Trwa ładowanie...
Przejdź na
KAS
|

Sarah Ferguson odwiedziła Polskę. "Polacy uratowali mi życie" (ZDJĘCIA)

38
Podziel się:

Sarah Ferguson przyleciała do Polski, by spotkać się z lekarzami i dziećmi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W trakcie spotkania księżna Yorku opowiedziała o tym, jak bardzo czuje się związana z naszym krajem.

Sarah Ferguson odwiedziła Polskę. "Polacy uratowali mi życie" (ZDJĘCIA)
Sarah Ferguson od dłuższego czasu związana jest z Polską (East News)

Pomimo że już od 20 lat Sarah Ferguson nie jest żoną księcia Andrzeja, nadal jest zaangażowana w działalność dobroczynną. Księżna Yorku wraz z córkami, księżniczkami Beatrice i Eugenią, pomagają potrzebującym na całym świecie. Tym razem członkini rodziny królewskiej odwiedziła Polskę, gdzie spotkała się z lekarzami i dziećmi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Co ciekawe, przez większość czasu 61-latka siedziała na podłodze.

Ferguson przyjechała do Polski głównie po to, aby poruszyć kwestię przeszczepów płuc u dzieci chorych na mukowiscydozę. Przy okazji zdradziła, że już od dłuższego czasu jest bardzo związana z naszym krajem.

Zobacz także: Książę Harry sam na pogrzebie księcia Filipa. Nie będzie szedł obok brata, księcia Williama

Bardzo dziękuję za zaproszenie, czuję się bardzo związana z Polską. Pierwszy raz byłam tutaj w 1992 roku. Moja babcia zawsze mi powtarzała: jeśli jest ci źle, zrób coś dla innych. Przyjechałam wtedy na górny Śląsk, wybrałam Katowice i Zabrze i skoncentrowałam się na szpitalu dziecięcym - wyznała księżna Yorku w śląskiej placówce.

Usłyszałam tam bardzo głośno płaczące dziecko, to była Ania - nigdy jej nie zapomnę - która płakała z bólu. Pielęgniarka powiedziała mi, że nie są w stanie skutecznie pomóc wszystkim dzieciom, bo nie mają leków i narzędzi. Przez wzgląd na moją babcię i na Anię zdecydowałam, że muszę wesprzeć ten zespół i dzieci z Polski, założyłam fundację Children in Crisis. W pewnym sensie Polacy uratowali mi wtedy życie. Jeżdżę teraz po świecie i staram się być głosem tych, którzy tego potrzebują - wyjaśniła.

Ferguson przy okazji była honorowym gościem na uroczystym otwarciu kliniki medycyny estetycznej Dr. Gabriela Clinic w Rudach Raciborskich. W tej samej miejscowości odwiedziła także uczniów w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(38)
Izaura
rok temu
Fergie zawsze była cool, poznała się na Andrzeju i szybko dała nogę z tego bagna.
Augusta
rok temu
Bardzo pozytywna osoba, nie wywyższa się!
Olo
rok temu
Pamiętam jak Karol był kiedyś,dawno to było,w Polsce i odwiedził jakiś szpital.Prezent przywiózł,wagę dla noworodków.Te ich żony,może szalone ale serca mają.
XXX
rok temu
Fajnie jest być arystokratą. Z drugiej strony dla zwykłego człowieka to są „istoty z obcej planety”.
Julia
rok temu
Pięknie brawo 😘
Najnowsze komentarze (38)
Memo
rok temu
Dowbor za kilka lat...
oki123
rok temu
Górny Śląsk, a nie "górny". Proszę poprawić.
Mądrość
rok temu
Starka ale jara.
Magda
rok temu
Niedługo będziemy z honorami przyjmować stajennego królowej .
dila
rok temu
Zapomnieliście dodać w ile afer i przekrętów jest umoczona. No ale sławnym i bogatym zawsze szybko się wybacza i zapomina. Tak samo za chwile będzie z beatką k.
max
rok temu
Jej córka Eugenia po wyjściu za mąż, straciła tytuł księżniczki. Sara nie jest księżną. Pudel powinien uzupełnić wiedzę, bo myli się też przy Harrym.
gość
rok temu
Jaka księżna, zwykła kobieta, która szuka zródła zarobku.
Rkrir
rok temu
Mi się wydaje że ona jest bardzo sympatyczna i dobra
pani
rok temu
Pięknie dziękujemy! ❤️
jacekk
rok temu
Fajna babka, ale wygląda wyjątkowo staro jak na swój wiek.
MajaJabłonows...
rok temu
Fergie to super babka.
Gość
rok temu
Ona zawsze była super. Naturalna, bezpośrednia. Nie pasowała do rodziny królewskiej. Dobrze że chociaż.dzueki teraz może się realizować w dobroczynności.
Haha
rok temu
A gdzie nasz książę 😂😂
Pyry
rok temu
Pewnie więcej zarobi na reklamie i autopromocji niż wydała. Nie ma nic za darmo.
Oferty dla Ciebie