Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Tomasz Raczek bezlitośnie MIAŻDŻY Kożuchowską za rolę w "Gierku": "LEDWO DYSZY. Tak się kończy, jak człowiek chodzi po ściankach"

313
Podziel się:

Małgorzata Kożuchowska, która zagrała w "Gierku" żonę Edwarda, Stasię Gierkową, nie będzie zadowolona z tego, co powiedział o niej Tomasz Raczek. Byliście już w kinie?

Tomasz Raczek bezlitośnie MIAŻDŻY Kożuchowską za rolę w "Gierku": "LEDWO DYSZY. Tak się kończy, jak człowiek chodzi po ściankach"
Tomasz Raczej bezlitośnie ocenił Małgorzatę Kożuchowską w "Gierku" (YouTube, AKPA, Instagram)

W miniony piątek do kin wszedł film "Gierek" w reżyserii Michała Węgrzyna a według scenariusza Rafała Wosia. Szeroka kampania promocyjna zbudowała dookoła filmu wysokie oczekiwania, mimo że już wtedy nikt nie powiedział głośno, że zaangażowanie Michała Koterskiego i Małgorzaty Kożuchowskiej nie skończy się dobrze. Ekranowy efekt przerósł najśmielsze oczekiwania: "Gierek" to klapa, najgorszy film "historyczny" od lat, a recenzenci i krytycy nie napisali na jego temat jeszcze ani jednego dobrego słowa.

Branża filmowa z niecierpliwością czekała na recenzję Tomasza Raczka, który od dłuższego czasu działa na YouTubie. Krytyk nieco zwlekał z oceną filmu, aż w końcu opublikował stosowne wideo we wtorek wieczorem. Bezlitośnie (acz jak zwykle merytorycznie) ocenił "Gierka" i występujących w nim aktorów. Dostało się też Małgorzacie Kożuchowskiej, która raczej nie zapomni brutalnej oceny swojej kreacji.

Zobacz także: "Gierek" (2022) - zwiastun filmu

Kożuchowska zagrała żonę Edwarda Gierka, Stanisławę, która właściwie przez cały film mówi na przydechu kwestie takie jak "Edziu, rolady ci zrobiłam" oraz "Edziu, czemu tak późno wróciłeś do domu". Przypomnijmy, że w mniemaniu samej aktorki miała to być mocna kreacja: Małgorzata Kożuchowska ekscytuje się premierą filmu "Gierek", mierząc się z krytyką ze strony internautki: "Mam sentyment do czasów mojego DZIECIŃSTWA, nie do ÓWCZESNEJ WŁADZY"

Cóż, jeśli jeszcze nie widzieliście "Gierka", uprzedzamy: nie, rola Kożuchowskiej to nie jest mocna kreacja. Mówi o tym i Raczek, który bezlitośnie miażdży Kożuchowską za chodzenie po ściankach, a nie pracę nad rolą: Ta rola jest wpadką. (...) Tak się kończy, jak człowiek chodzi po ściankach i zastanawia się bardziej, co na siebie założyć i jaką fryzurą zachwycić fotografów, zamiast zastanowić się jaką rolę zagrać i co zrobić, żeby ta rola była wyjątkowa. Ścianki zabijają aktorstwo i pani Małgorzata ledwo dyszy w tym filmie - pada w recenzji.

Żeby było równie miło, Raczek ostro ocenia też Miśka Koterskiego, który jego zdaniem "kojarzy się z podejrzanymi kabaretami" i "wątpliwym poczuciem humoru".

Misiek Koterski nie jest dobrym aktorem, więc co można zrobić? (...) To nie jest Gierek, to jest ktoś udający Gierka w takiej fatalnej sztuce z prowincjonalnego teatru. W prowincjonalnych teatrach też zdarzają się bardzo dobre sztuki i dobrzy aktorzy. To jest taka sztuka ze złego prowincjonalnego teatru zapomnianego przez Boga i ludzi, do którego już nikt nie chodzi - podsumował.

Pójdziecie po tym wszystkim do kina?

Zobacz także: Raper denerwuje Polaków i niekończące się wakacje Wendzikowskiej
Zobacz także: GIEREK, reż Michał Węgrzyn, prod.2022 - wideorecenzja Tomasza Raczka.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(313)
Llllll
4 miesiące temu
Dziś zaczynam brać nowe leki, mam nadzieję że pomogą. Trzymajcie kciuki :)
Krytyk
4 miesiące temu
W punkt, p. Tomaszu👍👍👍👍👍
Pola
4 miesiące temu
Widziałam ją w Teatrze Narodowym w spektaklu i poniekąd zgadzam się z opinią p. Raczka
Goga
4 miesiące temu
Zna sie ns filmach. Pewnie ma racje. Widziakam. Film polozony na lopatki
Alvaro
4 miesiące temu
Witam, to ta Pani od kartonów?
Najnowsze komentarze (313)
Antyreklama
miesiąc temu
Slup reklamowy ta Kożuchowska
Gość.
2 miesiące temu
Panie Tomaszu - popieram Pana ocenę filmu i grających w nim główne role aktorów .Kompromitacja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abcdrf
3 miesiące temu
Film bardzo dobry. Daje do myślenia. Przypomina, niestety, to co dzieje się dziś w naszym Kraju :( Warto zobaczyć, żeby wyrobić sobie swoją opinię. Kopiowanie opinii Pana Raczka bez obejrzenia filmu to totalny brak swojego zdania.
jolanta1955
4 miesiące temu
Kożuchowskiej nie da się oglądać. Jej tembr głosu jest tak irytujący. Rozłożyła „Kotkę na gorącym blaszanym dachu”, w „Rodzince” tak skrzeczała, że nie dałam rady oglądać.
Aga
4 miesiące temu
I do tego ta kropka po NR na plakacie.. :(
Aktorka 1 min...
4 miesiące temu
To piękna kobieta, ale słaba aktorka. Gra głównie „ siebie”. Zgadzam sie z opinia „ aktorka 1 miny „
gpsc
4 miesiące temu
ona ogolnie jest slaba aktorka i ten glos, nie da sie sluchac
babcia
4 miesiące temu
W żadnej roli nie była dobra. Może w" Rodzince"? Tylko w takim wydaniu jest na swoim miejscu.
Nitka
4 miesiące temu
Pięknie wyglada w tej sukienkę od Zienia
krytyk
4 miesiące temu
Kożuchowska, aktorka jednej miny
Ola
4 miesiące temu
Ma rację aktorzyny
Ania
4 miesiące temu
Panie Tomaszu, jak zwykle w punkt.
jeje
4 miesiące temu
Daje się kropkę po 'NR'? To chyba tak jak 'dr'?
xavi
4 miesiące temu
Pani Gierkowa to była kobieta raczej przysadzista, korpulentna o pełnej twarzy. Decyzja obsadowa w odniesieniu do tej postaci to nieporozumienie. Kożuchowska aktorsko ma lepsze i gorsze role a to jest po prostu błąd obsadowy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie