Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Rozjuszona Kinga Rusin uderza w PiS: "To nie DYKTATOR śpiący do południa, a bohaterzy AK będą naszym drogowskazem"

837
Podziel się:

Kinga Rusin za pośrednictwem Instagrama skierowała do rządzących szereg gorzkich słów. Nawiązując do żołnierzy AK, w tym swojego dziadka, zarzuciła im kłamstwo, rozkradanie kraju i "demolowanie niezależności sądów oraz instytucji".

Rozjuszona Kinga Rusin uderza w PiS: "To nie DYKTATOR śpiący do południa, a bohaterzy AK będą naszym drogowskazem"
Kinga Rusin uderza w rządzących (AKPA, East News)
bEUWMdOt

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego zwrócił uwagę nie tylko osób związanych z polityką, ale i zwykłych obywateli, w tym także celebrytów. Podczas gdy większa część znanych twarzy skrytykowała działania rządzących za pośrednictwem mediów społecznościowych, co odważniejsi wybrali się na niedzielny protest.

Zobacz także: Kinga Rusin wczuwa się w ministra środowiska: "Stworzyłabym parki narodowe"
bEUWMdOv

Wśród tych, którzy wyszli na ulice, znalazła się również Kinga Rusin. Od zawsze zaangażowana w sprawy społeczno-polityczne dziennikarka zdecydowała się nawet przerwać swoją trwającą od roku wyprawę po świecie. Spełniająca się w roli podróżniczki 50-latka zrelacjonowała protesty na Instastories oraz popełniła wpis, w którym zwróciła się do... Prawa i Sprawiedliwości i jej zwolenników:

Do PiS-u i sponsorowanych przez nich bojówek: To nie dyktator śpiący do południa, a bohaterka AK, która, jak mój dziadek, przelewała krew za wolność w Powstaniu i trafiła do obozu jenieckiego, będzie naszym drogowskazem jak unikać tragedii i budować przyszłość Polski w Europie - zaczyna pod serią zdjęć z placu Zamkowego, następnie odnosząc się do Wandy Traczyk-Stawskiej, która ze sceny zrugała kontrmanifestantów:

Na oczach milionów Polaków Pani Wanda Traczyk-Stawska, bohaterka AK, symbolicznie uciszyła was, wasze fałszywe wrzaski, wasze wielkie antyeuropejskie kłamstwa o sprzeczności naszej Konstytucji i Traktatów Europejskich. Kłamstwa potrzebne wam, by dalej rozkradać Polskę na naszych oczach i demolować niezależność sądów oraz instytucji. Niszcząc nasze więzy z Europą, osłabiacie nasze bezpieczeństwo międzynarodowe, na co tylko czeka "brat ze wschodu" - grzmi Rusin, na koniec wpisu nawiązując do swojego dziadka:

bEUWMdOB

P.S. Dla pytających o mojego dziadka: Porucznik Stefan Czyżewski, oficer Armii Krajowej, ojciec mojej mamy, ochotnik Legionów Piłsudskiego, zginął w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, w walce o PAST-ę, osłaniając własnym ciałem 18-letniego żołnierza ze zgrupowania Albatros, którym dowodził. Żołnierz, Maciej Król, przeżył. Mój dziadek osierocił trójkę małych dzieci... - pisze.

Pod postem mama PoliIgi mogła liczyć na szereg ciepłych słów od fanów:

Brawo, Pani Kigno!;

A ja myślałam, że Pani ciągle w Afryce. Super Panią widzieć, szkoda, że okoliczności smutne;

bEUWMdOC

Dziękuję, że żyje Pani sprawami kraju choć mogłaby zupełnie czymś innym - czytamy.

Też doceniacie wkład Kini?

A jeśli chcecie się dowiedzieć na przykład tego, dlaczego niektóre gwiazdy nie chcą z nami rozmawiać, zapraszamy do odsłuchania nowego odcinka Pudelek Podcast!

bEUWMdOD
bEUWMdOE
bEUWMdOW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(837)
Koza
2 miesiące temu
Jaka manipulacja. Jakoś Niemcy i Francja uznają swoje prawo jako wyższe niż prawo UE i jest ok.
Loli
2 miesiące temu
Kolejny temat po Cowidzie, który pokazuje jak można za pomocą środków masowego przekazu manipulować ludźmi. Obudźcie się. Inne państwa też uznają swoje prawo za nadrzędne.
DRUGA STRONA
2 miesiące temu
Ojciec Kingi Rusin był zagorzałym komunistą, aktywistą PZPR w Radiokomitecie (popularna w PRL nazwa TV i Radia). Należał także do ORMO (Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej), „słynnej” w latach 60-80. XX wieku przybudówki MO i SB, która m.in. zajmowała się demaskowaniem i wyłapywaniem osób homoseksualnych. Paweł Rusin zapisał się do tej służby w 1967 roku, niedługo przed Marcem ’68, kiedy w Polsce od kilku już miesięcy trwała antysemicka kampania propagandowa, a kierował tym Sekretarz Komitetu Centralnego PZPR Wincenty Kraśko, dziadek Piotra z TVN. Rusin ślubował jak inni ormowcy, że „ze wszystkich sił będzie bronić ludowej ojczyzny przed „zakusami wrogów”. Przysiągł też „systematycznie podnosić poziom wyszkolenia ideologicznego i wojskowo-milicyjnego”. Jednocześnie był Rusin pracownikiem (z ramienia Służb PRL) central handlu zagranicznego, działał w PZPR TV Radiokomitetu, czyli komunistycznej telewizji. Gdyby nie powiązania Pawła Rusina z ludźmi Służb PRL - którzy później stworzyli ITI i TVN - Kinga Rusin do dzisiaj pracowałaby w jakiejś podrzędnej firemce, CO NAJWYŻEJ NA STANOWISKU SEKRETARKI. TAKIE SĄ JEJ KWALIFIKACJE, WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI. Kariera Kingi Rusin w TVP i TVN JEST DOWODEM na to, że po 1989 roku praca w wielu mediach jest zapewniona jedynie dla tych, którzy/ które mają „właściwe” pochodzenie, wiadome polityczne upodobania, zgodne z partyjnymi, biznesowymi, finansowymi, układowymi powiązaniami szefów/ właścicieli owych stacji telewizyjnych…
bEUWMdOX
Reche
2 miesiące temu
Kindziu, gdyby nie komunistyczne uklady bylabys nikim..
Avvg
2 miesiące temu
Dlaczego Warszawa tak nienawidzi Polski i sieje nienawiścią i jadem oto tego przykład
Najnowsze komentarze (837)
krysia
2 miesiące temu
super pani kingo, oby tak dalej
ferdek
2 miesiące temu
lubię Rusin własnie za takie akcje
andrzej
2 miesiące temu
super pani KIngo, walczymy ramię w ramię
niemy michałe...
2 miesiące temu
PIS musi odejść od władzy, inaczej czeka nas zguba
maciek
2 miesiące temu
bardzo się cieszę, że pani Kinga zabrała głos
Łukaszek
2 miesiące temu
znani ludzie powinni wziąc przykład z Rusin i dołączyć do niej
Lucinda
2 miesiące temu
pis to największy koszmar Polski
Waldemar
2 miesiące temu
Pani Kingo, super, że pani walczy o kraj
bEUWMdOP
Gucio i maja
2 miesiące temu
teraz dla PISu powstańcy są bee? Dopiero co sami czcili pamięć o powstańcach
hakunamatata
2 miesiące temu
brzydzę się tą władzą, Rusin ma rację, trzeba zrobic z tym porządek w wyborach
KimDzong
2 miesiące temu
nie mozemy pozwolić im na dalsze budowanie rządów dyktatu
deer
2 miesiące temu
ludzie otwórzcie oczy, musimy wziac sprawy w swoje ręce
betty
2 miesiące temu
pani Kingo trzymam kciuki
Lajf
2 miesiące temu
nie dajmy się zmanipulować pisowskiej propagandzie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUWMdPI
bEUWMdPJ
bEUWMdPK
bEUWMdPL
bEUWMdPM
bEUWMdPr