Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Przełom u Tadeusza Rydzyka. Od teraz będzie też ZBIERAŁ DATKI ONLINE: "Pracujemy na niebo dla każdego z nas"

321
Podziel się:

Tadeusz Rydzyk poinformował wiernych radiosłuchaczy, że w odpowiedzi na "liczne prośby" umożliwił przekazywanie datków online, przy pomocy kart bankowych. "Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i jest to już "imperium"" - wbił jednocześnie szpilę sceptykom.

Przełom u Tadeusza Rydzyka. Od teraz będzie też ZBIERAŁ DATKI ONLINE: "Pracujemy na niebo dla każdego z nas"
Tadeusz Rydzyk od dziś umożliwia wpłaty datków online. Skorzystacie? (East News)
bEIKuGUl

Tadeusz Rydzyk już od wielu lat pozostaje najbardziej kontrowersyjną postacią polskiego duchowieństwa. Toruński redemptorysta ma wyraźną smykałkę do biznesu i choć wciąż otrzymuje kolejne dotacje od rządu, to równie regularnie zapewnia, że jego medialne imperium jest niewystarczająco dofinansowane.

Tadeusz Rydzyk narzeka na sytuację finansową prowadzonych przez siebie działalności praktycznie od zawsze. Politycy Prawa i Sprawiedliwości co prawda chętnie przyznają mu kolejne dotacje, ale zakonnik-biznesmen wciąż żąda kolejnych, jednocześnie skarżąc się na swój los. Na szczęście na powierzchni udaje mu się utrzymać dzięki sprzedawaniu świętych obrazków do "ochrony" przed koronawirusem i mąki z kasztanów za 50 złotych.

bEIKuGUn
Zobacz także: Finansowanie kościoła. Koniec pieniędzy od państwa? " To, co robi ks. Rydzyk, to jawny skandal"

Faktem jest natomiast, że z powodu panującej pandemii koronawirusa spadła ilość datków, które dotąd wpływały na konto toruńskiego biznesmena. Tym samym utrudnia to funkcjonowanie jego mediom, o czym nie omieszkał już wspomnieć wielokrotnie.

bEIKuGUt

Na szczęście obrotny zakonnik wsłuchał się w głos wiernych i wyszedł im naprzeciw z nową inicjatywą. Jak czytamy na stronie Radia Maryja, od teraz datki na jego imperium można słać także online.

W związku z licznymi, od dłuższego czasu prośbami docierającymi od słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam (zarówno w kraju, jak i od Polonii), istnieje już możliwość przekazywania online darów serca na dzieła - za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych - ogłoszono triumfalnie.

W specyficznej i dość gniewnej odezwie do słuchaczy Ojciec Dyrektor cytuje też św. Maksymiliana Maria Kolbe i narzeka, że inne media nie są mu przychylne i rozsiewają "propagandę". Żali się również, że dziennikarze nazywają jego skromny dobytek "imperium", co najwyraźniej traktuje jako obrazę.

Słowa wypowiedziane przed II wojną światową, gdy nie było powszechnego radia, telewizji i internetu, teraz nabierają jeszcze większej mocy. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Państwu za duchowe i materialne wspieranie naszych dzieł, wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i jest to już "imperium" - grzmi.

bEIKuGUu

Jednocześnie ojciec Tadeusz twierdzi, że mimo wartkiego strumienia pieniędzy z rządowej kasy jego "dzieła" finansują wyłącznie słuchacze. Zapewnia też, że on i jego towarzysze "pracują na niebo dla każdego z nas". Zgadujemy jednak, że do tej grupy nie zaliczają się innowiercy, osoby LGBT ani nawet osoby o odmiennych poglądach, bo tymi gardzi już od lat.

Utrzymują się one tylko dzięki pomocy widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja. Bóg zapłać za zrozumienie i współpracę. Pracujemy dla ewangelizacji Polski i świata. W ten sposób pracujemy na niebo dla każdego z nas - zapewniono.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że, jak informuje portal Wirtualne Media, w latach 2016-2020 Ministerstwo Zdrowia przekazało fundacji ojca Rydzyka 1,5 miliona złotych za usługi promocyjne w ramach programu walki z nowotworami. Środki wpłynęły też na konto redemptorysty m.in. z ministerstw Rodziny i Polityki Społecznej, Spraw Zagranicznych oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2020 roku ujawniono z kolei, że Lux Veritatis otrzymało ponad 6 milionów złotych z dotacji z Fundacji PZU w ciągu 4 lat, a Fundacja Nasza przyszłość w ubiegłym roku dostała prawie 5 milionów tylko z 1 procenta podatku dochodowego. W skład wyliczeń nie wchodzą oczywiście środki przekazywane przez słuchaczy, głównie w podeszłym wieku, którzy przekazują redemptoryście pieniądze ze skromnych emerytur.

bEIKuGUv

Cieszycie się, że skromny biznes (bo przecież nie "imperium") ojca Rydzyka tak prężnie się rozwija?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bEIKuGUw
bEIKuGUO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(321)
Imperator
6 miesięcy temu
To jest przerazajace ze tacy ludzie doszli do władzy. To jest chore. Słyszeliście żeby z innych partii nie skrajnie prawicowych ktoś kiedyś zamordował psa, znęcał nad zwierzętami, znęcał nad rodzina? Bił poniżał zone. Nie to zawsze Ci niby konserwatywni katolicy którzy mówią innym jak maja żyć zgodnie z Bogiem. Jakie to chore! I przeważające. A może kościół naprawdę jest zły. W końcu faszysci tez dochodzili do władzy dzięki kościołowi to on dawał im elektorat, chyba każdy zna historie. Mussolini tez miał cały elektorat z kościoła dokładnie jak pis. I kościół uważał ze to wspaniały człowiek chyba podobały im się obozy i faszyzm. To straszne:(
Yhh
6 miesięcy temu
On nie wierzy w Boga wręcz przeciwnie jest pewny ze on nie istnieje. Bo inaczej wiedziałby ze czeka go piekło
MY GOD 😳
6 miesięcy temu
Tylko w tym kraju moze sie odbywac jawna grabież na tzw “ ksiedza” - tylko w tym ....
bEIKuGUP
666
6 miesięcy temu
Tadeuszu piekło czeka ...już wkrótce 🔥
Karo
6 miesięcy temu
No tego brakowało mu.
Najnowsze komentarze (321)
Suweren
6 miesięcy temu
Jeszcze mu mało imperator ogarnia staruszki i Państwo
Yosei
6 miesięcy temu
Jakie ten człowiek musi mieć papiery na nich, że tak mu na WSZYSTKO pozwalają. I jacy ludzie muszą być naiwni, że mu w cokolwiek wierzą🤦🏼‍♀️
wnuczek
6 miesięcy temu
babcia juz sie dowiedziala i chce zaczac wplacac ale mowi, ze wolalaby na odnawialna energie zamiast niebo,
Kopernik
6 miesięcy temu
torun moze byc znowu dumny!
asa
6 miesięcy temu
tylko ze większość jego wyznawców nie wie co to znaczy online :-)
modlmy sie
6 miesięcy temu
nareszcie Chicago i Toronto beda mogly sie dolozyc na zbozne cele.
koscielny
6 miesięcy temu
swietny pomysl,lupic suwerena na wszelkie sposoby.
Juzia
6 miesięcy temu
Mafia ubrana w zloto! Cyrk na kiju! Dopuki pokolenie mocherow nie wyginie niestety z wielkimi zalem w tym kraju bedzie jak bedzie 🙄
bEIKuGUH
Ola
6 miesięcy temu
Szatan w przebraniu.
Córka
6 miesięcy temu
Zniknie człowieku z planety
Predator
6 miesięcy temu
Co to za odpychający człowiek
Gghjj
6 miesięcy temu
Imperium zła...
123
6 miesięcy temu
Dno ,wstyd a raczej bezwstyd !
gosc
6 miesięcy temu
tego goscia powinni przymknac za szerzenie falszywej wiary i oszustwa moralne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIKuGVA
bEIKuGVB
bEIKuGVC
bEIKuGVD
bEIKuGVE
bEIKuGVj