Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Tomasz Lis ostro o Tomaszu Sekielskim: "Mówił do mnie "TATO", a później kreował się na ofiarę mobbingu"

135
Podziel się:

W najnowszym wywiadzie Tomasz Lis odniósł się do sytuacji sprzed roku, kiedy utracił posadę redaktora naczelnego "Newsweeka". Jego następcą został Tomasz Sekielski. "Jeżeli czegoś ode mnie zaznał, to uprzywilejowanego traktowania" - zarzuca Sekielskiemu Lis.

Tomasz Lis ostro o Tomaszu Sekielskim: "Mówił do mnie "TATO", a później kreował się na ofiarę mobbingu"
Tomasz Lis krytykuje Tomasza Sekielskiego (fot. AKPA)

Wciąż wybrzmiewają echa wywiadu, którego udzielił w podcaście Żurnalisty były redaktor naczelny Newsweeka, Tomasz Lis. Dziennikarz rozstał się z tygodnikiem w atmosferze skandalu po ujawnionej przez Szymona Jadczaka aferze mobbingowej.

W rozmowie z Żurnalistą Lis poruszył kilka wątków z życia osobistego. Najwięcej emocji wywołały słowa dziennikarza na temat jego byłych małżonek, w tym zażalenie pod adresem Kingi Rusin, że przez 7 lat ich związku musiał żywić się w stołówce. Kilka oziębłych zdań padło także o Tomaszu Sekielskim, który przez lata pracował z Lisem w TVN, a obecnie jest redaktorem naczelnym Newsweeka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tomasz Lis uderzył w lidera PSL. Jest reakcja

Żurnalista zapytał Lisa o artykuł, którym Sekielski otworzył swój pierwszy numer gazety. Dziennikarz odwołał się w nim do "zachowań wyczerpujących znamiona mobbingu", które ponoć pod rządami Lisa były powszechnymi praktykami.

Wybuchy złości, nieustająca presja sprawiały, że nie wszyscy wytrzymywali tę swoistą tresurę. Ileż razy słyszałem wtedy od niego, że newsy to nie miejsce dla "grzecznych harcerek" ani "szkółka niedzielna". Był genialnym dziennikarzem, perfekcjonistą, któremu wiele się wybacza - pisał Sekielski w lipcu 2022 roku.

Choć wielu mogłoby stwierdzić, że Sekielski obszedł się z Lisem dość delikatnie, sam zainteresowany zdaje się być zgoła innego zdania. W rozmowie z Żurnalistą przyznał, że poczuł się zdradzony. Sekielskiemu zarzucił "kreowanie się na ofiarę mobbingu", zaś jego wstępniak określił jako "przejaw braku klasy".

Facet, który przez lata był moim pupilkiem, o czym wszyscy doskonale wiedzieli, który przez kilkanaście lat (…) publicznie zwracał się do mnie "tato", a ja do niego "synu", próbował potem kreować się na ofiarę mobbingu, że niby jakieś krzywdy przyjął. Jeśli czegokolwiek ode mnie doznał, to troski, sympatii i uprzywilejowania traktowania. Jego tekst po przejęciu "Newsweeka" był wyrazem brakiem klasy. Bardzo "synu" przepraszam, ale nie mogę tego inaczej zakwalifikować. Słabe to - ocenił Lis w najnowszym wywiadzie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(135)
anty
rok temu
Lis został zwolniony z Newsweeka za mobbing i molestowanie, a nadal się rzuca. Jak kiedyś Durczok. Pokory brak
Co z tym Lise...
rok temu
Co wy z tym Lisem?Dziś jest dzień lisa?
omg
rok temu
Tomcio osiąga wyżyny żenady
...
rok temu
Niczego innego się po Lisie nie spodziewałam
OMG!
rok temu
Dwóch farbowanych facetów z przerośniętym ego. Narcyzm w pełni rozkwitu. Żenujące to.
Najnowsze komentarze (135)
Mgr Hanys
rok temu
Obaj po jednych pijondzach
Vento44
rok temu
Jeden wart drugiego
Jan
rok temu
Tomek znamy się nie nie od dziś i wiemy, że słodki i niewinny to Ty nie jesteś. Mieliśmy przykład zbuczyn, mieliśmy przykład Durczoka. Mieliście w mediach zbyt silna pozycję byłeś twarzą TVN jednak czasami zbyt silne poczucie władzy psyche psychikę, ty niestety mobingowales.
Loko
rok temu
Że niby co? Sekielski tez mu z miski wyjadał? Biedny Tomcio.
Shah
rok temu
Obydwaj to dziennikarskie hieny .Żywią się padliną informacyjną.Są z nadania pełnomocników naszych ukrytych okupantów . Mają tworzyć sztuczne problemy aby przykrywać ważne .
🤔🤔🤔
rok temu
To raczej pan Lis pokazuje teraz brak klasy.
konrad
rok temu
Sądzę że obaj są siebie warci.
Rwa
rok temu
Wart Pac pałaca a pałac Paca
pik
rok temu
Ciekawe co też TEN Lis powie o Lisie???
Zybi
rok temu
Lisku czy zauważasz że los ci odpłaca.
Ticki
rok temu
JAcek łęski tak mobbingował opczowską, że ona wkońcu przyjęła jego zaręczyny buha haha
po9i8uytrtyui
rok temu
lis nie ma pracy to chce sie stac celebrtya czy jak do kazdego ma jakis zastrzeznia do bylych zon pracownikow a moze niech zacznie od siebie bo to moze w nim ley glowby problem
jov
rok temu
Lis uczy klasy?
Donek
rok temu
Jak mi się podoba jak oni się tam wszyscy drą ,
...
Następna strona