście
Basia
2 miesiące temu
Margotnpowinien zdecydować jaką chce mieć płeć i zacząc leczenie, bo te zachowania nikomu nie pomogą to zwykła zadyma z której się cieszą opozycjoniśći
zwykłyRP
2 miesiące temu
Jakie prawo w tym kraju zostało odebrane osobom że środowisk LGBT+. Niech ktoś wymieni choć jeden przepis, który odebrałby im prawo jakie mieli wcześniej, a dziś nie funkcjonuje, choć jedną zasadę wg której wcześniej żyli a dziś nie mogą. Czekam, choć wiem że się nie doczekam. Jestem przekonany, że tak naprawdę cała zadyma jest tylko po to by mogli być bezkarni, tak jak Margot do tej pory.
zwykłyRP
2 miesiące temu
A kim jest Margot ? Jak pokazują nagrania, których TVN oczywiście nigdzie nie pokazuje, to zadymiarz i zwykły chuligan robiący ze swej orientacji tarczę ochronną. To dzięki takim osobom ludzie w Polsce coraz nieufniej spoglądają na środowiska LGBT+. Bo pada pytanie gdzie jest granica tolerancji, co jest granicą akceptowania prowokacji. Dziś flagi tęczowe na najważniejszej postaci dla każdego chrześcijanina, a jutro co? Już wsadzano polską flagę w g... wno w ramach wyrazu swego poglądu o polskości. To czrgoożry się spodziewać w ramach eskalacji tych akcji. A wszystko po to by wywołać reakcję, która póżniej przedstawiana jest jako atak konserwatywnego ciemnogrodu na postępowe i nowoczesne środowiska.
Polak
2 miesiące temu
Naprawde pisząć aktywistki wierzycie w to że ten facet z meskimi zewnętrznymi cechami płciowymi i dowadem torzsamości z meskim nazwiskiem to działaczka??? mdli mnie ....
Rob
2 miesiące temu
Następnie będzie tak jak w USA czy w Kanadzie: Drag Queen czytają dla dzieci, kobieta to mężczyzna a mężczyzna to kobieta, prawa kobiet pozamiatane bo jeżeli facet mówi ze się czyja jak kobieta no to jest kobieta itd.
Chloe
2 miesiące temu
Nie przeciwko aresztowaniu. Chodzi o to by była oskarżona tak jak powinna. Dlaczego jak ksiądz jedzie po pijaku i potrąci człowieka to nie dostaje nawet mandatu? Dlaczego ksiądz który jest p3dofilem nie idzie siedzieć tylko zostaje przeniesiony na inną parafię. A tutaj za flagę na pomniku 2miesiace. To jest paranoja
Cyz
2 miesiące temu
Drodzy przedstawiciele LGBT nigdy nie będziecie tolerowani przez resztę społeczeństwa jeśli dalej pójdziecie ta drogą. Przestańcie być agresywni, przestańcie być wulgarni, nie obrażajcie symboli religijnych. Z założenia wszystkich uważacie za homofobow ale nie oczekujcie ze będziemy tolerować półnagich ludzi ze smyczami na szyjach wykrzykujacych wulgaryzmy i obrażających ludzi wierzących.
bCZnNItD
jasa
2 miesiące temu
Aktywistka mowi - zostałem uderzony. Komedia.
Jaaa
2 miesiące temu
Wstyd!!! A ludzie jak te głupie owieczki łykają wszystko i plują nienawiścią. Zachowują się jak zwierzęta, wstygmdi za taką Polske. PIS jak zawsze gra niewinnych, podzielił ludzi, ale ludzie myślący nie daliby się skłócić. Kogo to obchodzi kto z kim sypią. Więcej tolerancji
Filipek
2 miesiące temu
W czasie pandemii, takie zbiegowiska są niebezpieczne. Poza tym to jakieś przedstawienie nabijajace komuś konto.
Margid
2 miesiące temu
Haha kilka set osób??? Pudełek ile ci płacą za takie artykuły
Mam żniwa
2 miesiące temu
Ah ta warszawka... Wieczny problem mają ze wszystkim. Czy denerwuje mnie sytuacja w kraju ? Nie... Bo Polska to nie tylko Warszawa, Kraków czy Wrocław... Dajcie ludziom żyć.
Dario
2 miesiące temu
Trzaskowski ich finansuje , bojówkom dał 3,5 miliona na takie akcje, jak na niego głosowałem tak teraz bym nie zagłosował , po LGBT będzie islamizacja !! Byle państwo rozwalić i do władzy wrócić i WAT kraść i przekęty
...
Następna strona
bCZnNIuf