Trwa ładowanie...
Przejdź na
KAS
|

Sarah Ferguson odwiedziła Polskę. "Polacy uratowali mi życie" (ZDJĘCIA)

38
Podziel się:

Sarah Ferguson przyleciała do Polski, by spotkać się z lekarzami i dziećmi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W trakcie spotkania księżna Yorku opowiedziała o tym, jak bardzo czuje się związana z naszym krajem.

Sarah Ferguson odwiedziła Polskę. "Polacy uratowali mi życie" (ZDJĘCIA)
Sarah Ferguson od dłuższego czasu związana jest z Polską (East News)

Pomimo że już od 20 lat Sarah Ferguson nie jest żoną księcia Andrzeja, nadal jest zaangażowana w działalność dobroczynną. Księżna Yorku wraz z córkami, księżniczkami Beatrice i Eugenią, pomagają potrzebującym na całym świecie. Tym razem członkini rodziny królewskiej odwiedziła Polskę, gdzie spotkała się z lekarzami i dziećmi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Co ciekawe, przez większość czasu 61-latka siedziała na podłodze.

Ferguson przyjechała do Polski głównie po to, aby poruszyć kwestię przeszczepów płuc u dzieci chorych na mukowiscydozę. Przy okazji zdradziła, że już od dłuższego czasu jest bardzo związana z naszym krajem.

Zobacz także: Książę Harry sam na pogrzebie księcia Filipa. Nie będzie szedł obok brata, księcia Williama

Bardzo dziękuję za zaproszenie, czuję się bardzo związana z Polską. Pierwszy raz byłam tutaj w 1992 roku. Moja babcia zawsze mi powtarzała: jeśli jest ci źle, zrób coś dla innych. Przyjechałam wtedy na górny Śląsk, wybrałam Katowice i Zabrze i skoncentrowałam się na szpitalu dziecięcym - wyznała księżna Yorku w śląskiej placówce.

Usłyszałam tam bardzo głośno płaczące dziecko, to była Ania - nigdy jej nie zapomnę - która płakała z bólu. Pielęgniarka powiedziała mi, że nie są w stanie skutecznie pomóc wszystkim dzieciom, bo nie mają leków i narzędzi. Przez wzgląd na moją babcię i na Anię zdecydowałam, że muszę wesprzeć ten zespół i dzieci z Polski, założyłam fundację Children in Crisis. W pewnym sensie Polacy uratowali mi wtedy życie. Jeżdżę teraz po świecie i staram się być głosem tych, którzy tego potrzebują - wyjaśniła.

Ferguson przy okazji była honorowym gościem na uroczystym otwarciu kliniki medycyny estetycznej Dr. Gabriela Clinic w Rudach Raciborskich. W tej samej miejscowości odwiedziła także uczniów w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(38)
Izaura
9 miesięcy temu
Fergie zawsze była cool, poznała się na Andrzeju i szybko dała nogę z tego bagna.
Augusta
9 miesięcy temu
Bardzo pozytywna osoba, nie wywyższa się!
Olo
9 miesięcy temu
Pamiętam jak Karol był kiedyś,dawno to było,w Polsce i odwiedził jakiś szpital.Prezent przywiózł,wagę dla noworodków.Te ich żony,może szalone ale serca mają.
XXX
9 miesięcy temu
Fajnie jest być arystokratą. Z drugiej strony dla zwykłego człowieka to są „istoty z obcej planety”.
Julia
9 miesięcy temu
Pięknie brawo 😘
Najnowsze komentarze (38)
Memo
9 miesięcy temu
Dowbor za kilka lat...
oki123
9 miesięcy temu
Górny Śląsk, a nie "górny". Proszę poprawić.
Mądrość
9 miesięcy temu
Starka ale jara.
Magda
9 miesięcy temu
Niedługo będziemy z honorami przyjmować stajennego królowej .
dila
9 miesięcy temu
Zapomnieliście dodać w ile afer i przekrętów jest umoczona. No ale sławnym i bogatym zawsze szybko się wybacza i zapomina. Tak samo za chwile będzie z beatką k.
max
9 miesięcy temu
Jej córka Eugenia po wyjściu za mąż, straciła tytuł księżniczki. Sara nie jest księżną. Pudel powinien uzupełnić wiedzę, bo myli się też przy Harrym.
gość
9 miesięcy temu
Jaka księżna, zwykła kobieta, która szuka zródła zarobku.
Rkrir
9 miesięcy temu
Mi się wydaje że ona jest bardzo sympatyczna i dobra
pani
9 miesięcy temu
Pięknie dziękujemy! ❤️
jacekk
9 miesięcy temu
Fajna babka, ale wygląda wyjątkowo staro jak na swój wiek.
MajaJabłonows...
9 miesięcy temu
Fergie to super babka.
Gość
9 miesięcy temu
Ona zawsze była super. Naturalna, bezpośrednia. Nie pasowała do rodziny królewskiej. Dobrze że chociaż.dzueki teraz może się realizować w dobroczynności.
Haha
9 miesięcy temu
A gdzie nasz książę 😂😂
Pyry
9 miesięcy temu
Pewnie więcej zarobi na reklamie i autopromocji niż wydała. Nie ma nic za darmo.
Oferty dla Ciebie