Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|
aktualizacja

Rafał Zaorski mówi o HIERARCHII wśród mieszkańców Złotej 44: "Piętra od 10 do 19 to są ludzie najgorszej kategorii"

303
Podziel się:

Rafał Zaorski udzielił wywiadu, w którym opowiedział o kulisach życia w najekskluzywniejszym apartamentowcu w Polsce. Popularny inwestor i milioner przyznał, że "przecierał oczy ze zdumienia", gdy dowiedział się o "hierarchii" wśród mieszkańców Złotej 44...

Rafał Zaorski mówi o HIERARCHII wśród mieszkańców Złotej 44: "Piętra od 10 do 19 to są ludzie najgorszej kategorii"
Rafał Zaorski mówi o HIERARCHII wśród mieszkańców Złotej 44 (Instagram)

Jeszcze kilka lat temu o Rafale Zaorskim słyszały prawdopodobnie tylko osoby pasjonujące się giełdą, obrotem akcjami i obligacjami. Milioner zyskał rozgłos w 2022 roku, a wszystko za sprawą ogromnej inwestycji, na którą sobie pozwolił. Twórca społeczności inwestorów Trading Jam Session, który dorobił się majątku na rynku kryptowalut, wszedł wtedy w posiadanie najdroższego apartamentu w Polsce. Mowa o mieszkaniu znajdującym się na szczycie wieżowca Złota 44, gdzie swoje "gniazdka" mają między innymi Lewandowscy, Joanna Krupa czy Leszek Czarnecki. Lokal z widokiem na panoramę stolicy kosztował Rafała okrągłe 23 miliony złotych.

Zainteresowanie wokół Rafała Zaorskiego wzrosło ponownie pod koniec 2023 roku, kiedy to milioner ogłosił, że... zamierza sprzedać 20 tys. udziałów we wspomnianym wcześniej apartamencie 504. Dzięki transakcjom na konto inwestora ma wpłynąć łącznie 100 milionów złotych Jak się wkrótce okazało, mieszkańcy wieżowca Złota 44 nie byli zachwyceni pomysłem milionera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 26-letnia dziewczyna Żabsona o zarobkach i inwestycjach: "Mam już cztery działki"

Rafał Zaorski opowiedział o "kastach" wśród mieszkańców wieżowca Złota 44

Dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom inwestycyjnym i specyficznym podejściu do bogactwa oraz rodzimych elit, Rafał Zaorski zyskał w kraju sporą popularność. Kwestią czasu były zatem jego odwiedziny u skompromitowanego Żurnalisty. Nazywany "polskim Elonem Muskiem" milioner w najnowszym wywiadzie opowiedział m.in. o kulisach życia na Złotej 44. Jak się okazało, wśród zamieszkującej wieżowiec "elity", która już wybierając miejsce zamieszkania, niejako odseparowała się od reszty społeczeństwa, również panują podziały na tych "lepszych" i "gorszych" czy "bogatszych" i "biedniejszych".

Powiem ci, że na samej Złotej są piętra drabiny społecznej. W hierarchii najniżej jest obsługa, traktowana niestety przez tych współmieszkańców często bez szacunku. A to są bardzo fajni chłopacy na ochronie, ludzie na recepcji. Piętra od 10 do 19 (...) to są (...), według kategorii właścicieli na Złotej, ludzie najgorszej kategorii - wynajmujący. Drugą kategorią ludzi są ci, którzy jeżdżą tą niższą windą. Są niżej, mniej tysięcy z metra, gorsi. Kolejną kastą są ludzie, którzy jeżdżą tą wyższą windą z 34 do 52 piętra. No i kolejna grupa - ci 50 i wyżej - to już tacy wiesz, turbo patrzący na nich wszystkich z góry. Ja przecierałem oczy ze zdumienia, że ci ludzie w kategoriach Polski mogą się odseparować jako elita od reszty i wewnątrz tej wspólnoty też jest hierarchia, nie? - opowiadał zdumiony Rafał Zaorski.

Rafał Zaorski rozprawia o hierarchii na Złotej 44. Internauci komentują

Wyznanie milionera zmotywowało internautów do przemyśleń na temat bogactwa, jak i polskiego społeczeństwa.

Po co budować takie miejsca i kupować tam mieszkania? Tylko i wyłącznie dla szpanu i tyle; Ktoś Panu na tej Złotej mocno zaszedł za skórę, dużo energii poświęca pan na ten temat; Wow! Brawo Rafał, zauważyłeś jak funkcjonuje całe życie, na podstawie pięter w apartamentowcu; To wynika z naszej narodowej świadomości. Jako naród jesteśmy na poziomie dumy, stąd ciągle szukanie własnej racji czy porównywanie się z innymi - snuli refleksje internauci.

W sekcji komentarzy znalazły się osoby, które potwierdziły wiarygodność opowieści Zaorskiego, ale również takie, które broniły mieszkańców Złotej 44.

Tam mieszkają wspaniali ludzie i nie zauważyłam aby ktoś się wywyższał. W moim otoczeniu są ludzie, którzy szanują każdego i bardzo niesprawiedliwe jest to aby oceniać kogoś przez pryzmat adresu zamieszkania. Przykro się słucha jak ktoś ocenia innych. Nie zgodzę się z tym - napisała jedna z internautek.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat: Moja przyszłość w Europie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(303)
Aaa
6 miesięcy temu
Im wyższe piętro, tym niższa kultura.. taki paradoks
Marta
6 miesięcy temu
Zaraz się rzucą mu do gardła ci, co nie przeczytali artykułu, więc uprzedzam: To nie on uważa ludzi mieszkających piętro niżej za najgorszą kategorię, to jest opinia mieszkańców tego budynku :D
pozdro
6 miesięcy temu
wole swoje 80m2 w ciszy i spokoju.
MAX
6 miesięcy temu
CZY WIECIE CO 99% SPOŁECZEŃSTWA MYŚLI O TYCH CO TAM MIESZKAJĄ? SZKODA WULGARYZMÓW !
kokos
6 miesięcy temu
wspolnota go pozwała i zablokowała mui interesy wiec sie msci teraz
Najnowsze komentarze (303)
Takie czasy
2 tyg. temu
Dorobił się na kryptowalutach. Dawniej na takich mówili spekulant. Żeby podzielić swój apartament na 20 części i sprzedawać po kawałku? To trzeba być szurniętym.
Twujpan
6 miesięcy temu
A ja mieszkam w bloku z wielkiej płyty z rodzicami na 50 m i się cieszę
Sajmonix
6 miesięcy temu
Przecież widać że to mówi pod publikę. Mówi to co ludzie chcą usłyszeć a wy łykacie to jak pelikany...
Joanna
6 miesięcy temu
Ja wykopała bym wielka i głęboką sofę na około i zakaz kontaktu z innymi ludźmi poza tym budynkiem, aby wszyscy tam mieszkający mogli wpadać w samouwielbienie każdego dnia głębiej i głębiej aż by się wszyscy pozabijali.
Lona
6 miesięcy temu
Ile kosztuje m.kw w tym wysokościowcu - przeciętnie.
True
6 miesięcy temu
STOP MANIPULACJI. Zaorski żeruje na najniższych instynktach ludzi (tu zawiść i potrzeba bycia ,,kimś'', bo mam udział na Złotej), by pozbyć się obciążonej hipoteką nieruchomości w zamian za niebagatelną kwotę kilkukrotnie przewyższającą jej wartość. A udziałowcy dostaną dług i czynsz w ostatecznym rozrachunku. Ludzie nie dajcie się zwieść temu człowiekowi.
Padaczka
6 miesięcy temu
Wszędzie podziały na lepszych i gorszych nawet wśród lemingowatych dorobkiewiczow. Ciekawe czy po śmierci te podziały będą aktualne? Bo jeżeli tak, to nie warto umierać.
Brrrrrr
6 miesięcy temu
Chryste mieszkac na 45 czy 50 pietrze paranoja jakas nie chce tak wysoko
Janek1968
6 miesięcy temu
Tak jest, słyszałem to w 2021 roku. Potwierdzam. Dla mnie to patusy mają tylko kasę nic więcej.
Ola
6 miesięcy temu
Dla niego najgorsze są najwyższe piętra a sam jest na szczycie tego - ot tako paradoks ;)
xyz
6 miesięcy temu
co za żenujący typ... ten to się dopiero uważa za nie wiadomo kogo :(
...
6 miesięcy temu
idealne odzwierciedlenie obecnego upadlego polskiego spoleczenstwa dulszczyzna 1000 %
Bbd
6 miesięcy temu
Im droższy mieszkania w bloku tym gorsi ludzie. Jest takie osiedle w Lublinie, nowe gdzie są antresole . Mieszkania były po 1mln ale jakoś wykonania nawet gorsza niż w nowych blokach obok ale tanszych. Na osiedlu jest ograniczenie do 30 bo jest pełno rodziców z małymi dziecmi . W sumie to większość to olewa ale ci z lepszymi furami robią to w dużo większym procencie od pozostałych. Wiecie fajna fura w leasingu, firma, droga acz słabe mieszkanie to jestem lepszy od innych. To mogę łamać przepisy bo jestem zajeb....y. Reszta to plebs.... tacy ludzie nawet na takiej drodze osiedlowej potrafią jechać na zderzaku....
Tupak
6 miesięcy temu
Kurczaki mógłbym być tą osoba która jeździ najsłabsza windą. Haha. Ale jednak wolę mieszkać na Muranowie w Warszawie w moim ukochanym miejscu. Nara ludziska -słoma niektórym zawsze wylizie z pantofelków.
...
Następna strona