Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Sąd ZMIENIŁ WYROK w sprawie żony Ryszarda Kalisza! Argumentowano, że "poruszała się prawidłowo mimo stanu nietrzeźwości"...

402
Podziel się:

W maju zeszłego roku Dominika K., prywatnie żona Ryszarda Kalisza, została skazana na rok i 8 miesięcy prac społecznych za prowadzenie pod wpływem. Miała 2,5 promila, w aucie był jej 3,5-letni wtedy syn. Teraz sąd uwzględnił odwołanie i zmienił wyrok.

Sąd ZMIENIŁ WYROK w sprawie żony Ryszarda Kalisza! Argumentowano, że "poruszała się prawidłowo mimo stanu nietrzeźwości"...
Sąd zmienił wyrok w sprawie Dominiki K. Prowadziła, mając 2,5 promila alkoholu we krwi (AKPA)

W 2019 roku Dominika K., prywatnie żona Ryszarda Kalisza, została zatrzymana w czasie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Kobieta nie tylko miała 2,5 promila alkoholu we krwi, ale jeszcze chwilę wcześniej odebrała 3,5-letniego wówczas syna z przedszkola, przez co zachodziło podejrzenie, że poważnie naraziła go na niebezpieczeństwo.


Zobacz: Żonie Ryszarda Kalisza grozi do 5 lat więzienia! "Naraziła dziecko na ciężki uszczerbek na zdrowiu"

Dominika K. w maju usłyszała wyrok. Nie zamierzała tak tego zostawić

Według relacji "Super Expressu" z zatrzymania Dominiki K., w trakcie badania alkomatem kobieta zapewniała, że piła alkohol 2 dni wcześniej, a policjantów miała przekonywać, aby nie odbierali jej prawa jazdy, gdyż "nie czuła się pijana". Ostatecznie nie udało jej się przekonać stróży prawa, a w maju żona Ryszarda Kalisza usłyszała wyrok we własnej sprawie. Na odległość, bo do sądu nie przyszła.

Wówczas Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza uznał ją za winną zarzucanych jej czynów i wymierzył karę roku i 8 miesięcy ograniczenia wolności, która miała polegać na wykonywaniu prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Miała też wpłacić 15 tysięcy złotych na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. Obrona oskarżonej i kurator oskarżyciela posiłkowego, czyli syna Dominiki, wnosili o jej uniewinnienie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pijani kierowcy to codzienność. W statystykach widać poprawę, ale wciąż nie jest dobrze

Sąd złagodził wyrok Dominiki K. "Kara rażąco niewspółmierna do okoliczności"

Okazuje się, że obrona żony Kalisza wniosła odwołanie, które już zostało rozpatrzone przez sąd. Jak informuje "Super Express", K. usłyszała werdykt na posiedzeniu z 20 stycznia i wymierzona jej kara została znacznie złagodzona. Dotychczasowy wyrok roku i 8 miesięcy prac społecznych zamieniono na 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem świadczenia nieodpłatnych prac na cele społeczne.

To nie wszystko. Zakaz prowadzenia pojazdów został obniżony z 6 do 4 lat, a kara pieniężna z 15 do 10 tysięcy. Łagodność sądu w stosunku do żony polityka może zaskakiwać, jednak to linia obrony budzi największe kontrowersje.

Obrońca twierdził, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo, a więc nie naraziła syna na niebezpieczeństwo. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do tak kontrowersyjnego stanowiska obrońców i złagodził wyrok - relacjonuje dziennik.

Stanowisko prokuratury w tej sytuacji nie powinno więc zaskakiwać. Wprost zaznaczono w tym, że kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności.

Wymierzona już prawomocnie kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia przypisanego ww. czynu zabronionego, jak również jego społecznej szkodliwości - zacytowano stanowisko Aleksandry Skrzyniarz, rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

A Wy uważacie, że to adekwatna kara?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(402)
bllleee
2 miesiące temu
A może powinna jeszcze dostać odszkodowanie?
Mała Mi
2 miesiące temu
Uważam, że należy się jej medal i oficjalne przeprosiny ! Jechała prosto, choć była nawalona niemal do nieprzytomności wioząc dziecko. Tylko serce matki jest zdolne do takich heroicznych czynow !
Temida
2 miesiące temu
Są równi i równiejsi w tym państwie Prawa.
Sąd
2 miesiące temu
Miała tylko chwilową pomroczność jasną, a wszystkiemu winny nie był wypity alkohol , lecz okoliczności drogowe.
Kate
2 miesiące temu
Są równi i równiejsi,wiadomo.
Najnowsze komentarze (402)
Orzech
miesiąc temu
Polskie sądy to kpina
Obywatel RP
miesiąc temu
Chcesz być uniewinniony pomimo przestępstwa? Broń "wolnych sądów "
Darek
miesiąc temu
brawo dla wolnych sądów
emememek
2 miesiące temu
to na jakiej podstawie są przeprowadzane wyrywkowe kontrole kierujących pojazdami skoro jadą oni zgodnie z przepisami? z drugiej jednak strony komendant strzelający z granatnika sprowadzający bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia nie usłyszał żadnego oskarżenia???? syf a nie trójpodział władzy wszyscy żreją z tego samego koryta jak widać.
Niejawne
2 miesiące temu
Zycie z Ryskami nie jest latwe. To znany i lubiany polityk lewicy. Jak byl ministrem MSWIA mnostwo jednostek dostalo auta sluzbowe. Ludzki Pan. Wyrok Sadu prawidlowy. Nie jechala zygzakiem, zrobila samolocik, przeprosila za zamieszanie, 2,6 to dobry wynik jak na babeczke. Poza tym jest bardzo ladna a to lagodzi obyczaje
Stan
2 miesiące temu
A.co na to UE .może nakaze uniewinnić nic się nie stało.
Stan
2 miesiące temu
To jest podważanie kompetencji drugiego sędziego!!!
ale baja
2 miesiące temu
Każdy nawalony za kółkiem porusza się prawidłowo i nie stwarza zagrożenia. Zagrożeniem jest drzewo, rów, pieszy na przejściu. To oni przeszkadzają temu biednemu alkusowi w normalnej jeździe po pijaku!!!
Zbys
2 miesiące temu
Rycho uruchomił kontakty,
Los
2 miesiące temu
Co do kary sprawa się wyjaśni jak któryś odważny obywatel Polski zrobi to samo :) obstawiam, że dostanie dużo więcej ale co ja sie tam znam
Abcd
2 miesiące temu
Cyrk nie sąd. 😏🤔.
Adam
2 miesiące temu
Patrząc na Kalisza to wcale jej się nie dziwię że pije
nick
2 miesiące temu
Niezawisłe sądy...?
Sądy nasze
2 miesiące temu
Ale jechała prawidłowo............kompromitacja jak stodoła.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie