Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|

Tomasz Adamek szczerze o wierze i Bogu: "W samochodzie się modlę i odmawiam różaniec"

162
Podziel się:

Przez całe swoje życie Tomasz Adamek kierował się chrześcijańskimi wartościami. Wielokrotnie podkreślał, że głęboka wiara w Boga pomagała mu nie tylko w życiu osobistym, ale także na bokserskim ringu. W najnowszym wywiadzie wyznał, że oddaje się głębokiej modlitwie nawet podczas najbardziej prozaicznych czynności.

Tomasz Adamek szczerze o wierze i Bogu: "W samochodzie się modlę i odmawiam różaniec"
Tomasz Adamek o relacji z Bogiem (AKPA)

Tomasz Adamek przeszedł do historii polskiego sportu jako jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy. Pomimo kilkukrotnych deklaracji o definitywnym zakończeniu kariery, głodny rywalizacji 47-latek wciąż przyjmuje kolejne propozycje pojedynków. Kilka miesięcy temu podpisał lukratywny kontrakt z federacją Fame MMA. Wcześniej jednak weźmie udział w walce legend. Po ponad 5 latach przerwy ponownie wejdzie na ring stając naprzeciwko Mameda Khalidova.

Sportowcy przyjęli zaproszenie do podcastu WojewódzkiKędzierski. Wiodącym tematem było oczywiście ich zbliżające się starcie zaplanowane na przyszłą sobotę. W pewnym momencie rozmowa powędrowała w kierunku wiary. "Góral" otworzył się na temat swojego kontaktu z Panem Bogiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bomba i Collins rozpływają się na temat swojego związku! Mówią o kontakcie z eks Grzegorza

Tomasz Adamek powierzył swoje życie Bogu

Były mistrz świata wagi półciężkiej dorastał w katolickim domu. Jego mama dokładała wszelkich starań, by nigdy nie zboczył z drogi wskazanej przez Stwórcę. W latach dzieciństwa służył jako ministrant. W okresie dojrzewania odsunął się od Kościoła katolickiego, jednak gdy los połączył go z poślubioną 28 lat temu Dorotą, przekonał się, czym tak naprawdę jest gorliwa wiara.

W tym sporcie, w którym jestem nie da się wytrwać, być sam. Trzeba wierzyć w Boga i mocno się modlić, a On daje siłę. Do Pana Boga się przyznaję i Panu Bogu też za wszystko dziękuję. To że żyję, że jestem, że mam rodzinę, dzieci - to wszystko Mu zawdzięczam - wyznał na łamach chrześcijańskiego portalu Stacja7.pl.

Od kilkunastu lat Tomasz Adamek zamieszkuje oddaloną od Nowego Jorku o około 20 km miejscowość Kearny. Do ojczyzny powraca wyłącznie w celach zawodowych. Odwiedzając warszawskie studio Onetu, udzielił obszernego wywiadu, odpowiadając m.in. na pytanie dotyczące muzyki, jaką odtwarza podczas prowadzenia samochodu.

Słucham radia, lubię hip-hop, ale też dużo w samochodzie się modlę i odmawiam różaniec. Na pewno nie w sytuacji, gdy jadę 200 km/h, ale jak jest spokojnie, to tak. Ostatnio odmawiałem różaniec, jak jechałem na lotnisko do Wrocławia. Wjechałem na autostradę, gdzie są pomiary, i co miałem robić? Jest za wcześnie, by do kogoś dzwonić, więc chwyciłem za różaniec - wyznał w rozmowie z Kubą Wojewódzkim.

Zgodnie z wartościami wpojonymi przez jego matkę, pięściarz także wychował dwie swoje córki w wierze katolickiej. Oprócz ukierunkowania ich na budowanie osobistej więzi z Bogiem, zadbał również o ich właściwe wykształcenie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(162)
Justa
3 miesiące temu
Ja jak powiedziałam w pracy, że chodzę do kościoła i wierzę w Boga to zostałam wyśmiana. Bardzo go szanuję za tą szczerość.
Gość
3 miesiące temu
Ja też się modlę jadąc samochodem. Chwała Panu.
Anka
3 miesiące temu
Ja też się modlę, pozwala mi to się uspokoić. Świat jest okropny
Elsa
3 miesiące temu
Biały hetero mężczyzna w dodatku wierzący? Zaraz go zlinczują...
Jako
3 miesiące temu
Dla rozwielitek kopiuj-wklej to bardzo niepopularne wyznanie.
Najnowsze komentarze (162)
Nina
3 miesiące temu
Szkoda, ze nie pomoże siostrze w potrzebie, która nie ma gdzie mieszkać.
Wiara
3 miesiące temu
Brawo 👏🇵🇱🥊💪 Tomek
Mistrz
3 miesiące temu
Brawo Tomek trzeba mieć odwagę mówić dzisiaj co się myśli a Tomek ją ma. Bierzcie z niego przykład bo niektórzy obrażają Boga a na starość zmieniają zdanie i go szukają.
Arek
3 miesiące temu
Bardzo go szanuje i podziwiam za odwagą i szczerość. Zawsze był twardy wierzył w Boga w siebie, swoje możliwości i marzenia. Nie wszyscy muszą go lubieć a on również nie musi lubieć wszystkich. Człowiek uczciwy o dobrym sercu jest naiwny, bo zakłada że inni też są uczciwi. Widzi w innych to, co ma w sobie, niestety tak nie jest.
Jaja
3 miesiące temu
Prawy człowiek,mądry!! Teraz trzeba być odważnym by przyznawać się do wiary!! Szanuje i więcej powinno być takich wyznań a wtedy nie upokarzano by Kościoła!!Jakoś w islamie jest atutem wiara !! Bierzcie z nich przykład!! Modlą się wszędzie!! I nikt z nich nie kpi!!!
Iza
3 miesiące temu
Po co wy się wszyscy modlicie? Przecież to bezczelne oczekiwać od Boga, że zmieni dla Was swój doskonały boski plan.
ico
3 miesiące temu
a teraz ja: gdybym miała wymyślonego przyjaciela i z nim rozmawiała, to zamknęliby mnie w szpitalu psychiatrycznym. dziwne prawda
🇵🇱🇵🇱🇵🇱�...
3 miesiące temu
Też się modlę i szczerze wieżę w Pana Boga.
Motto
3 miesiące temu
boksera katolika : "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe".
wiesław a
3 miesiące temu
Dlaczego obywatela Ślaskiego wojeódzdztwa nazywacie Góralem? ja jako mieszkaniec Podhala będę nazywany Hanys? nie mam nic do mieszkańców Śląska
Anna
3 miesiące temu
Jeszcze jeden nawrocomy, to już jest nudne.
Ula
3 miesiące temu
Prowadząc samochód to lepiej jednak tylko na tym się skupić. Odnawianie różańca może uspokoić bo to klepanie w kółko tego samego ma to działanie wyciszające na pewno.
Anka
3 miesiące temu
Też wierzę i się modlę. Nie znoszę jednak hipokryzji. Cytuję fragment art z 2017 roku: "Tomasz Adamek był gościem programu Kuby Wojewódzkiego emitowanego na antenie TVN w ubiegły wtorek. W trakcie rozmowy prowadzący zapytał boksera, co robić, gdy żona nie chce wykonywać „domowych obowiązków”. Adamek odpowiedział ze śmiechem: „Trzeba lać”, wykonując ręką gest uderzenia. Kuba Wojewódzki miał szansę skonfrontować gościa z jego opinią, jednak zamiast tego, roześmiał się i uniósł w geście poparcia kciuki w górę. Jego reakcję podchwyciła publiczność w studio, nagradzając Adamka gromki brawami."
cvb
3 miesiące temu
Wiara to jego sprawa. Wychowanie córek i relacje małżeńskie - też jego sprawa, ale jeśli mężczyzna mówi, że córki wiedzą, co mają robić, żona też; ja żonę szanuję, ale musi być dyscyplina w domu, to trudno o przesadny zachwyt. "Tato, dobrze wybrałeś jej (siostrze) chłopaka". Tata mówi, co córki mają robić. Dziękuję bardzo, no comment.
...
Następna strona