Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szkoła wiedziała o groźbach agresywnych gimnazjalistek. "Mówiłam wychowawczyni. Pedagog powiedziała, że nie zajmuje się takimi sprawami!"

183
Podziel się:

Szkolny pedagog wiedział też, że trzy dni przed bójką ta sama grupa zaatakowała w pobliżu szkoły przyjaciółkę ofiary. "Kilkakrotnie dochodziło tu do pobić dzieci. Były ustawki".

bELeirfp

Przyczyną pobicia gimnazjalistki z Gdańska przez inne nastolatki była zemsta za internetowe wpisy. Chociaż zaatakowana nastolatka wcześniej zgłaszała wychowawcy i pedagogowi, że otrzymuje groźby, szkoła nie poprosiła o wsparcie policji. Do pobicia doszło dosłownie kilka kroków od terenu szkoły na parkingu przed miejska pływalnią.

Chociaż atak obserwowała grupa uczniów żaden z nich nie zareagował. Obserwująca młodzież wręcz dopingowała napastniczki: "Zaj…. jej kopa na łeb! Mogę ja jej zaje….?".

Pogotowie i policję wezwała dopiero po jakimś czasie przyjaciółka zaatakowanej. Zatrzymano wszystkich uczestników. Sąd zadecydował, że najbardziej agresywne dziewczyny będą przebywały w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Jedna z zatrzymanych była wcześniej notowana za kradzież i groźby.

bELeirfr

Zaatakowana 14-latka to uczennica 1 klasy gimnazjum. Wcześniej przez sześć lat uczyła się w szkole muzycznej. Od urodzenia wychowaniem dziewczynki zajmują się dziadkowie. W nowej szkole nastolatka poszerzyła grono kolegów i koleżanek. Na profilu na Facebooku miała trzy tysiące znajomych. Wśród nich dziewczyny z innych szkół, które zaatakowały.

Widziałam je kilka razy, bo rozmawiały z moimi znajomymi. Ale razem nigdy nie rozmawiałyśmy. Udostępniały memy, przerobione zdjęcia, wyśmiewały się ze mnie. Wtedy ja odpłaciłam tym samym, i też zaczęłam wstawiać memy. Odpisywałam równie chamsko, bo dałam się sprowokować. Pisałam do nich wulgarne teksty. Żałuję, że nie odpuściłam.

W toku śledztwa okazało się, że ta sama grupa dziewcząt biła i poniżała wcześniej inne nastolatki. Do postępowania przed sądem rodzinnym włączył się prokurator. Prowadzone jest też śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez dyrektora i pracowników szkoły. Zaatakowana nastolatka wcześniej informowała wychowawcę i pedagoga o groźbach.

Mówiłam o tym swojej wychowawczyni. Ona poszła z tym do pani pedagog. Pani pedagog powiedziała, że ona nie zajmuje się takimi sprawami i będzie musiała zgłosić na policję.

bELeirfx

Szkolny pedagog wiedział również, że trzy dni przed nagranym zajściem ta sama grupa zaatakowała w pobliżu szkoły przyjaciółkę ofiary. W opinii rodziców, dyrekcja gimnazjum nie reaguje ze stanowczością na agresywne zachowania.

Kilkakrotnie dochodziło tu do pobić dzieci. Były to tzw. ustawki. Mój syn też został pobity niedaleko szkoły. Reakcja szkoły była dość negatywna, chcieli to zamieść pod dywan. Pan dyrektor mnie zbył. Powiedział, że to będzie wyjaśnione w trybie późniejszym - mówi matka.

bELeirfy
bELeirfz

Źródło: UWAGA! TVN/x-news

bELeirfS
KOMENTARZE
(183)
gość
4 lata temu
Najbardziej mną wstrząsnęło to że nikt jej nie pomógł.
gość
4 lata temu
dzieci patologii
gość
4 lata temu
... bo zazwyczaj jest tak, że to co ważne nie jest dostrzegane. W szkole także.
bELeirfT
gość
4 lata temu
Brawo szkoła!! Sarkazm...
XxX
4 lata temu
teraz znaleźć pedagoga z powołania graniczy z cudem...pamiętam jak sama byłam ofiarą przesladowan w klasie w czasach liceum (a bylo to 12 lat temu) i poszlam do wychowawczyni i do pedagoga by im o tym powiedziec,bo z nerwow nie moglam jesc,spac i cięłam sie... wiecie co zrobili nauczyciel z pedagogiem? zamiast mnie jako ofiare wspierac powtorzyli oprawcom kto i co im powiedzial... mialam jeszcze gorzej,ale dałam rade... Przetrwałam,ale liceum wspominam jako najgorsze co moglo byc... Gdybym dzisiaj musiala zmierzyc sie z taka sytuacja na pewno dalabym sobie rade,bo jestem starsza i sie nie boje,ale wtedy miałam 15 lat... Stop Katom w szkołach i terrorowi
Najnowsze komentarze (183)
gość
4 lata temu
pokazać twarze wszystkich gówniarzy, którzy to widzieli inie reagowali, a następnie pociągnąć do odpowiedzialności. Patologia i zwyrodnialstwo.
Jasio
4 lata temu
Pani pedagog powinna dostać kopa w ryło aby się obudziła.
gość
4 lata temu
małolaty k********y
gość
4 lata temu
Idjotki. Do poprawczaka z nimi.
gość
4 lata temu
to czym się k***a zajmuje pani wielka pedagog ? jakas chora sprawa ,,,,.....
gość
4 lata temu
Najlepiej Pisac na Cauy Swiat handel z dziecmi handel z narkotykami handel z ladnymi dziewczynami .Tak jak ,Magda Zuk i durzoinnych dziewczont .A w Karpaczu ta sprawa cz jusz jest wyjasniona czeba zlikwidowac ta cauo Mafia i Durzo w Zondzie To tesz wspulka aza Markusa Siem wzionc a nim to nie przypadek w Karpaczu byu .Stan siem glupkem to bendziesz wolny
gość
4 lata temu
Ludzie miejcie oczy otwarte .Handel zywem towarem i narkotykami jest popularne akto za durzo muwi to jest zlikwidowany. Tak Ewa Tilman Bardzo Durzo inych dziewczyn.Tu siem Liczom Tylko Pniondze A nie czuowiek . A duzo robi w tej organizacji rzond Same kauabuchy
gość
4 lata temu
Dzieciaki zdemoralizowane, ale bardziej mnie przeraża postawa reszty społeczeństwa - dzieci, rodziców i nauczycieli. To wszyscy my mamy w d. krzywdę innych na co dzień...
bELeirfL
gość
4 lata temu
A dlaczego Magdaleny Zuk Rodzice Nic Nie Muwiom Na Temat Curki Dostali Jakom Odprawe Od Markusa Albo Ot Tej Mafi Albo Siem Bojom .PRAWDY
gość
4 lata temu
Jak byuy Granice to nie byuo tyle smieci w Polsce
gość
4 lata temu
A teraz po Zabrzansku jak jo by miou jechac na egipt to wola isc na chuda wengel zbierac to na zima byda miou ciepuo
gość
4 lata temu
Markus Niech Siem Przebierze Za Kobieta I Niech Jedzie Na Egipt
gość
4 lata temu
Turystyka Rabinof Proponuje Wyjazd Do Egiptu
gość
4 lata temu
Uwaga Nie Jesc Egipskich Kartofli Bo Morze Siem Snales u Psychologa.Tag Jak Magdalena Zuk.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELeirgE
bELeirgF
bELeirgG
bELeirgH
bELeirgI
bELeirgn