Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Rozsądny Tomasz Kammel punktuje celebryckich "ekspertów": "Wprowadzacie DEGRENGOLADĘ, pożywkę dla PANDEMII STRACHU"

133
Podziel się:

Dziennikarz jest zdecydowanie przeciwny "celebrytyzacji" medycyny, z której falą zmagamy się w ostatnich tygodniach. W punkt?

Rozsądny Tomasz Kammel punktuje celebryckich "ekspertów": "Wprowadzacie DEGRENGOLADĘ, pożywkę dla PANDEMII STRACHU"
Tomasz Kammel uderza w "koronasceptycznych" celebrytów (ONS.pl)
bEUYdAwl

Pandemia koronawirusa niewątpliwie na zawsze zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Choć transmisja wirusa w wielu miejscach na świecie powoli wyhamowuje, to odbiło się to na naszej kondycji psychicznej, a w wielu przypadkach także na statusie materialnym. Dziś już nikt nie ma chyba wątpliwości, że powrót do "normy" może trwać jeszcze bardzo długo.


Zobacz: Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejny etap znoszenia obostrzeń


Fala zachorowań na COVID-19 nieoczekiwanie wywołała też drugą groźną pandemię - dezinformacji i rozsiewania szkodliwych teorii spiskowych przez "natchnionych" celebrytów. Tylko w ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się więc, że Edyta Górniak nie jest zwolenniczką szczepień, a Mateusz Janusz z duetu Fit Lovers wierzy w to, że koronawirus umiera w temperaturze powyżej 27 stopni. "Klejnotem koronnym" tej grupy jest natomiast Viola Kołakowska, która od początku wprowadzania obostrzeń częstuje obserwujących kolejnymi bzdurami.


Przypomnijmy: Viola Kołakowska straszy kolejnymi teoriami spiskowymi nie z tego świata: "Ludzie wezmą tę J*BANĄ SZCZEPIONKĘ I UMRĄ"


Sam fakt, że takie stwierdzenia padają z ust osób, które mogą stanowić wzór dla młodych ludzi, jest już wystarczająco niepokojący. Koronawirus stał się więc nie tylko zagrożeniem dla naszego zdrowia, lecz także wodą na młyn dla "celebrytyzacji" istotnej sfery wiedzy, jaką jest medycyna. Trudno się zatem dziwić, że coraz większe grono osób publicznych i dziennikarzy stara się ukrócić ten szkodliwy i skandaliczny proceder.


Do tego grona należy między innymi Tomasz Kammel, który zaapelował do znanych osobistości, aby przestały mianować się ekspertami w dziedzinie walki z koronawirusem. Dziennikarz opublikował obszerny post na Instagramie, w którym punktuje "natchnionych" celebrytów i ich pseudonaukowe wywody.


Do wszystkich znanych i cenionych za swe aktorstwo, pływanie, śpiewanie. Pamiętajcie, że skądkolwiek CoVID się wziął, nie ma jeszcze na niego lekarstwa. Opowiadanie, że 250 tysięcy zgonów to nic, bo grypa zbiera większe żniwo, jest głupotą. Pamiętajcie, chodzi przede wszystkim o dwie sprawy: ochronę osób starszych i chorych oraz niezatkanie systemu opieki zdrowotnej. Większość przejdzie COVID bezobjawowo, jeśli w ogóle. Zagrożeni są seniorzy, którzy "i tak chorują i umierają ze starości". To prawda, ALE kto dał wam, kto dał mi prawo do decydowania o długości ich życia? Nikt - zaczął swój post Kammel.


Dziennikarz zarzuca też niektórym celebrytom nie tylko sianie dezinformacji, ale także budzenie w ich najgorszych instynktów i lęków.


Wprowadzacie degrengoladę, pożywkę dla pandemii strachu. Ludzie z obawy przed zakażeniem zaprzestają np. terapii nowotworowych i bez sensu umierają przedwcześnie. Albo z drugiej strony - jeśli szpitale zatkają się przez COVID, "bo przecież go nie ma" - będą umierać na chociażby zapalenie wyrostka, bo ich nigdzie nie przyjmą. Jurgen Klopp, trener piłkarski zapytany o COVID, odpowiedział dziennikarzowi: "Dlaczego pytasz o to trenera piłkarskiego? Pytaj ludzi, którzy znają się na sprawie". Może warto wziąć przykład? - zastanawia się Tomek.


Jednocześnie Tomasz Kammel zaznacza, że wolność słowa jest dla niego ważna, jednak wykorzystywanie jej do głoszenia bzdur świadczy o braku moralności.


Nikomu nie odbieram prawa głosu, ale proszę znanych z mediów. Zanim otworzycie usta, odpowiedzcie sobie sami, czy macie naukową wiedzę, by zajmować stanowisko? Czy zanim opowiecie na forum o światowym spisku, odwiedzacie chociaż jedną stronę weryfikującą fake newsy? Bo jeśli tego nie robicie, kompromitujecie się na całej linii. Posłuchajcie starej prawdy: "reputację buduje się 20 lat, a rujnuje 5 minut". Przemyślcie to, zanim rzucicie komuś w twarz, że jest np. opłaconym lekarzem. (...) Szanowni, róbcie to, co umiecie najlepiej i za co ludzie was szanują - pięknie śpiewajcie, kreujcie role, czy zdobywajcie sportowe medale olimpijskie. A wszyscy zajmijmy się tym, o co chodzi najbardziej - dbajmy o siebie nawzajem, szczególnie o tych mniej zdrowych, nie tak już młodych i sprawnych - zaapelował.


Zgadzacie się z nim?

bEUYdAwn
bEUYdAwt
bEUYdAwO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(133)
Mike
2 lata temu
Pani Tomku szacun. Dobrze napisane
Rita
2 lata temu
Ja widzę, że on zmądrzał z wiekiem i taką pokorę ma w sobie. Trzymam kciuki za niego.
🐻🐻🐻
2 lata temu
Jeden znający miejsce celebrytów, brawo!
bEUYdAwP
Goldi
2 lata temu
Dobrze napisał. Ludzie mają dość. Pseudocelbryci niech najpierw maturę napiszą
ala
2 lata temu
Panie Tomku, czy to dotyczy również celebrytów z Zatoki Sztuki ? - reputację buduje się 20 lat, a rujnuje 5 minut".
Najnowsze komentarze (133)
Qwer
2 lata temu
Już w tvp2 próbowano ośmieszyć znane osoby mówiące głośno o prawdzie dotyczącej koronawirusa. W pytaniu na śniadanie był temat "Medyczne bzdury wypowiadane przez influencerów, gwiazdy, celebrytów", pseudo doktorek nie miał nic na obronę swej teorii "strasznej epidemii". TERAZ KAMMEL DOŁĄCZYŁ DO GRUPY PRÓBUJĄCYCH OŚMIESZYĆ ZNANE OSOBY MÓWIĄCE PRAWDĘ O PSEUDO EPIDEMII. MANIPULACJA TRWA! A KAMMEL UCZESTNICZĄC W NIEJ, SAM TRACI REPUTACJĘ
Qwer
2 lata temu
"Wprowadzacie degrengoladę, pożywkę dla pandemii strachu. Ludzie z obawy przed zakażeniem zaprzestają np. terapii nowotworowych i bez sensu umierają przedwcześnie." Panie Kammel, te słowa to raczej trzeba kierować do Szumowskiego i Pinkasa, wprowadzających bezpodstawnie ograniczenia, jak i mediów wzbudzających panikę
ela
2 lata temu
Pedzio, ktory z gruba kaska nakradl pieniedzy. Expert sie znalazl
true
2 lata temu
około 250 osób zmarło bezpośrednio na covid...nie mówimy o współistniejących chorobach - to jest Pandemia ?
Hop
2 lata temu
To samo jest z aborcją, dlaczego my mamy decydować czy dziecko przeżyje czy nie? Dlaczego są takie przykłady na osobach starszych a jak chodzi o aborcję to wszyscy klaszczą że można decydować czy dziecko w łonie ma żyć czy nie? Są po prostu podwójne standardy i tyle.
Swiadoma
2 lata temu
Wystarczy odpalis światowe statystyki chorób, które zmieniają się z sekundy na sekundę, aby wiedzieć że to jedna wielka ściema!!! Ten Pan ma widać problem ze zrozumieniem liczb. Cóż.
Ola
2 lata temu
Jestem pod wrażeniem!!! Jak mądrze to wszystko co złego robią Ci „sławni” zostało wypunktowane.Nie można pozwolić by jakiś sportowiec na ogólnopolskiej antenie pluł jadem na lekarzy,bo koleżanka z USA mu powiedziała,że tam lekarze fałszują wyniki badań.To skandal!!!
gość
2 lata temu
Lubię p.Tomka!
bEUYdAwH
nie tomek
2 lata temu
Czyli mam nie myśleć samodzielnie tylko zaufać medykom? Kiedy ich pracodawcom jest firma farmaceutyczna...serio...? hahahahah never
alko
2 lata temu
Po co zastanawiać sie nad komentarzami KOłAKOWSKIEJ? JEJ zostały w mózgu tylko 2 komórki sprawne!
Azka
2 lata temu
Jeżeli dla Ciebie Tomuś 2000osób na raz chorych w jednym województwie to jest pandemia, to idź pracować na kase do Biedronki wtedy wytrzeźwiejesz. Zatkanie służny zdrowia? W Polsce na raz chorowało 500tysięcy i nikt nie jączał że zapchane szpitale.
Wstyd Kamel
2 lata temu
Oj wychodzi teraz kto jest kim. Powinien się wstydzić. Ile mu zapłacili? Zapłacą? Obrzydliwy, śliski typ.
Maryna
2 lata temu
Kocham Cię Tomek. Brawo.
Alis
2 lata temu
Brawo panie Tomku w punkt
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUYdAxA
bEUYdAxB
bEUYdAxC
bEUYdAxD
bEUYdAxE
bEUYdAxj