Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kafel
|

Radio Maryja SUROWO o wywodach Roksany Węgiel. Oberwało jej się za słowa o aborcji: "Pismo Święte nie jest supermarketem!"

210
Podziel się:

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się o Roksanie Węgiel, która kilkukrotnie wypowiedziała się w kwestii aborcji. Fakt ten niezbyt spodobał się środowisku katolickiemu...

Radio Maryja SUROWO o wywodach Roksany Węgiel. Oberwało jej się za słowa o aborcji: "Pismo Święte nie jest supermarketem!"
Radio Maryja dobiera się do Roksany Węgiel?! Oberwało jej się za teksty o aborcji: "Te słowa mogą przekreślić wiele z dobra" (FORUM, Instagram)

Wszystko wskazuje na to, że popularność Roksany Węgiel wcale nie zamierza jej opuszczać. Ostatnimi czasy 18-latka nawet na chwilę nie schodzi z afisza, a całkiem niedawno udzieliła aż dwóch wywiadów, w których podzieliła się własnymi przemyśleniami na temat ważnych (i trudnych społecznie) kwestii...

Te jednak od dłuższego czasu mocno zastanawiały jej fanów, którzy mając świadomość tego, że jest ona osobą wierzącą i jednocześnie regularnie pokazującą się w TVP, nie wiedzieli w zasadzie, jakich opinii mogliby się po niej spodziewać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Olbrzymie imperium Tadeusza Rydzyka. Sprawdzamy, jakim majątkiem włada zakonnik

Wszelkie wątpliwości w tej sprawie postanowiła rozwiać sama Roxie, która goszcząc u Kuby Wojewódzkiego oraz rozmawiając z Karolem Paciorkiem, opowiedziała, jaki jest jej stosunek do wiary katolickiej i aborcji.

Roksana Węgiel otwarcie o aborcji: "Bóg dał nam wolną wolę"

Węgiel otwarcie przyznała, że wiara w Boga pomogła jej uporać się z własnymi emocjami, a jeśli chodzi o aborcję, uważa, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać.

Ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać - mówiła u Wojewódzkiego.

Radio Maryja krytykuje Roksanę Węgiel

Wypowiedź ta widocznie nie spodobała się samemu Radiu Maryja, które postanowiło publicznie skrytykować słowa Roksany. Głos w sprawie poglądów katolickiej piosenkarki zabrał publicysta Wojciech Grzywacz, który w felietonie na stronie rozgłośni Rydzyka zastanawiał się nad moralnością 18-latki...

Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić - czytamy.

Co więcej, jego zdaniem Roxie nie powinna deklarować się, że "jest katoliczką, ale...", bo to nie my decydujemy o zasadach wiary.

Kościół nie jest sklepem samoobsługowym, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba, co uzna za jeszcze pasujące do dzisiejszych czasów i do przyjęcia we własnym życiu. Pismo Święte nie jest supermarketem, z którego można wybrać kilka towarów, które się nam spodobają, a resztę odrzucić - pisał, powołując się na słowa ks. kard. Josepha Ratzingera.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(210)
Malin
rok temu
Wiara też nie jest supermarketem, a jakos to nie przeszkadza Rydzykowi na niej zarabiać!
Ksiądz probos...
rok temu
Akurat w Piśmie Świętym nic o aborcji nie było.
ppp
rok temu
A to nie jest tak, że katolicy DOSŁOWNIE korzystają z pisma św. jak z supermarketu? Wybrali sobie kilka regułek, zasad, do których dzisiaj chcą się stosować, a resztę przemilczają xD
Rita
rok temu
I Roksana już na urodzinach na dachu Maybacha w lateksie nie zaśpiewa…
Psem w tym
rok temu
Oczy tęsknią za rozumem. U jednego i drugiego
Najnowsze komentarze (210)
GOSC
rok temu
lubiłam Roxi ale teraz jej nie lubię ,zepsuła ja sława ,nie będzie jak kiedyś Anna Jantar czy Eleni ,powszechnie lubiana ,choć były szanse , cala Polska ja lubiła ,ale ona postawiła na lekkie pieniądze i zepsucie moralne
Jan
rok temu
Młoda dziewczyna dopiero wchodzi w dorosłe życie. Bądźcie wyrozumiali. Nie bądźcie wyrozumiali wobec hipokryzji i pazerności kleru. Jak średniowieczni zbóje, złupią do ostatniego grosza, oklamią i pogardzą. Przysposobieni w klasztorach do życia kosztem innych. Bo im się należy...
Kobe
rok temu
Dzięki takim tatusiom z Torunia wracamy do średniowiecza.
Jan
rok temu
Tata z Torunia niech się więcej nie wypowiada w jakiejkolwiek sprawie. Swoje odejście od kościoła zawdzięczam wyłącznie jego osobie. Chciwość i hipokryzja to jego Bóg.
Mamona
rok temu
Ten to dopiero studnia bez dna..
esrtyu
rok temu
Podniecacie się opinią dzieciaka co niedawno z pieluch wyszło.
Ada
rok temu
Każda kobieta która chce usunąć dziecko powinna porozmawiać z tymi kobietami które po dokonaniu aborcji miały koszmary latami, ogromne wyrzuty sumienia, a wiele z nich już nigdy nie mogła zajść w ciążę. Dlaczego nie oddać do Okna Życia? Anonimowo. Spełniamy dwa dobre uczynki: darujemy komuś życie, a jednocześnie uszczęśliwiamy osoby które nie mogą urodzić własnego dziecka
Hmm
rok temu
Ja bym powiedziala ze jest chrzescijanka, a nie katoliczka. I problem niedomowienia z glowy.
Lipa
rok temu
Nie znoszę Rydzyka a ta Węgiel też mi jest obojętna !!! Żadna z niej gwiazda !!! No może na tych portalach ! Co do aborcji to zadam wam pytanie ! Kim jest kobieta która ma świadomość swoich poczynań i robi to nagminnie,czyli dokonuje aborcji przy każdej ciążowej wpadce!!! ??? Takich kobiet jest mnóstwo!!! Pytanie o zabezpieczeniu sie , odpowiada że to żadna przyjemność!! Woli potem usunąć!!! ....
Gość
rok temu
Do tych, co piszą głupie komentarze. Aborcji w Polsce zakazał Stalin. A Hitler zakazał aborcji w Niemczech pod karą śmierci, bo potrzebował mięsa armatniego. I co w związku z tym? Poza tym, co z tego, że aborcja w Polsce za Hittlera była dozwolona, jeśli nie była nakazana? Polki miały wybór. Mogły urodzić całą drużynę piłkarską, jeśli chciały. Przyzwolenie na aborcję nie przeszkadza w rodzeniu dzieci i nie oznacza, że kobieta musi jej się poddać.
Gość
rok temu
Roksana jest dorosła. Ma 18 lat. Ma czynne prawo wyborcze, a więc oczekuje się, że będzie miała poglądy na poważne tematy dotyczące kraju i społeczeństwa. Jest młodą, dorosłą kobietą w wieku rozrodczym. Może wyjść za mąż i założyć własną rodzinę. Kwestia aborcji dotyczy jej teraz najbardziej i ma prawo wypowiadać się na ten temat. Ludzie to hipokryci. Gdyby wypowiedziała się zgodnie z ideologią pro-liferów, to nikt by jej nie nazywał dzieckiem i nie odsyłał do szkoły.
Potrzebuje ra...
rok temu
Podoba mi się zajęty facet, co powinnam robic?
życie
rok temu
Tak, nie można " Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek ". Nie da się połączyć aborcji i obrony życia. Tu nie chodzi o wolność wyboru. Tu chodzi o czyjeś życie. O odpowiedź Panu Bogu na przykazanie: " nie zabijaj ".
wuja
rok temu
Czyim on jest ojcem?
...
Następna strona